AKTION, s.r.o.
Dunajská Streda · Nákladná cestná doprava
2 108 400 €tržby 2021 ▲ 421 580 %+21 124 €zisk 2021aktívna 6 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 20 : tržby 500 €, výsledok hospodárenia 197 €
- 21 : tržby 2 108 400 €, výsledok hospodárenia 21 124 €
AKTION, s.r.o. (IČO 53227387), sídlo Dunajská Streda, je v registri zapísaná od 25. 8. 2020 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 14. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2021.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci AKTION
V roku 2021 mala AKTION priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2021 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2021 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.
Konateľ AKTION
Podľa Registra právnických osôb koná za AKTION 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník AKTION
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Gizela Gerebenes100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Gizela Gerebenesod 20. 1. 2021 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok AKTION
Za rok 2021 má AKTION v závierke tržby 2 108 400 €, o 421 580,0 % viac než v roku 2020, a výsledok hospodárenia +21 124 €. Závierky máme za 3 roky (2019 až 2021), najvyššie tržby sú z roku 2021: 2 108 400 €.
Výkaz ziskov a strát AKTION
Najvyššie tržby: rok 2021, 2 108 400 €. Najnižšie: rok 2020, 500 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2021 | 2 108 400 € |
| 2020 | 500 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 0 rokoch z 2 roky. Súčet za celé obdobie: 21 321 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2021 | 21 124 € |
| 2020 | 197 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- AKTION
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,0 %, medián odvetvia +1,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | AKTION | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | +1,0 % | +1,2 % |
| 2020 | +39,4 % | +1,1 % |
| 2019 | — | +0,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha AKTION
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2021 mala súvaha majetok 32 127 €, vlastné imanie 26 321 € a záväzky 5 806 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2021 | 32 127 € | 26 321 € | 5 806 € |
| 2020 | 5 232 € | 5 197 € | 35 € |
| 2019 | 5 015 € | 5 000 € | 15 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok AKTION (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 2 108 400 € | 21 124 € | 32 127 € | 26 321 € | 5 806 € | 26 922 € | +1,0 % |
| 2020 | 500 € | 197 € | 5 232 € | 5 197 € | 35 € | 232 € | +39,4 % |
| 2019 | — | — | 5 015 € | 5 000 € | 15 € | — | — |
Riziko: zaplatí AKTION?
Peniaze od štátu: AKTION
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy AKTION
Dátum vzniku AKTION je 25. 8. 2020, teda pred 6 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019majetok 5 015 €
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/47405/T
- Prvé tržby po 2 rokoch bez tržiebZa rok 2021 firma vykázala 2 108 400 €.
- Nový štatutár: Gizela GerebenesKonateľ
- Nový spoločník: Gizela GerebenesSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti AKTION
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- administratívne služby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- čistiace a upratovacie služby
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- prenájom hnuteľných vecí
- skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
AKTION v odvetví pozemná doprava
AKTION je v registri v odvetví Pozemná doprava (SK NACE 49), činnosť nákladná cestná doprava. Medián tržieb odvetvia za rok 2021 je 93 057 € (6 546 závierok), AKTION má 2 108 400 €, čo je 23-násobok mediánu. V okrese Dunajská Streda je v tomto odvetví 717 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je AKTION 22. z 281.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 934 €, polovica do 93 057 €, tri štvrtiny do 410 581 €; 10 % firiem má viac než 1 415 238 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 997 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 934 € |
| medián | 93 057 € |
| horný kvartil | 410 581 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 415 238 € |
| AKTION | 2 108 400 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- AKTION
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby AKTION s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | AKTION | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | 2 108 400 € | 93 057 € |
| 2020 | 500 € | 87 132 € |
| 2019 | — | 101 305 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2021.
Čísla v tabuľke
| AKTION | 2 108 400 € |
|---|---|
| medián okresu Dunajská Streda | 70 209 € |
| medián kraja | 113 330 € |
| medián Slovenska | 93 057 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ROFIS, s.r.o.Kysucké Nové Mesto · tržby 5 193 588 € (2025)
- PRP logistics s.r.o.Tomášovce · tržby 5 148 580 € (2025)
- HOYER Slovenská republika, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 5 147 188 € (2025)
- AVE - MOTO, s.r.o.Nové Mesto nad Váhom · tržby 5 067 895 € (2025)
- Transport Trade s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 5 057 807 € (2014)
- HB trans, s.r.o.Vinné · tržby 5 051 882 € (2025)
- Corians, s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 5 043 731 € (2025)
- Große - Vehne Transport Slovakia s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 5 039 422 € (2025)
- WAY 2 LOGISTICS, s.r.o.Žilina · tržby 5 034 428 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb AKTION, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo AKTION: Dunajská Streda
AKTION sídli na adrese Ružový háj 937, 929 01 Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. V obci Dunajská Streda je 6 635 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 238. Na tej istej adrese je zapísaných 21 aktívnych subjektov.
Dunajská Streda: obyvatelia a dáta ›Okres Dunajská Streda ›Adresár firiem v okrese Dunajská Streda ›
AKTION: IČO, sídlo a základné údaje
AKTION, s.r.o. (IČO 53227387) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. Dátum vzniku je 25. 8. 2020, na trhu je 6 rokov a štatutárom je Gizela Gerebenes. Za rok 2021 sú v závierke tržby 2 108 400 € a výsledok hospodárenia +21 124 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nákladná cestná doprava (SK NACE 4941) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 25. 8. 2020 |
| Obec | Dunajská Streda |
| Okres | Okres Dunajská Streda |
| Účtovných závierok v registri | 2 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví pozemná doprava (SK NACE 49) AKTION, s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2021 mala 2 108 400 €, typická firma odvetvia 93 057 €, čo je 23-násobok mediánu (medián z 6 546 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Dunajská Streda ›Pozemná doprava: tržby a mzdy ›Pozemná doprava v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Dunajská Streda ›
Sieť prepojení firmy AKTION
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu AKTION
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu AKTION
- Tendre35súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 278 tis. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 1,5 mil. €
- Končiace zmluvy90zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
- Výhry konkurentov181firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 5 000 €
- Diery na trhu5odvetví chýba v meste Dunajská Stredatypický nepokrytý dopyt 2,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen364 zmlúv za 3 roky · 3 676 978 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.297 zmlúv za 3 roky · 918 863 € · naposledy 18. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.144 zmlúv za 3 roky · 26 066 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 991 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Dunajská Streda
METRANS /Danubia/, a.s.SCHINDLER ESKALÁTORY, s.r.o.DS - CAR, s.r.o.ISTERMEAT a.s.MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Dunajská Streda ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 49.41) v okrese Dunajská Streda
KCS, s.r.o.LADOS SLOVAKIA, spol. s r.o.Dimako Slovakia s. r. o.ALBATROS, spol. s r.o.GROPO Slovakia, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.