5A TRADE SK, s. r. o.
Banská Bystrica · Ostatné pomocné obchodné činnosti i. n.
15 372 €tržby 2025 ▲ 74 %−2 933 €strata 2025aktívna 7 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby 3 677 €, výsledok hospodárenia 290 €
- 20 : tržby 52 902 €, výsledok hospodárenia 99 €
- 21 : tržby 42 809 €, výsledok hospodárenia 656 €
- 22 : tržby 29 615 €, výsledok hospodárenia 200 €
- 23 : tržby 57 564 €, výsledok hospodárenia -26 €
- 24 : tržby 8 853 €, výsledok hospodárenia 1 468 €
- 25 : tržby 15 372 €, výsledok hospodárenia -2 933 €
5A TRADE SK, s. r. o. (IČO 52428826) mala v roku 2025 tržby 15 372 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci 5A TRADE SK
V roku 2025 mala 5A TRADE SK priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.
Konateľ 5A TRADE SK
Podľa Registra právnických osôb koná za 5A TRADE SK 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločník 5A TRADE SK
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok 5A TRADE SK
Za rok 2025 má 5A TRADE SK v závierke tržby 15 372 €, o 73,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −2 933 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 57 564 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát 5A TRADE SK
Najvyššie tržby: rok 2023, 57 564 €. Najnižšie: rok 2019, 3 677 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 15 372 € |
| 2024 | 8 853 € |
| 2023 | 57 564 € |
| 2022 | 29 615 € |
| 2021 | 42 809 € |
| 2020 | 52 902 € |
| 2019 | 3 677 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 2 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: −246 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −2 933 € |
| 2024 | 1 468 € |
| 2023 | −26 € |
| 2022 | 200 € |
| 2021 | 656 € |
| 2020 | 99 € |
| 2019 | 290 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- 5A TRADE SK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −19,1 %, medián odvetvia +8,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | 5A TRADE SK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −19,1 % | +8,4 % |
| 2024 | +16,6 % | +4,9 % |
| 2023 | 0,0 % | +3,1 % |
| 2022 | +0,7 % | +2,7 % |
| 2021 | +1,5 % | +3,0 % |
| 2020 | +0,2 % | +2,5 % |
| 2019 | +7,9 % | +2,2 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 5 rokov, najviac v roku 2023 (+94,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +73,6 % |
| 2024 | −84,6 % |
| 2023 | +94,4 % |
| 2022 | −30,8 % |
| 2021 | −19,1 % |
| 2020 | +1 338,7 % |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha 5A TRADE SK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 9 894 €, vlastné imanie 4 754 € a záväzky 5 140 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 9 894 € | 4 754 € | 5 140 € |
| 2024 | 9 404 € | 7 687 € | 1 717 € |
| 2023 | 12 629 € | 6 219 € | 6 410 € |
| 2022 | 9 699 € | 6 245 € | 3 454 € |
| 2021 | 10 535 € | 6 045 € | 4 490 € |
| 2020 | 12 459 € | 5 388 € | 7 071 € |
| 2019 | 6 444 € | 5 290 € | 1 154 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok 5A TRADE SK (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 372 € | −2 933 € | 9 894 € | 4 754 € | 5 140 € | −2 448 € | −19,1 % |
| 2024 | 8 853 € | 1 468 € | 9 404 € | 7 687 € | 1 717 € | 1 889 € | +16,6 % |
| 2023 | 57 564 € | −26 € | 12 629 € | 6 219 € | 6 410 € | 125 € | 0,0 % |
| 2022 | 29 615 € | 200 € | 9 699 € | 6 245 € | 3 454 € | 319 € | +0,7 % |
| 2021 | 42 809 € | 656 € | 10 535 € | 6 045 € | 4 490 € | 859 € | +1,5 % |
| 2020 | 52 902 € | 99 € | 12 459 € | 5 388 € | 7 071 € | 197 € | +0,2 % |
| 2019 | 3 677 € | 290 € | 6 444 € | 5 290 € | 1 154 € | 559 € | +7,9 % |
Riziko: zaplatí 5A TRADE SK?
