XETA, s. r. o.
Bratislava - Petržalka · Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia
2 190 €tržby 2023 ▼ 99 %+1 692 €zisk 2023aktívna 7 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby 23 438 €, výsledok hospodárenia -1 825 €
- 20 : tržby 8 783 €, výsledok hospodárenia -10 654 €
- 21 : tržby 40 678 €, výsledok hospodárenia -7 105 €
- 22 : tržby 174 912 €, výsledok hospodárenia -22 346 €
- 23 : tržby 2 190 €, výsledok hospodárenia 1 692 €
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 556 €
- 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -990 €
XETA, s. r. o. (IČO 52430766), sídlo Bratislava - mestská časť Petržalka, je v registri zapísaná od 29. 6. 2019 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 7. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2023.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci XETA
V roku 2025 mala XETA priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 3. 10. 2026.
Konateľ XETA
Podľa Registra právnických osôb koná za XETA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Spoločník XETA
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Mag. Ing. Dietmar Karl Uitz100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Mag. Ing. Dietmar Karl Uitzod 6. 9. 2019 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok XETA
Za rok 2023 má XETA v závierke tržby 2 190 €, o 98,7 % menej než v roku 2022, a výsledok hospodárenia +1 692 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 174 912 €.
Výkaz ziskov a strát XETA
Najvyššie tržby: rok 2022, 174 912 €. Najnižšie: rok 2023, 2 190 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | 2 190 € |
| 2022 | 174 912 € |
| 2021 | 40 678 € |
| 2020 | 8 783 € |
| 2019 | 23 438 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 6 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: −42 784 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −990 € |
| 2024 | −1 556 € |
| 2023 | 1 692 € |
| 2022 | −22 346 € |
| 2021 | −7 105 € |
| 2020 | −10 654 € |
| 2019 | −1 825 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- XETA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +77,3 %, medián odvetvia +4,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | XETA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +10,2 % |
| 2024 | — | +6,5 % |
| 2023 | +77,3 % | +4,8 % |
| 2022 | −12,8 % | +4,2 % |
| 2021 | −17,5 % | +4,7 % |
| 2020 | — | +4,0 % |
| 2019 | −7,8 % | +3,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 4 roky, najviac v roku 2021 (+363,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | −98,7 % |
| 2022 | +330,0 % |
| 2021 | +363,1 % |
| 2020 | −62,5 % |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha XETA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 2 997 €, vlastné imanie 501 € a záväzky 2 496 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 997 € | 501 € | 2 496 € |
| 2024 | 2 997 € | 1 491 € | 1 506 € |
| 2023 | 3 088 € | 898 € | 2 190 € |
| 2022 | 899 € | −793 € | 1 692 € |
| 2021 | 6 281 € | 3 217 € | 3 064 € |
| 2020 | 3 697 € | 3 522 € | 175 € |
| 2019 | 3 235 € | 3 175 € | 60 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok XETA (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | −990 € | 2 997 € | 501 € | 2 496 € | −500 € | — |
| 2024 | — | −1 556 € | 2 997 € | 1 491 € | 1 506 € | −1 166 € | — |
| 2023 | 2 190 € | 1 692 € | 3 088 € | 898 € | 2 190 € | 1 692 € | +77,3 % |
| 2022 | 174 912 € | −22 346 € | 899 € | −793 € | 1 692 € | −22 015 € | −12,8 % |
| 2021 | 40 678 € | −7 105 € | 6 281 € | 3 217 € | 3 064 € | −6 586 € | −17,5 % |
| 2020 | 8 783 € | −10 654 € | 3 697 € | 3 522 € | 175 € | −10 445 € | −121,3 % |
| 2019 | 23 438 € | −1 825 € | 3 235 € | 3 175 € | 60 € | −1 760 € | −7,8 % |
Riziko: zaplatí XETA?
