EACON, spol. s r. o.
Prievidza · Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo
123 591 €tržby 2025 ▲ 19 %+5 775 €zisk 2025aktívna 8 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 18 : tržby 17 052 €, výsledok hospodárenia 2 031 €
- 19 : tržby 29 136 €, výsledok hospodárenia 923 €
- 20 : tržby 51 249 €, výsledok hospodárenia 865 €
- 21 : tržby 88 070 €, výsledok hospodárenia 3 098 €
- 22 : tržby 106 791 €, výsledok hospodárenia 6 368 €
- 23 : tržby 106 352 €, výsledok hospodárenia 2 980 €
- 24 : tržby 103 810 €, výsledok hospodárenia 11 153 €
- 25 : tržby 123 591 €, výsledok hospodárenia 5 775 €
EACON, spol. s r. o. (IČO 51707152) mala v roku 2025 tržby 123 591 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci EACON
V roku 2025 mala EACON priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 18 524 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 18 524 € | — |
| 2024 | — | 467 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konateľ EACON
Podľa Registra právnických osôb koná za EACON 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník EACON
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Marek Poliak100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Marek Poliakod 11. 5. 2018 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok EACON
Za rok 2025 má EACON v závierke tržby 123 591 €, o 19,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +5 775 €. Závierky máme za 8 rokov (2018 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 123 591 €.
Výkaz ziskov a strát EACON
Najvyššie tržby: rok 2025, 123 591 €. Najnižšie: rok 2018, 17 052 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 123 591 € |
| 2024 | 103 810 € |
| 2023 | 106 352 € |
| 2022 | 106 791 € |
| 2021 | 88 070 € |
| 2020 | 51 249 € |
| 2019 | 29 136 € |
| 2018 | 17 052 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 0 rokoch z 8 rokov. Súčet za celé obdobie: 33 193 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 5 775 € |
| 2024 | 11 153 € |
| 2023 | 2 980 € |
| 2022 | 6 368 € |
| 2021 | 3 098 € |
| 2020 | 865 € |
| 2019 | 923 € |
| 2018 | 2 031 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- EACON
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +4,7 %, medián odvetvia +12,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | EACON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +4,7 % | +12,3 % |
| 2024 | +10,7 % | +8,2 % |
| 2023 | +2,8 % | +6,9 % |
| 2022 | +6,0 % | +6,5 % |
| 2021 | +3,5 % | +6,7 % |
| 2020 | +1,7 % | +7,0 % |
| 2019 | +3,2 % | +5,4 % |
| 2018 | +11,9 % | +5,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 7 rokov, najviac v roku 2020 (+75,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +19,1 % |
| 2024 | −2,4 % |
| 2023 | −0,4 % |
| 2022 | +21,3 % |
| 2021 | +71,8 % |
| 2020 | +75,9 % |
| 2019 | +70,9 % |
| 2018 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha EACON
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 87 138 €, vlastné imanie 38 194 € a záväzky 48 944 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 87 138 € | 38 194 € | 48 944 € |
| 2024 | 100 652 € | 32 419 € | 68 233 € |
| 2023 | 25 699 € | 21 266 € | 4 433 € |
| 2022 | 40 594 € | 18 286 € | 22 308 € |
| 2021 | 41 820 € | 11 918 € | 29 902 € |
| 2020 | 48 177 € | 8 820 € | 39 357 € |
| 2019 | 43 696 € | 7 954 € | 35 742 € |
| 2018 | 29 128 € | 7 031 € | 22 097 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok EACON (8 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 123 591 € | 5 775 € | 87 138 € | 38 194 € | 48 944 € | 50 676 € | +4,7 % |
| 2024 | 103 810 € | 11 153 € | 100 652 € | 32 419 € | 68 233 € | 28 818 € | +10,7 % |
| 2023 | 106 352 € | 2 980 € | 25 699 € | 21 266 € | 4 433 € | 15 918 € | +2,8 % |
| 2022 | 106 791 € | 6 368 € | 40 594 € | 18 286 € | 22 308 € | 26 912 € | +6,0 % |
| 2021 | 88 070 € | 3 098 € | 41 820 € | 11 918 € | 29 902 € | 19 303 € | +3,5 % |
| 2020 | 51 249 € | 865 € | 48 177 € | 8 820 € | 39 357 € | 18 255 € | +1,7 % |
| 2019 | 29 136 € | 923 € | 43 696 € | 7 954 € | 35 742 € | 12 272 € | +3,2 % |
| 2018 | 17 052 € | 2 031 € | 29 128 € | 7 031 € | 22 097 € | 4 342 € | +11,9 % |
Riziko: zaplatí EACON?
