NIRA, s.r.o.
Zvolen · Výstavba obytných a neobytných budov
229 784 €tržby 2025 ▼ 22 %+667 €zisk 2025aktívna 9 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 175 112 €, výsledok hospodárenia 373 €
- 18 : tržby 512 109 €, výsledok hospodárenia -36 233 €
- 19 : tržby 404 420 €, výsledok hospodárenia 10 904 €
- 20 : tržby 352 314 €, výsledok hospodárenia -49 886 €
- 21 : tržby 295 046 €, výsledok hospodárenia -8 589 €
- 22 : tržby 333 456 €, výsledok hospodárenia -7 264 €
- 23 : tržby 367 780 €, výsledok hospodárenia 11 597 €
- 24 : tržby 294 385 €, výsledok hospodárenia 32 026 €
- 25 : tržby 229 784 €, výsledok hospodárenia 667 €
NIRA, s.r.o. (IČO 50660845) mala v roku 2025 tržby 229 784 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci NIRA
osobné náklady v roku 2025 boli 633 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 633 € | — |
| 2024 | — | 1 596 € | 1 167 € |
| 2023 | — | 12 087 € | 8 492 € |
| 2022 | — | 15 049 € | 10 466 € |
| 2021 | — | 14 333 € | 9 805 € |
| 2020 | — | 15 011 € | 10 463 € |
| 2019 | — | 11 444 € | 8 026 € |
| 2018 | — | 10 831 € | 7 678 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 29. 9. 2026.
Konateľ NIRA
Podľa Registra právnických osôb koná za NIRA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločník NIRA
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Paula Bieliková100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Paula Bielikováod 12. 1. 2017 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok NIRA
Za rok 2025 má NIRA v závierke tržby 229 784 €, o 21,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +667 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2018: 512 109 €.
Výkaz ziskov a strát NIRA
Najvyššie tržby: rok 2018, 512 109 €. Najnižšie: rok 2017, 175 112 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 229 784 € |
| 2024 | 294 385 € |
| 2023 | 367 780 € |
| 2022 | 333 456 € |
| 2021 | 295 046 € |
| 2020 | 352 314 € |
| 2019 | 404 420 € |
| 2018 | 512 109 € |
| 2017 | 175 112 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 4 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: −46 405 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 667 € |
| 2024 | 32 026 € |
| 2023 | 11 597 € |
| 2022 | −7 264 € |
| 2021 | −8 589 € |
| 2020 | −49 886 € |
| 2019 | 10 904 € |
| 2018 | −36 233 € |
| 2017 | 373 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- NIRA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,3 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | NIRA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +0,3 % | +4,2 % |
| 2024 | +10,9 % | +3,0 % |
| 2023 | +3,2 % | +1,8 % |
| 2022 | −2,2 % | +1,5 % |
| 2021 | −2,9 % | +1,4 % |
| 2020 | −14,2 % | +1,4 % |
| 2019 | +2,7 % | +1,5 % |
| 2018 | −7,1 % | +1,5 % |
| 2017 | +0,2 % | +2,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 8 rokov, najviac v roku 2018 (+192,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −21,9 % |
| 2024 | −20,0 % |
| 2023 | +10,3 % |
| 2022 | +13,0 % |
| 2021 | −16,3 % |
| 2020 | −12,9 % |
| 2019 | −21,0 % |
| 2018 | +192,4 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha NIRA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 88 768 €, vlastné imanie 46 500 € a záväzky 42 268 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 88 768 € | 46 500 € | 42 268 € |
| 2024 | 99 099 € | 45 834 € | 52 265 € |
| 2023 | 121 206 € | 13 808 € | 106 398 € |
| 2022 | 111 226 € | 2 211 € | 109 015 € |
| 2021 | 136 929 € | −525 € | 137 454 € |
| 2020 | 240 662 € | −23 445 € | 264 107 € |
| 2019 | 385 850 € | 26 441 € | 359 409 € |
| 2018 | 160 492 € | −10 859 € | 171 351 € |
| 2017 | 163 795 € | 5 373 € | 158 422 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok NIRA (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 229 784 € | 667 € | 88 768 € | 46 500 € | 42 268 € | 8 270 € | +0,3 % |
| 2024 | 294 385 € | 32 026 € | 99 099 € | 45 834 € | 52 265 € | 41 286 € | +10,9 % |
| 2023 | 367 780 € | 11 597 € | 121 206 € | 13 808 € | 106 398 € | 33 388 € | +3,2 % |
| 2022 | 333 456 € | −7 264 € | 111 226 € | 2 211 € | 109 015 € | 7 183 € | −2,2 % |
| 2021 | 295 046 € | −8 589 € | 136 929 € | −525 € | 137 454 € | 5 638 € | −2,9 % |
| 2020 | 352 314 € | −49 886 € | 240 662 € | −23 445 € | 264 107 € | 16 333 € | −14,2 % |
| 2019 | 404 420 € | 10 904 € | 385 850 € | 26 441 € | 359 409 € | 36 599 € | +2,7 % |
| 2018 | 512 109 € | −36 233 € | 160 492 € | −10 859 € | 171 351 € | −17 699 € | −7,1 % |
| 2017 | 175 112 € | 373 € | 163 795 € | 5 373 € | 158 422 € | 2 827 € | +0,2 % |
Riziko: zaplatí NIRA?
