Satitherm s.r.o.
Žilina · Inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení
398 €tržby 2023 ▼ 100 %−38 089 €strata 2023aktívna 8 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 18 : tržby 181 592 €, výsledok hospodárenia 17 759 €
- 19 : tržby 237 611 €, výsledok hospodárenia -6 001 €
- 20 : tržby 463 758 €, výsledok hospodárenia 11 612 €
- 21 : tržby 302 894 €, výsledok hospodárenia 8 635 €
- 22 : tržby 252 428 €, výsledok hospodárenia -60 560 €
- 23 : tržby 398 €, výsledok hospodárenia -38 089 €
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -67 496 €
- 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -23 090 €
Satitherm s.r.o. (IČO 51446847), sídlo Žilina, je v registri zapísaná od 1. 3. 2018 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 7. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2023.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Satitherm
Satitherm má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2024 boli 16 761 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | 16 761 € | — |
| 2023 | — | 28 448 € | — |
| 2022 | — | 45 621 € | — |
| 2021 | — | 43 315 € | — |
| 2020 | — | 30 723 € | — |
| 2019 | — | 28 778 € | — |
| 2018 | — | 10 022 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2024 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 10. 10. 2026.
Konateľ Satitherm
Podľa Registra právnických osôb koná za Satitherm 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Spoločník Satitherm
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Juraj Belan100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Juraj Belanod 1. 3. 2018 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Satitherm
Za rok 2023 má Satitherm v závierke tržby 398 €, o 99,8 % menej než v roku 2022, a výsledok hospodárenia −38 089 €. Závierky máme za 8 rokov (2018 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2020: 463 758 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Satitherm
Najvyššie tržby: rok 2020, 463 758 €. Najnižšie: rok 2023, 398 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | 398 € |
| 2022 | 252 428 € |
| 2021 | 302 894 € |
| 2020 | 463 758 € |
| 2019 | 237 611 € |
| 2018 | 181 592 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 5 rokoch z 8 rokov. Súčet za celé obdobie: −157 230 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −23 090 € |
| 2024 | −67 496 € |
| 2023 | −38 089 € |
| 2022 | −60 560 € |
| 2021 | 8 635 € |
| 2020 | 11 612 € |
| 2019 | −6 001 € |
| 2018 | 17 759 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Satitherm
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −24,0 %, medián odvetvia +2,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Satitherm | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +4,2 % |
| 2024 | — | +3,0 % |
| 2023 | — | +2,0 % |
| 2022 | −24,0 % | +1,7 % |
| 2021 | +2,9 % | +1,6 % |
| 2020 | +2,5 % | +1,6 % |
| 2019 | −2,5 % | +1,9 % |
| 2018 | +9,8 % | +2,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 5 rokov, najviac v roku 2020 (+95,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | −99,8 % |
| 2022 | −16,7 % |
| 2021 | −34,7 % |
| 2020 | +95,2 % |
| 2019 | +30,8 % |
| 2018 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Satitherm
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 84 745 €, vlastné imanie −151 848 € a záväzky 236 593 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 84 745 € | −151 848 € | 236 593 € |
| 2024 | 102 404 € | −129 099 € | 231 503 € |
| 2023 | 162 162 € | −61 604 € | 223 766 € |
| 2022 | 143 923 € | −23 556 € | 167 479 € |
| 2021 | 183 060 € | 37 004 € | 146 056 € |
| 2020 | 224 084 € | 28 369 € | 195 715 € |
| 2019 | 185 220 € | 16 757 € | 168 463 € |
| 2018 | 102 116 € | 22 759 € | 79 357 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Satitherm (8 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | −23 090 € | 84 745 € | −151 848 € | 236 593 € | −7 971 € | — |
| 2024 | — | −67 496 € | 102 404 € | −129 099 € | 231 503 € | −19 637 € | — |
| 2023 | 398 € | −38 089 € | 162 162 € | −61 604 € | 223 766 € | −23 049 € | −9 570,1 % |
| 2022 | 252 428 € | −60 560 € | 143 923 € | −23 556 € | 167 479 € | 16 677 € | −24,0 % |
| 2021 | 302 894 € | 8 635 € | 183 060 € | 37 004 € | 146 056 € | 23 671 € | +2,9 % |
| 2020 | 463 758 € | 11 612 € | 224 084 € | 28 369 € | 195 715 € | 90 434 € | +2,5 % |
| 2019 | 237 611 € | −6 001 € | 185 220 € | 16 757 € | 168 463 € | 53 328 € | −2,5 % |
| 2018 | 181 592 € | 17 759 € | 102 116 € | 22 759 € | 79 357 € | 25 595 € | +9,8 % |
Riziko: zaplatí Satitherm?
