SAKAMA s.r.o.
Košice - Nad jazerom · Administratívne a pomocné činnosti
49 645 €tržby 2025 ▲ 15 %+3 326 €zisk 2025aktívna 5 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 48 450 €, výsledok hospodárenia 550 €
- 22 : tržby 49 269 €, výsledok hospodárenia 470 €
- 23 : tržby 49 050 €, výsledok hospodárenia 397 €
- 24 : tržby 43 075 €, výsledok hospodárenia 2 350 €
- 25 : tržby 49 645 €, výsledok hospodárenia 3 326 €
SAKAMA s.r.o. (IČO 53672518) mala v roku 2025 tržby 49 645 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ SAKAMA
Podľa Registra právnických osôb koná za SAKAMA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Spoločníci SAKAMA
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Nova M+ s. r. o.85,0 %
- Mgr. Matej Kiss15,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Nova M+ s. r. o.od 31. 8. 2021 | 4 250 € | 85,0 % |
| Mgr. Matej Kissod 31. 8. 2021 | 750 € | 15,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SAKAMA
Za rok 2025 má SAKAMA v závierke tržby 49 645 €, o 15,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +3 326 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 49 645 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát SAKAMA
Najvyššie tržby: rok 2025, 49 645 €. Najnižšie: rok 2024, 43 075 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 49 645 € |
| 2024 | 43 075 € |
| 2023 | 49 050 € |
| 2022 | 49 269 € |
| 2021 | 48 450 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 0 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 7 093 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 3 326 € |
| 2024 | 2 350 € |
| 2023 | 397 € |
| 2022 | 470 € |
| 2021 | 550 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SAKAMA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +6,7 %, medián odvetvia +8,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SAKAMA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +6,7 % | +8,4 % |
| 2024 | +5,5 % | +4,9 % |
| 2023 | +0,8 % | +3,1 % |
| 2022 | +1,0 % | +2,7 % |
| 2021 | +1,1 % | +3,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 4 roky, najviac v roku 2025 (+15,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +15,3 % |
| 2024 | −12,2 % |
| 2023 | −0,4 % |
| 2022 | +1,7 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SAKAMA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 12 093 €, vlastné imanie 12 093 € a záväzky —.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 12 093 € | 12 093 € | — |
| 2024 | 49 492 € | 8 767 € | 40 725 € |
| 2023 | 6 417 € | 6 417 € | — |
| 2022 | 7 649 € | 6 020 € | 1 629 € |
| 2021 | 53 450 € | 5 550 € | 47 900 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SAKAMA (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49 645 € | 3 326 € | 12 093 € | 12 093 € | — | 3 401 € | +6,7 % |
| 2024 | 43 075 € | 2 350 € | 49 492 € | 8 767 € | 40 725 € | 2 350 € | +5,5 % |
| 2023 | 49 050 € | 397 € | 6 417 € | 6 417 € | — | 565 € | +0,8 % |
| 2022 | 49 269 € | 470 € | 7 649 € | 6 020 € | 1 629 € | 554 € | +1,0 % |
| 2021 | 48 450 € | 550 € | 53 450 € | 5 550 € | 47 900 € | 550 € | +1,1 % |
Riziko: zaplatí SAKAMA?
