CHIRES, s.r.o. v likvidácii
Žiar nad Hronom · Turistické a iné krátkodobé ubytovanie
135 294 €tržby 2025 ▼ 9 %+59 700 €zisk 2025v likvidácii od 15. 6. 20261 zamestnanec (2026)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 18 : tržby 53 845 €, výsledok hospodárenia 14 884 €
- 19 : tržby 130 291 €, výsledok hospodárenia 50 743 €
- 20 : tržby 116 316 €, výsledok hospodárenia 56 922 €
- 21 : tržby 118 876 €, výsledok hospodárenia 53 888 €
- 22 : tržby 132 703 €, výsledok hospodárenia 58 914 €
- 23 : tržby 134 014 €, výsledok hospodárenia 60 991 €
- 24 : tržby 149 466 €, výsledok hospodárenia 61 428 €
- 25 : tržby 135 294 €, výsledok hospodárenia 59 700 €
- 26 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -6 426 €
CHIRES, s.r.o. v likvidácii (IČO 51276127) mala v roku 2025 tržby 135 294 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci CHIRES, s.r.o.
V roku 2026 mala CHIRES, s.r.o. priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v roku 2025 boli 24 704 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | — | — |
| 2025 | — | 24 704 € | — |
| 2024 | — | 23 719 € | — |
| 2023 | — | 21 084 € | — |
| 2022 | — | 21 318 € | — |
| 2021 | — | 21 091 € | — |
| 2020 | — | 22 249 € | — |
| 2019 | — | 25 709 € | — |
| 2018 | — | 12 497 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2026 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2026 v RÚZ, zber 3. 10. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konatelia CHIRES, s.r.o.
Podľa Registra právnických osôb konajú za CHIRES, s.r.o. 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločníci CHIRES, s.r.o.
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- MUDr. Ľudmila, Šperková50,0 %
- MUDr. Stanislav Šperka50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| MUDr. Ľudmila, Šperkováod 20. 9. 2022 | 2 500 € | 50,0 % |
| MUDr. Stanislav Šperkaod 20. 9. 2022 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok CHIRES, s.r.o.
Za rok 2025 má CHIRES, s.r.o. v závierke tržby 135 294 €, o 9,5 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +59 700 €. Závierky máme za 10 rokov (2017 až 2026), najvyššie tržby sú z roku 2024: 149 466 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 16 051 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát CHIRES, s.r.o.
Najvyššie tržby: rok 2024, 149 466 €. Najnižšie: rok 2018, 53 845 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2026 | — |
| 2025 | 135 294 € |
| 2024 | 149 466 € |
| 2023 | 134 014 € |
| 2022 | 132 703 € |
| 2021 | 118 876 € |
| 2020 | 116 316 € |
| 2019 | 130 291 € |
| 2018 | 53 845 € |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 1 roku z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 411 044 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2026 | −6 426 € |
| 2025 | 59 700 € |
| 2024 | 61 428 € |
| 2023 | 60 991 € |
| 2022 | 58 914 € |
| 2021 | 53 888 € |
| 2020 | 56 922 € |
| 2019 | 50 743 € |
| 2018 | 14 884 € |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- CHIRES, s.r.o.
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +44,1 %, medián odvetvia +5,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | CHIRES, s.r.o. | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2026 | — | — |
| 2025 | +44,1 % | +5,0 % |
| 2024 | +41,1 % | +3,6 % |
| 2023 | +45,5 % | +2,7 % |
| 2022 | +44,4 % | +1,5 % |
| 2021 | +45,3 % | 0,0 % |
| 2020 | +48,9 % | −1,1 % |
| 2019 | +38,9 % | +1,1 % |
| 2018 | +27,6 % | +0,4 % |
| 2017 | — | +1,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 7 rokov, najviac v roku 2019 (+142,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2026 | — |
| 2025 | −9,5 % |
| 2024 | +11,5 % |
| 2023 | +1,0 % |
| 2022 | +11,6 % |
| 2021 | +2,2 % |
| 2020 | −10,7 % |
| 2019 | +142,0 % |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha CHIRES, s.r.o.
