WGS Holding a.s.
Košice - Staré Mesto · Administratívne a pomocné činnosti
161 762 €tržby 2025 ▲ 80 %+22 275 €zisk 2025aktívna 7 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby 369 946 €, výsledok hospodárenia 49 664 €
- 20 : tržby 138 726 €, výsledok hospodárenia 39 642 €
- 21 : tržby 18 931 €, výsledok hospodárenia 65 290 €
- 22 : tržby 24 316 €, výsledok hospodárenia -15 430 €
- 23 : tržby 45 939 €, výsledok hospodárenia -30 594 €
- 24 : tržby 89 739 €, výsledok hospodárenia -38 402 €
- 25 : tržby 161 762 €, výsledok hospodárenia 22 275 €
WGS Holding a.s. (IČO 52583121) mala v roku 2025 tržby 161 762 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci WGS Holding
V roku 2025 mala WGS Holding priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v roku 2021 boli -50 000 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | — | — |
| 2021 | — | -50 000 € | — |
| 2019 | — | 50 000 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2021 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2021 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Predstavenstvo WGS Holding
Podľa Registra právnických osôb koná za WGS Holding 1 člen predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločníci WGS Holding
V registri sú zapísaní 4 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok WGS Holding
Za rok 2025 má WGS Holding v závierke tržby 161 762 €, o 80,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +22 275 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 369 946 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát WGS Holding
Najvyššie tržby: rok 2019, 369 946 €. Najnižšie: rok 2021, 18 931 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 161 762 € |
| 2024 | 89 739 € |
| 2023 | 45 939 € |
| 2022 | 24 316 € |
| 2021 | 18 931 € |
| 2020 | 138 726 € |
| 2019 | 369 946 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 3 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: 92 445 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 22 275 € |
| 2024 | −38 402 € |
| 2023 | −30 594 € |
| 2022 | −15 430 € |
| 2021 | 65 290 € |
| 2020 | 39 642 € |
| 2019 | 49 664 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- WGS Holding
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +13,8 %, medián odvetvia +8,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | WGS Holding | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +13,8 % | +8,4 % |
| 2024 | −42,8 % | +4,9 % |
| 2023 | −66,6 % | +3,1 % |
| 2022 | −63,5 % | +2,7 % |
| 2021 | — | +3,0 % |
| 2020 | +28,6 % | +2,5 % |
| 2019 | +13,4 % | +2,2 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 6 rokov, najviac v roku 2024 (+95,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +80,3 % |
| 2024 | +95,3 % |
| 2023 | +88,9 % |
| 2022 | +28,4 % |
| 2021 | −86,4 % |
| 2020 | −62,5 % |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha WGS Holding
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 1 969 313 €, vlastné imanie 282 366 € a záväzky 1 686 947 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 969 313 € | 282 366 € | 1 686 947 € |
| 2024 | 1 984 968 € | 260 090 € | 1 724 878 € |
| 2023 | 2 317 782 € | 298 492 € | 2 019 290 € |
| 2022 | 1 785 762 € | 329 085 € | 1 456 677 € |
| 2021 | 1 173 349 € | 344 515 € | 828 834 € |
| 2020 | 991 594 € | 279 226 € | 712 368 € |
| 2019 | 498 944 € | 174 664 € | 324 280 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok WGS Holding (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 161 762 € | 22 275 € | 1 969 313 € | 282 366 € | 1 686 947 € | 150 999 € | +13,8 % |
| 2024 | 89 739 € | −38 402 € | 1 984 968 € | 260 090 € | 1 724 878 € | 76 859 € | −42,8 % |
| 2023 | 45 939 € | −30 594 € | 2 317 782 € | 298 492 € | 2 019 290 € | 16 177 € | −66,6 % |
| 2022 | 24 316 € | −15 430 € | 1 785 762 € | 329 085 € | 1 456 677 € | −5 793 € | −63,5 % |
| 2021 | 18 931 € | 65 290 € | 1 173 349 € | 344 515 € | 828 834 € | −19 667 € | +344,9 % |
| 2020 | 138 726 € | 39 642 € | 991 594 € | 279 226 € | 712 368 € | 61 154 € | +28,6 % |
| 2019 | 369 946 € | 49 664 € | 498 944 € | 174 664 € | 324 280 € | 199 568 € | +13,4 % |
Riziko: zaplatí WGS Holding?
Peniaze od štátu: WGS Holding
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy WGS Holding
Dátum vzniku WGS Holding je 16. 8. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/1734/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK7120001801
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019tržby 369 946 € · majetok 498 944 €
- Nový zápis v registri: Dragan GeorgievČlen dozorného orgánu
- Nový štatutár: JUDr. Peter DudičPredstavenstvo
- Nový spoločník: Fervens Investment a.s.Jediný akcionár a.s.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7, posledné tržby 161 762 €.
