Tekne s. r. o.
Košice - Sídlisko KVP · Počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva
21 266 €tržby 2025 ▼ 91 %−89 144 €strata 2025aktívna 5 rokov5 až 9 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 12. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 77 101 €, výsledok hospodárenia -10 553 €
- 22 : tržby 291 361 €, výsledok hospodárenia -79 520 €
- 23 : tržby 252 806 €, výsledok hospodárenia -167 158 €
- 24 : tržby 231 533 €, výsledok hospodárenia -86 063 €
- 25 : tržby 21 266 €, výsledok hospodárenia -89 144 €
Tekne s. r. o. (IČO 53859511) mala v roku 2025 tržby 21 266 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Tekne
Tekne má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 5 až 9 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 57 109 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 57 109 € | — |
| 2024 | — | 64 276 € | — |
| 2023 | — | 62 468 € | — |
| 2022 | — | 47 644 € | — |
| 2021 | — | 12 977 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Konateľ Tekne
Podľa Registra právnických osôb koná za Tekne 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Spoločník Tekne
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing Metin Yildiz100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing Metin Yildizod 12. 6. 2021 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Tekne
Za rok 2025 má Tekne v závierke tržby 21 266 €, o 90,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −89 144 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 291 361 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Tekne
Najvyššie tržby: rok 2022, 291 361 €. Najnižšie: rok 2025, 21 266 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 21 266 € |
| 2024 | 231 533 € |
| 2023 | 252 806 € |
| 2022 | 291 361 € |
| 2021 | 77 101 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 0 rokoch, strata v 5 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: −432 438 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −89 144 € |
| 2024 | −86 063 € |
| 2023 | −167 158 € |
| 2022 | −79 520 € |
| 2021 | −10 553 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Tekne
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −37,2 %, medián odvetvia +19,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tekne | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +19,3 % |
| 2024 | −37,2 % | +12,5 % |
| 2023 | −66,1 % | +10,7 % |
| 2022 | −27,3 % | +9,7 % |
| 2021 | −13,7 % | +9,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 4 roky, najviac v roku 2022 (+277,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −90,8 % |
| 2024 | −8,4 % |
| 2023 | −13,2 % |
| 2022 | +277,9 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Tekne
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 73 968 €, vlastné imanie −427 438 € a záväzky 501 406 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 73 968 € | −427 438 € | 501 406 € |
| 2024 | 135 710 € | −338 294 € | 474 004 € |
| 2023 | 108 852 € | −252 231 € | 361 083 € |
| 2022 | 144 555 € | −85 073 € | 229 628 € |
| 2021 | 33 945 € | −10 553 € | 44 498 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Tekne (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21 266 € | −89 144 € | 73 968 € | −427 438 € | 501 406 € | −31 347 € | −419,2 % |
| 2024 | 231 533 € | −86 063 € | 135 710 € | −338 294 € | 474 004 € | −21 685 € | −37,2 % |
| 2023 | 252 806 € | −167 158 € | 108 852 € | −252 231 € | 361 083 € | −62 990 € | −66,1 % |
| 2022 | 291 361 € | −79 520 € | 144 555 € | −85 073 € | 229 628 € | −22 309 € | −27,3 % |
| 2021 | 77 101 € | −10 553 € | 33 945 € | −10 553 € | 44 498 € | 4 597 € | −13,7 % |
Riziko: zaplatí Tekne?
