Ptašinský, s. r. o.
Veľký Slivník · Ostatný nešpecializovaný maloobchod
112 314 €tržby 2025 ▼ 19 %−4 769 €strata 2025aktívna 10 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 12. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 16 : tržby 20 718 €, výsledok hospodárenia -12 466 €
- 17 : tržby 84 342 €, výsledok hospodárenia 954 €
- 18 : tržby 120 506 €, výsledok hospodárenia 1 906 €
- 19 : tržby 83 087 €, výsledok hospodárenia -6 559 €
- 20 : tržby 53 774 €, výsledok hospodárenia 5 886 €
- 21 : tržby 81 424 €, výsledok hospodárenia 4 946 €
- 22 : tržby 115 655 €, výsledok hospodárenia 9 827 €
- 23 : tržby 135 122 €, výsledok hospodárenia -13 167 €
- 24 : tržby 138 329 €, výsledok hospodárenia 23 930 €
- 25 : tržby 112 314 €, výsledok hospodárenia -4 769 €
Ptašinský, s. r. o. (IČO 50378490) mala v roku 2025 tržby 112 314 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Ptašinský
Ptašinský má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 46 619 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 46 619 € | — |
| 2024 | — | 33 675 € | — |
| 2023 | — | 31 945 € | — |
| 2022 | — | 39 124 € | — |
| 2021 | — | 30 121 € | — |
| 2020 | — | 19 935 € | — |
| 2019 | — | 35 682 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konatelia Ptašinský
Podľa Registra právnických osôb konajú za Ptašinský 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Spoločníci Ptašinský
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Marko Ptašinský50,0 %
- Marta Ptašinská50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Marko Ptašinskýod 15. 6. 2016 | 2 500 € | 50,0 % |
| Marta Ptašinskáod 15. 6. 2016 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Ptašinský
Za rok 2025 má Ptašinský v závierke tržby 112 314 €, o 18,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −4 769 €. Závierky máme za 10 rokov (2016 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 138 329 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Ptašinský
Najvyššie tržby: rok 2024, 138 329 €. Najnižšie: rok 2016, 20 718 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 112 314 € |
| 2024 | 138 329 € |
| 2023 | 135 122 € |
| 2022 | 115 655 € |
| 2021 | 81 424 € |
| 2020 | 53 774 € |
| 2019 | 83 087 € |
| 2018 | 120 506 € |
| 2017 | 84 342 € |
| 2016 | 20 718 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 6 rokoch, strata v 4 rokoch z 10 rokov. Súčet za celé obdobie: 10 488 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −4 769 € |
| 2024 | 23 930 € |
| 2023 | −13 167 € |
| 2022 | 9 827 € |
| 2021 | 4 946 € |
| 2020 | 5 886 € |
| 2019 | −6 559 € |
| 2018 | 1 906 € |
| 2017 | 954 € |
| 2016 | −12 466 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Ptašinský
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −4,2 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Ptašinský | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −4,2 % | +2,3 % |
| 2024 | +17,3 % | +2,1 % |
| 2023 | −9,7 % | +1,4 % |
| 2022 | +8,5 % | +1,3 % |
| 2021 | +6,1 % | +1,2 % |
| 2020 | +10,9 % | +1,1 % |
| 2019 | −7,9 % | +1,1 % |
| 2018 | +1,6 % | +1,2 % |
| 2017 | +1,1 % | +1,7 % |
| 2016 | −60,2 % | +1,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 9 rokov, najviac v roku 2017 (+307,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −18,8 % |
| 2024 | +2,4 % |
| 2023 | +16,8 % |
| 2022 | +42,0 % |
| 2021 | +51,4 % |
| 2020 | −35,3 % |
| 2019 | −31,1 % |
| 2018 | +42,9 % |
| 2017 | +307,1 % |
| 2016 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Ptašinský
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 50 047 €, vlastné imanie 15 488 € a záväzky 34 559 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 50 047 € | 15 488 € | 34 559 € |
| 2024 | 55 741 € | 20 257 € | 35 484 € |
| 2023 | 30 498 € | −3 673 € | 34 171 € |
| 2022 | 25 218 € | 9 494 € | 15 724 € |
| 2021 | 22 314 € | −333 € | 22 647 € |
| 2020 | 18 141 € | −5 279 € | 23 420 € |
| 2019 | 13 696 € | −11 165 € | 24 861 € |
| 2018 | 22 376 € | −4 606 € | 26 982 € |
| 2017 | 8 048 € | −6 512 € | 14 560 € |
| 2016 | 7 469 € | −7 466 € | 14 935 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Ptašinský (10 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 112 314 € | −4 769 € | 50 047 € | 15 488 € | 34 559 € | 57 261 € | −4,2 % |
| 2024 | 138 329 € | 23 930 € | 55 741 € | 20 257 € | 35 484 € | 79 260 € | +17,3 % |
| 2023 | 135 122 € | −13 167 € | 30 498 € | −3 673 € | 34 171 € | 74 923 € | −9,7 % |
| 2022 | 115 655 € | 9 827 € | 25 218 € | 9 494 € | 15 724 € | 62 871 € | +8,5 % |
| 2021 | 81 424 € | 4 946 € | 22 314 € | −333 € | 22 647 € | 41 420 € | +6,1 % |
| 2020 | 53 774 € | 5 886 € | 18 141 € | −5 279 € | 23 420 € | 26 741 € | +10,9 % |
| 2019 | 83 087 € | −6 559 € | 13 696 € | −11 165 € | 24 861 € | 37 330 € | −7,9 % |
| 2018 | 120 506 € | 1 906 € | 22 376 € | −4 606 € | 26 982 € | 53 693 € | +1,6 % |
| 2017 | 84 342 € | 954 € | 8 048 € | −6 512 € | 14 560 € | 28 068 € | +1,1 % |
| 2016 | 20 718 € | −12 466 € | 7 469 € | −7 466 € | 14 935 € | 946 € | −60,2 % |
Riziko: zaplatí Ptašinský?
