VAAL s. r. o.
Vyšná Myšľa · Výstavba obytných a neobytných budov
293 505 €tržby 2025 ▲ 36 %+8 977 €zisk 2025aktívna 7 rokov5 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby 42 400 €, výsledok hospodárenia 6 644 €
- 20 : tržby 109 422 €, výsledok hospodárenia 415 €
- 21 : tržby 247 002 €, výsledok hospodárenia 2 345 €
- 22 : tržby 360 157 €, výsledok hospodárenia 17 887 €
- 23 : tržby 312 547 €, výsledok hospodárenia 32 977 €
- 24 : tržby 215 989 €, výsledok hospodárenia 7 515 €
- 25 : tržby 293 505 €, výsledok hospodárenia 8 977 €
VAAL s. r. o. (IČO 52471713) mala v roku 2025 tržby 293 505 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci VAAL
V roku 2025 mala VAAL priemerne 5 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 40 418 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 470 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Košice - okolie bola v roku 2025 1 382 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 40 418 € | 28 214 € |
| 2024 | — | 68 524 € | 48 136 € |
| 2023 | — | 57 938 € | — |
| 2022 | — | 37 164 € | — |
| 2021 | — | 31 370 € | — |
| 2020 | — | 20 457 € | — |
| 2019 | — | 6 557 € | — |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- VAAL, mzdové náklady na zamestnanca470 €
- Stavebníctvo v okrese Košice - okolie1 382 €
- Všetky odvetvia v okrese Košice - okolie1 726 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 580 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 70 % 28 214 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 10 205 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ VAAL
Podľa Registra právnických osôb koná za VAAL 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.
Spoločník VAAL
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Róbert Gerhat100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Róbert Gerhatod 30. 1. 2025 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok VAAL
Za rok 2025 má VAAL v závierke tržby 293 505 €, o 35,9 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +8 977 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 360 157 €.
Výkaz ziskov a strát VAAL
Najvyššie tržby: rok 2022, 360 157 €. Najnižšie: rok 2019, 42 400 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 293 505 € |
| 2024 | 215 989 € |
| 2023 | 312 547 € |
| 2022 | 360 157 € |
| 2021 | 247 002 € |
| 2020 | 109 422 € |
| 2019 | 42 400 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 0 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: 76 760 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 8 977 € |
| 2024 | 7 515 € |
| 2023 | 32 977 € |
| 2022 | 17 887 € |
| 2021 | 2 345 € |
| 2020 | 415 € |
| 2019 | 6 644 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- VAAL
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +3,1 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | VAAL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +3,1 % | +4,2 % |
| 2024 | +3,5 % | +3,0 % |
| 2023 | +10,6 % | +1,8 % |
| 2022 | +5,0 % | +1,5 % |
| 2021 | +0,9 % | +1,4 % |
| 2020 | +0,4 % | +1,4 % |
| 2019 | +15,7 % | +1,5 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 6 rokov, najviac v roku 2020 (+158,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +35,9 % |
| 2024 | −30,9 % |
| 2023 | −13,2 % |
| 2022 | +45,8 % |
| 2021 | +125,7 % |
| 2020 | +158,1 % |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha VAAL
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 422 618 €, vlastné imanie 81 761 € a záväzky 340 857 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 422 618 € | 81 761 € | 340 857 € |
| 2024 | 492 982 € | 72 784 € | 420 198 € |
| 2023 | 310 244 € | 65 268 € | 244 976 € |
| 2022 | 160 539 € | 32 291 € | 128 248 € |
| 2021 | 131 384 € | 14 404 € | 116 980 € |
| 2020 | 32 205 € | 12 059 € | 20 146 € |
| 2019 | 20 587 € | 11 644 € | 8 943 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok VAAL (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 293 505 € | 8 977 € | 422 618 € | 81 761 € | 340 857 € | 102 820 € | +3,1 % |
| 2024 | 215 989 € | 7 515 € | 492 982 € | 72 784 € | 420 198 € | 120 430 € | +3,5 % |
| 2023 | 312 547 € | 32 977 € | 310 244 € | 65 268 € | 244 976 € | 134 708 € | +10,6 % |
| 2022 | 360 157 € | 17 887 € | 160 539 € | 32 291 € | 128 248 € | 84 360 € | +5,0 % |
| 2021 | 247 002 € | 2 345 € | 131 384 € | 14 404 € | 116 980 € | 47 225 € | +0,9 % |
| 2020 | 109 422 € | 415 € | 32 205 € | 12 059 € | 20 146 € | 24 303 € | +0,4 % |
| 2019 | 42 400 € | 6 644 € | 20 587 € | 11 644 € | 8 943 € | 15 049 € | +15,7 % |
Riziko: zaplatí VAAL?
