TXT s.r.o.
Bratislava - Lamač · Ostatné pomocné obchodné činnosti i. n.
43 097 €tržby 2025 ▼ 78 %+5 554 €zisk 2025aktívna 7 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby 14 640 €, výsledok hospodárenia 2 943 €
- 20 : tržby 4 800 €, výsledok hospodárenia 1 255 €
- 21 : tržby 47 800 €, výsledok hospodárenia 2 241 €
- 22 : tržby 5 700 €, výsledok hospodárenia 863 €
- 23 : tržby 29 180 €, výsledok hospodárenia 3 835 €
- 24 : tržby 199 108 €, výsledok hospodárenia 18 556 €
- 25 : tržby 43 097 €, výsledok hospodárenia 5 554 €
TXT s.r.o. (IČO 52123910) mala v roku 2025 tržby 43 097 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci TXT
V roku 2025 mala TXT priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.
Konateľ TXT
Podľa Registra právnických osôb koná za TXT 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločník TXT
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok TXT
Za rok 2025 má TXT v závierke tržby 43 097 €, o 78,4 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +5 554 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 199 108 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 619 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát TXT
Najvyššie tržby: rok 2024, 199 108 €. Najnižšie: rok 2020, 4 800 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 43 097 € |
| 2024 | 199 108 € |
| 2023 | 29 180 € |
| 2022 | 5 700 € |
| 2021 | 47 800 € |
| 2020 | 4 800 € |
| 2019 | 14 640 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 0 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: 35 247 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 5 554 € |
| 2024 | 18 556 € |
| 2023 | 3 835 € |
| 2022 | 863 € |
| 2021 | 2 241 € |
| 2020 | 1 255 € |
| 2019 | 2 943 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- TXT
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +12,9 %, medián odvetvia +8,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | TXT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +12,9 % | +8,4 % |
| 2024 | +9,3 % | +4,9 % |
| 2023 | +13,1 % | +3,1 % |
| 2022 | +15,1 % | +2,7 % |
| 2021 | +4,7 % | +3,0 % |
| 2020 | +26,1 % | +2,5 % |
| 2019 | +20,1 % | +2,2 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 4 roky, najviac v roku 2023 (+411,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −78,4 % |
| 2024 | +582,3 % |
| 2023 | +411,9 % |
| 2022 | −88,1 % |
| 2021 | +895,8 % |
| 2020 | −67,2 % |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha TXT
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 42 178 €, vlastné imanie 40 246 € a záväzky 1 932 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 42 178 € | 40 246 € | 1 932 € |
| 2024 | 82 597 € | 34 692 € | 47 905 € |
| 2023 | 55 897 € | 16 136 € | 39 761 € |
| 2022 | 12 509 € | 12 302 € | 207 € |
| 2021 | 11 971 € | 11 438 € | 533 € |
| 2020 | 9 545 € | 9 198 € | 347 € |
| 2019 | 8 951 € | 7 943 € | 1 008 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok TXT (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 43 097 € | 5 554 € | 42 178 € | 40 246 € | 1 932 € | 7 250 € | +12,9 % |
| 2024 | 199 108 € | 18 556 € | 82 597 € | 34 692 € | 47 905 € | 24 447 € | +9,3 % |
| 2023 | 29 180 € | 3 835 € | 55 897 € | 16 136 € | 39 761 € | 4 688 € | +13,1 % |
| 2022 | 5 700 € | 863 € | 12 509 € | 12 302 € | 207 € | 1 136 € | +15,1 % |
| 2021 | 47 800 € | 2 241 € | 11 971 € | 11 438 € | 533 € | 5 338 € | +4,7 % |
| 2020 | 4 800 € | 1 255 € | 9 545 € | 9 198 € | 347 € | 1 667 € | +26,1 % |
| 2019 | 14 640 € | 2 943 € | 8 951 € | 7 943 € | 1 008 € | 4 066 € | +20,1 % |
Riziko: zaplatí TXT?
