Perako s.r.o.
Považská Bystrica · Počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva
21 100 €tržby 2023 ▼ 91 %−573 €strata 2023aktívna 8 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 18 : tržby 11 483 €, výsledok hospodárenia 372 €
- 19 : tržby 98 392 €, výsledok hospodárenia 433 €
- 20 : tržby 147 588 €, výsledok hospodárenia 715 €
- 21 : tržby 400 443 €, výsledok hospodárenia 1 927 €
- 22 : tržby 231 991 €, výsledok hospodárenia 393 €
- 23 : tržby 21 100 €, výsledok hospodárenia -573 €
Perako s.r.o. (IČO 51888084), sídlo Považská Bystrica, je v registri zapísaná od 16. 8. 2018 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 16. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2023.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Perako
osobné náklady v roku 2023 boli 815 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | 815 € | — |
| 2022 | — | 815 € | — |
| 2021 | — | 1 001 € | — |
| 2020 | — | 815 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2023 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2023 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Spoločník Perako
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Perako
Za rok 2023 má Perako v závierke tržby 21 100 €, o 90,9 % menej než v roku 2022, a výsledok hospodárenia −573 €. Závierky máme za 6 rokov (2018 až 2023), najvyššie tržby sú z roku 2021: 400 443 €.
Výkaz ziskov a strát Perako
Najvyššie tržby: rok 2021, 400 443 €. Najnižšie: rok 2018, 11 483 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2023 | 21 100 € |
| 2022 | 231 991 € |
| 2021 | 400 443 € |
| 2020 | 147 588 € |
| 2019 | 98 392 € |
| 2018 | 11 483 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 1 roku z 6 rokov. Súčet za celé obdobie: 3 267 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2023 | −573 € |
| 2022 | 393 € |
| 2021 | 1 927 € |
| 2020 | 715 € |
| 2019 | 433 € |
| 2018 | 372 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Perako
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −2,7 %, medián odvetvia +10,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Perako | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | −2,7 % | +10,7 % |
| 2022 | +0,2 % | +9,6 % |
| 2021 | +0,5 % | +9,4 % |
| 2020 | +0,5 % | +9,2 % |
| 2019 | +0,4 % | +6,5 % |
| 2018 | +3,2 % | +6,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 4 roky, najviac v roku 2021 (+171,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2023 | −90,9 % |
| 2022 | −42,1 % |
| 2021 | +171,3 % |
| 2020 | +50,0 % |
| 2019 | +756,8 % |
| 2018 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Perako
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2023 mala súvaha majetok 60 999 €, vlastné imanie 8 268 € a záväzky 52 731 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2023 | 60 999 € | 8 268 € | 52 731 € |
| 2022 | 63 332 € | 8 841 € | 54 491 € |
| 2021 | 46 187 € | 8 448 € | 37 739 € |
| 2020 | 19 385 € | 6 521 € | 12 864 € |
| 2019 | 15 921 € | 5 805 € | 10 116 € |
| 2018 | 5 471 € | 5 372 € | 99 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Perako (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 21 100 € | −573 € | 60 999 € | 8 268 € | 52 731 € | 9 841 € | −2,7 % |
| 2022 | 231 991 € | 393 € | 63 332 € | 8 841 € | 54 491 € | 11 620 € | +0,2 % |
| 2021 | 400 443 € | 1 927 € | 46 187 € | 8 448 € | 37 739 € | 9 709 € | +0,5 % |
| 2020 | 147 588 € | 715 € | 19 385 € | 6 521 € | 12 864 € | 5 310 € | +0,5 % |
| 2019 | 98 392 € | 433 € | 15 921 € | 5 805 € | 10 116 € | 2 633 € | +0,4 % |
| 2018 | 11 483 € | 372 € | 5 471 € | 5 372 € | 99 € | 483 € | +3,2 % |
Riziko: zaplatí Perako?
