Empirica a.s.
Košice - Staré Mesto · Počítačové programovanie
1 347 009 €tržby 2025 ▲ 45 %+97 761 €zisk 2025aktívna 9 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 9 615 €, výsledok hospodárenia -41 134 €
- 18 : tržby 489 415 €, výsledok hospodárenia 155 350 €
- 19 : tržby 299 530 €, výsledok hospodárenia -151 765 €
- 20 : tržby 862 401 €, výsledok hospodárenia 91 734 €
- 21 : tržby 896 587 €, výsledok hospodárenia 100 909 €
- 22 : tržby 811 033 €, výsledok hospodárenia 54 096 €
- 23 : tržby 774 708 €, výsledok hospodárenia 100 705 €
- 24 : tržby 925 866 €, výsledok hospodárenia 151 172 €
- 25 : tržby 1 347 009 €, výsledok hospodárenia 97 761 €
Empirica a.s. (IČO 50698656) mala v roku 2025 tržby 1 347 009 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Empirica
V roku 2025 mala Empirica priemerne 0 zamestnancov.
- Počet zamestnancov
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | — | — |
| 2022 | 0 | — | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.
Predstavenstvo Empirica
Podľa Registra právnických osôb konajú za Empirica 2 členovia predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločníci Empirica
V registri sú zapísaní 3 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Empirica
Za rok 2025 má Empirica v závierke tržby 1 347 009 €, o 45,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +97 761 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 1 347 009 €.
Výkaz ziskov a strát Empirica
Najvyššie tržby: rok 2025, 1 347 009 €. Najnižšie: rok 2017, 9 615 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 347 009 € |
| 2024 | 925 866 € |
| 2023 | 774 708 € |
| 2022 | 811 033 € |
| 2021 | 896 587 € |
| 2020 | 862 401 € |
| 2019 | 299 530 € |
| 2018 | 489 415 € |
| 2017 | 9 615 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 2 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 558 828 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 97 761 € |
| 2024 | 151 172 € |
| 2023 | 100 705 € |
| 2022 | 54 096 € |
| 2021 | 100 909 € |
| 2020 | 91 734 € |
| 2019 | −151 765 € |
| 2018 | 155 350 € |
| 2017 | −41 134 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Empirica
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +7,3 %, medián odvetvia +19,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Empirica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +7,3 % | +19,3 % |
| 2024 | +16,3 % | +12,5 % |
| 2023 | +13,0 % | +10,7 % |
| 2022 | +6,7 % | +9,6 % |
| 2021 | +11,3 % | +9,4 % |
| 2020 | +10,6 % | +9,2 % |
| 2019 | −50,7 % | +6,5 % |
| 2018 | +31,7 % | +6,6 % |
| 2017 | — | +7,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 7 rokov, najviac v roku 2020 (+187,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +45,5 % |
| 2024 | +19,5 % |
| 2023 | −4,5 % |
| 2022 | −9,5 % |
| 2021 | +4,0 % |
| 2020 | +187,9 % |
| 2019 | −38,8 % |
| 2018 | +4 990,1 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Empirica
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 713 102 €, vlastné imanie 577 334 € a záväzky 135 768 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 713 102 € | 577 334 € | 135 768 € |
| 2024 | 630 756 € | 479 573 € | 151 183 € |
| 2023 | 633 545 € | 328 401 € | 240 133 € |
| 2022 | 551 762 € | 227 696 € | 259 061 € |
| 2021 | 473 382 € | 183 694 € | 289 688 € |
| 2020 | 657 072 € | 82 785 € | 574 287 € |
| 2019 | 414 366 € | −8 949 € | 423 315 € |
| 2018 | 522 208 € | 142 816 € | 379 392 € |
| 2017 | 103 789 € | −15 134 € | 118 923 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Empirica (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 347 009 € | 97 761 € | 713 102 € | 577 334 € | 135 768 € | 143 579 € | +7,3 % |
| 2024 | 925 866 € | 151 172 € | 630 756 € | 479 573 € | 151 183 € | 128 975 € | +16,3 % |
| 2023 | 774 708 € | 100 705 € | 633 545 € | 328 401 € | 240 133 € | 119 114 € | +13,0 % |
| 2022 | 811 033 € | 54 096 € | 551 762 € | 227 696 € | 259 061 € | 60 019 € | +6,7 % |
| 2021 | 896 587 € | 100 909 € | 473 382 € | 183 694 € | 289 688 € | 116 329 € | +11,3 % |
| 2020 | 862 401 € | 91 734 € | 657 072 € | 82 785 € | 574 287 € | 129 787 € | +10,6 % |
| 2019 | 299 530 € | −151 765 € | 414 366 € | −8 949 € | 423 315 € | −52 888 € | −50,7 % |
| 2018 | 489 415 € | 155 350 € | 522 208 € | 142 816 € | 379 392 € | 56 315 € | +31,7 % |
| 2017 | 9 615 € | −41 134 € | 103 789 € | −15 134 € | 118 923 € | −40 267 € | −427,8 % |
Riziko: zaplatí Empirica?