Peniaze od štátu: XETA
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy XETA
Dátum vzniku XETA je 29. 6. 2019, teda pred 7 rokmi. Skoršie obchodné meno: Topola, s. r. o.. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/138633/B
- Nový štatutár: Mag. Ing. Dietmar Karl UitzKonateľ
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2121041824 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
- Zmena obchodného menaPredtým Topola, s. r. o., odvtedy XETA, s. r. o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019tržby 23 438 € · majetok 3 235 €
- Nový spoločník: Mag. Ing. Dietmar Karl UitzSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti XETA
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Administratívne služby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
XETA v odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení
XETA je v registri v odvetví Vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70), činnosť poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia. Medián tržieb odvetvia za rok 2023 je 41 565 € (12 439 závierok), XETA má 2 190 €, čo je 5 % mediánu. V okrese Bratislava V je v tomto odvetví 2 340 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je XETA 1 064. z 1 117.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 13 545 €, polovica do 41 565 €, tri štvrtiny do 120 803 €; 10 % firiem má viac než 413 714 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 2 842 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 13 545 € |
| medián | 41 565 € |
| horný kvartil | 120 803 € |
| 10 % firiem má viac než | 413 714 € |
| XETA | 2 190 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- XETA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby XETA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | XETA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | 46 749 € |
| 2024 | — | 42 193 € |
| 2023 | 2 190 € | 41 565 € |
| 2022 | 174 912 € | 40 572 € |
| 2021 | 40 678 € | 38 055 € |
| 2020 | 8 783 € | 36 000 € |
| 2019 | 23 438 € | 38 640 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2023.
Čísla v tabuľke
| XETA | 2 190 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava V | 47 286 € |
| medián kraja | 44 387 € |
| medián Slovenska | 41 565 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Versatility s. r. o.Lozorno · tržby 5 501 € (2025)
- Rekon Trade s.r.o.Košice - mestská časť Vyšné Opátske · tržby 5 500 € (2025)
- QuickCode s.r.o.Košice - mestská časť Sever · tržby 5 499 € (2025)
- Special Consulting Service s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 5 486 € (2025)
- SJ Comms, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 5 474 € (2025)
- ArimedaV, s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 5 473 € (2025)
- STAGALASR s.r.o.Zlatá Idka · tržby 5 471 € (2019)
- Nomada consulting s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 5 463 € (2024)
- almida, s. r. o.Trenčín · tržby 5 460 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb XETA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava V ›
Sídlo XETA: Bratislava - Petržalka
XETA sídli na adrese Kopčianska 10, 851 01 Bratislava - mestská časť Petržalka, okres Bratislava V. V obci Bratislava - Petržalka je 32 442 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 561. Na tej istej adrese je zapísaných 713 aktívnych subjektov.
Bratislava - Petržalka: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava V ›Adresár firiem v okrese Bratislava V ›
XETA: IČO, sídlo a základné údaje
XETA, s. r. o. (IČO 52430766) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Petržalka, okres Bratislava V. Dátum vzniku je 29. 6. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je Mag. Ing. Dietmar Karl Uitz. Za rok 2023 sú v závierke tržby 2 190 € a výsledok hospodárenia +1 692 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia (SK NACE 7020) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 29. 6. 2019 |
| Skoršie názvy | Topola, s. r. o. |
| Obec | Bratislava - Petržalka |
| Okres | Okres Bratislava V |
| Účtovných závierok v registri | 8 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70) XETA, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2023 mala 2 190 €, typická firma odvetvia 41 565 € (medián z 12 439 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava V ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení: tržby a mzdy ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava V ›
Sieť prepojení firmy XETA
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu XETA
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu XETA
- Tendre45súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 800 €
- Granty a dotácie76výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
- Končiace zmluvy266zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 6 000 €
- Výhry konkurentov88firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 900 €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Bratislava - Petržalkatypický nepokrytý dopyt 1,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.1 095 zmlúv za 3 roky · 548 805 € · naposledy 30. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava627 zmlúv za 3 roky · 6 121 562 € · naposledy 25. 9. 2026Úrad pre investície a akvizície MO SR207 zmlúv za 3 roky · 9 066 578 € · naposledy 16. 10. 2026 Všetkých 3 072 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Petržalka
Faurecia Automotive Slovakia s.r.o.ESET, spol. s r.o.SHELL Slovakia, s.r.o.Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.JTI Slovak Republic, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Petržalka ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 70.22) v okrese Bratislava V
Kyndryl Services Slovensko, spol. s r.o.ERIGOM SK s. r. o.t&at solutions s. r. o.NK Management s.r.o.INTRA 24 SK s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.