HDAU s.r.o.
Bratislava - Nové Mesto · Výroba bižutérie a podobných predmetov
54 916 €tržby 2025 ▼ 9 %−67 962 €strata 2025aktívna 9 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 11 643 €, výsledok hospodárenia 1 134 €
- 18 : tržby 33 107 €, výsledok hospodárenia -1 604 €
- 19 : tržby 22 027 €, výsledok hospodárenia -3 300 €
- 20 : tržby 8 478 €, výsledok hospodárenia 540 €
- 21 : tržby 55 482 €, výsledok hospodárenia 962 €
- 22 : tržby 26 469 €, výsledok hospodárenia -8 209 €
- 23 : tržby 37 545 €, výsledok hospodárenia 3 644 €
- 24 : tržby 60 670 €, výsledok hospodárenia 4 267 €
- 25 : tržby 54 916 €, výsledok hospodárenia -67 962 €
HDAU s.r.o. (IČO 51108925) mala v roku 2025 tržby 54 916 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci HDAU
HDAU má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 3 795 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 3 795 € | 2 776 € |
| 2024 | — | 4 692 € | 3 432 € |
| 2023 | — | 3 729 € | 2 748 € |
| 2022 | — | 2 640 € | — |
| 2021 | — | 538 € | — |
| 2019 | — | 4 786 € | — |
| 2018 | — | 7 431 € | — |
| 2017 | — | 2 366 € | — |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 73 % 2 776 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 1 004 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ HDAU
Podľa Registra právnických osôb koná za HDAU 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločníci HDAU
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok HDAU
Za rok 2025 má HDAU v závierke tržby 54 916 €, o 9,5 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −67 962 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 60 670 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát HDAU
Najvyššie tržby: rok 2024, 60 670 €. Najnižšie: rok 2020, 8 478 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 54 916 € |
| 2024 | 60 670 € |
| 2023 | 37 545 € |
| 2022 | 26 469 € |
| 2021 | 55 482 € |
| 2020 | 8 478 € |
| 2019 | 22 027 € |
| 2018 | 33 107 € |
| 2017 | 11 643 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 4 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: −70 528 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −67 962 € |
| 2024 | 4 267 € |
| 2023 | 3 644 € |
| 2022 | −8 209 € |
| 2021 | 962 € |
| 2020 | 540 € |
| 2019 | −3 300 € |
| 2018 | −1 604 € |
| 2017 | 1 134 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- HDAU
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +7,0 %, medián odvetvia +5,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | HDAU | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +5,2 % |
| 2024 | +7,0 % | +3,6 % |
| 2023 | +9,7 % | +2,1 % |
| 2022 | −31,0 % | +2,2 % |
| 2021 | +1,7 % | +2,4 % |
| 2020 | +6,4 % | +2,4 % |
| 2019 | −15,0 % | +1,3 % |
| 2018 | −4,8 % | +1,7 % |
| 2017 | +9,7 % | +2,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 7 rokov, najviac v roku 2018 (+184,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −9,5 % |
| 2024 | +61,6 % |
| 2023 | +41,8 % |
| 2022 | −52,3 % |
| 2021 | +554,4 % |
| 2020 | −61,5 % |
| 2019 | −33,5 % |
| 2018 | +184,4 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha HDAU
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 369 710 €, vlastné imanie −5 353 € a záväzky 375 063 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 369 710 € | −5 353 € | 375 063 € |
| 2024 | 211 764 € | 62 609 € | 149 155 € |
| 2023 | 74 683 € | 8 342 € | 66 341 € |
| 2022 | 62 802 € | −5 711 € | 68 513 € |
| 2021 | 40 152 € | 2 498 € | 37 654 € |
| 2020 | 9 297 € | 1 771 € | 7 526 € |
| 2019 | 1 231 € | 1 231 € | — |
| 2018 | 5 090 € | 4 530 € | 560 € |
| 2017 | 7 071 € | 6 134 € | 937 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok HDAU (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 54 916 € | −67 962 € | 369 710 € | −5 353 € | 375 063 € | 15 485 € | −123,8 % |
| 2024 | 60 670 € | 4 267 € | 211 764 € | 62 609 € | 149 155 € | 13 704 € | +7,0 % |
| 2023 | 37 545 € | 3 644 € | 74 683 € | 8 342 € | 66 341 € | 8 349 € | +9,7 % |
| 2022 | 26 469 € | −8 209 € | 62 802 € | −5 711 € | 68 513 € | 2 325 € | −31,0 % |
| 2021 | 55 482 € | 962 € | 40 152 € | 2 498 € | 37 654 € | 3 026 € | +1,7 % |
| 2020 | 8 478 € | 540 € | 9 297 € | 1 771 € | 7 526 € | 543 € | +6,4 % |
| 2019 | 22 027 € | −3 300 € | 1 231 € | 1 231 € | — | 1 918 € | −15,0 % |
| 2018 | 33 107 € | −1 604 € | 5 090 € | 4 530 € | 560 € | 6 211 € | −4,8 % |
| 2017 | 11 643 € | 1 134 € | 7 071 € | 6 134 € | 937 € | 3 877 € | +9,7 % |
Riziko: zaplatí HDAU?
