gaspair s. r. o.
Považská Bystrica · Výroba ostatných kovových výrobkov i. n.
102 493 €tržby 2025 ▼ 45 %−6 073 €strata 2025aktívna 4 roky1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby 38 049 €, výsledok hospodárenia 4 909 €
- 23 : tržby 134 802 €, výsledok hospodárenia 5 542 €
- 24 : tržby 186 123 €, výsledok hospodárenia 9 963 €
- 25 : tržby 102 493 €, výsledok hospodárenia -6 073 €
gaspair s. r. o. (IČO 54689376) mala v roku 2025 tržby 102 493 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci gaspair
gaspair má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 13 590 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 13 590 € | — |
| 2024 | — | 12 315 € | — |
| 2023 | — | 11 478 € | — |
| 2022 | — | 3 524 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konateľ gaspair
Podľa Registra právnických osôb koná za gaspair 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník gaspair
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok gaspair
Za rok 2025 má gaspair v závierke tržby 102 493 €, o 44,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −6 073 €. Závierky máme za 4 roky (2022 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 186 123 €.
Výkaz ziskov a strát gaspair
Najvyššie tržby: rok 2024, 186 123 €. Najnižšie: rok 2022, 38 049 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 102 493 € |
| 2024 | 186 123 € |
| 2023 | 134 802 € |
| 2022 | 38 049 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 1 roku z 4 roky. Súčet za celé obdobie: 14 341 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −6 073 € |
| 2024 | 9 963 € |
| 2023 | 5 542 € |
| 2022 | 4 909 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- gaspair
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −5,9 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | gaspair | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −5,9 % | +4,0 % |
| 2024 | +5,4 % | +3,1 % |
| 2023 | +4,1 % | +2,4 % |
| 2022 | +12,9 % | +2,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 3 roky, najviac v roku 2023 (+254,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −44,9 % |
| 2024 | +38,1 % |
| 2023 | +254,3 % |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha gaspair
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 33 088 €, vlastné imanie 19 342 € a záväzky 13 746 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 33 088 € | 19 342 € | 13 746 € |
| 2024 | 40 631 € | 25 415 € | 15 216 € |
| 2023 | 32 847 € | 15 451 € | 17 396 € |
| 2022 | 18 447 € | 9 909 € | 8 538 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok gaspair (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102 493 € | −6 073 € | 33 088 € | 19 342 € | 13 746 € | 20 730 € | −5,9 % |
| 2024 | 186 123 € | 9 963 € | 40 631 € | 25 415 € | 15 216 € | 33 977 € | +5,4 % |
| 2023 | 134 802 € | 5 542 € | 32 847 € | 15 451 € | 17 396 € | 23 007 € | +4,1 % |
| 2022 | 38 049 € | 4 909 € | 18 447 € | 9 909 € | 8 538 € | 9 356 € | +12,9 % |
Riziko: zaplatí gaspair?
gaspair a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom gaspair v objeme 46 543 € z roku 2023. Najväčší objem je s odberateľom Mesto Púchov: 46 543 € v 1 zmluve.
História firmy gaspair
Dátum vzniku gaspair je 23. 6. 2022, teda pred 4 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/43811/R
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121760421
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022tržby 38 049 € · majetok 18 447 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Mesto Púchov, hodnota zmluvy 46 543 €. Firma vznikla 23. 6. 2022.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 4, posledné tržby 102 493 €.
- Nový spoločník: Dušan GašpárekSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti gaspair
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
gaspair v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
gaspair je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť výroba ostatných kovových výrobkov i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 405 € (5 799 závierok), gaspair má 102 493 €, čo je 1,0-násobok mediánu. V okrese Považská Bystrica je v tomto odvetví 770 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je gaspair 107. z 174.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 31 001 €, polovica do 101 405 €, tri štvrtiny do 465 315 €; 10 % firiem má viac než 1 758 948 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 071 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 31 001 € |
| medián | 101 405 € |
| horný kvartil | 465 315 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 948 € |
| gaspair | 102 493 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- gaspair
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby gaspair s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | gaspair | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 102 493 € | 101 405 € |
| 2024 | 186 123 € | 107 696 € |
| 2023 | 134 802 € | 108 953 € |
| 2022 | 38 049 € | 110 929 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| gaspair | 102 493 € |
|---|---|
| medián okresu Považská Bystrica | 161 836 € |
| medián kraja | 114 179 € |
| medián Slovenska | 101 405 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GaFa Steel s. r. o.Mokrance · tržby 240 041 € (2025)
- MAJERSK s. r. o.Cabaj-Čápor · tržby 239 690 € (2025)
- ERRO-Metal s.r.o.Vyhne · tržby 239 642 € (2025)
- A & A Universal, s. r. o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 239 498 € (2025)
- Bconstruct, s.r.o.Stará Bystrica · tržby 239 215 € (2025)
- bv steel s.r.o.Kolárovo · tržby 239 093 € (2025)
- DNG 1 s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 239 093 € (2025)
- FY. ŽALUZIE s.r.o.Veľká Mača · tržby 238 962 € (2025)
- Lu-Bu s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 238 373 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb gaspair, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo gaspair: Považská Bystrica
gaspair sídli na adrese Milochov 397, 017 06 Považská Bystrica, okres Považská Bystrica. V obci Považská Bystrica je 6 605 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 9 769.
Považská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Považská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Považská Bystrica ›
gaspair: IČO, sídlo a základné údaje
gaspair s. r. o. (IČO 54689376) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Považská Bystrica, okres Považská Bystrica. Dátum vzniku je 23. 6. 2022, na trhu je 4 roky a štatutárom je Dušan Gašpárek. Za rok 2025 sú v závierke tržby 102 493 € a výsledok hospodárenia −6 073 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatných kovových výrobkov i. n. (SK NACE 2599) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 23. 6. 2022 |
| Obec | Považská Bystrica |
| Okres | Okres Považská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) gaspair s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 102 493 €, typická firma odvetvia 101 405 € (medián z 5 799 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Považská Bystrica ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Považská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy gaspair
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu gaspair
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu gaspair
- Tendre46súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 197 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 357 tis. €
- Končiace zmluvy29zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 49 tis. €
- Výhry konkurentov235firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 700 €
- Diery na trhu19odvetví chýba v meste Považská Bystricatypický nepokrytý dopyt 803 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.444 zmlúv za 3 roky · 599 952 € · naposledy 12. 10. 2026Ministerstvo obrany SR326 zmlúv za 3 roky · 3 497 213 € · naposledy 12. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen236 zmlúv za 3 roky · 2 968 370 € · naposledy 7. 10. 2026 Všetkých 792 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Považská Bystrica
SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.RAVEN a.s.ELGAS, s.r.o.Danfoss Power Solutions a.s.Bonfiglioli Slovakia s.r.o.Všetky firmy v obci Považská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.99) v okrese Považská Bystrica
CPP-Slovakia, s. r. o.Česká mincovna SK, s. r. o.JaPeG, s.r.o.VK-stroj s. r. o.KMT Group, s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.