MECHEN production s. r. o.
Ruskovce · Inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo
473 503 €tržby 2025 ▲ 7 %+137 987 €zisk 2025aktívna 9 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 17 197 €, výsledok hospodárenia 5 657 €
- 18 : tržby 23 901 €, výsledok hospodárenia 5 519 €
- 19 : tržby 40 110 €, výsledok hospodárenia 10 641 €
- 20 : tržby 50 442 €, výsledok hospodárenia 8 546 €
- 21 : tržby 158 490 €, výsledok hospodárenia 23 159 €
- 22 : tržby 387 980 €, výsledok hospodárenia 112 843 €
- 23 : tržby 387 486 €, výsledok hospodárenia 105 333 €
- 24 : tržby 442 327 €, výsledok hospodárenia 83 227 €
- 25 : tržby 473 503 €, výsledok hospodárenia 137 987 €
MECHEN production s. r. o. (IČO 51076951) mala v roku 2025 tržby 473 503 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MECHEN production
V roku 2025 mala MECHEN production priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 21 076 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 21 076 € | — |
| 2024 | — | 22 025 € | — |
| 2023 | — | 24 898 € | — |
| 2022 | — | 44 701 € | — |
| 2021 | — | 21 980 € | — |
| 2020 | — | 3 690 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ MECHEN production
Podľa Registra právnických osôb koná za MECHEN production 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločníci MECHEN production
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok MECHEN production
Za rok 2025 má MECHEN production v závierke tržby 473 503 €, o 7,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +137 987 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 473 503 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 38 535 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát MECHEN production
Najvyššie tržby: rok 2025, 473 503 €. Najnižšie: rok 2017, 17 197 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 473 503 € |
| 2024 | 442 327 € |
| 2023 | 387 486 € |
| 2022 | 387 980 € |
| 2021 | 158 490 € |
| 2020 | 50 442 € |
| 2019 | 40 110 € |
| 2018 | 23 901 € |
| 2017 | 17 197 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 0 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 492 912 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 137 987 € |
| 2024 | 83 227 € |
| 2023 | 105 333 € |
| 2022 | 112 843 € |
| 2021 | 23 159 € |
| 2020 | 8 546 € |
| 2019 | 10 641 € |
| 2018 | 5 519 € |
| 2017 | 5 657 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MECHEN production
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +29,1 %, medián odvetvia +9,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MECHEN production | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +29,1 % | +9,1 % |
| 2024 | +18,8 % | +6,6 % |
| 2023 | +27,2 % | +5,9 % |
| 2022 | +29,1 % | +5,7 % |
| 2021 | +14,6 % | +6,2 % |
| 2020 | +16,9 % | +5,5 % |
| 2019 | +26,5 % | +4,8 % |
| 2018 | +23,1 % | +5,5 % |
| 2017 | +32,9 % | +7,1 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 8 rokov, najviac v roku 2021 (+214,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +7,0 % |
| 2024 | +14,2 % |
| 2023 | −0,1 % |
| 2022 | +144,8 % |
| 2021 | +214,2 % |
| 2020 | +25,8 % |
| 2019 | +67,8 % |
| 2018 | +39,0 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MECHEN production
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 451 651 €, vlastné imanie 394 391 € a záväzky 57 260 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 451 651 € | 394 391 € | 57 260 € |
| 2024 | 337 596 € | 306 404 € | 31 192 € |
| 2023 | 280 910 € | 249 626 € | 31 284 € |
| 2022 | 194 456 € | 144 292 € | 50 164 € |
| 2021 | 107 582 € | 49 977 € | 57 605 € |
| 2020 | 51 843 € | 35 364 € | 16 479 € |
| 2019 | 35 159 € | 26 817 € | 8 342 € |
| 2018 | 18 510 € | 16 176 € | 2 334 € |
| 2017 | 12 728 € | 10 657 € | 2 071 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MECHEN production (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 473 503 € | 137 987 € | 451 651 € | 394 391 € | 57 260 € | 231 211 € | +29,1 % |
| 2024 | 442 327 € | 83 227 € | 337 596 € | 306 404 € | 31 192 € | 155 625 € | +18,8 % |
| 2023 | 387 486 € | 105 333 € | 280 910 € | 249 626 € | 31 284 € | 176 096 € | +27,2 % |
| 2022 | 387 980 € | 112 843 € | 194 456 € | 144 292 € | 50 164 € | 204 554 € | +29,1 % |
| 2021 | 158 490 € | 23 159 € | 107 582 € | 49 977 € | 57 605 € | 60 987 € | +14,6 % |
| 2020 | 50 442 € | 8 546 € | 51 843 € | 35 364 € | 16 479 € | 21 367 € | +16,9 % |
| 2019 | 40 110 € | 10 641 € | 35 159 € | 26 817 € | 8 342 € | 17 274 € | +26,5 % |
| 2018 | 23 901 € | 5 519 € | 18 510 € | 16 176 € | 2 334 € | 7 985 € | +23,1 % |
| 2017 | 17 197 € | 5 657 € | 12 728 € | 10 657 € | 2 071 € | 7 340 € | +32,9 % |
Riziko: zaplatí MECHEN production?