- Nový zápis v registri: Roland GeorgievČlen dozorného orgánu
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti WGS Holding
- Administratívne služby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Faktoring a forfaiting
- Vedenie účtovníctva
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnoty
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Výroba potravinárskych výrobkov
- Výroba nápojov
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Sťahovacie služby
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Prevádzkovanie úschovní
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prevádzkovanie výdajne stravy
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- Finančný lízing
- Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
- Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
- Čistiace a upratovacie služby
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
- Prevádzkovanie čistiarne a práčovne
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
WGS Holding v odvetví administratívne a kancelárske služby
WGS Holding je v registri v odvetví Administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82), činnosť administratívne a pomocné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 42 000 € (24 358 závierok), WGS Holding má 161 762 €, čo je 3,9-násobok mediánu. V okrese Košice I je v tomto odvetví 1 241 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je WGS Holding 108. z 579.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 14 400 €, polovica do 42 000 €, tri štvrtiny do 106 406 €; 10 % firiem má viac než 392 550 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 694 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 14 400 € |
| medián | 42 000 € |
| horný kvartil | 106 406 € |
| 10 % firiem má viac než | 392 550 € |
| WGS Holding | 161 762 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- WGS Holding
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby WGS Holding s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | WGS Holding | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 161 762 € | 42 000 € |
| 2024 | 89 739 € | 39 518 € |
| 2023 | 45 939 € | 40 738 € |
| 2022 | 24 316 € | 39 912 € |
| 2021 | 18 931 € | 35 907 € |
| 2020 | 138 726 € | 34 318 € |
| 2019 | 369 946 € | 37 023 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| WGS Holding | 161 762 € |
|---|---|
| medián okresu Košice I | 43 720 € |
| medián kraja | 37 877 € |
| medián Slovenska | 42 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MOMO-CARS VK s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 365 047 € (2020)
- Work SK s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 364 013 € (2025)
- M-AutoCargo s. r. o.Štúrovo · tržby 363 882 € (2025)
- MITIFORT družstvoBratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 363 616 € (2025)
- GREEN ENERGY CEROVÁ, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 363 580 € (2025)
- Caramba s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 363 564 € (2017)
- F4S s.r.o.Jaslovské Bohunice · tržby 363 534 € (2025)
- SM montage s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 363 525 € (2017)
- OMEGA Dental - surgery s. r. o.Prešov · tržby 363 487 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb WGS Holding, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo WGS Holding: Košice - Staré Mesto
WGS Holding sídli na adrese Bencúrova 13, 040 01 Košice - mestská časť Staré Mesto, okres Košice I. V obci Košice - Staré Mesto je 8 694 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 386. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.
Košice - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Košice I ›Adresár firiem v okrese Košice I ›
WGS Holding: IČO, sídlo a základné údaje
WGS Holding a.s. (IČO 52583121) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Košice - Staré Mesto, okres Košice I. Dátum vzniku je 16. 8. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je JUDr. Peter Dudič. Za rok 2025 sú v závierke tržby 161 762 € a výsledok hospodárenia +22 275 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Akciová spoločnosť |
|---|---|
| Odvetvie | Administratívne a pomocné činnosti (SK NACE 8210) |
| Základné imanie | 25 000 € |
| Vznik | 16. 8. 2019 |
| Obec | Košice - Staré Mesto |
| Okres | Okres Košice I |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82) WGS Holding a.s. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 161 762 €, typická firma odvetvia 42 000 €, čo je 3,9-násobok mediánu (medián z 24 358 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice I ›Administratívne a kancelárske služby: tržby a mzdy ›Administratívne a kancelárske služby v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice I ›
Sieť prepojení firmy WGS Holding
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu WGS Holding
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu WGS Holding
- Tendre23súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 168 tis. €
- Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 198 tis. €
- Končiace zmluvy55zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 800 €
- Výhry konkurentov101firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 700 €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Košice - Staré Mesto
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.737 zmlúv za 3 roky · 175 797 € · naposledy 29. 7. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny405 zmlúv za 3 roky · 5 791 477 € · naposledy 2. 10. 2026Slovenská inovačná a energetická agentúra*47 zmlúv za 3 roky · 724 260 € · naposledy 21. 9. 2026 Všetkých 878 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s.CLAUDE s.r.o.PNSKA, s.r.o.RAIL Group a.s.APOTHEKA KOŠICE, s.r.o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Staré Mesto
Východoslovenská distribučná, a.s.TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením…DSI Slovakia, s.r.o.Caterpillar Slovakia, s. r. o.GlobalLogic Slovakia s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 82.11) v okrese Košice I
fuudi a. s.METALCOM, s.r.o.E.SK Call centrum, s. r. o.SOUK TRADE s.r.o.KELEK, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.