VAAL a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom VAAL v objeme 9 934 € z rokov 2022 až 2024. Najväčší objem je s odberateľom Obec Slanec: 9 934 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2022, 9 934 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2024 | 1 | 0 € |
| 2022 | 1 | 9 934 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy VAAL
Dátum vzniku VAAL je 5. 7. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/46709/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019tržby 42 400 € · majetok 20 587 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121044981
- Nový spoločník: Róbert GerhatSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Obec Slanec, hodnota zmluvy 9 934 €. Firma vznikla 5. 7. 2019.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7, posledné tržby 293 505 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti VAAL
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Čistiace a upratovacie služby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Dizajnérske činnosti
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Administratívne služby
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
- Vedenie účtovníctva
- Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratá
- Chov vybraných druhov zvierat
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Poskytovanie služieb v rybárstve
- Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úprava
- Výroba kŕmnych zmesí
- Výroba potravinárskych výrobkov
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Finančný lízing
- Faktoring a forfaiting
- Verejné obstarávanie
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanie
- Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.
VAAL v odvetví výstavba budov
VAAL je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 669 € (9 878 závierok), VAAL má 293 505 €, čo je 4,8-násobok mediánu. V okrese Košice - okolie je v tomto odvetví 376 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je VAAL 32. z 188.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 089 €, polovica do 61 669 €, tri štvrtiny do 243 428 €; 10 % firiem má viac než 815 417 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 087 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 089 € |
| medián | 61 669 € |
| horný kvartil | 243 428 € |
| 10 % firiem má viac než | 815 417 € |
| VAAL | 293 505 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- VAAL
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby VAAL s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | VAAL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 293 505 € | 61 669 € |
| 2024 | 215 989 € | 55 161 € |
| 2023 | 312 547 € | 57 870 € |
| 2022 | 360 157 € | 62 232 € |
| 2021 | 247 002 € | 55 157 € |
| 2020 | 109 422 € | 54 853 € |
| 2019 | 42 400 € | 59 841 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| VAAL | 293 505 € |
|---|---|
| medián okresu Košice - okolie | 48 661 € |
| medián kraja | 59 470 € |
| medián Slovenska | 61 669 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- HANDZIUK, s. r. o.Trenčín · tržby 734 212 € (2025)
- BYTSTAV Levice, s.r.o.Levice · tržby 732 448 € (2025)
- MPFB II. a. s.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 732 301 € (2025)
- SkloArch s. r. o.Nová Dedinka · tržby 732 000 € (2024)
- KaExPo s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 731 666 € (2024)
- A-S Group s.r.o.Terchová · tržby 731 380 € (2025)
- GENERAL s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 730 347 € (2025)
- INbauelektro s.r.o.Orechová · tržby 730 078 € (2025)
- Dostupné bývanie Nitra s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 730 000 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb VAAL, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo VAAL: Vyšná Myšľa
VAAL sídli na adrese Nemecká 148, 044 15 Vyšná Myšľa, okres Košice - okolie. V obci Vyšná Myšľa je 92 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 085.
Vyšná Myšľa: obyvatelia a dáta ›Okres Košice - okolie ›Adresár firiem v okrese Košice - okolie ›
VAAL: IČO, sídlo a základné údaje
VAAL s. r. o. (IČO 52471713) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Vyšná Myšľa, okres Košice - okolie. Dátum vzniku je 5. 7. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je Róbert Gerhat. Za rok 2025 sú v závierke tržby 293 505 € a výsledok hospodárenia +8 977 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 5. 7. 2019 |
| Obec | Vyšná Myšľa |
| Okres | Okres Košice - okolie |
| Účtovných závierok v registri | 8 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) VAAL s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 293 505 €, typická firma odvetvia 61 669 €, čo je 4,8-násobok mediánu (medián z 9 878 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice - okolie ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice - okolie ›
Sieť prepojení firmy VAAL
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu VAAL
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu VAAL
- Tendre106súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,2 mil. €
- Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy170zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 40 tis. €
- Výhry konkurentov406firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 598 tis. €
- Diery na trhu5odvetví chýba v obci Vyšná Myšľatypický nepokrytý dopyt 182 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Vyšná Myšľa
Kukučín s. r. o.PERAX, s.r.o.OD-TEAM, s. r. o.PETAX SK, s.r.o.Metallurgy s.r.o.Všetky firmy v obci Vyšná Myšľa ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Košice - okolie
BAUSKA, s. r. o.KISS stavebné práce, s.r.o.GEOVRT s.r.o.ALPINE PROPERTY s. r. o.ESJE-stav s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.