Empirica a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom Empirica v objeme 311 372 € z roku 2025. Najväčší objem je s odberateľom Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.: 311 372 € v 2 zmluvách.
História firmy Empirica
Dátum vzniku Empirica je 21. 2. 2017, teda pred 9 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/1688/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120449771
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 9 615 € · majetok 103 789 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., hodnota zmluvy 311 372 €. Firma vznikla 21. 2. 2017.
- Najväčšia verejná zmluva: 311 372 €Objednávateľ Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.. Zmluva na servisnú podporu Licenčnej zmluvy č. 317/91/2018/SN
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 1 347 009 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Empirica
- počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- administratívne služby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- prenájom hnuteľných vecí
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- vedenie účtovníctva
- vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Empirica v odvetví počítačové programovanie a poradenstvo
Empirica je v registri v odvetví Počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62), činnosť počítačové programovanie. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 53 914 € (12 889 závierok), Empirica má 1 347 009 €, čo je 25-násobok mediánu. V okrese Košice I je v tomto odvetví 697 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Empirica 26. z 376.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 869 €, polovica do 53 914 €, tri štvrtiny do 98 225 €; 10 % firiem má viac než 313 728 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 508 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 869 € |
| medián | 53 914 € |
| horný kvartil | 98 225 € |
| 10 % firiem má viac než | 313 728 € |
| Empirica | 1 347 009 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Empirica
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Empirica s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Empirica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 347 009 € | 53 914 € |
| 2024 | 925 866 € | 50 067 € |
| 2023 | 774 708 € | 49 305 € |
| 2022 | 811 033 € | 48 720 € |
| 2021 | 896 587 € | 46 823 € |
| 2020 | 862 401 € | 45 727 € |
| 2019 | 299 530 € | 45 067 € |
| 2018 | 489 415 € | 43 684 € |
| 2017 | 9 615 € | 42 310 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Empirica | 1 347 009 € |
|---|---|
| medián okresu Košice I | 54 041 € |
| medián kraja | 52 120 € |
| medián Slovenska | 53 914 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- PROEXIM, s.r.o.Šamorín · tržby 2 954 773 € (2025)
- InfoConsulting Slovakia s. r. o.Žilina · tržby 2 925 194 € (2025)
- Fine reside s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 2 919 568 € (2025)
- Alfa Delta s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 898 470 € (2015)
- RS 19 s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 889 578 € (2025)
- Aston ITM, spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 889 575 € (2025)
- C.G.C., a.s.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 2 835 278 € (2025)
- BSP CYBER SECURITY GROUP, a.s.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 834 349 € (2025)
- OPRA s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 2 824 852 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Empirica, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Empirica: Košice - Staré Mesto
Empirica sídli na adrese Slovenskej jednoty 1777/10, 040 01 Košice - mestská časť Staré Mesto, okres Košice I. V obci Košice - Staré Mesto je 8 742 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 502. Na tej istej adrese je zapísaných 10 aktívnych subjektov.
Košice - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Košice I ›Adresár firiem v okrese Košice I ›
Empirica: IČO, sídlo a základné údaje
Empirica a.s. (IČO 50698656) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Košice - Staré Mesto, okres Košice I. Dátum vzniku je 21. 2. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutármi sú PhDr. Peter Lamačka a RNDr. Marek Balla. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 347 009 € a výsledok hospodárenia +97 761 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Akciová spoločnosť |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačové programovanie (SK NACE 6210) |
| Základné imanie | 26 000 € |
| Vznik | 21. 2. 2017 |
| Obec | Košice - Staré Mesto |
| Okres | Okres Košice I |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62) Empirica a.s. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 347 009 €, typická firma odvetvia 53 914 €, čo je 25-násobok mediánu (medián z 12 889 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice I ›Počítačové programovanie a poradenstvo: tržby a mzdy ›Počítačové programovanie a poradenstvo v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice I ›
Sieť prepojení firmy Empirica
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Empirica
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Empirica
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 506 tis. €
- Granty a dotácie73výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy114zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 5 000 €
- Výhry konkurentov70firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 94 tis. €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Košice - Staré Mesto
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava95 zmlúv za 3 roky · 6 138 304 € · naposledy 16. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.82 zmlúv za 3 roky · 282 253 € · naposledy 29. 9. 2026Slovenská televízia a rozhlas60 zmlúv za 3 roky · 1 988 952 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 3 317 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
MIM, s.r.o.VSL Software, a.s.digital.limo s.r.o.VSL SERVICES s.r.o.NVS Investment, s.r.o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Staré Mesto
Východoslovenská distribučná, a.s.TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením…DSI Slovakia, s.r.o.Caterpillar Slovakia, s. r. o.GlobalLogic Slovakia s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 62.01) v okrese Košice I
NESS KE, s.r.o.Solar Turbines Slovakia s.r.o.M - D - J, spol. s r.o.ABB Solutions Slovakia, s. r. o.PROSOFT Košice, a.s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.