Peniaze od štátu: Perako
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Perako
Dátum vzniku Perako je 16. 8. 2018, teda pred 8 rokmi. Skoršie obchodné meno: Ballintore s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2018. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/37619/R
- Zmena obchodného menaPredtým Ballintore s.r.o., odvtedy Perako s.r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2018tržby 11 483 € · majetok 5 471 €
- Nový spoločník: Sonder & Nobleman LLCSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Perako
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkov
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
- Faktoring a forfaiting
- Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnoty
- Administratívne služby
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Verejné obstarávanie
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Vedenie účtovníctva
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prevádzkovanie výdajne stravy
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- Prevádzkovanie jaslí
- Poskytovanie sociálnych služieb
- Fotografické služby
- Čistiace a upratovacie služby
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Kuriérske služby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Perako v odvetví počítačové programovanie a poradenstvo
Perako je v registri v odvetví Počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62), činnosť počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva. Medián tržieb odvetvia za rok 2023 je 49 305 € (10 335 závierok), Perako má 21 100 €, čo je 43 % mediánu. V okrese Považská Bystrica je v tomto odvetví 160 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Perako 51. z 59.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 042 €, polovica do 49 305 €, tri štvrtiny do 112 735 €; 10 % firiem má viac než 412 926 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 000 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 042 € |
| medián | 49 305 € |
| horný kvartil | 112 735 € |
| 10 % firiem má viac než | 412 926 € |
| Perako | 21 100 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Perako
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Perako s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Perako | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | 21 100 € | 49 305 € |
| 2022 | 231 991 € | 48 720 € |
| 2021 | 400 443 € | 46 823 € |
| 2020 | 147 588 € | 45 727 € |
| 2019 | 98 392 € | 45 067 € |
| 2018 | 11 483 € | 43 684 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2023.
Čísla v tabuľke
| Perako | 21 100 € |
|---|---|
| medián okresu Považská Bystrica | 82 019 € |
| medián kraja | 49 546 € |
| medián Slovenska | 49 305 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KUIT s. r. o.Mostová · tržby 51 600 € (2025)
- Paulisin & Co s. r. o.Banská Bystrica · tržby 51 596 € (2024)
- Phoenix Tech s. r. o.Liptovská Porúbka · tržby 51 584 € (2025)
- C V L s.r.o.Prievidza · tržby 51 581 € (2025)
- TRANSPARENT Web Media s. r. o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 51 570 € (2025)
- Run Development, s.r.o.Martin · tržby 51 567 € (2025)
- KLINIKO s. r. o.Belá · tržby 51 554 € (2025)
- M22, s. r. o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 51 500 € (2025)
- HYLLEBAER s. r. o.Babindol · tržby 51 498 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Perako, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Perako: Považská Bystrica
Perako sídli na adrese Hliny 1410/2, 017 07 Považská Bystrica, okres Považská Bystrica. V obci Považská Bystrica je 6 646 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 9 848. Na tej istej adrese je zapísaných 16 aktívnych subjektov.
Považská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Považská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Považská Bystrica ›
Perako: IČO, sídlo a základné údaje
Perako s.r.o. (IČO 51888084) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Považská Bystrica, okres Považská Bystrica. Dátum vzniku je 16. 8. 2018, na trhu je 8 rokov. Za rok 2023 sú v závierke tržby 21 100 € a výsledok hospodárenia −573 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva (SK NACE 6220) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 16. 8. 2018 |
| Skoršie názvy | Ballintore s.r.o. |
| Obec | Považská Bystrica |
| Okres | Okres Považská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 6 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62) Perako s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2023 mala 21 100 €, typická firma odvetvia 49 305 € (medián z 10 335 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Považská Bystrica ›Počítačové programovanie a poradenstvo: tržby a mzdy ›Počítačové programovanie a poradenstvo v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Považská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy Perako
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Perako
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Perako
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 509 tis. €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 202 tis. €
- Končiace zmluvy136zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 7 300 €
- Výhry konkurentov67firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 83 tis. €
- Diery na trhu19odvetví chýba v meste Považská Bystricatypický nepokrytý dopyt 803 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen146 zmlúv za 3 roky · 1 933 496 € · naposledy 28. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.139 zmlúv za 3 roky · 4 876 371 € · naposledy 21. 9. 2026Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitný vedecký park Žilinskej univerzity v Žiline67 zmlúv za 3 roky · 141 189 € · naposledy 25. 7. 2024 Všetkých 2 566 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
EVERNEST, s. r. o.CASALLIA, s.r.o.MPR Development s.r.o.HAKMI s. r. o.Blue Concierge Service s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Považská Bystrica
SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.RAVEN a.s.ELGAS, s.r.o.Danfoss Power Solutions a.s.Bonfiglioli Slovakia s.r.o.Všetky firmy v obci Považská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 62.02) v okrese Považská Bystrica
ZINTON STAV s.r.o.Polvin s.r.o.EXPRES AUTO SK s.r.o.ARCADO TECHNOLOGY s.r.o.IPC Consulting s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.