Komina s. r. o.
Žilina · Nákladná cestná doprava
9 304 €tržby 2025 ▼ 17 %+3 238 €zisk 2025aktívna 6 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 20 : tržby 8 254 €, výsledok hospodárenia 22 €
- 21 : tržby 90 984 €, výsledok hospodárenia 269 €
- 22 : tržby 78 842 €, výsledok hospodárenia 264 €
- 23 : tržby 47 450 €, výsledok hospodárenia 709 €
- 24 : tržby 11 224 €, výsledok hospodárenia 1 948 €
- 25 : tržby 9 304 €, výsledok hospodárenia 3 238 €
Komina s. r. o. (IČO 53167490) mala v roku 2025 tržby 9 304 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Komina
Komina má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 2 354 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 2 354 € | — |
| 2024 | — | 3 423 € | — |
| 2023 | — | 10 975 € | — |
| 2022 | — | 4 842 € | — |
| 2021 | — | 2 093 € | — |
| 2020 | — | 964 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 7. 10. 2026.
Konateľ Komina
Podľa Registra právnických osôb koná za Komina 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník Komina
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jaroslav Králik100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jaroslav Králikod 11. 7. 2020 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Komina
Za rok 2025 má Komina v závierke tržby 9 304 €, o 17,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +3 238 €. Závierky máme za 6 rokov (2020 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2021: 90 984 €.
Výkaz ziskov a strát Komina
Najvyššie tržby: rok 2021, 90 984 €. Najnižšie: rok 2020, 8 254 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 9 304 € |
| 2024 | 11 224 € |
| 2023 | 47 450 € |
| 2022 | 78 842 € |
| 2021 | 90 984 € |
| 2020 | 8 254 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 6 rokoch, strata v 0 rokoch z 6 rokov. Súčet za celé obdobie: 6 450 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 3 238 € |
| 2024 | 1 948 € |
| 2023 | 709 € |
| 2022 | 264 € |
| 2021 | 269 € |
| 2020 | 22 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Komina
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +34,8 %, medián odvetvia +2,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Komina | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +34,8 % | +2,8 % |
| 2024 | +17,4 % | +2,0 % |
| 2023 | +1,5 % | +1,5 % |
| 2022 | +0,3 % | +1,5 % |
| 2021 | +0,3 % | +1,2 % |
| 2020 | +0,3 % | +1,1 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 0 z 4 roky, najviac v roku 2022 (−13,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −17,1 % |
| 2024 | −76,3 % |
| 2023 | −39,8 % |
| 2022 | −13,3 % |
| 2021 | +1 002,3 % |
| 2020 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Komina
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 9 375 €, vlastné imanie 8 738 € a záväzky 637 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 9 375 € | 8 738 € | 637 € |
| 2024 | 7 367 € | 6 948 € | 419 € |
| 2023 | 7 142 € | 6 267 € | 875 € |
| 2022 | 9 110 € | 5 558 € | 3 552 € |
| 2021 | 6 231 € | 5 294 € | 937 € |
| 2020 | 7 885 € | 5 022 € | 2 863 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Komina (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 304 € | 3 238 € | 9 375 € | 8 738 € | 637 € | 6 032 € | +34,8 % |
| 2024 | 11 224 € | 1 948 € | 7 367 € | 6 948 € | 419 € | 5 797 € | +17,4 % |
| 2023 | 47 450 € | 709 € | 7 142 € | 6 267 € | 875 € | 11 794 € | +1,5 % |
| 2022 | 78 842 € | 264 € | 9 110 € | 5 558 € | 3 552 € | 5 860 € | +0,3 % |
| 2021 | 90 984 € | 269 € | 6 231 € | 5 294 € | 937 € | 3 212 € | +0,3 % |
| 2020 | 8 254 € | 22 € | 7 885 € | 5 022 € | 2 863 € | 1 093 € | +0,3 % |
Riziko: zaplatí Komina?
Peniaze od štátu: Komina
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Komina
Dátum vzniku Komina je 11. 7. 2020, teda pred 6 rokmi. Skoršie obchodné meno: Gerustus, s. r. o.. Závierky v registri máme od roku 2020.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/75155/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2020tržby 8 254 € · majetok 7 885 €
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2121286904 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
- Zmena obchodného menaPredtým Gerustus, s. r. o., odvtedy Komina s. r. o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 6, posledné tržby 9 304 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Komina
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Administratívne služby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Čistiace a upratovacie služby
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Čistenie a kontrola komínov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Komina v odvetví pozemná doprava
Komina je v registri v odvetví Pozemná doprava (SK NACE 49), činnosť nákladná cestná doprava. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 93 647 € (6 933 závierok), Komina má 9 304 €, čo je 10 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 627 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Komina 236. z 276.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 960 €, polovica do 93 647 €, tri štvrtiny do 412 029 €; 10 % firiem má viac než 1 495 681 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 812 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 960 € |
| medián | 93 647 € |
| horný kvartil | 412 029 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 495 681 € |
| Komina | 9 304 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Komina
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Komina s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Komina | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 9 304 € | 93 647 € |
| 2024 | 11 224 € | 96 345 € |
| 2023 | 47 450 € | 100 425 € |
| 2022 | 78 842 € | 99 180 € |
| 2021 | 90 984 € | 93 057 € |
| 2020 | 8 254 € | 87 132 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Komina | 9 304 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 84 138 € |
| medián kraja | 100 810 € |
| medián Slovenska | 93 647 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KASANDRA, s.r.o.Vlachy · tržby 22 280 € (2025)
- VB TAXI 15 v. o. s.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 22 268 € (2018)
- Gemerine Bau s.r.o.Banská Bystrica · tržby 22 235 € (2021)
- DBest, s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 22 233 € (2025)
- SK-NEUTRON s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 22 214 € (2019)
- Rodus Trans, s. r. o.Šurianky · tržby 22 188 € (2025)
- Parcel service, s.r.o.Nitra · tržby 22 159 € (2025)
- AAAautoAAA s.r.o.Poprad · tržby 22 132 € (2025)
- Profi Exteriér s. r. o.Modra · tržby 22 112 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Komina, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Komina: Žilina
Komina sídli na adrese Gabajová 28, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 468 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 947.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
Komina: IČO, sídlo a základné údaje
Komina s. r. o. (IČO 53167490) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 11. 7. 2020, na trhu je 6 rokov a štatutárom je Jaroslav Králik. Za rok 2025 sú v závierke tržby 9 304 € a výsledok hospodárenia +3 238 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nákladná cestná doprava (SK NACE 4941) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 11. 7. 2020 |
| Skoršie názvy | Gerustus, s. r. o. |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 6 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví pozemná doprava (SK NACE 49) Komina s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 9 304 €, typická firma odvetvia 93 647 € (medián z 6 933 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Pozemná doprava: tržby a mzdy ›Pozemná doprava v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy Komina
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Komina
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Komina
- Tendre40súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 200 tis. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 1,5 mil. €
- Končiace zmluvy90zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
- Výhry konkurentov183firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 5 000 €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen364 zmlúv za 3 roky · 3 676 978 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.297 zmlúv za 3 roky · 918 863 € · naposledy 18. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.144 zmlúv za 3 roky · 26 066 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 993 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 49.41) v okrese Žilina
AUTO Balog s.r.o.D.A.L., spol. s r.o.DELITEX, s.r.o.PRETOLOG s. r. o.SANTA-TRANS.SK, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.