MARCOM-SK, s. r. o.
Martin · Výstavba obytných a neobytných budov
1 978 886 €tržby 2025 ▲ 24 %+1 244 €zisk 2025aktívna 9 rokov10 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 80 491 €, výsledok hospodárenia 3 521 €
- 18 : tržby 448 289 €, výsledok hospodárenia 3 252 €
- 19 : tržby 1 065 831 €, výsledok hospodárenia 70 905 €
- 20 : tržby 1 020 534 €, výsledok hospodárenia 8 516 €
- 21 : tržby 1 046 190 €, výsledok hospodárenia 9 045 €
- 22 : tržby 1 516 608 €, výsledok hospodárenia 1 814 €
- 23 : tržby 1 298 472 €, výsledok hospodárenia 6 449 €
- 24 : tržby 1 602 151 €, výsledok hospodárenia -21 314 €
- 25 : tržby 1 978 886 €, výsledok hospodárenia 1 244 €
MARCOM-SK, s. r. o. (IČO 50945939) mala v roku 2025 tržby 1 978 886 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MARCOM-SK
V roku 2025 mala MARCOM-SK priemerne 10 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 206 179 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 205 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Martin bola v roku 2025 1 338 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 10 | 206 179 € | 144 607 € |
| 2024 | 9 | 170 741 € | 120 010 € |
| 2023 | 8 | 134 246 € | 93 586 € |
| 2022 | 7 | 136 698 € | 97 292 € |
| 2021 | 7 | 130 164 € | 92 703 € |
| 2020 | 7 | 76 809 € | 55 597 € |
| 2019 | — | 47 055 € | 34 125 € |
| 2018 | — | 19 911 € | 14 272 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- MARCOM-SK, mzdové náklady na zamestnanca1 205 €
- Stavebníctvo v okrese Martin1 338 €
- Všetky odvetvia v okrese Martin1 854 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 580 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 70 % 144 607 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 52 137 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia MARCOM-SK
Podľa Registra právnických osôb konajú za MARCOM-SK 3 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník MARCOM-SK
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- PhDr. Václav Benko100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| PhDr. Václav Benkood 11. 7. 2017 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MARCOM-SK
Za rok 2025 má MARCOM-SK v závierke tržby 1 978 886 €, o 23,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 244 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 1 978 886 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 5 019 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát MARCOM-SK
Najvyššie tržby: rok 2025, 1 978 886 €. Najnižšie: rok 2017, 80 491 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 978 886 € |
| 2024 | 1 602 151 € |
| 2023 | 1 298 472 € |
| 2022 | 1 516 608 € |
| 2021 | 1 046 190 € |
| 2020 | 1 020 534 € |
| 2019 | 1 065 831 € |
| 2018 | 448 289 € |
| 2017 | 80 491 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 1 roku z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 83 432 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 244 € |
| 2024 | −21 314 € |
| 2023 | 6 449 € |
| 2022 | 1 814 € |
| 2021 | 9 045 € |
| 2020 | 8 516 € |
| 2019 | 70 905 € |
| 2018 | 3 252 € |
| 2017 | 3 521 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MARCOM-SK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,1 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MARCOM-SK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +0,1 % | +4,2 % |
| 2024 | −1,3 % | +3,0 % |
| 2023 | +0,5 % | +1,8 % |
| 2022 | +0,1 % | +1,5 % |
| 2021 | +0,9 % | +1,4 % |
| 2020 | +0,8 % | +1,4 % |
| 2019 | +6,7 % | +1,5 % |
| 2018 | +0,7 % | +1,5 % |
| 2017 | +4,4 % | +2,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 8 rokov, najviac v roku 2018 (+456,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +23,5 % |
| 2024 | +23,4 % |
| 2023 | −14,4 % |
| 2022 | +45,0 % |
| 2021 | +2,5 % |
| 2020 | −4,2 % |
| 2019 | +137,8 % |
| 2018 | +456,9 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MARCOM-SK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 2 452 100 €, vlastné imanie 262 336 € a záväzky 2 189 764 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 452 100 € | 262 336 € | 2 189 764 € |
| 2024 | 2 166 528 € | 261 092 € | 1 905 436 € |
| 2023 | 1 963 509 € | 282 409 € | 1 681 100 € |
| 2022 | 1 796 137 € | 275 957 € | 1 520 180 € |
| 2021 | 1 741 758 € | 274 143 € | 1 467 615 € |
| 2020 | 1 258 171 € | 265 098 € | 992 803 € |
| 2019 | 992 858 € | 256 582 € | 736 276 € |
| 2018 | 473 534 € | 72 581 € | 400 953 € |
| 2017 | 199 060 € | 69 329 € | 129 731 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MARCOM-SK (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 978 886 € | 1 244 € | 2 452 100 € | 262 336 € | 2 189 764 € | 557 549 € | +0,1 % |
| 2024 | 1 602 151 € | −21 314 € | 2 166 528 € | 261 092 € | 1 905 436 € | 555 686 € | −1,3 % |
| 2023 | 1 298 472 € | 6 449 € | 1 963 509 € | 282 409 € | 1 681 100 € | 507 828 € | +0,5 % |
| 2022 | 1 516 608 € | 1 814 € | 1 796 137 € | 275 957 € | 1 520 180 € | 450 725 € | +0,1 % |
| 2021 | 1 046 190 € | 9 045 € | 1 741 758 € | 274 143 € | 1 467 615 € | 375 408 € | +0,9 % |
| 2020 | 1 020 534 € | 8 516 € | 1 258 171 € | 265 098 € | 992 803 € | 280 993 € | +0,8 % |
| 2019 | 1 065 831 € | 70 905 € | 992 858 € | 256 582 € | 736 276 € | 241 430 € | +6,7 % |
| 2018 | 448 289 € | 3 252 € | 473 534 € | 72 581 € | 400 953 € | 79 036 € | +0,7 % |
| 2017 | 80 491 € | 3 521 € | 199 060 € | 69 329 € | 129 731 € | 16 532 € | +4,4 % |
Riziko: zaplatí MARCOM-SK?