Peniaze od štátu: 5A TRADE SK
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy 5A TRADE SK
Dátum vzniku 5A TRADE SK je 31. 5. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/36678/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121027062
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019tržby 3 677 € · majetok 6 444 €
- Nový spoločník: Ing. Petra BírešováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7, posledné tržby 15 372 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti 5A TRADE SK
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Dizajnérske činnosti
- Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prenájom hnuteľných vecí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
5A TRADE SK v odvetví administratívne a kancelárske služby
5A TRADE SK je v registri v odvetví Administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82), činnosť ostatné pomocné obchodné činnosti i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 42 000 € (24 401 závierok), 5A TRADE SK má 15 372 €, čo je 37 % mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 1 946 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je 5A TRADE SK 659. z 888.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 14 400 €, polovica do 42 000 €, tri štvrtiny do 106 619 €; 10 % firiem má viac než 393 650 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 698 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 14 400 € |
| medián | 42 000 € |
| horný kvartil | 106 619 € |
| 10 % firiem má viac než | 393 650 € |
| 5A TRADE SK | 15 372 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- 5A TRADE SK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby 5A TRADE SK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | 5A TRADE SK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 15 372 € | 42 000 € |
| 2024 | 8 853 € | 39 510 € |
| 2023 | 57 564 € | 40 736 € |
| 2022 | 29 615 € | 39 924 € |
| 2021 | 42 809 € | 35 891 € |
| 2020 | 52 902 € | 34 323 € |
| 2019 | 3 677 € | 37 025 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| 5A TRADE SK | 15 372 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 42 890 € |
| medián kraja | 39 341 € |
| medián Slovenska | 42 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- VELUM s. r. o.Ivanka pri Dunaji · tržby 33 929 € (2025)
- ML spol. s r.o.Cabaj-Čápor · tržby 33 921 € (2025)
- CoSTROZ s. r. o.Brezová pod Bradlom · tržby 33 914 € (2025)
- TerraX Nitra s. r. o.Malý Cetín · tržby 33 908 € (2025)
- LD Experts, s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 33 900 € (2025)
- OZ Vality s. r. o.Poprad · tržby 33 886 € (2025)
- elote s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 33 882 € (2025)
- Steady Trade s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 33 880 € (2025)
- RAW Marketing Agency s. r. o.Holiare · tržby 33 878 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb 5A TRADE SK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Administratívne a podporné služby v okrese Banská Bystrica ›
Sídlo 5A TRADE SK: Banská Bystrica
5A TRADE SK sídli na adrese Radvanská 6138/30, 974 05 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 490 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 828. Na tej istej adrese je zapísaných 18 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
5A TRADE SK: IČO, sídlo a základné údaje
5A TRADE SK, s. r. o. (IČO 52428826) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 31. 5. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je Ing. Petra Bírešová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 15 372 € a výsledok hospodárenia −2 933 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné pomocné obchodné činnosti i. n. (SK NACE 8299) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 31. 5. 2019 |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82) 5A TRADE SK, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 15 372 €, typická firma odvetvia 42 000 € (medián z 24 401 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Administratívne a kancelárske služby: tržby a mzdy ›Administratívne a kancelárske služby v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy 5A TRADE SK
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu 5A TRADE SK
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu 5A TRADE SK
- Tendre5súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 4 500 €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 197 tis. €
- Končiace zmluvy384zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 700 €
- Výhry konkurentov74firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 800 €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.2 274 zmlúv za 3 roky · 5 825 693 € · naposledy 7. 10. 2026Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť1 194 zmlúv za 3 roky · 4 712 153 € · naposledy 13. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava760 zmlúv za 3 roky · 35 866 342 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 3 912 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
5A studio, s.r.o.Združenie rodičov a priateľov hokeja
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 82.99) v okrese Banská Bystrica
ASCH medical s.r.o.Resale SEGRIPAD SK, s.r.o.ApplePharma s. r. o.E-cycling s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.