CodeArt s. r. o.
Banská Bystrica · Počítačová infraštruktúra, spracovanie dát, poskytovanie serverového priestoru a súvisiace činnosti
248 139 €tržby 2025 ▲ 6 %+15 836 €zisk 2025aktívna 4 roky3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 3. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby 3 006 €, výsledok hospodárenia 1 229 €
- 23 : tržby 80 588 €, výsledok hospodárenia 14 900 €
- 24 : tržby 233 382 €, výsledok hospodárenia 25 835 €
- 25 : tržby 248 139 €, výsledok hospodárenia 15 836 €
CodeArt s. r. o. (IČO 54330114) mala v roku 2025 tržby 248 139 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci CodeArt
CodeArt má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 36 320 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 36 320 € | — |
| 2024 | — | 26 838 € | — |
| 2023 | — | 419 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 29. 9. 2026.
Konatelia CodeArt
Podľa Registra právnických osôb konajú za CodeArt 3 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
Spoločníci CodeArt
V registri sú zapísaní 3 spoločníci.
- Mgr. Martin Bobák33,3 %
- Mgr. Martin Valach33,3 %
- Ing. Andrej Feik33,3 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Mgr. Martin Bobákod 19. 7. 2024 | 2 000 € | 33,3 % |
| Mgr. Martin Valachod 19. 7. 2024 | 2 000 € | 33,3 % |
| Ing. Andrej Feikod 19. 7. 2024 | 2 000 € | 33,3 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok CodeArt
Za rok 2025 má CodeArt v závierke tržby 248 139 €, o 6,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +15 836 €. Závierky máme za 4 roky (2022 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 248 139 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 4 675 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát CodeArt
Najvyššie tržby: rok 2025, 248 139 €. Najnižšie: rok 2022, 3 006 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 248 139 € |
| 2024 | 233 382 € |
| 2023 | 80 588 € |
| 2022 | 3 006 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 0 rokoch z 4 roky. Súčet za celé obdobie: 57 800 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 15 836 € |
| 2024 | 25 835 € |
| 2023 | 14 900 € |
| 2022 | 1 229 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- CodeArt
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +6,4 %, medián odvetvia +9,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | CodeArt | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +6,4 % | +9,7 % |
| 2024 | +11,1 % | +6,9 % |
| 2023 | +18,5 % | +6,2 % |
| 2022 | +40,9 % | +5,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha CodeArt
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 96 445 €, vlastné imanie 47 671 € a záväzky 48 774 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 96 445 € | 47 671 € | 48 774 € |
| 2024 | 120 011 € | 47 964 € | 72 047 € |
| 2023 | 58 012 € | 19 129 € | 38 883 € |
| 2022 | 5 821 € | 4 229 € | 1 592 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok CodeArt (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 248 139 € | 15 836 € | 96 445 € | 47 671 € | 48 774 € | 80 025 € | +6,4 % |
| 2024 | 233 382 € | 25 835 € | 120 011 € | 47 964 € | 72 047 € | 81 120 € | +11,1 % |
| 2023 | 80 588 € | 14 900 € | 58 012 € | 19 129 € | 38 883 € | 22 278 € | +18,5 % |
| 2022 | 3 006 € | 1 229 € | 5 821 € | 4 229 € | 1 592 € | 1 623 € | +40,9 % |
Riziko: zaplatí CodeArt?
Peniaze od štátu: CodeArt
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy CodeArt
Dátum vzniku CodeArt je 4. 1. 2022, teda pred 4 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/42752/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022tržby 3 006 € · majetok 5 821 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121627904
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 4, posledné tržby 248 139 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti CodeArt
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Administratívne služby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Vedenie účtovníctva
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
CodeArt v odvetví informačné služby
CodeArt je v registri v odvetví Informačné služby (SK NACE 63), činnosť počítačová infraštruktúra, spracovanie dát, poskytovanie serverového priestoru a súvisiace činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 416 € (2 073 závierok), CodeArt má 248 139 €, čo je 4,8-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 242 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je CodeArt 14. z 72.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 21 194 €, polovica do 51 416 €, tri štvrtiny do 144 180 €; 10 % firiem má viac než 569 754 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 909 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 21 194 € |
| medián | 51 416 € |
| horný kvartil | 144 180 € |
| 10 % firiem má viac než | 569 754 € |
| CodeArt | 248 139 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- CodeArt
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby CodeArt s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | CodeArt | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 248 139 € | 51 416 € |
| 2024 | 233 382 € | 49 462 € |
| 2023 | 80 588 € | 49 007 € |
| 2022 | 3 006 € | 48 109 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| CodeArt | 248 139 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 52 515 € |
| medián kraja | 49 355 € |
| medián Slovenska | 51 416 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- WEBRA SYSTEM s.r.o.Banská Bystrica · tržby 554 139 € (2025)
- SURANY.NET s.r.o.Šurany · tržby 548 491 € (2024)
- NetSolution, s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 541 461 € (2025)
- SALAMON INTERNET, s.r.o.Šaľa · tržby 540 361 € (2025)
- DRS Tech, s. r. o.Zvolen · tržby 540 011 € (2025)
- MedSynthesis s.r.o.Komárno · tržby 539 962 € (2025)
- CONCEPT STORE s.r.oHrubá Borša · tržby 536 288 € (2025)
- DESING CONTROL HOLDING, a. s.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 515 684 € (2025)
- Družstvo invalidov UNIVERZÁL PiešťanyPiešťany · tržby 512 753 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb CodeArt, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo CodeArt: Banská Bystrica
CodeArt sídli na adrese Cesta na štadión 14218/7, 974 04 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 386 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 640. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
CodeArt: IČO, sídlo a základné údaje
CodeArt s. r. o. (IČO 54330114) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 4. 1. 2022, na trhu je 4 roky a štatutármi sú Ing. Andrej Feik, Mgr. Martin Bobák a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 248 139 € a výsledok hospodárenia +15 836 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačová infraštruktúra, spracovanie dát, poskytovanie serverového priestoru a súvisiace činnosti (SK NACE 6310) |
| Základné imanie | 6 000 € |
| Vznik | 4. 1. 2022 |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Vyrubená daň z príjmov | 4 675 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví informačné služby (SK NACE 63) CodeArt s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 248 139 €, typická firma odvetvia 51 416 €, čo je 4,8-násobok mediánu (medián z 2 073 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Informačné služby: tržby a mzdy ›Informačné služby v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy CodeArt
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu CodeArt
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu CodeArt
- Tendre10súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 998 tis. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy79zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 12 tis. €
- Výhry konkurentov48firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 133 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava170 zmlúv za 3 roky · 2 139 689 € · naposledy 24. 9. 2026Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR126 zmlúv za 3 roky · 28 085 462 € · naposledy 28. 5. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.121 zmlúv za 3 roky · 275 994 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 233 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Echelon s. r. o."VYDRA - Vidiecka rozvojová aktivita"Valač s.r.o.binary.realm s. r. o."Ľupčianska iniciatíva za otvorenú…
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 63.11) v okrese Banská Bystrica
HTEnergy s.r.o.CORETEQ Technology s.r.o.SCR interactive s.r.o.Aligra s.r.o.ORION EU s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.