Satitherm a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom Satitherm z rokov 2022 až 2023.
Rok s najväčším objemom: 2022, 0 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2023 | 1 | 0 € |
| 2022 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Satitherm
Dátum vzniku Satitherm je 1. 3. 2018, teda pred 8 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2018. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/69588/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120701638
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2018tržby 181 592 € · majetok 102 116 €
- Nový spoločník: Juraj BelanSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Stredná odborná škola stavebná. Firma vznikla 1. 3. 2018.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 8.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Satitherm
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
- Zváračské a paličské práce
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - plynových
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Čistiace a upratovacie služby
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - tlakových
- Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Satitherm v odvetví špecializované stavebné práce
Satitherm je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení. Medián tržieb odvetvia za rok 2023 je 84 804 € (12 841 závierok), Satitherm má 398 €, čo je 0 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 6 513 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Satitherm 841. z 842.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 26 360 €, polovica do 84 804 €, tri štvrtiny do 305 296 €; 10 % firiem má viac než 933 518 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 283 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 26 360 € |
| medián | 84 804 € |
| horný kvartil | 305 296 € |
| 10 % firiem má viac než | 933 518 € |
| Satitherm | 398 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Satitherm
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Satitherm s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Satitherm | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | 71 962 € |
| 2024 | — | 79 060 € |
| 2023 | 398 € | 84 804 € |
| 2022 | 252 428 € | 86 381 € |
| 2021 | 302 894 € | 76 841 € |
| 2020 | 463 758 € | 75 514 € |
| 2019 | 237 611 € | 86 111 € |
| 2018 | 181 592 € | 83 125 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2023.
Čísla v tabuľke
| Satitherm | 398 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 99 357 € |
| medián kraja | 106 321 € |
| medián Slovenska | 84 804 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MK Industry s. r. o.Rovné · tržby 890 € (2025)
- JPMK, s. r. o.Modra · tržby 890 € (2025)
- Elmigo s. r. o.Kysucké Nové Mesto · tržby 873 € (2025)
- ZARMEA s. r. o.Lietava · tržby 858 € (2025)
- Róka Group s. r. o.Lučenec · tržby 840 € (2024)
- VARIOPLOT, s.r.o.Svätý Peter · tržby 836 € (2025)
- DK - PROJECTS s.r.o.Tlmače · tržby 832 € (2025)
- Serg-servis s.r.o.Senec · tržby 827 € (2025)
- Vapestile s. r. o.Malacky · tržby 812 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Satitherm, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Satitherm: Žilina
Satitherm sídli na adrese Borová 3295/36, 010 07 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 468 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 948. Na tej istej adrese je zapísaných 24 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
Satitherm: IČO, sídlo a základné údaje
Satitherm s.r.o. (IČO 51446847) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 1. 3. 2018, na trhu je 8 rokov a štatutárom je Juraj Belan. Za rok 2023 sú v závierke tržby 398 € a výsledok hospodárenia −38 089 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení (SK NACE 4322) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 3. 2018 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) Satitherm s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2023 mala 398 €, typická firma odvetvia 84 804 € (medián z 12 841 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy Satitherm
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Satitherm
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Satitherm
- Tendre120súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,0 mil. €
- Granty a dotácie70výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy44zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 37 tis. €
- Výhry konkurentov509firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 203 tis. €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Nitra163 zmlúv za 3 roky · 2 546 001 € · naposledy 28. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.151 zmlúv za 3 roky · 188 115 € · naposledy 29. 9. 2026Stredná odborná škola stavebná86 zmlúv za 3 roky · · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 752 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.22) v okrese Žilina
GreMi KLIMA, s.r.o.D&K klima s.r.o.HORVÁT klimatizácia a vetranie, s.r.o.HALSTAV, s.r.o.VENTKLIMA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.