BOROP s.r.o.
Prešov · Ostatné pomocné obchodné činnosti i. n.
71 427 €tržby 2025 ▼ 19 %+29 490 €zisk 2025aktívna 9 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 54 626 €, výsledok hospodárenia 13 235 €
- 18 : tržby 47 453 €, výsledok hospodárenia 10 507 €
- 19 : tržby 50 032 €, výsledok hospodárenia 5 673 €
- 20 : tržby 62 157 €, výsledok hospodárenia 13 977 €
- 21 : tržby 65 890 €, výsledok hospodárenia 30 996 €
- 22 : tržby 66 641 €, výsledok hospodárenia 15 493 €
- 23 : tržby 94 964 €, výsledok hospodárenia 28 750 €
- 24 : tržby 88 322 €, výsledok hospodárenia 20 064 €
- 25 : tržby 71 427 €, výsledok hospodárenia 29 490 €
BOROP s.r.o. (IČO 50615238) mala v roku 2025 tržby 71 427 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci BOROP
BOROP má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 15 460 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 15 460 € | 10 487 € |
| 2024 | — | 15 411 € | 10 527 € |
| 2023 | — | 12 610 € | 8 617 € |
| 2022 | — | 11 060 € | 7 708 € |
| 2021 | — | 11 325 € | 7 887 € |
| 2020 | — | 11 174 € | 7 800 € |
| 2019 | — | 10 047 € | 6 960 € |
| 2018 | — | 9 198 € | 6 360 € |
| 2017 | — | 7 859 € | 5 383 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 68 % 10 487 €
- Odvody zamestnávateľa 24 % 3 770 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konateľ BOROP
Podľa Registra právnických osôb koná za BOROP 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločník BOROP
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Peter Borodáč100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Peter Borodáčod 1. 1. 2017 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok BOROP
Za rok 2025 má BOROP v závierke tržby 71 427 €, o 19,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +29 490 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 94 964 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 7 869 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát BOROP
Najvyššie tržby: rok 2023, 94 964 €. Najnižšie: rok 2018, 47 453 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 71 427 € |
| 2024 | 88 322 € |
| 2023 | 94 964 € |
| 2022 | 66 641 € |
| 2021 | 65 890 € |
| 2020 | 62 157 € |
| 2019 | 50 032 € |
| 2018 | 47 453 € |
| 2017 | 54 626 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 0 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 168 185 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 29 490 € |
| 2024 | 20 064 € |
| 2023 | 28 750 € |
| 2022 | 15 493 € |
| 2021 | 30 996 € |
| 2020 | 13 977 € |
| 2019 | 5 673 € |
| 2018 | 10 507 € |
| 2017 | 13 235 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- BOROP
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +41,3 %, medián odvetvia +8,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | BOROP | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +41,3 % | +8,4 % |
| 2024 | +22,7 % | +4,9 % |
| 2023 | +30,3 % | +3,1 % |
| 2022 | +23,2 % | +2,7 % |
| 2021 | +47,0 % | +3,0 % |
| 2020 | +22,5 % | +2,5 % |
| 2019 | +11,3 % | +2,2 % |
| 2018 | +22,1 % | +2,5 % |
| 2017 | +24,2 % | +4,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 8 rokov, najviac v roku 2023 (+42,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −19,1 % |
| 2024 | −7,0 % |
| 2023 | +42,5 % |
| 2022 | +1,1 % |
| 2021 | +6,0 % |
| 2020 | +24,2 % |
| 2019 | +5,4 % |
| 2018 | −13,1 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha BOROP
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 409 288 €, vlastné imanie 182 747 € a záväzky 226 541 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 409 288 € | 182 747 € | 226 541 € |
| 2024 | 296 176 € | 153 255 € | 142 921 € |
| 2023 | 220 668 € | 133 191 € | 87 477 € |
| 2022 | 206 340 € | 104 441 € | 101 899 € |
| 2021 | 130 659 € | 97 189 € | 33 470 € |
| 2020 | 71 852 € | 57 952 € | 13 900 € |
| 2019 | 46 730 € | 43 974 € | 2 756 € |
| 2018 | 44 810 € | 38 301 € | 6 509 € |
| 2017 | 51 550 € | 27 794 € | 23 756 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok BOROP (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 71 427 € | 29 490 € | 409 288 € | 182 747 € | 226 541 € | 46 405 € | +41,3 % |
| 2024 | 88 322 € | 20 064 € | 296 176 € | 153 255 € | 142 921 € | 69 836 € | +22,7 % |
| 2023 | 94 964 € | 28 750 € | 220 668 € | 133 191 € | 87 477 € | 76 886 € | +30,3 % |
| 2022 | 66 641 € | 15 493 € | 206 340 € | 104 441 € | 101 899 € | 52 063 € | +23,2 % |
| 2021 | 65 890 € | 30 996 € | 130 659 € | 97 189 € | 33 470 € | 51 000 € | +47,0 % |
| 2020 | 62 157 € | 13 977 € | 71 852 € | 57 952 € | 13 900 € | 47 287 € | +22,5 % |
| 2019 | 50 032 € | 5 673 € | 46 730 € | 43 974 € | 2 756 € | 30 096 € | +11,3 % |
| 2018 | 47 453 € | 10 507 € | 44 810 € | 38 301 € | 6 509 € | 30 896 € | +22,1 % |
| 2017 | 54 626 € | 13 235 € | 51 550 € | 27 794 € | 23 756 € | 37 923 € | +24,2 % |
Riziko: zaplatí BOROP?