Peniaze od štátu: Tekne
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Tekne
Dátum vzniku Tekne je 12. 6. 2021, teda pred 5 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/51742/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 77 101 € · majetok 33 945 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121509236
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 21 266 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Tekne
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Administratívne služby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Fotografické služby
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Tekne v odvetví počítačové programovanie a poradenstvo
Tekne je v registri v odvetví Počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62), činnosť počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 53 892 € (12 871 závierok), Tekne má 21 266 €, čo je 39 % mediánu. V okrese Košice II je v tomto odvetví 675 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Tekne 267. z 341.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 865 €, polovica do 53 892 €, tri štvrtiny do 98 179 €; 10 % firiem má viac než 313 371 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 502 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 865 € |
| medián | 53 892 € |
| horný kvartil | 98 179 € |
| 10 % firiem má viac než | 313 371 € |
| Tekne | 21 266 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Tekne
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Tekne s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tekne | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 21 266 € | 53 892 € |
| 2024 | 231 533 € | 50 083 € |
| 2023 | 252 806 € | 49 297 € |
| 2022 | 291 361 € | 48 668 € |
| 2021 | 77 101 € | 46 851 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Tekne | 21 266 € |
|---|---|
| medián okresu Košice II | 51 040 € |
| medián kraja | 52 095 € |
| medián Slovenska | 53 892 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KUIT s. r. o.Mostová · tržby 51 600 € (2025)
- Paulisin & Co s. r. o.Banská Bystrica · tržby 51 596 € (2024)
- Phoenix Tech s. r. o.Liptovská Porúbka · tržby 51 584 € (2025)
- C V L s.r.o.Prievidza · tržby 51 581 € (2025)
- TRANSPARENT Web Media s. r. o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 51 570 € (2025)
- Run Development, s.r.o.Martin · tržby 51 567 € (2025)
- KLINIKO s. r. o.Belá · tržby 51 554 € (2025)
- M22, s. r. o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 51 500 € (2025)
- HYLLEBAER s. r. o.Babindol · tržby 51 498 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Tekne, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Tekne: Košice - Sídlisko KVP
Tekne sídli na adrese Starozagorská 1389/13, 040 23 Košice - mestská časť Sídlisko KVP, okres Košice II. V obci Košice - Sídlisko KVP je 3 748 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 083. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.
Košice - Sídlisko KVP: obyvatelia a dáta ›Okres Košice II ›Adresár firiem v okrese Košice II ›
Tekne: IČO, sídlo a základné údaje
Tekne s. r. o. (IČO 53859511) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Sídlisko KVP, okres Košice II. Dátum vzniku je 12. 6. 2021, na trhu je 5 rokov a štatutárom je Ing Metin Yildiz. Za rok 2025 sú v závierke tržby 21 266 € a výsledok hospodárenia −89 144 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva (SK NACE 6220) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 12. 6. 2021 |
| Obec | Košice - Sídlisko KVP |
| Okres | Okres Košice II |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62) Tekne s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 21 266 €, typická firma odvetvia 53 892 € (medián z 12 871 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice II ›Počítačové programovanie a poradenstvo: tržby a mzdy ›Počítačové programovanie a poradenstvo v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice II ›
Sieť prepojení firmy Tekne
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Tekne
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Tekne
- Tendre9súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 647 tis. €
- Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy134zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 7 200 €
- Výhry konkurentov65firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 79 tis. €
- Diery na trhu17odvetví chýba v meste Košice - Sídlisko KVPtypický nepokrytý dopyt 979 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen146 zmlúv za 3 roky · 1 933 496 € · naposledy 28. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.139 zmlúv za 3 roky · 4 876 371 € · naposledy 21. 9. 2026Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitný vedecký park Žilinskej univerzity v Žiline67 zmlúv za 3 roky · 141 189 € · naposledy 25. 7. 2024 Všetkých 2 561 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
FEKNE s. r. o.Tekne Group s. r. o.Tekne A s. r. o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Sídlisko KVP
Mirage Distribution SK, s.r.o.Arista Capital s.r.o.abc-zoo s.r.o.HYP-MOD s.r.o. v likvidáciiPANDA - KOŠICE s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Sídlisko KVP ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 62.02) v okrese Košice II
IT-Impulse s. r. o.A-V logistic s.r.o.Datagroup Banking Operations Center s. r. o.CASSOVIA SOFTWARE, s.r.o.Flow-IT s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.