DIMENS, s. r. o.
Žilina · Obrábanie kovov
29 914 €tržby 2025 ▲ 218 %+925 €zisk 2025aktívna 4 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby 3 210 €, výsledok hospodárenia 687 €
- 23 : tržby 9 662 €, výsledok hospodárenia 1 494 €
- 24 : tržby 9 393 €, výsledok hospodárenia -29 €
- 25 : tržby 29 914 €, výsledok hospodárenia 925 €
DIMENS, s. r. o. (IČO 54496055) mala v roku 2025 tržby 29 914 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ DIMENS
Podľa Registra právnických osôb koná za DIMENS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Spoločník DIMENS
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Andrea Kramárek100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Andrea Kramárekod 11. 6. 2026 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok DIMENS
Za rok 2025 má DIMENS v závierke tržby 29 914 €, o 218,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +925 €. Závierky máme za 4 roky (2022 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 29 914 €.
Výkaz ziskov a strát DIMENS
Najvyššie tržby: rok 2025, 29 914 €. Najnižšie: rok 2022, 3 210 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 29 914 € |
| 2024 | 9 393 € |
| 2023 | 9 662 € |
| 2022 | 3 210 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 1 roku z 4 roky. Súčet za celé obdobie: 3 077 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 925 € |
| 2024 | −29 € |
| 2023 | 1 494 € |
| 2022 | 687 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DIMENS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +3,1 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DIMENS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +3,1 % | +4,0 % |
| 2024 | −0,3 % | +3,1 % |
| 2023 | +15,5 % | +2,4 % |
| 2022 | +21,4 % | +2,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 3 roky, najviac v roku 2025 (+218,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +218,5 % |
| 2024 | −2,8 % |
| 2023 | +201,0 % |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DIMENS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 8 939 €, vlastné imanie 8 077 € a záväzky 862 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 8 939 € | 8 077 € | 862 € |
| 2024 | 7 693 € | 7 152 € | 541 € |
| 2023 | 8 767 € | 7 180 € | 1 587 € |
| 2022 | 5 856 € | 5 687 € | 169 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DIMENS (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 914 € | 925 € | 8 939 € | 8 077 € | 862 € | 1 496 € | +3,1 % |
| 2024 | 9 393 € | −29 € | 7 693 € | 7 152 € | 541 € | 339 € | −0,3 % |
| 2023 | 9 662 € | 1 494 € | 8 767 € | 7 180 € | 1 587 € | 1 822 € | +15,5 % |
| 2022 | 3 210 € | 687 € | 5 856 € | 5 687 € | 169 € | 863 € | +21,4 % |
Riziko: zaplatí DIMENS?
Peniaze od štátu: DIMENS
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy DIMENS
Dátum vzniku DIMENS je 17. 3. 2022, teda pred 4 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/79361/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121692617
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022tržby 3 210 € · majetok 5 856 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 4, posledné tržby 29 914 €.
- Nový štatutár: Andrea KramárekKonateľ
- Nový spoločník: Andrea KramárekSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DIMENS
- Kovoobrávanie
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
- Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- Prenájom hnuteľných vecí
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Vedenie účtovníctva
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
DIMENS v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
DIMENS je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť obrábanie kovov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 405 € (5 791 závierok), DIMENS má 29 914 €, čo je 29 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 892 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DIMENS 214. z 261.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 30 979 €, polovica do 101 405 €, tri štvrtiny do 465 372 €; 10 % firiem má viac než 1 758 361 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 042 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 30 979 € |
| medián | 101 405 € |
| horný kvartil | 465 372 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 361 € |
| DIMENS | 29 914 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- DIMENS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DIMENS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DIMENS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 29 914 € | 101 405 € |
| 2024 | 9 393 € | 107 696 € |
| 2023 | 9 662 € | 108 875 € |
| 2022 | 3 210 € | 110 957 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DIMENS | 29 914 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 133 471 € |
| medián kraja | 130 489 € |
| medián Slovenska | 101 405 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Regal SK s. r. o.Piešťany · tržby 68 204 € (2025)
- Trnavské automobilové závody, štátny podnik v likvidáciiTrnava · tržby 68 134 € (2017)
- EKO-KOV, s.r.o.Lučenec · tržby 68 086 € (2013)
- VPJ Slovakia s.r.o.Snina · tržby 67 940 € (2025)
- EDTS ENGINEERING SK, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 67 935 € (2025)
- Ondruš a spol., spol. s r.o.Uloža · tržby 67 923 € (2025)
- SENIOR OKNÁ-DVERE, s. r. o.Valaliky · tržby 67 766 € (2025)
- Miko Tools, s. r. o.Dubnica nad Váhom · tržby 67 664 € (2025)
- Kovoopracovanie s.r.o.Pliešovce · tržby 67 656 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DIMENS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo DIMENS: Žilina
DIMENS sídli na adrese Predmestská 1713, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
DIMENS: IČO, sídlo a základné údaje
DIMENS, s. r. o. (IČO 54496055) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 17. 3. 2022, na trhu je 4 roky a štatutárom je Andrea Kramárek. Za rok 2025 sú v závierke tržby 29 914 € a výsledok hospodárenia +925 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Obrábanie kovov (SK NACE 2553) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 17. 3. 2022 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) DIMENS, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 29 914 €, typická firma odvetvia 101 405 € (medián z 5 791 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy DIMENS
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu DIMENS
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu DIMENS
- Tendre16súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 4 700 €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 357 tis. €
- Končiace zmluvy23zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 000 €
- Výhry konkurentov63firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 900 €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.195 zmlúv za 3 roky · 374 233 € · naposledy 29. 9. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina178 zmlúv za 3 roky · 2 452 995 € · naposledy 30. 9. 2026Stredná odborná škola strojnícka, Športovcov 341/2, Považská Bystrica60 zmlúv za 3 roky · 4 342 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 633 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.62) v okrese Žilina
INTECO s.r.o.ALUMIX, s.r.o.M&G - IRON, s.r.o.TERMEL, s. r. o.KNAPEC KOVOVÝROBA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.