StavbárSK s.r.o.
Bacúch · Výstavba obytných a neobytných budov
742 475 €tržby 2025 ▲ 96 %+74 292 €zisk 2025aktívna 5 rokov20 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 0 €, výsledok hospodárenia -330 €
- 22 : tržby 42 344 €, výsledok hospodárenia 11 937 €
- 23 : tržby 47 157 €, výsledok hospodárenia -10 574 €
- 24 : tržby 378 099 €, výsledok hospodárenia 89 544 €
- 25 : tržby 742 475 €, výsledok hospodárenia 74 292 €
StavbárSK s.r.o. (IČO 53815378) mala v roku 2025 tržby 742 475 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci StavbárSK
V roku 2025 mala StavbárSK priemerne 20 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 532 358 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 605 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Brezno bola v roku 2025 1 485 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 20 | 532 358 € | 385 119 € |
| 2024 | 10 | 323 387 € | — |
| 2023 | 9 | 109 705 € | — |
| 2022 | 6 | 86 214 € | — |
| 2021 | — | 0 € | — |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- StavbárSK, mzdové náklady na zamestnanca1 605 €
- Stavebníctvo v okrese Brezno1 485 €
- Všetky odvetvia v okrese Brezno1 572 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 580 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 72 % 385 119 €
- Odvody zamestnávateľa 24 % 126 920 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ StavbárSK
Podľa Registra právnických osôb koná za StavbárSK 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločník StavbárSK
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Mgr. Adriána Mojžišová100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Mgr. Adriána Mojžišováod 4. 7. 2025 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok StavbárSK
Za rok 2025 má StavbárSK v závierke tržby 742 475 €, o 96,4 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +74 292 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 742 475 €.
Výkaz ziskov a strát StavbárSK
Najvyššie tržby: rok 2025, 742 475 €. Najnižšie: rok 2021, 0 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 742 475 € |
| 2024 | 378 099 € |
| 2023 | 47 157 € |
| 2022 | 42 344 € |
| 2021 | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 2 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 164 869 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 74 292 € |
| 2024 | 89 544 € |
| 2023 | −10 574 € |
| 2022 | 11 937 € |
| 2021 | −330 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- StavbárSK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +10,0 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | StavbárSK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +10,0 % | +4,2 % |
| 2024 | +23,7 % | +3,0 % |
| 2023 | −22,4 % | +1,8 % |
| 2022 | +28,2 % | +1,5 % |
| 2021 | — | +1,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha StavbárSK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 290 692 €, vlastné imanie 169 870 € a záväzky 120 822 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 290 692 € | 169 870 € | 120 822 € |
| 2024 | 139 275 € | 95 578 € | 43 697 € |
| 2023 | 18 321 € | 6 034 € | 12 287 € |
| 2022 | 21 863 € | 16 607 € | 5 256 € |
| 2021 | 5 000 € | 4 670 € | 330 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok StavbárSK (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 742 475 € | 74 292 € | 290 692 € | 169 870 € | 120 822 € | 257 751 € | +10,0 % |
| 2024 | 378 099 € | 89 544 € | 139 275 € | 95 578 € | 43 697 € | 210 404 € | +23,7 % |
| 2023 | 47 157 € | −10 574 € | 18 321 € | 6 034 € | 12 287 € | 44 217 € | −22,4 % |
| 2022 | 42 344 € | 11 937 € | 21 863 € | 16 607 € | 5 256 € | 40 517 € | +28,2 % |
| 2021 | 0 € | −330 € | 5 000 € | 4 670 € | 330 € | −330 € | — |
Riziko: zaplatí StavbárSK?
StavbárSK a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 40 zmlúv s dodávateľom StavbárSK v objeme 3 410 830 € z rokov 2022 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Brezno: 1 579 411 € v 32 zmluvách. Vo verejnom obstarávaní má 1 vyhratú súťaž za 1 482 490 €.