Peniaze od štátu: HDAU
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy HDAU
Dátum vzniku HDAU je 20. 9. 2017, teda pred 9 rokmi. Skoršie obchodné meno: Educraft s. r. o.. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/122587/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 11 643 € · majetok 7 071 €
- Nový štatutár: Andrej UhlířKonateľ
- Nový spoločník: Helena DrahosováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Zmena obchodného menaPredtým Educraft s. r. o., odvtedy HDAU s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120597996
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 54 916 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti HDAU
- Administratívne služby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom hnuteľných vecí
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Výroba bižutérie a suvenírov
- prevádzkovanie čistiarne a práčovne
- čistiace a upratovacie služby
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- kuriérske služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
HDAU v odvetví iná výroba
HDAU je v registri v odvetví Iná výroba (SK NACE 32), činnosť výroba bižutérie a podobných predmetov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 38 859 € (1 382 závierok), HDAU má 54 916 €, čo je 1,4-násobok mediánu. V okrese Bratislava III je v tomto odvetví 213 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je HDAU 36. z 94.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 13 221 €, polovica do 38 859 €, tri štvrtiny do 116 861 €; 10 % firiem má viac než 426 234 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 234 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 13 221 € |
| medián | 38 859 € |
| horný kvartil | 116 861 € |
| 10 % firiem má viac než | 426 234 € |
| HDAU | 54 916 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- HDAU
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby HDAU s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | HDAU | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 54 916 € | 38 859 € |
| 2024 | 60 670 € | 37 811 € |
| 2023 | 37 545 € | 34 266 € |
| 2022 | 26 469 € | 34 124 € |
| 2021 | 55 482 € | 30 526 € |
| 2020 | 8 478 € | 28 473 € |
| 2019 | 22 027 € | 30 728 € |
| 2018 | 33 107 € | 29 548 € |
| 2017 | 11 643 € | 28 960 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| HDAU | 54 916 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava III | 42 803 € |
| medián kraja | 36 696 € |
| medián Slovenska | 38 859 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ZUMED s.r.o.Vranov nad Topľou · tržby 136 227 € (2025)
- BIT-Frost s. r. o.Matúškovo · tržby 136 011 € (2025)
- F-dent, spol. s r.o.Badín · tržby 135 291 € (2025)
- GARP, s.r.o.Nové Zámky · tržby 133 827 € (2025)
- FILIZ SLOVAKIA, s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 133 583 € (2025)
- SVETIELKO, s. r. o.Jamník · tržby 132 591 € (2025)
- mediFocus s.r.o.Spišská Nová Ves · tržby 132 206 € (2025)
- Ohhio s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 132 035 € (2025)
- KoliDent, s.r.o.Poprad · tržby 131 987 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb HDAU, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo HDAU: Bratislava - Nové Mesto
HDAU sídli na adrese Turbínová 11, 831 04 Bratislava - mestská časť Nové Mesto, okres Bratislava III. V obci Bratislava - Nové Mesto je 24 601 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 47 393. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Bratislava - Nové Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava III ›Adresár firiem v okrese Bratislava III ›
HDAU: IČO, sídlo a základné údaje
HDAU s.r.o. (IČO 51108925) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Nové Mesto, okres Bratislava III. Dátum vzniku je 20. 9. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutárom je Andrej Uhlíř. Za rok 2025 sú v závierke tržby 54 916 € a výsledok hospodárenia −67 962 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba bižutérie a podobných predmetov (SK NACE 3213) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 20. 9. 2017 |
| Skoršie názvy | Educraft s. r. o. |
| Obec | Bratislava - Nové Mesto |
| Okres | Okres Bratislava III |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví iná výroba (SK NACE 32) HDAU s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 54 916 €, typická firma odvetvia 38 859 € (medián z 1 382 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava III ›Iná výroba: tržby a mzdy ›Iná výroba v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava III ›
Sieť prepojení firmy HDAU
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu HDAU
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu HDAU
- Tendre41súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 334 tis. €
- Granty a dotácie76výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 198 tis. €
- Končiace zmluvy27zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 800 €
- Výhry konkurentov196firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 15 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Nové Mesto
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trnava109 zmlúv za 3 roky · 932 217 € · naposledy 19. 6. 2026Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice v Bojniciach18 zmlúv za 3 roky · 279 084 € · naposledy 26. 5. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.17 zmlúv za 3 roky · 15 939 € · naposledy 20. 8. 2026 Všetkých 97 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto
Kaufland Slovenská republika v.o.s.GGT a. s.Porsche Slovakia, spol. s r.o.ORLEN Unipetrol Slovakia s. r. o.MH Teplárenský holding, a.s.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 32.13) v okrese Bratislava III
FILIPPOV s.r.o.Myosotis Cultivars s. r. o.Meditation s. r. o.Austria Inkasso s. r. o.Orstomi s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.