ELSATECH s. r. o.
Žilina · Elektrická inštalácia
176 708 €tržby 2025 ▼ 57 %−8 567 €strata 2025aktívna 5 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 23 901 €, výsledok hospodárenia 2 882 €
- 22 : tržby 79 141 €, výsledok hospodárenia 10 710 €
- 23 : tržby 214 790 €, výsledok hospodárenia 14 640 €
- 24 : tržby 414 327 €, výsledok hospodárenia 28 658 €
- 25 : tržby 176 708 €, výsledok hospodárenia -8 567 €
ELSATECH s. r. o. (IČO 54128242) mala v roku 2025 tržby 176 708 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ELSATECH
ELSATECH má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 30 896 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 30 896 € | — |
| 2024 | — | 31 410 € | — |
| 2023 | — | 24 203 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.
Konateľ ELSATECH
Podľa Registra právnických osôb koná za ELSATECH 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník ELSATECH
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok ELSATECH
Za rok 2025 má ELSATECH v závierke tržby 176 708 €, o 57,4 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −8 567 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 414 327 €.
Výkaz ziskov a strát ELSATECH
Najvyššie tržby: rok 2024, 414 327 €. Najnižšie: rok 2021, 23 901 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 176 708 € |
| 2024 | 414 327 € |
| 2023 | 214 790 € |
| 2022 | 79 141 € |
| 2021 | 23 901 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 1 roku z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 48 323 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −8 567 € |
| 2024 | 28 658 € |
| 2023 | 14 640 € |
| 2022 | 10 710 € |
| 2021 | 2 882 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ELSATECH
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −4,8 %, medián odvetvia +4,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ELSATECH | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −4,8 % | +4,3 % |
| 2024 | +6,9 % | +3,0 % |
| 2023 | +6,8 % | +2,0 % |
| 2022 | +13,5 % | +1,7 % |
| 2021 | +12,1 % | +1,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 4 roky, najviac v roku 2022 (+231,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −57,4 % |
| 2024 | +92,9 % |
| 2023 | +171,4 % |
| 2022 | +231,1 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ELSATECH
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 76 927 €, vlastné imanie 53 323 € a záväzky 23 604 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 76 927 € | 53 323 € | 23 604 € |
| 2024 | 114 521 € | 61 890 € | 52 631 € |
| 2023 | 45 781 € | 33 232 € | 12 549 € |
| 2022 | 29 735 € | 18 592 € | 11 143 € |
| 2021 | 9 424 € | 7 882 € | 1 542 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ELSATECH (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 176 708 € | −8 567 € | 76 927 € | 53 323 € | 23 604 € | 43 185 € | −4,8 % |
| 2024 | 414 327 € | 28 658 € | 114 521 € | 61 890 € | 52 631 € | 70 762 € | +6,9 % |
| 2023 | 214 790 € | 14 640 € | 45 781 € | 33 232 € | 12 549 € | 44 120 € | +6,8 % |
| 2022 | 79 141 € | 10 710 € | 29 735 € | 18 592 € | 11 143 € | 13 649 € | +13,5 % |
| 2021 | 23 901 € | 2 882 € | 9 424 € | 7 882 € | 1 542 € | 3 391 € | +12,1 % |
Riziko: zaplatí ELSATECH?
Peniaze od štátu: ELSATECH
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ELSATECH
Dátum vzniku ELSATECH je 7. 10. 2021, teda pred 5 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/78213/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 23 901 € · majetok 9 424 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121578063
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 176 708 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ELSATECH
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkov
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
ELSATECH v odvetví špecializované stavebné práce
ELSATECH je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť elektrická inštalácia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 765 € (14 529 závierok), ELSATECH má 176 708 €, čo je 2,5-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 6 440 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ELSATECH 330. z 839.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 740 €, polovica do 71 765 €, tri štvrtiny do 268 037 €; 10 % firiem má viac než 848 804 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 763 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 740 € |
| medián | 71 765 € |
| horný kvartil | 268 037 € |
| 10 % firiem má viac než | 848 804 € |
| ELSATECH | 176 708 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ELSATECH
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ELSATECH s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ELSATECH | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 176 708 € | 71 765 € |
| 2024 | 414 327 € | 79 000 € |
| 2023 | 214 790 € | 84 490 € |
| 2022 | 79 141 € | 86 129 € |
| 2021 | 23 901 € | 76 761 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ELSATECH | 176 708 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 99 135 € |
| medián kraja | 90 564 € |
| medián Slovenska | 71 765 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- PANTEX, spol. s r.o.Komárno · tržby 419 866 € (2025)
- ABCD s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 419 827 € (2025)
- RENOBAU s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 419 719 € (2025)
- DRUŽBYT spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 419 127 € (2018)
- RENT TECHNOLOGY, s. r. o.Žiar · tržby 418 976 € (2025)
- ROMONT ELEKTRO s.r.o.Senec · tržby 418 909 € (2025)
- Installation, s. r. o.Kotrčiná Lúčka · tržby 418 490 € (2025)
- ProsperPoint s. r. o.Oľka · tržby 417 978 € (2025)
- ECH Services s.r.o.Zvolen · tržby 417 971 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ELSATECH, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ELSATECH: Žilina
ELSATECH sídli na adrese Veľká okružná 17, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660. Na tej istej adrese je zapísaných 410 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
ELSATECH: IČO, sídlo a základné údaje
ELSATECH s. r. o. (IČO 54128242) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 7. 10. 2021, na trhu je 5 rokov a štatutárom je Kamil Kubaščík. Za rok 2025 sú v závierke tržby 176 708 € a výsledok hospodárenia −8 567 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Elektrická inštalácia (SK NACE 4321) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 7. 10. 2021 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) ELSATECH s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 176 708 €, typická firma odvetvia 71 765 €, čo je 2,5-násobok mediánu (medián z 14 529 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy ELSATECH
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ELSATECH
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ELSATECH
- Tendre13súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 83 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy86zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 21 tis. €
- Výhry konkurentov64firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 15 tis. €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava214 zmlúv za 3 roky · 2 077 406 € · naposledy 21. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.196 zmlúv za 3 roky · 212 307 € · naposledy 29. 9. 2026Úrad pre investície a akvizície MO SR72 zmlúv za 3 roky · 6 204 357 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 1 257 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.21) v okrese Žilina
ENERGA s.r.o.PSK elektro, s. r. o.MIKRASTAV elektro, s. r. o.MIKRASTAV DE, s. r. o.Applipower, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.