Peniaze od štátu: BOROP
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy BOROP
Dátum vzniku BOROP je 1. 1. 2017, teda pred 9 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/33796/P
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120403604
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 54 626 € · majetok 51 550 €
- Nový spoločník: Ing. Peter BorodáčSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 71 427 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti BOROP
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Prenájom hnuteľných vecí
- výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- výroba strojov a zriadení pre všeobecné účely
- výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájomom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
BOROP v odvetví administratívne a kancelárske služby
BOROP je v registri v odvetví Administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82), činnosť ostatné pomocné obchodné činnosti i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 42 000 € (24 401 závierok), BOROP má 71 427 €, čo je 1,7-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 1 874 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je BOROP 189. z 656.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 14 400 €, polovica do 42 000 €, tri štvrtiny do 106 619 €; 10 % firiem má viac než 393 650 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 698 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 14 400 € |
| medián | 42 000 € |
| horný kvartil | 106 619 € |
| 10 % firiem má viac než | 393 650 € |
| BOROP | 71 427 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- BOROP
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby BOROP s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | BOROP | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 71 427 € | 42 000 € |
| 2024 | 88 322 € | 39 510 € |
| 2023 | 94 964 € | 40 736 € |
| 2022 | 66 641 € | 39 924 € |
| 2021 | 65 890 € | 35 891 € |
| 2020 | 62 157 € | 34 323 € |
| 2019 | 50 032 € | 37 025 € |
| 2018 | 47 453 € | 36 750 € |
| 2017 | 54 626 € | 34 290 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| BOROP | 71 427 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 37 436 € |
| medián kraja | 36 684 € |
| medián Slovenska | 42 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- TalentSync s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 157 772 € (2025)
- C a C group s.r.o.Nitra · tržby 157 767 € (2025)
- LU-TO SK, s. r. o.Ivanka pri Dunaji · tržby 157 732 € (2025)
- ChocoPoint, s.r.o.Prešov · tržby 157 707 € (2025)
- Menark, s.r.o.Lipovec · tržby 157 691 € (2021)
- G.T s.r.o.Sládkovičovo · tržby 157 650 € (2025)
- JANMA s.r.o.Badín · tržby 157 639 € (2025)
- OK Oftal s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 157 554 € (2025)
- SIRCO 2, s. r. o.Svidník · tržby 157 541 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb BOROP, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo BOROP: Prešov
BOROP sídli na adrese Mateja Murgaša 14486/5, 080 06 Prešov, okres Prešov. V obci Prešov je 17 920 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 243.
Prešov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
BOROP: IČO, sídlo a základné údaje
BOROP s.r.o. (IČO 50615238) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prešov, okres Prešov. Dátum vzniku je 1. 1. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutárom je Ing. Peter Borodáč. Za rok 2025 sú v závierke tržby 71 427 € a výsledok hospodárenia +29 490 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné pomocné obchodné činnosti i. n. (SK NACE 8299) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 1. 2017 |
| Obec | Prešov |
| Okres | Okres Prešov |
| Vyrubená daň z príjmov | 7 869 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví administratívne a kancelárske služby (SK NACE 82) BOROP s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 71 427 €, typická firma odvetvia 42 000 € (medián z 24 401 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Administratívne a kancelárske služby: tržby a mzdy ›Administratívne a kancelárske služby v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Sieť prepojení firmy BOROP
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu BOROP
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu BOROP
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 700 €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 198 tis. €
- Končiace zmluvy384zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 700 €
- Výhry konkurentov73firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 000 €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v meste Prešovtypický nepokrytý dopyt 7,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.2 274 zmlúv za 3 roky · 5 825 693 € · naposledy 7. 10. 2026Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť1 196 zmlúv za 3 roky · 4 719 524 € · naposledy 14. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava760 zmlúv za 3 roky · 35 866 342 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 3 913 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Prešov
Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o.MERKURY SHOP s.r.o.MERKURY MARKET SLOVAKIA, s.r.o.KE Prešov Elektrik, s.r.o.MILK-AGRO, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Prešov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 82.99) v okrese Prešov
MOLIPharm s. r. o.PT Pharmacy VII., s. r. o.LED SOLAR Service, a. s.Estilofina s.r.o.DOMIKO s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.