Rok s najväčším objemom: 2026, 2 127 501 € v 11 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 11 | 2 127 501 € |
| 2025 | 9 | 580 067 € |
| 2024 | 8 | 340 462 € |
| 2023 | 8 | 164 111 € |
| 2022 | 3 | 90 960 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy StavbárSK
Dátum vzniku StavbárSK je 2. 6. 2021, teda pred 5 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 13 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/41444/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 0 € · majetok 5 000 €
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Brezno, hodnota zmluvy 16 174 €. Firma vznikla 2. 6. 2021.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121550376
- Nový štatutár: Mgr. Adriána MojžišováKonateľ
- Nový spoločník: Mgr. Adriána MojžišováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 742 475 €.
- Najväčšia verejná zmluva: 1 556 615 €Objednávateľ Obec Polomka. Zmluva o dielo č. POL 07/2026
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Obec Polomka, cena 1 482 490 €. Kultúrny dom Polomka – rekonštrukcia
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti StavbárSK
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Administratívne služby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Textilná výroba
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Čistiace a upratovacie služby
- Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
StavbárSK v odvetví výstavba budov
StavbárSK je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 759 € (9 890 závierok), StavbárSK má 742 475 €, čo je 12-násobok mediánu. V okrese Brezno je v tomto odvetví 188 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je StavbárSK 5. z 71.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 107 €, polovica do 61 759 €, tri štvrtiny do 244 607 €; 10 % firiem má viac než 818 482 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 100 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 107 € |
| medián | 61 759 € |
| horný kvartil | 244 607 € |
| 10 % firiem má viac než | 818 482 € |
| StavbárSK | 742 475 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- StavbárSK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby StavbárSK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | StavbárSK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 742 475 € | 61 759 € |
| 2024 | 378 099 € | 55 171 € |
| 2023 | 47 157 € | 57 867 € |
| 2022 | 42 344 € | 62 232 € |
| 2021 | 0 € | 55 185 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| StavbárSK | 742 475 € |
|---|---|
| medián okresu Brezno | 61 967 € |
| medián kraja | 55 658 € |
| medián Slovenska | 61 759 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SASIKER s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 1 690 372 € (2021)
- MAIS-SK, spol. s r.o.Martin · tržby 1 687 827 € (2024)
- PP LINE s.r.o.Majcichov · tržby 1 686 400 € (2025)
- Renowa s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 1 684 736 € (2025)
- JOJO STAV, s.r.o.Nitra · tržby 1 680 059 € (2025)
- Tatra Elektro s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 1 677 544 € (2024)
- Pro Constructa s.r.o.Kráľovičove Kračany · tržby 1 668 786 € (2025)
- Autolook s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 666 420 € (2019)
- NAJ - STAV s.r.o.Vinné · tržby 1 664 907 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb StavbárSK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo StavbárSK: Bacúch
StavbárSK sídli na adrese Hrádza 98/2, 976 64 Bacúch, okres Brezno. V obci Bacúch je 128 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 7 986. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Bacúch: obyvatelia a dáta ›Okres Brezno ›Adresár firiem v okrese Brezno ›
StavbárSK: IČO, sídlo a základné údaje
StavbárSK s.r.o. (IČO 53815378) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bacúch, okres Brezno. Dátum vzniku je 2. 6. 2021, na trhu je 5 rokov a štatutárom je Mgr. Adriána Mojžišová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 742 475 € a výsledok hospodárenia +74 292 €, počet zamestnancov podľa registra je 25 až 49.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 2. 6. 2021 |
| Obec | Bacúch |
| Okres | Okres Brezno |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) StavbárSK s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 742 475 €, typická firma odvetvia 61 759 €, čo je 12-násobok mediánu (medián z 9 890 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Brezno ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Brezno ›
Sieť prepojení firmy StavbárSK
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu StavbárSK
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu StavbárSK
- Tendre90súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy176zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 46 tis. €
- Výhry konkurentov395firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Bacúchtypický nepokrytý dopyt 53 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava851 zmlúv za 3 roky · 17 750 997 € · naposledy 14. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.571 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 15. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 920 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Bacúch
TOP-MONT SK s.r.o.OH Bacúch, s.r.o.BB Drevostavby s.r.o.J&T consult, spol. s r.o.Bau Borshosh, s.r.o.Všetky firmy v obci Bacúch ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Brezno
LejonGruup s.r.o.STASO ĎZ, s. r. o.T.D.I. GROUP spol. s r.o.HRONSTAV 01, spol. s r.o.EUROMONT VS s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.