Peniaze od štátu: Ptašinský
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Ptašinský
Dátum vzniku Ptašinský je 15. 6. 2016, teda pred 10 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2016.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/33066/P
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2016tržby 20 718 € · majetok 7 469 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120313173
- Nový spoločník: Marta PtašinskáSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový spoločník: Marko PtašinskýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 10, posledné tržby 112 314 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Ptašinský
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- poskytovanie služieb v lesníctve a poľovnícvte
- opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Ptašinský v odvetví maloobchod
Ptašinský je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť ostatný nešpecializovaný maloobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 508 € (17 918 závierok), Ptašinský má 112 314 €, čo je 1,2-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 2 052 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Ptašinský 292. z 571.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 955 €, polovica do 97 508 €, tri štvrtiny do 450 801 €; 10 % firiem má viac než 1 462 593 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 144 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 955 € |
| medián | 97 508 € |
| horný kvartil | 450 801 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 462 593 € |
| Ptašinský | 112 314 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Ptašinský
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Ptašinský s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Ptašinský | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 112 314 € | 97 508 € |
| 2024 | 138 329 € | 92 710 € |
| 2023 | 135 122 € | 95 604 € |
| 2022 | 115 655 € | 101 000 € |
| 2021 | 81 424 € | 87 422 € |
| 2020 | 53 774 € | 81 854 € |
| 2019 | 83 087 € | 85 193 € |
| 2018 | 120 506 € | 80 953 € |
| 2017 | 84 342 € | 74 666 € |
| 2016 | 20 718 € | 63 558 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Ptašinský | 112 314 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 119 000 € |
| medián kraja | 112 982 € |
| medián Slovenska | 97 508 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Carta SK s.r.o.Skalica · tržby 275 772 € (2025)
- lotze s. r. o.Kútniky · tržby 275 571 € (2024)
- M.P.A., s.r.o.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 275 541 € (2025)
- MAJSTER CENTRUM s.r.o.Spišská Nová Ves · tržby 275 454 € (2025)
- BVJ, s.r.o.Sliač · tržby 275 269 € (2025)
- Maple Stav s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 275 257 € (2025)
- SLOVAK SOLAR ENERGY II., s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 275 251 € (2025)
- Prevádzka s. r. o.Bzince pod Javorinou · tržby 275 234 € (2025)
- BROZ – BRACHŇAK s.r.o.Hôrka · tržby 275 228 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Ptašinský, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Ptašinský: Veľký Slivník
Ptašinský sídli na adrese 84, 082 67 Veľký Slivník, okres Prešov. V obci Veľký Slivník je 32 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 000. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Veľký Slivník: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
Ptašinský: IČO, sídlo a základné údaje
Ptašinský, s. r. o. (IČO 50378490) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Veľký Slivník, okres Prešov. Dátum vzniku je 15. 6. 2016, na trhu je 10 rokov a štatutármi sú Marko Ptašinský a Marta Ptašinská. Za rok 2025 sú v závierke tržby 112 314 € a výsledok hospodárenia −4 769 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatný nešpecializovaný maloobchod (SK NACE 4712) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 15. 6. 2016 |
| Obec | Veľký Slivník |
| Okres | Okres Prešov |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 10 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) Ptašinský, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 112 314 €, typická firma odvetvia 97 508 € (medián z 17 918 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Sieť prepojení firmy Ptašinský
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Ptašinský
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Ptašinský
- Tendre10súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 3 100 €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy166zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 4 500 €
- Výhry konkurentov69firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 500 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Veľký Slivníktypický nepokrytý dopyt 206 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.1 003 zmlúv za 3 roky · 445 973 € · naposledy 28. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava815 zmlúv za 3 roky · 6 395 655 € · naposledy 7. 10. 2026Sekcia verejného obstarávanie MO SR413 zmlúv za 3 roky · 1 590 343 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 1 717 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Veľký Slivník
Domont s.r.o.IRONMONT, s.r.o.CARGO FORTIS s. r. o.MM BEAUTY, s.r.o.Mazaktiling s. r. o.Všetky firmy v obci Veľký Slivník ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.99) v okrese Prešov
IMPOL HOLDING, a.s.V.X.T., s.r.o.BauSHOP s.r.o.Majka Transport s.r.o. v konkurzeFABI GROUP s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.