Peniaze od štátu: EACON
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy EACON
Dátum vzniku EACON je 11. 5. 2018, teda pred 8 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2018. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/36450/R
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120760268
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2018tržby 17 052 € · majetok 29 128 €
- Nový spoločník: Ing. Marek PoliakSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 8, posledné tržby 123 591 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti EACON
- Vedenie účtovníctva
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Administratívne služby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Sťahovacie služby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Čistiace a upratovacie služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
EACON v odvetví právne a účtovnícke činnosti
EACON je v registri v odvetví Právne a účtovnícke činnosti (SK NACE 69), činnosť účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 399 € (9 912 závierok), EACON má 123 591 €, čo je 2,7-násobok mediánu. V okrese Prievidza je v tomto odvetví 419 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je EACON 14. z 110.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 21 080 €, polovica do 45 399 €, tri štvrtiny do 93 721 €; 10 % firiem má viac než 262 004 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 301 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 21 080 € |
| medián | 45 399 € |
| horný kvartil | 93 721 € |
| 10 % firiem má viac než | 262 004 € |
| EACON | 123 591 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- EACON
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby EACON s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | EACON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 123 591 € | 45 399 € |
| 2024 | 103 810 € | 42 733 € |
| 2023 | 106 352 € | 41 433 € |
| 2022 | 106 791 € | 38 765 € |
| 2021 | 88 070 € | 36 071 € |
| 2020 | 51 249 € | 35 043 € |
| 2019 | 29 136 € | 36 772 € |
| 2018 | 17 052 € | 35 500 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| EACON | 123 591 € |
|---|---|
| medián okresu Prievidza | 40 905 € |
| medián kraja | 42 140 € |
| medián Slovenska | 45 399 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MEZO GOLD, s.r.o.Nové Zámky · tržby 275 356 € (2025)
- ANDELOVÁ & Co., s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 275 062 € (2025)
- ALIGON, s. r. o.Spišská Nová Ves · tržby 274 725 € (2025)
- SENKOVIC, s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 274 392 € (2025)
- Consilior Iuris s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 274 350 € (2025)
- Hadvo Servis, s.r.o.Ivanka pri Dunaji · tržby 274 108 € (2025)
- Pri Jazere s. r. o.Zálesie · tržby 273 698 € (2025)
- Chronogram s.r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 273 302 € (2025)
- K.I.T. Develop, spol. s r.o.Trnava · tržby 273 083 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb EACON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo EACON: Prievidza
EACON sídli na adrese J. Murgaša 700/10, 971 01 Prievidza, okres Prievidza. V obci Prievidza je 6 807 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 664.
Prievidza: obyvatelia a dáta ›Okres Prievidza ›Adresár firiem v okrese Prievidza ›
EACON: IČO, sídlo a základné údaje
EACON, spol. s r. o. (IČO 51707152) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prievidza, okres Prievidza. Dátum vzniku je 11. 5. 2018, na trhu je 8 rokov a štatutárom je Ing. Marek Poliak. Za rok 2025 sú v závierke tržby 123 591 € a výsledok hospodárenia +5 775 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo (SK NACE 6920) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 11. 5. 2018 |
| Obec | Prievidza |
| Okres | Okres Prievidza |
| Účtovných závierok v registri | 8 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví právne a účtovnícke činnosti (SK NACE 69) EACON, spol. s r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 123 591 €, typická firma odvetvia 45 399 €, čo je 2,7-násobok mediánu (medián z 9 912 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prievidza ›Právne a účtovnícke činnosti: tržby a mzdy ›Právne a účtovnícke činnosti v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Prievidza ›
Sieť prepojení firmy EACON
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu EACON
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu EACON
- Tendre2súťaže štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 138,6 mil. €
- Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
- Končiace zmluvy261zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 200 €
- Výhry konkurentov42firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 200 €
- Diery na trhu19odvetví chýba v meste Prievidzatypický nepokrytý dopyt 4,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen1 270 zmlúv za 3 roky · 13 171 097 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.287 zmlúv za 3 roky · 736 509 € · naposledy 28. 9. 2026Slovenská televízia a rozhlas86 zmlúv za 3 roky · 553 117 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 606 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Prievidza
Nestlé Slovensko s.r.o.COOP Jednota Prievidza, spotrebné družstvoGeWiS Slovakia s. r. o.Scheuch s.r.o.DOBROTA, a.s.Všetky firmy v obci Prievidza ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 69.20) v okrese Prievidza
PKF Slovensko s. r. o.TREBAXX s. r. o.Nižo s.r.o.DELCO TAX & ACCOUNTING, s. r. o.BONUS EFEKT, a.s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.