NIRA a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 36 zmlúv s dodávateľom NIRA v objeme 1 659 195 € z rokov 2017 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Obec Dolný Ohaj: 248 800 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2018, 1 027 413 € v 12 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 5 062 € |
| 2023 | 1 | 300 € |
| 2022 | 8 | 360 056 € |
| 2021 | 6 | 154 134 € |
| 2020 | 3 | 15 589 € |
| 2019 | 4 | 10 963 € |
| 2018 | 12 | 1 027 413 € |
| 2017 | 1 | 85 678 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy NIRA
Dátum vzniku NIRA je 12. 1. 2017, teda pred 9 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/31098/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120430279
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik, Odštepný závod Bratislava, hodnota zmluvy 85 678 €. Firma vznikla 12. 1. 2017.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 175 112 € · majetok 163 795 €
- Najväčšia verejná zmluva: 248 800 €Objednávateľ Obec Dolný Ohaj. Kúpna zmluva
- Nový spoločník: Paula BielikováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 229 784 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti NIRA
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Čistiace a upratovacie služby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
NIRA v odvetví výstavba budov
NIRA je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 759 € (9 890 závierok), NIRA má 229 784 €, čo je 3,7-násobok mediánu. V okrese Zvolen je v tomto odvetví 334 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je NIRA 26. z 121.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 107 €, polovica do 61 759 €, tri štvrtiny do 244 607 €; 10 % firiem má viac než 818 482 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 100 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 107 € |
| medián | 61 759 € |
| horný kvartil | 244 607 € |
| 10 % firiem má viac než | 818 482 € |
| NIRA | 229 784 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- NIRA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby NIRA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | NIRA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 229 784 € | 61 759 € |
| 2024 | 294 385 € | 55 171 € |
| 2023 | 367 780 € | 57 867 € |
| 2022 | 333 456 € | 62 232 € |
| 2021 | 295 046 € | 55 185 € |
| 2020 | 352 314 € | 54 852 € |
| 2019 | 404 420 € | 59 831 € |
| 2018 | 512 109 € | 59 269 € |
| 2017 | 175 112 € | 55 583 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| NIRA | 229 784 € |
|---|---|
| medián okresu Zvolen | 55 000 € |
| medián kraja | 55 658 € |
| medián Slovenska | 61 759 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ITT - International trade in timber s.r.o.Štúrovo · tržby 555 157 € (2025)
- HolzHaus, s.r.o.Detva · tržby 554 870 € (2025)
- REAL FLOOR, spol. s r.o.Leopoldov · tržby 554 782 € (2025)
- AZ OKNÁ s.r.o.Trenčianska Turná · tržby 554 755 € (2025)
- Prominent Gastro s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 553 998 € (2025)
- KH Building s. r. o.Cerová · tržby 553 072 € (2025)
- STRACOM spol. s r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 552 987 € (2025)
- BauDex s. r. o.Slovenské Pravno · tržby 552 380 € (2025)
- SLOGA s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 551 849 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb NIRA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo NIRA: Zvolen
NIRA sídli na adrese Strážska cesta 8705, 960 01 Zvolen, okres Zvolen. V obci Zvolen je 7 367 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 11 367.
Zvolen: obyvatelia a dáta ›Okres Zvolen ›Adresár firiem v okrese Zvolen ›
NIRA: IČO, sídlo a základné údaje
NIRA, s.r.o. (IČO 50660845) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Zvolen, okres Zvolen. Dátum vzniku je 12. 1. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutárom je Paula Bieliková. Za rok 2025 sú v závierke tržby 229 784 € a výsledok hospodárenia +667 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 12. 1. 2017 |
| Obec | Zvolen |
| Okres | Okres Zvolen |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) NIRA, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 229 784 €, typická firma odvetvia 61 759 €, čo je 3,7-násobok mediánu (medián z 9 890 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Zvolen ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Zvolen ›
Sieť prepojení firmy NIRA
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu NIRA
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu NIRA
- Tendre81súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy175zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 46 tis. €
- Výhry konkurentov395firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Zvolentypický nepokrytý dopyt 949 tis. €
Najbližší tender zadarmo
Námestie s mestským hradomMesto Stropkovlehota 23. 10. 2026 · odhad 3,3 mil. € · ÚVOKto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava851 zmlúv za 3 roky · 17 750 997 € · naposledy 14. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.571 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 15. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 920 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
TERRA Slovensko s. r. o.AGROTER s. r. o.
Najväčšie firmy v obci Zvolen
AUMOVIO Slovakia s. r. o.KRONOSPAN, s.r.o.SKOIL s.r.o.ML consortio s.r.o.Nemocnica AGEL Zvolen a.s.Všetky firmy v obci Zvolen ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Zvolen
AVOLEGRU, s.r.o.Rezidencia Hron, s. r. o.WAMM s.r.o.Koptel group s.r.o.VAMIS GROUP s.r.o. „v konkurze“
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.