MARCOM-SK a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 9 zmlúv s dodávateľom MARCOM-SK z rokov 2020 až 2026.
Rok s najväčším objemom: 2020, 0 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 0 € |
| 2025 | 4 | 0 € |
| 2023 | 3 | 0 € |
| 2020 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy MARCOM-SK
Dátum vzniku MARCOM-SK je 11. 7. 2017, teda pred 9 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/68172/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120550476
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 80 491 € · majetok 199 060 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Martin. Firma vznikla 11. 7. 2017.
- Nový štatutár: Branislav BenkoKonateľ
- Nový štatutár: Ing. Martina ZbojováKonateľ
- Nový spoločník: PhDr. Václav BenkoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 1 978 886 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MARCOM-SK
- Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časť
- Výkon činnosti stavbyvedúceho
- Výkon činnosti stavebného dozoru
- Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmien
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Prenájom hnuteľných vecí
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy
- Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhradu
- Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Čistiace a upratovacie služby
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
MARCOM-SK v odvetví výstavba budov
MARCOM-SK je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 669 € (9 878 závierok), MARCOM-SK má 1 978 886 €, čo je 32-násobok mediánu. V okrese Martin je v tomto odvetví 279 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MARCOM-SK 4. z 120.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 089 €, polovica do 61 669 €, tri štvrtiny do 243 428 €; 10 % firiem má viac než 815 417 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 087 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 089 € |
| medián | 61 669 € |
| horný kvartil | 243 428 € |
| 10 % firiem má viac než | 815 417 € |
| MARCOM-SK | 1 978 886 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MARCOM-SK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MARCOM-SK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MARCOM-SK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 978 886 € | 61 669 € |
| 2024 | 1 602 151 € | 55 161 € |
| 2023 | 1 298 472 € | 57 870 € |
| 2022 | 1 516 608 € | 62 232 € |
| 2021 | 1 046 190 € | 55 157 € |
| 2020 | 1 020 534 € | 54 853 € |
| 2019 | 1 065 831 € | 59 841 € |
| 2018 | 448 289 € | 59 207 € |
| 2017 | 80 491 € | 55 354 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MARCOM-SK | 1 978 886 € |
|---|---|
| medián okresu Martin | 48 505 € |
| medián kraja | 77 731 € |
| medián Slovenska | 61 669 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- BM-Media s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 4 488 217 € (2016)
- HIMBUILDING, s.r.o.Tekovské Lužany · tržby 4 484 276 € (2025)
- SOAR, spol. s r.o.Žilina · tržby 4 465 676 € (2025)
- TAX HOLDING s.r.o.Ružomberok · tržby 4 428 952 € (2025)
- M.E.D.U.S.A. Stav Slovakia, s. r. o.Žilina · tržby 4 399 846 € (2018)
- 4BAU s.r.o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 4 385 800 € (2025)
- Grif plus, s. r. o.Liesek · tržby 4 362 140 € (2025)
- AKIF s.r.o.Ivanka pri Dunaji · tržby 4 356 610 € (2025)
- STADCON spol. s r. o.Malacky · tržby 4 350 265 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MARCOM-SK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MARCOM-SK: Martin
MARCOM-SK sídli na adrese Na Bystričku 11597/4, 036 01 Martin, okres Martin. V obci Martin je 8 855 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 15 605. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Martin: obyvatelia a dáta ›Okres Martin ›Adresár firiem v okrese Martin ›
MARCOM-SK: IČO, sídlo a základné údaje
MARCOM-SK, s. r. o. (IČO 50945939) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Martin, okres Martin. Dátum vzniku je 11. 7. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutármi sú Ing. Martina Zbojová, PhDr. Václav Benko a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 978 886 € a výsledok hospodárenia +1 244 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 11. 7. 2017 |
| Obec | Martin |
| Okres | Okres Martin |
| Vyrubená daň z príjmov | 5 019 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) MARCOM-SK, s. r. o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 978 886 €, typická firma odvetvia 61 669 €, čo je 32-násobok mediánu (medián z 9 878 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Martin ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Martin ›
Sieť prepojení firmy MARCOM-SK
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MARCOM-SK
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MARCOM-SK
- Tendre106súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,2 mil. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy170zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 40 tis. €
- Výhry konkurentov406firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 598 tis. €
- Diery na trhu13odvetví chýba v meste Martintypický nepokrytý dopyt 6,5 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Martin
ŽP EKO QELET a.s.Unilabs Slovensko, s. r. o.DS Smith Turpak Obaly, a.s.Martinus, s.r.o.Mountfield SK, s.r.o.Všetky firmy v obci Martin ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Martin
RP solutions, s. r. o.SERVIS building, s.r.o.MK Gerüstbau Team, s. r. o.MAIS-SK, spol. s r.o.VODAKAN, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.