GDSK s.r.o.
Sabinov · Výroba ostatných kovových výrobkov i. n.
1 944 763 €tržby 2025 ▲ 43 %+47 461 €zisk 2025aktívna 8 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -39 €
- 18 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -50 €
- 19 : tržby 84 071 €, výsledok hospodárenia 20 627 €
- 20 : tržby 824 627 €, výsledok hospodárenia 156 124 €
- 21 : tržby 1 557 039 €, výsledok hospodárenia 206 365 €
- 22 : tržby 1 232 342 €, výsledok hospodárenia 10 395 €
- 23 : tržby 1 406 246 €, výsledok hospodárenia 91 138 €
- 24 : tržby 1 358 470 €, výsledok hospodárenia 44 154 €
- 25 : tržby 1 944 763 €, výsledok hospodárenia 47 461 €
GDSK s.r.o. (IČO 51132401) mala v roku 2025 tržby 1 944 763 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci GDSK
GDSK má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 107 610 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 107 610 € | — |
| 2024 | — | 92 738 € | — |
| 2023 | — | 72 226 € | — |
| 2022 | — | 81 100 € | — |
| 2021 | — | 47 811 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia GDSK
Podľa Registra právnických osôb konajú za GDSK 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločníci GDSK
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Dušan Kubičár50,0 %
- Gordon Schnee50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Dušan Kubičárod 11. 11. 2017 | 2 500 € | 50,0 % |
| Gordon Schneeod 22. 2. 2023 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok GDSK
Za rok 2025 má GDSK v závierke tržby 1 944 763 €, o 43,2 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +47 461 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 1 944 763 €.
Výkaz ziskov a strát GDSK
Najvyššie tržby: rok 2025, 1 944 763 €. Najnižšie: rok 2019, 84 071 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 944 763 € |
| 2024 | 1 358 470 € |
| 2023 | 1 406 246 € |
| 2022 | 1 232 342 € |
| 2021 | 1 557 039 € |
| 2020 | 824 627 € |
| 2019 | 84 071 € |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 2 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 576 175 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 47 461 € |
| 2024 | 44 154 € |
| 2023 | 91 138 € |
| 2022 | 10 395 € |
| 2021 | 206 365 € |
| 2020 | 156 124 € |
| 2019 | 20 627 € |
| 2018 | −50 € |
| 2017 | −39 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- GDSK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +2,4 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | GDSK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +2,4 % | +4,0 % |
| 2024 | +3,3 % | +3,1 % |
| 2023 | +6,5 % | +2,4 % |
| 2022 | +0,8 % | +2,4 % |
| 2021 | +13,3 % | +2,3 % |
| 2020 | +18,9 % | +1,9 % |
| 2019 | +24,5 % | +2,1 % |
| 2018 | — | +2,7 % |
| 2017 | — | +3,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 5 rokov, najviac v roku 2021 (+88,8 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +43,2 % |
| 2024 | −3,4 % |
| 2023 | +14,1 % |
| 2022 | −20,9 % |
| 2021 | +88,8 % |
| 2020 | +880,9 % |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha GDSK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 322 220 €, vlastné imanie 169 884 € a záväzky 152 336 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 322 220 € | 169 884 € | 152 336 € |
| 2024 | 290 191 € | 122 423 € | 167 768 € |
| 2023 | 393 184 € | 239 559 € | 153 625 € |
| 2022 | 215 761 € | 148 421 € | 67 340 € |
| 2021 | 495 366 € | 388 027 € | 107 339 € |
| 2020 | 265 257 € | 181 662 € | 83 595 € |
| 2019 | 62 443 € | 25 538 € | 36 905 € |
| 2018 | 5 511 € | 4 911 € | 600 € |
| 2017 | 5 561 € | 4 961 € | 600 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok GDSK (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 944 763 € | 47 461 € | 322 220 € | 169 884 € | 152 336 € | 193 513 € | +2,4 % |
| 2024 | 1 358 470 € | 44 154 € | 290 191 € | 122 423 € | 167 768 € | 155 540 € | +3,3 % |
| 2023 | 1 406 246 € | 91 138 € | 393 184 € | 239 559 € | 153 625 € | 197 041 € | +6,5 % |
| 2022 | 1 232 342 € | 10 395 € | 215 761 € | 148 421 € | 67 340 € | 101 646 € | +0,8 % |
| 2021 | 1 557 039 € | 206 365 € | 495 366 € | 388 027 € | 107 339 € | 310 252 € | +13,3 % |
| 2020 | 824 627 € | 156 124 € | 265 257 € | 181 662 € | 83 595 € | 196 720 € | +18,9 % |
| 2019 | 84 071 € | 20 627 € | 62 443 € | 25 538 € | 36 905 € | 26 227 € | +24,5 % |
| 2018 | — | −50 € | 5 511 € | 4 911 € | 600 € | — | — |
| 2017 | — | −39 € | 5 561 € | 4 961 € | 600 € | — | — |
Riziko: zaplatí GDSK?
