PADAX, s. r. o.
Spišská Nová Ves · Pilovanie a hobľovanie dreva
373 964 €tržby 2025 ▲ 4 %+37 256 €zisk 2025aktívna 6 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 203 569 €, výsledok hospodárenia -90 €
- 22 : tržby 284 630 €, výsledok hospodárenia 1 002 €
- 23 : tržby 312 372 €, výsledok hospodárenia 24 442 €
- 24 : tržby 358 745 €, výsledok hospodárenia 33 516 €
- 25 : tržby 373 964 €, výsledok hospodárenia 37 256 €
PADAX, s. r. o. (IČO 52961443) mala v roku 2025 tržby 373 964 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PADAX
PADAX má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 25 916 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 25 916 € | — |
| 2024 | — | 12 496 € | — |
| 2023 | — | 3 003 € | — |
| 2022 | — | 2 844 € | — |
| 2021 | — | 672 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia PADAX
Podľa Registra právnických osôb konajú za PADAX 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločníci PADAX
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok PADAX
Za rok 2025 má PADAX v závierke tržby 373 964 €, o 4,2 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +37 256 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 373 964 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 9 367 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát PADAX
Najvyššie tržby: rok 2025, 373 964 €. Najnižšie: rok 2021, 203 569 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 373 964 € |
| 2024 | 358 745 € |
| 2023 | 312 372 € |
| 2022 | 284 630 € |
| 2021 | 203 569 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 1 roku z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 96 126 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 37 256 € |
| 2024 | 33 516 € |
| 2023 | 24 442 € |
| 2022 | 1 002 € |
| 2021 | −90 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PADAX
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +10,0 %, medián odvetvia +3,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PADAX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +10,0 % | +3,0 % |
| 2024 | +9,3 % | +2,2 % |
| 2023 | +7,8 % | +1,3 % |
| 2022 | +0,4 % | +1,5 % |
| 2021 | 0,0 % | +1,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 4 roky, najviac v roku 2022 (+39,8 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +4,2 % |
| 2024 | +14,8 % |
| 2023 | +9,7 % |
| 2022 | +39,8 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PADAX
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 211 186 €, vlastné imanie 98 550 € a záväzky 112 636 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 211 186 € | 98 550 € | 112 636 € |
| 2024 | 207 914 € | 63 961 € | 143 953 € |
| 2023 | 189 210 € | 30 445 € | 158 765 € |
| 2022 | 31 701 € | 1 002 € | 30 699 € |
| 2021 | 221 213 € | −90 € | 221 303 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PADAX (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 373 964 € | 37 256 € | 211 186 € | 98 550 € | 112 636 € | 82 112 € | +10,0 % |
| 2024 | 358 745 € | 33 516 € | 207 914 € | 63 961 € | 143 953 € | 63 550 € | +9,3 % |
| 2023 | 312 372 € | 24 442 € | 189 210 € | 30 445 € | 158 765 € | 37 610 € | +7,8 % |
| 2022 | 284 630 € | 1 002 € | 31 701 € | 1 002 € | 30 699 € | 9 868 € | +0,4 % |
| 2021 | 203 569 € | −90 € | 221 213 € | −90 € | 221 303 € | 582 € | 0,0 % |
Riziko: zaplatí PADAX?