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2026 mala súvaha majetok 417 311 €, vlastné imanie 416 044 € a záväzky 1 267 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2026 | 417 311 € | 416 044 € | 1 267 € |
| 2025 | 425 006 € | 422 470 € | 2 536 € |
| 2024 | 383 610 € | 362 770 € | 20 840 € |
| 2023 | 369 102 € | 301 342 € | 67 760 € |
| 2022 | 297 107 € | 240 352 € | 56 755 € |
| 2021 | 225 152 € | 181 437 € | 43 715 € |
| 2020 | 159 077 € | 127 549 € | 31 528 € |
| 2019 | 109 806 € | 70 628 € | 39 178 € |
| 2018 | 44 506 € | 19 884 € | 24 622 € |
| 2017 | 5 000 € | 5 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok CHIRES, s.r.o. (10 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | — | −6 426 € | 417 311 € | 416 044 € | 1 267 € | −6 102 € | — |
| 2025 | 135 294 € | 59 700 € | 425 006 € | 422 470 € | 2 536 € | 100 143 € | +44,1 % |
| 2024 | 149 466 € | 61 428 € | 383 610 € | 362 770 € | 20 840 € | 102 139 € | +41,1 % |
| 2023 | 134 014 € | 60 991 € | 369 102 € | 301 342 € | 67 760 € | 98 694 € | +45,5 % |
| 2022 | 132 703 € | 58 914 € | 297 107 € | 240 352 € | 56 755 € | 97 061 € | +44,4 % |
| 2021 | 118 876 € | 53 888 € | 225 152 € | 181 437 € | 43 715 € | 88 261 € | +45,3 % |
| 2020 | 116 316 € | 56 922 € | 159 077 € | 127 549 € | 31 528 € | 92 118 € | +48,9 % |
| 2019 | 130 291 € | 50 743 € | 109 806 € | 70 628 € | 39 178 € | 90 607 € | +38,9 % |
| 2018 | 53 845 € | 14 884 € | 44 506 € | 19 884 € | 24 622 € | 32 669 € | +27,6 % |
| 2017 | — | — | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí CHIRES, s.r.o.?
CHIRES, s.r.o. a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 18 zmlúv s dodávateľom CHIRES, s.r.o. z rokov 2018 až 2025.
Rok s najväčším objemom: 2018, 0 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 0 € |
| 2024 | 1 | 0 € |
| 2023 | 2 | 0 € |
| 2022 | 2 | 0 € |
| 2021 | 1 | 0 € |
| 2020 | 3 | 0 € |
| 2019 | 5 | 0 € |
| 2018 | 3 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy CHIRES, s.r.o.
Dátum vzniku CHIRES, s.r.o. je 23. 12. 2017, teda pred 8 rokmi. Skoršie obchodné meno: CHIRES, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/33325/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017majetok 5 000 €
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 23. 12. 2017.
- Nový spoločník: MUDr. Stanislav ŠperkaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Zapísaný likvidátor: MUDr. Ľudmila ŠperkováLikvidátor
- Zmena obchodného menaPredtým CHIRES, s.r.o., odvtedy CHIRES, s.r.o. v likvidácii.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2026Závierok máme 10.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti CHIRES, s.r.o.
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- prenájom hnuteľných vecí
- vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia, druh ambulancia špecializovaná, odborné zameranie chirurgická ambulancia
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
CHIRES, s.r.o. v odvetví ubytovanie
CHIRES, s.r.o. je v registri v odvetví Ubytovanie (SK NACE 55), činnosť turistické a iné krátkodobé ubytovanie. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 48 767 € (2 289 závierok), CHIRES, s.r.o. má 135 294 €, čo je 2,8-násobok mediánu. V okrese Žiar nad Hronom je v tomto odvetví 51 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je CHIRES, s.r.o. 11. z 24.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 323 €, polovica do 48 767 €, tri štvrtiny do 226 413 €; 10 % firiem má viac než 901 135 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 084 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 323 € |
| medián | 48 767 € |
| horný kvartil | 226 413 € |
| 10 % firiem má viac než | 901 135 € |
| CHIRES, s.r.o. | 135 294 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- CHIRES, s.r.o.