Peniaze od štátu: TXT
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy TXT
Dátum vzniku TXT je 3. 1. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/133750/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019tržby 14 640 € · majetok 8 951 €
- Nový spoločník: Ing., Ing. Arch. Marian TrckaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120900320
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7, posledné tržby 43 097 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti TXT
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Dizajnérske činnosti
- Fotografické služby
- Čistiace a upratovacie služby
- Administratívne služby
- Výkon odborných činností vo výstavbe na základe autorizácie - autorizovaný architekt - podľa zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov v rozsahu: a) vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, najmä na vypracúvanie stavebných zámerov verejných prác, investičných zámerov, architektonických a urbanistických štúdií, územnoplánovacích prieskumov a rozborov, b) vykonávanie komplexnej projektovej činnosti, najmä na vypracúvanie architektonických návrhov a dokumentácie umiestňovania stavieb a ich zmien, projektovej dokumentácie stavieb a ich zmien vrátane ich interiérov a exteriérov, ako aj rekonštrukcií a modernizácií budov a obnovy stavebných pamiatok, c) spracovanie územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie, d) vykonávanie projektového manažmentu, najmä na riadenie projektu a koordináciu čiastkových projektov vypracovaných inžiniermi, krajinármi a inými špecialistami, na výkon odborného autorského dohľadu nad uskutočňovaním stavieb podľa schválenej projektovej dokumentácie a na vykonávanie stavebného dozoru, e) grafické spracovanie a modelovanie architektonického diela vrátane vypracovania špecifikácií a technickej dokumentácie, f) poskytovanie súvisiacich technických služieb, najmä na poskytovanie architektonického poradenstva investorom a vlastníkom nehnuteľností, na zastupovanie investora pri príprave a uskutočňovaní stavieb, g) vyhotovovanie odborných posudkov, odhadov a dobrozdaní.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
TXT v odvetví administratívne a kancelárske služby
TXT je v registri v odvetví Administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82), činnosť ostatné pomocné obchodné činnosti i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 42 000 € (24 401 závierok), TXT má 43 097 €, čo je 1,0-násobok mediánu. V okrese Bratislava IV je v tomto odvetví 2 301 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je TXT 459. z 930.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 14 400 €, polovica do 42 000 €, tri štvrtiny do 106 619 €; 10 % firiem má viac než 393 650 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 698 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 14 400 € |
| medián | 42 000 € |
| horný kvartil | 106 619 € |
| 10 % firiem má viac než | 393 650 € |
| TXT | 43 097 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- TXT
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby TXT s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | TXT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 43 097 € | 42 000 € |
| 2024 | 199 108 € | 39 510 € |
| 2023 | 29 180 € | 40 736 € |
| 2022 | 5 700 € | 39 924 € |
| 2021 | 47 800 € | 35 891 € |
| 2020 | 4 800 € | 34 323 € |
| 2019 | 14 640 € | 37 025 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| TXT | 43 097 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava IV | 42 140 € |
| medián kraja | 45 183 € |
| medián Slovenska | 42 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- BUILDER-DE, s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 103 737 € (2025)
- Aquáčik s.r.o.Sereď · tržby 103 704 € (2025)
- Backa, s. r. o.Čadca · tržby 103 661 € (2022)
- ROSSONERO s. r. o.Nitra · tržby 103 649 € (2025)
- MAXI-FRUIT s.r.o.Marianka · tržby 103 571 € (2025)
- IMBI INVEST, s.r.o.Tomášikovo · tržby 103 557 € (2025)
- backOFFICE.Sk s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 103 555 € (2025)
- Fortress Trading s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 103 512 € (2015)
- VALOVIČ Predajňa s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 103 473 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb TXT, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo TXT: Bratislava - Lamač
TXT sídli na adrese Heyrovského 4585/1, 841 03 Bratislava - mestská časť Lamač, okres Bratislava IV. V obci Bratislava - Lamač je 1 851 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 26 221. Na tej istej adrese je zapísaných 13 aktívnych subjektov.
Bratislava - Lamač: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava IV ›Adresár firiem v okrese Bratislava IV ›
TXT: IČO, sídlo a základné údaje
TXT s.r.o. (IČO 52123910) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Lamač, okres Bratislava IV. Dátum vzniku je 3. 1. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je Ing., Ing. Arch. Marian Trcka. Za rok 2025 sú v závierke tržby 43 097 € a výsledok hospodárenia +5 554 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné pomocné obchodné činnosti i. n. (SK NACE 8299) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 3. 1. 2019 |
| Obec | Bratislava - Lamač |
| Okres | Okres Bratislava IV |
| Vyrubená daň z príjmov | 619 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82) TXT s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 43 097 €, typická firma odvetvia 42 000 € (medián z 24 401 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava IV ›Administratívne a kancelárske služby: tržby a mzdy ›Administratívne a kancelárske služby v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava IV ›
Sieť prepojení firmy TXT
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu TXT
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu TXT
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 700 €
- Granty a dotácie70výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 198 tis. €
- Končiace zmluvy384zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 700 €
- Výhry konkurentov73firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 000 €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Bratislava - Lamačtypický nepokrytý dopyt 507 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.2 274 zmlúv za 3 roky · 5 825 693 € · naposledy 7. 10. 2026Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť1 196 zmlúv za 3 roky · 4 719 524 € · naposledy 14. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava760 zmlúv za 3 roky · 35 866 342 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 3 913 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Lamač
OBI Slovakia s.r.o.Siemens Mobility, s. r. o.Todos s.r.o.Cromwell a. s.iStyle s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Lamač ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 82.99) v okrese Bratislava IV
VOLKSWAGEN GROUP SERVICES, s.r.o.Rolling Stock Services Bratislava s.r.o.APZ Ventures, s. r. o.SETOCESTER s.r.o.Aqist, a. s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.