Peniaze od štátu: GDSK
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy GDSK
Dátum vzniku GDSK je 11. 11. 2017, teda pred 8 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2017.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/35457/P
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017majetok 5 561 €
- Prvé tržby po 2 rokoch bez tržiebZa rok 2019 firma vykázala 84 071 €.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120625221
- Nový spoločník: Dušan KubičárSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový spoločník: Gordon SchneeSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 1 944 763 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti GDSK
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Faktoring a forfating
- Vedenie účtovníctva
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
- Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastok
- Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkov
- Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky
- Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovovu hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Poskytovanie služieb vedenia cudzieho motorového vozidla
- Kuriérske služby
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Administratívne služby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Čistiace a upratovacie služby
- Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
GDSK v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
GDSK je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť výroba ostatných kovových výrobkov i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 380 € (5 800 závierok), GDSK má 1 944 763 €, čo je 19-násobok mediánu. V okrese Sabinov je v tomto odvetví 651 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je GDSK 4. z 66.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 31 002 €, polovica do 101 380 €, tri štvrtiny do 465 308 €; 10 % firiem má viac než 1 758 655 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 074 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 31 002 € |
| medián | 101 380 € |
| horný kvartil | 465 308 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 655 € |
| GDSK | 1 944 763 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- GDSK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby GDSK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | GDSK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 944 763 € | 101 380 € |
| 2024 | 1 358 470 € | 107 560 € |
| 2023 | 1 406 246 € | 108 914 € |
| 2022 | 1 232 342 € | 110 901 € |
| 2021 | 1 557 039 € | 107 902 € |
| 2020 | 824 627 € | 98 544 € |
| 2019 | 84 071 € | 117 881 € |
| 2018 | — | 121 114 € |
| 2017 | — | 122 184 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| GDSK | 1 944 763 € |
|---|---|
| medián okresu Sabinov | 86 268 € |
| medián kraja | 129 759 € |
| medián Slovenska | 101 380 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ZinkPower Martin, s. r. o.Sučany · tržby 4 483 474 € (2025)
- CEDRO I., s.r.o.Šurany · tržby 4 442 201 € (2025)
- GBO s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 4 438 199 € (2025)
- METALFEST, s.r.o.Jablonové · tržby 4 433 794 € (2025)
- LIGUM, spol. s r.o.Poprad · tržby 4 420 318 € (2025)
- BioSolutions, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 4 410 090 € (2017)
- Timotec Reinraumsysteme a. s.Piešťany · tržby 4 398 026 € (2025)
- H+H konstrukt s.r.o.Skalica · tržby 4 355 397 € (2025)
- WELDER expert, s.r.o.Očová · tržby 4 319 011 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb GDSK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo GDSK: Sabinov
GDSK sídli na adrese SNP 207/14, 083 01 Sabinov, okres Sabinov. V obci Sabinov je 1 711 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 8 220. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Sabinov: obyvatelia a dáta ›Okres Sabinov ›Adresár firiem v okrese Sabinov ›
GDSK: IČO, sídlo a základné údaje
GDSK s.r.o. (IČO 51132401) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Sabinov, okres Sabinov. Dátum vzniku je 11. 11. 2017, na trhu je 8 rokov a štatutármi sú Dušan Kubičár a Gordon Schnee. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 944 763 € a výsledok hospodárenia +47 461 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatných kovových výrobkov i. n. (SK NACE 2599) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 11. 11. 2017 |
| Obec | Sabinov |
| Okres | Okres Sabinov |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) GDSK s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 944 763 €, typická firma odvetvia 101 380 €, čo je 19-násobok mediánu (medián z 5 800 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Sabinov ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Sabinov ›
Sieť prepojení firmy GDSK
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu GDSK
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu GDSK
- Tendre51súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 122 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 358 tis. €
- Končiace zmluvy29zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 25 tis. €
- Výhry konkurentov234firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 400 €
- Diery na trhu23odvetví chýba v meste Sabinovtypický nepokrytý dopyt 332 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.443 zmlúv za 3 roky · 592 993 € · naposledy 12. 10. 2026Ministerstvo obrany SR327 zmlúv za 3 roky · 3 539 106 € · naposledy 16. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen236 zmlúv za 3 roky · 2 968 370 € · naposledy 7. 10. 2026 Všetkých 793 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
GENAU INVEST s.r.o.Genau Železiarstvo a Záhrada s. r. o.GENAU GROUP INDUSTRIES s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Sabinov
LC Sabinov a. s.MSK SVK s. r. o.BAPE FOOD trade s.r.o.SANAS, a.s.WEP TRADING a.s.Všetky firmy v obci Sabinov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.99) v okrese Sabinov
E & G - EISEN - STAHL, s. r. o.Ďuri, s.r.o.JL Industry, s. r. o.DLL-Welding, s.r.o.LAH-mont s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.