Peniaze od štátu: PADAX
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy PADAX
Dátum vzniku PADAX je 25. 2. 2020, teda pred 6 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/48385/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121188872
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 203 569 € · majetok 221 213 €
- Nový spoločník: Daniel KertesSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový spoločník: Patrik ŠirilaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 373 964 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PADAX
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Nákup, predaj alebo preprava zbraní a streliva
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Sťahovacie služby
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Kuriérske služby
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prevádzkovanie výdajne stravy
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Administratívne služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
PADAX v odvetví spracovanie dreva a výrobky z dreva
PADAX je v registri v odvetví Spracovanie dreva a výrobky z dreva (SK NACE 16), činnosť pilovanie a hobľovanie dreva. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 56 115 € (4 017 závierok), PADAX má 373 964 €, čo je 6,7-násobok mediánu. V okrese Spišská Nová Ves je v tomto odvetví 240 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PADAX 12. z 80.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 350 €, polovica do 56 115 €, tri štvrtiny do 217 551 €; 10 % firiem má viac než 680 221 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 880 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 350 € |
| medián | 56 115 € |
| horný kvartil | 217 551 € |
| 10 % firiem má viac než | 680 221 € |
| PADAX | 373 964 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PADAX
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PADAX s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PADAX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 373 964 € | 56 115 € |
| 2024 | 358 745 € | 54 256 € |
| 2023 | 312 372 € | 51 601 € |
| 2022 | 284 630 € | 49 748 € |
| 2021 | 203 569 € | 48 430 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PADAX | 373 964 € |
|---|---|
| medián okresu Spišská Nová Ves | 57 651 € |
| medián kraja | 47 340 € |
| medián Slovenska | 56 115 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Píla RÚFUS, s.r.o.Poproč · tržby 844 518 € (2025)
- Full Services Tatry s. r. o.Vysoké Tatry · tržby 841 975 € (2025)
- Similian Kolekt s.r.o. v likvidáciiKošice - mestská časť Juh · tržby 841 868 € (2018)
- Automotive Solution s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 835 178 € (2025)
- PONFYS s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 832 540 € (2025)
- ATP TRANS s.r.o.Banská Bystrica · tržby 828 096 € (2025)
- EURODREVENIK s.r.o. ŽehraSpišské Vlachy · tržby 824 192 € (2025)
- SOLIDSTAV VÝROBNÁ, s.r.o.Vislanka · tržby 823 247 € (2025)
- EUROSTAV Company, s.r.o.Chorvátsky Grob · tržby 820 131 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PADAX, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo PADAX: Spišská Nová Ves
PADAX sídli na adrese Námestie Iglovia 2877/1, 052 01 Spišská Nová Ves, okres Spišská Nová Ves. V obci Spišská Nová Ves je 5 448 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 11 175. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.
Spišská Nová Ves: obyvatelia a dáta ›Okres Spišská Nová Ves ›Adresár firiem v okrese Spišská Nová Ves ›
PADAX: IČO, sídlo a základné údaje
PADAX, s. r. o. (IČO 52961443) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Spišská Nová Ves, okres Spišská Nová Ves. Dátum vzniku je 25. 2. 2020, na trhu je 6 rokov a štatutármi sú Daniel Kertes a Patrik Širila. Za rok 2025 sú v závierke tržby 373 964 € a výsledok hospodárenia +37 256 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Pilovanie a hobľovanie dreva (SK NACE 1611) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 25. 2. 2020 |
| Obec | Spišská Nová Ves |
| Okres | Okres Spišská Nová Ves |
| Vyrubená daň z príjmov | 9 367 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví spracovanie dreva a výrobky z dreva (SK NACE 16) PADAX, s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 373 964 €, typická firma odvetvia 56 115 €, čo je 6,7-násobok mediánu (medián z 4 017 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Spišská Nová Ves ›Spracovanie dreva a výrobky z dreva: tržby a mzdy ›Spracovanie dreva a výrobky z dreva v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Spišská Nová Ves ›
Sieť prepojení firmy PADAX
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PADAX
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PADAX
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 26 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 202 tis. €
- Končiace zmluvy47zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 170 tis. €
- Výhry konkurentov68firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 11 tis. €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Spišská Nová Vestypický nepokrytý dopyt 935 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever548 zmlúv za 3 roky · 29 817 845 € · naposledy 9. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen164 zmlúv za 3 roky · 2 914 751 € · naposledy 29. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.107 zmlúv za 3 roky · 129 838 € · naposledy 25. 9. 2026 Všetkých 460 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Spišská Nová Ves
Embraco Slovakia s.r.o.Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves…PASS - SK, s.r.o.eyerim s.r.o.ROŠERO - P, s.r.o.Všetky firmy v obci Spišská Nová Ves ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 16.10) v okrese Spišská Nová Ves
RSED Company, s. r. o.Saltex, s.r.o.REPRO SERVIS s.r.o.MG STREŠNÉ CENTRUM s.r.o.MG STRECHA, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.