VECTOR, s. r. o.
Žilina · Výroba iných výrobkov z gumy
1 326 514 €tržby 2024 ▲ 21 %+14 764 €zisk 2024aktívna 5 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 22 : tržby 552 138 €, výsledok hospodárenia -427 €
- 23 : tržby 1 094 223 €, výsledok hospodárenia 4 423 €
- 24 : tržby 1 326 514 €, výsledok hospodárenia 14 764 €
VECTOR, s. r. o. (IČO 52861732) mala v roku 2024 tržby 1 326 514 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ VECTOR
Podľa Registra právnických osôb koná za VECTOR 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník VECTOR
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Dorota Dobek100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Dorota Dobekod 1. 9. 2021 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok VECTOR
Za rok 2024 má VECTOR v závierke tržby 1 326 514 €, o 21,2 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +14 764 €. Závierky máme za 4 roky (2021 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2024: 1 326 514 €.
Výkaz ziskov a strát VECTOR
Najvyššie tržby: rok 2024, 1 326 514 €. Najnižšie: rok 2022, 552 138 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 1 326 514 € |
| 2023 | 1 094 223 € |
| 2022 | 552 138 € |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 1 roku z 4 roky. Súčet za celé obdobie: 18 760 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | 14 764 € |
| 2023 | 4 423 € |
| 2022 | −427 € |
| 2021 | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- VECTOR
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,1 %, medián odvetvia +2,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | VECTOR | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | +1,1 % | +2,1 % |
| 2023 | +0,4 % | +2,2 % |
| 2022 | −0,1 % | +1,9 % |
| 2021 | — | +1,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha VECTOR
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 1 159 822 €, vlastné imanie 23 760 € a záväzky 1 136 062 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1 159 822 € | 23 760 € | 1 136 062 € |
| 2023 | 381 882 € | 8 996 € | 372 886 € |
| 2022 | 48 173 € | 4 573 € | 43 600 € |
| 2021 | 5 000 € | 5 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok VECTOR (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1 326 514 € | 14 764 € | 1 159 822 € | 23 760 € | 1 136 062 € | 20 592 € | +1,1 % |
| 2023 | 1 094 223 € | 4 423 € | 381 882 € | 8 996 € | 372 886 € | 13 927 € | +0,4 % |
| 2022 | 552 138 € | −427 € | 48 173 € | 4 573 € | 43 600 € | −427 € | −0,1 % |
| 2021 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí VECTOR?
Peniaze od štátu: VECTOR
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy VECTOR
Dátum vzniku VECTOR je 1. 9. 2021, teda pred 5 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/77965/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021majetok 5 000 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 4, posledné tržby 1 326 514 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti VECTOR
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Administratívne služby
- Reklamné a marketingové služby
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Čistiace a upratovacie služby
- Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov
- Výroba potravinárskych výrobkov
- Textilná výroba
- Spracovanie kože
- Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravy
- Výroba bižutéria a suvenírov
- Výroba hračiek a hier
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojených s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Služby požičovní
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
VECTOR v odvetví výroba výrobkov z gumy a plastu
VECTOR je v registri v odvetví Výroba výrobkov z gumy a plastu (SK NACE 22), činnosť výroba iných výrobkov z gumy. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 267 243 € (858 závierok), VECTOR má 1 326 514 €, čo je 5,0-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 79 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je VECTOR 16. z 36.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 41 902 €, polovica do 267 243 €, tri štvrtiny do 1 691 700 €; 10 % firiem má viac než 8 759 243 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 11 926 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 41 902 € |
| medián | 267 243 € |
| horný kvartil | 1 691 700 € |
| 10 % firiem má viac než | 8 759 243 € |
| VECTOR | 1 326 514 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- VECTOR
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby VECTOR s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | VECTOR | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 1 326 514 € | 267 243 € |
| 2023 | 1 094 223 € | 261 206 € |
| 2022 | 552 138 € | 276 424 € |
| 2021 | — | 258 978 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| VECTOR | 1 326 514 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 823 039 € |
| medián kraja | 465 986 € |
| medián Slovenska | 267 243 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- HP spol. s r.o.Považany · tržby 2 957 507 € (2025)
- Logman - Považan, akciová spoločnosťBratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 950 838 € (2025)
- MIPA MI, s.r.o.Michalovce · tržby 2 910 248 € (2025)
- FLEXOPRINT, s.r.o.Ružomberok · tržby 2 866 729 € (2025)
- LAURIS R.M. s.r.o.Kálnica · tržby 2 864 392 € (2025)
- INTROPLAST, a.s.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 854 142 € (2025)
- SHINABRO s. r. o.Považská Bystrica · tržby 2 808 634 € (2025)
- OLEJÁR, spol. s r.o.Bardejov · tržby 2 785 855 € (2025)
- NEVEON Slovakia s. r. o.Žilina · tržby 2 764 851 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb VECTOR, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo VECTOR: Žilina
VECTOR sídli na adrese Kamenná 11, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660. Na tej istej adrese je zapísaných 25 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
VECTOR: IČO, sídlo a základné údaje
VECTOR, s. r. o. (IČO 52861732) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 1. 9. 2021, na trhu je 5 rokov a štatutárom je Dorota Dobek. Za rok 2024 sú v závierke tržby 1 326 514 € a výsledok hospodárenia +14 764 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba iných výrobkov z gumy (SK NACE 2212) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 9. 2021 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba výrobkov z gumy a plastu (SK NACE 22) VECTOR, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2024 mala 1 326 514 €, typická firma odvetvia 267 243 €, čo je 5,0-násobok mediánu (medián z 858 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Výroba výrobkov z gumy a plastu: tržby a mzdy ›Výroba výrobkov z gumy a plastu v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy VECTOR
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu VECTOR
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu VECTOR
- Tendre1súťaž štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 400 €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 343 tis. €
- Končiace zmluvy13zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 18 tis. €
- Výhry konkurentov7firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 6 800 €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen47 zmlúv za 3 roky · 427 542 € · naposledy 19. 8. 2026Mesto Michalovce24 zmlúv za 3 roky · 47 838 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.20 zmlúv za 3 roky · 36 268 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 66 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 22.19) v okrese Žilina
UPT, s.r.o.Gaddiel, s. r. o.KOM Consulting LKW s.r.o.Hydraulika servis, s.r.o.SILPRO, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.