Peniaze od štátu: SAKAMA
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SAKAMA
Dátum vzniku SAKAMA je 1. 4. 2021, teda pred 5 rokmi. Skoršie obchodné meno: VP-13 s. r. o.. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/51200/V
- Nový štatutár: Mgr. Matej KissKonateľ
- Nový spoločník: Nova M+ s. r. o.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
- Zmena obchodného menaPredtým VP-13 s. r. o., odvtedy SAKAMA s.r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 48 450 € · majetok 53 450 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 49 645 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SAKAMA
- Administratívne služby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Čistiace a upratovacie služby
- Dizajnérske činnosti
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Sťahovacie služby
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Vedenie účtovníctva
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Výroba potravinárskych výrobkov
- Textilná výroba
- Odevná výroba
- Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba
- Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálov
- Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov
- Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úprava
- Výroba a hutnícke spracovanie kovov
- Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkov
- Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastok
- Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí
- Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
- Výroba bižutérie a suvenírov
- Výroba sviečok a tieniacej techniky
- Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémov
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m
- Kuriérske služby
- Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky
- Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- Fotografické služby
- Služby požičovní
- Informačná činnosť
- Prevádzkovanie jaslí
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a auditu
- Poskytovanie sociálnych služieb
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
SAKAMA v odvetví administratívne a kancelárske služby
SAKAMA je v registri v odvetví Administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82), činnosť administratívne a pomocné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 42 000 € (24 401 závierok), SAKAMA má 49 645 €, čo je 1,2-násobok mediánu. V okrese Košice IV je v tomto odvetví 1 408 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SAKAMA 290. z 643.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 14 400 €, polovica do 42 000 €, tri štvrtiny do 106 619 €; 10 % firiem má viac než 393 650 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 698 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 14 400 € |
| medián | 42 000 € |
| horný kvartil | 106 619 € |
| 10 % firiem má viac než | 393 650 € |
| SAKAMA | 49 645 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SAKAMA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SAKAMA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SAKAMA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 49 645 € | 42 000 € |
| 2024 | 43 075 € | 39 510 € |
| 2023 | 49 050 € | 40 736 € |
| 2022 | 49 269 € | 39 924 € |
| 2021 | 48 450 € | 35 891 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SAKAMA | 49 645 € |
|---|---|
| medián okresu Košice IV | 45 394 € |
| medián kraja | 37 864 € |
| medián Slovenska | 42 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KAPIHAN s.r.o.Topoľčany · tržby 119 356 € (2025)
- GalMedic s. r. o.Šamudovce · tržby 119 341 € (2025)
- DIAMO, s. r. o.Poprad · tržby 119 318 € (2025)
- Boveno s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 119 297 € (2023)
- SKYRID s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 119 284 € (2025)
- PlanTree s. r. o.Kysucký Lieskovec · tržby 119 244 € (2025)
- XYR s. r. o.Žilina · tržby 119 243 € (2025)
- VASCIT s. r. o. v likvidáciiKomárno · tržby 119 206 € (2016)
- Strýco Filip s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 119 201 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SAKAMA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo SAKAMA: Košice - Nad jazerom
SAKAMA sídli na adrese Jenisejská 45A, 040 12 Košice - mestská časť Nad jazerom, okres Košice IV. V obci Košice - Nad jazerom je 5 062 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 425. Na tej istej adrese je zapísaných 2 003 aktívnych subjektov.
Košice - Nad jazerom: obyvatelia a dáta ›Okres Košice IV ›Adresár firiem v okrese Košice IV ›
SAKAMA: IČO, sídlo a základné údaje
SAKAMA s.r.o. (IČO 53672518) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Nad jazerom, okres Košice IV. Dátum vzniku je 1. 4. 2021, na trhu je 5 rokov a štatutárom je Mgr. Matej Kiss. Za rok 2025 sú v závierke tržby 49 645 € a výsledok hospodárenia +3 326 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Administratívne a pomocné činnosti (SK NACE 8210) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 4. 2021 |
| Skoršie názvy | VP-13 s. r. o. |
| Obec | Košice - Nad jazerom |
| Okres | Okres Košice IV |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82) SAKAMA s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 49 645 €, typická firma odvetvia 42 000 € (medián z 24 401 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice IV ›Administratívne a kancelárske služby: tržby a mzdy ›Administratívne a kancelárske služby v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice IV ›
Sieť prepojení firmy SAKAMA
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu SAKAMA
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SAKAMA
- Tendre26súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 137 tis. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 197 tis. €
- Končiace zmluvy55zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 800 €
- Výhry konkurentov100firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 700 €
- Diery na trhu27odvetví chýba v meste Košice - Nad jazeromtypický nepokrytý dopyt 1,5 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.738 zmlúv za 3 roky · 175 211 € · naposledy 29. 7. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny406 zmlúv za 3 roky · 5 791 477 € · naposledy 2. 10. 2026Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky47 zmlúv za 3 roky · 2 161 402 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 879 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
K ADM s.r.o.ADM Investment s.r.o.BAU-KA s.r.o.Nova M+ s .r. o.Vilador s. r. o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Nad jazerom
LABAŠ s.r.o.FRUCONA Košice, a.s.PUELLAvone s.r.o.VAMEX, a.s., KošiceSTRIP, a.s. KošiceVšetky firmy v mestskej časti Košice - Nad jazerom ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 82.11) v okrese Košice IV
JOO Cars s. r. o.Dr.Max 127 s.r.o.Dr.Max 149 s.r.o.EuroMedica s.r.o.Dr.Max 146 s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.