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby CHIRES, s.r.o. s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | CHIRES, s.r.o. | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2026 | — | — |
| 2025 | 135 294 € | 48 767 € |
| 2024 | 149 466 € | 47 538 € |
| 2023 | 134 014 € | 48 827 € |
| 2022 | 132 703 € | 48 812 € |
| 2021 | 118 876 € | 41 474 € |
| 2020 | 116 316 € | 44 142 € |
| 2019 | 130 291 € | 56 039 € |
| 2018 | 53 845 € | 57 359 € |
| 2017 | — | 61 218 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| CHIRES, s.r.o. | 135 294 € |
|---|---|
| medián okresu Žiar nad Hronom | 48 848 € |
| medián kraja | 50 171 € |
| medián Slovenska | 48 767 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- CITY Residence s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 316 767 € (2025)
- BELVEDEREX s.r.o.Poprad · tržby 315 503 € (2025)
- Relief Slovakia spol. s r.o.Vráble · tržby 314 782 € (2025)
- Ba.Majo, s.r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 312 201 € (2025)
- Zafir Group, s.r.o.Prešov · tržby 312 138 € (2025)
- Salaš - Žiar s.r.o.Žiar · tržby 311 247 € (2025)
- Hotel Národný dom, s.r.o. v konkurzeBratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 309 156 € (2023)
- TATRADOM s.r.o.Jezersko · tržby 309 037 € (2025)
- TA3 BED s. r. o.Vysoké Tatry · tržby 307 670 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb CHIRES, s.r.o., posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo CHIRES, s.r.o.: Žiar nad Hronom
CHIRES, s.r.o. sídli na adrese Hviezdoslavova 275/29, 965 01 Žiar nad Hronom, okres Žiar nad Hronom. V obci Žiar nad Hronom je 2 826 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 750. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Žiar nad Hronom: obyvatelia a dáta ›Okres Žiar nad Hronom ›Adresár firiem v okrese Žiar nad Hronom ›
CHIRES, s.r.o.: IČO, sídlo a základné údaje
CHIRES, s.r.o. v likvidácii (IČO 51276127) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žiar nad Hronom, okres Žiar nad Hronom. Dátum vzniku je 23. 12. 2017, na trhu je 8 rokov a štatutármi sú MUDr. Stanislav Šperka a MUDr. Ľudmila Šperková. Za rok 2025 sú v závierke tržby 135 294 € a výsledok hospodárenia +59 700 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Turistické a iné krátkodobé ubytovanie (SK NACE 5520) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 23. 12. 2017 |
| Skoršie názvy | CHIRES, s.r.o. |
| Obec | Žiar nad Hronom |
| Okres | Okres Žiar nad Hronom |
| Vyrubená daň z príjmov | 16 051 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 10 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví ubytovanie (SK NACE 55) CHIRES, s.r.o. v likvidácii má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 135 294 €, typická firma odvetvia 48 767 €, čo je 2,8-násobok mediánu (medián z 2 289 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žiar nad Hronom ›Ubytovanie: tržby a mzdy ›Ubytovanie v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Žiar nad Hronom ›
Sieť prepojení firmy CHIRES, s.r.o.
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu CHIRES, s.r.o.
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu CHIRES, s.r.o.
- Tendre96súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 107 tis. €
- Končiace zmluvy73zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 12 tis. €
- Výhry konkurentov411firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 602 tis. €
- Diery na trhu10odvetví chýba v meste Žiar nad Hronomtypický nepokrytý dopyt 263 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Vranov nad Topľou246 zmlúv za 3 roky · 4 656 247 € · naposledy 6. 10. 2026Ministerstvo dopravy SR77 zmlúv za 3 roky · · naposledy 29. 7. 2024Slovenská televízia a rozhlas58 zmlúv za 3 roky · 77 215 € · naposledy 7. 10. 2026 Všetkých 313 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
MEDERMA s.r.o.Šperka & Šperková, spol. s r.o. v likvidácii
Najväčšie firmy v obci Žiar nad Hronom
Slovalco, a.s.Hydro Extrusion Slovakia a.s.PHARMACOPOLA s.r.o.TUBAPACK, a.s.Fagor Ederlan Slovensko, a.s.Všetky firmy v obci Žiar nad Hronom ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 55.20) v okrese Žiar nad Hronom
The Art of Life - Slovakia, s. r. o.AXUS, s.r.o.L+A reality trade s.r.o.Residence BS, s.r.o.Centrál J.S.J., s.r.o. „v konkurze“
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.