ExpreStav s. r. o.
Banská Bystrica
630 877 €tržby 2019+10 604 €zisk 2019zaniknutá 27. 5. 2025
Fakturačné údaje
Pozor: subjekt je v registri zrušený ku dňu 27. 5. 2025. Údaje sú posledné zapísané, na doklad ich brať netreba.
RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby 630 877 €, výsledok hospodárenia 10 604 €
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -10 246 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
ExpreStav s. r. o. (IČO 52351238), sídlo Banská Bystrica, je v registri zapísaná od 26. 4. 2019 do 27. 5. 2025 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 10. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2019.
Prejsť na časť profilu 10
Ľudia a vlastníci ExpreStav
Kto je pri firme zapísaný v registri, v koľkých ďalších firmách pôsobí a ako sú tie firmy prepojené.
Tržby, zisk a majetok ExpreStav
Za rok 2019 má ExpreStav v závierke tržby 630 877 €, a výsledok hospodárenia +10 604 €.
Výkaz ziskov a strát ExpreStav
Zisk v 1 roku, strata v 1 roku z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 358 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2021 | 0 € |
| 2020 | −10 246 € |
| 2019 | 10 604 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ExpreStav
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2021 mala súvaha majetok 5 358 €, vlastné imanie 5 358 € a záväzky —.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2021 | 5 358 € | 5 358 € | — |
| 2020 | 6 674 € | 5 358 € | 1 316 € |
| 2019 | 29 576 € | 15 604 € | 13 972 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ExpreStav (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | — | 0 € | 5 358 € | 5 358 € | — | — | — |
| 2020 | — | −10 246 € | 6 674 € | 5 358 € | 1 316 € | −10 246 € | — |
| 2019 | 630 877 € | 10 604 € | 29 576 € | 15 604 € | 13 972 € | 13 676 € | +1,7 % |
Riziko: zaplatí ExpreStav?
ExpreStav a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom ExpreStav v objeme 131 552 € z roku 2019. Najväčší objem je s odberateľom Odborné učilište internátne Valaská: 131 552 € v 1 zmluve.
História firmy ExpreStav
Dátum vzniku ExpreStav je 26. 4. 2019. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/36438/S
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Odborné učilište internátne Valaská, hodnota zmluvy 131 552 €. Firma vznikla 26. 4. 2019.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019tržby 630 877 € · majetok 29 576 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021Závierok máme 3.
- Zápis zánikuOd tohto dňa subjekt v registri nežije.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
ExpreStav v odvetví výstavba budov
ExpreStav je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41). Medián tržieb odvetvia za rok 2019 je 59 841 € (6 961 závierok), ExpreStav má 630 877 €, čo je 11-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 812 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ExpreStav 42. z 370.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 18 180 €, polovica do 59 841 €, tri štvrtiny do 259 937 €; 10 % firiem má viac než 873 890 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 605 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 18 180 € |
| medián | 59 841 € |
| horný kvartil | 259 937 € |
| 10 % firiem má viac než | 873 890 € |
| ExpreStav | 630 877 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ExpreStav
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ExpreStav s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ExpreStav | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | — | 55 157 € |
| 2020 | — | 54 853 € |
| 2019 | 630 877 € | 59 841 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2019.
Čísla v tabuľke
| ExpreStav | 630 877 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 49 051 € |
| medián kraja | 56 783 € |
| medián Slovenska | 59 841 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Stavebný podnik Žilina s. r. o.Žilina · tržby 1 475 123 € (2025)
- STAVOIMPEX, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 473 075 € (2025)
- FINALBAT s.r.o.Poprad · tržby 1 470 310 € (2025)
- EPC MONT s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 1 467 522 € (2025)
- Tixo Group s. r. o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 1 461 166 € (2025)
- HAKMI s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 1 456 941 € (2023)
- ŠUBÍK, s.r.o.Piešťany · tržby 1 456 598 € (2025)
- VAMIS GROUP s.r.o. „v konkurze“Zvolen · tržby 1 452 495 € (2015)
- DEMETER 2016 s.r.o.Lučenec · tržby 1 450 278 € (2016)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ExpreStav, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ExpreStav: Banská Bystrica
ExpreStav sídli na adrese Horná 54, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 386 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 640. Na tej istej adrese je zapísaných 87 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
ExpreStav: IČO, sídlo a základné údaje
ExpreStav s. r. o. (IČO 52351238) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 26. 4. 2019, zánik je v registri zapísaný ku dňu 27. 5. 2025, po 6 rokoch. Za rok 2019 sú v závierke tržby 630 877 € a výsledok hospodárenia +10 604 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | SK NACE 41209 |
| Vznik | 26. 4. 2019 |
| Zánik | 27. 5. 2025 |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 3 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy ExpreStav
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ExpreStav
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ExpreStav
- Tendre106súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,2 mil. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy170zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 40 tis. €
- Výhry konkurentov406firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 598 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Banská Bystrica
AVSET, s. r. o.AVG group, a.s.STAVMAXBB s.r.o.VITAZOL s. r. o.FERI SK, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.