Peniaze od štátu: MECHEN production
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy MECHEN production
Dátum vzniku MECHEN production je 9. 9. 2017, teda pred 9 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/35261/R
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 17 197 € · majetok 12 728 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120587403
- Nový spoločník: Bc. Matúš VarhaníkSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 473 503 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MECHEN production
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
MECHEN production v odvetví architektonické a inžinierske činnosti
MECHEN production je v registri v odvetví Architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71), činnosť inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 421 € (7 329 závierok), MECHEN production má 473 503 €, čo je 9,2-násobok mediánu. V okrese Bánovce nad Bebravou je v tomto odvetví 329 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MECHEN production 4. z 38.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 882 €, polovica do 51 421 €, tri štvrtiny do 162 424 €; 10 % firiem má viac než 541 748 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 553 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 882 € |
| medián | 51 421 € |
| horný kvartil | 162 424 € |
| 10 % firiem má viac než | 541 748 € |
| MECHEN production | 473 503 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MECHEN production
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MECHEN production s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MECHEN production | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 473 503 € | 51 421 € |
| 2024 | 442 327 € | 49 638 € |
| 2023 | 387 486 € | 49 328 € |
| 2022 | 387 980 € | 48 114 € |
| 2021 | 158 490 € | 46 534 € |
| 2020 | 50 442 € | 44 180 € |
| 2019 | 40 110 € | 47 030 € |
| 2018 | 23 901 € | 47 224 € |
| 2017 | 17 197 € | 46 170 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MECHEN production | 473 503 € |
|---|---|
| medián okresu Bánovce nad Bebravou | 83 425 € |
| medián kraja | 50 330 € |
| medián Slovenska | 51 421 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- EDELtop s.r.o.Nové Zámky · tržby 1 116 604 € (2024)
- BFCS s.r.o.Kráľovičove Kračany · tržby 1 116 568 € (2025)
- .team ABJ, s. r. o.Šamorín · tržby 1 113 543 € (2025)
- HighLevel Solution s.r.o.Malé Kosihy · tržby 1 110 100 € (2025)
- ECOPLANET SLOVAKIA s.r.o.Gôtovany · tržby 1 104 088 € (2025)
- HGM - Žilina, s.r.o.Žilina · tržby 1 103 477 € (2025)
- Jozef Beňo, s.r.o.Horné Otrokovce · tržby 1 100 086 € (2025)
- JUSTAT spol. s r.o.Záborské · tržby 1 099 367 € (2025)
- ECKHARDT s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 1 096 571 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MECHEN production, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bánovce nad Bebravou ›
Sídlo MECHEN production: Ruskovce
MECHEN production sídli na adrese 134, 956 54 Ruskovce, okres Bánovce nad Bebravou. V obci Ruskovce je 68 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 4 976.
Ruskovce: obyvatelia a dáta ›Okres Bánovce nad Bebravou ›Adresár firiem v okrese Bánovce nad Bebravou ›
MECHEN production: IČO, sídlo a základné údaje
MECHEN production s. r. o. (IČO 51076951) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Ruskovce, okres Bánovce nad Bebravou. Dátum vzniku je 9. 9. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutárom je Bc. Matúš Varhaník. Za rok 2025 sú v závierke tržby 473 503 € a výsledok hospodárenia +137 987 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo (SK NACE 7112) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 9. 9. 2017 |
| Obec | Ruskovce |
| Okres | Okres Bánovce nad Bebravou |
| Vyrubená daň z príjmov | 38 535 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71) MECHEN production s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 473 503 €, typická firma odvetvia 51 421 €, čo je 9,2-násobok mediánu (medián z 7 329 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bánovce nad Bebravou ›Architektonické a inžinierske činnosti: tržby a mzdy ›Architektonické a inžinierske činnosti v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Bánovce nad Bebravou ›
Sieť prepojení firmy MECHEN production
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MECHEN production
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MECHEN production
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 109 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 149 tis. €
- Končiace zmluvy135zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov105firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 28 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Ruskovcetypický nepokrytý dopyt 16 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava256 zmlúv za 3 roky · 3 422 653 € · naposledy 29. 9. 2026STREDOSLOVENSKÁ VODÁRENSKÁ SPOLOČNOSŤ, a. s.195 zmlúv za 3 roky · 2 331 022 € · naposledy 14. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.173 zmlúv za 3 roky · 224 504 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 3 006 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Ruskovce
RB TRANSPORT s. r. o.R.CH., s.r.o.TOPAGRO, s.r.o.AUTO LIGHT, spol. s r. o.Allegro s.r.o.Všetky firmy v obci Ruskovce ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 71.12) v okrese Bánovce nad Bebravou
K T S, spol. s r.o.WESICO s.r.o.PLS Design s.r.o.BriL-projekt, s. r. o.GSK, geodetická spoločnosť, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.