Inžinieri Rusko, s.r.o.
Košice - Sever · Architektonické činnosti
38 055 €tržby 2025 ▼ 10 %−5 681 €strata 2025aktívna 10 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 20. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 16 : tržby 16 519 €, výsledok hospodárenia 4 292 €
- 17 : tržby 19 235 €, výsledok hospodárenia 508 €
- 18 : tržby 11 390 €, výsledok hospodárenia -4 604 €
- 19 : tržby 23 287 €, výsledok hospodárenia -2 657 €
- 20 : tržby 32 300 €, výsledok hospodárenia -77 €
- 21 : tržby 28 710 €, výsledok hospodárenia -2 982 €
- 22 : tržby 46 815 €, výsledok hospodárenia -339 €
- 23 : tržby 49 240 €, výsledok hospodárenia -3 442 €
- 24 : tržby 42 245 €, výsledok hospodárenia 4 408 €
- 25 : tržby 38 055 €, výsledok hospodárenia -5 681 €
Inžinieri Rusko, s.r.o. (IČO 50177184) mala v roku 2025 tržby 38 055 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Inžinieri Rusko
V roku 2025 mala Inžinieri Rusko priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 4 116 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 4 116 € | — |
| 2024 | — | 3 286 € | — |
| 2023 | — | 7 877 € | — |
| 2022 | — | 9 806 € | — |
| 2021 | — | 3 014 € | — |
| 2020 | — | 2 751 € | — |
| 2019 | — | 2 464 € | — |
| 2018 | — | 2 130 € | — |
| 2017 | — | 2 325 € | — |
| 2016 | — | 1 684 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 5. 10. 2026.
Konatelia Inžinieri Rusko
Podľa Registra právnických osôb konajú za Inžinieri Rusko 3 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 20. 10. 2026.
Spoločníci Inžinieri Rusko
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Jana Rusková50,0 %
- Ing. Peter Rusko50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Jana Ruskováod 17. 2. 2016 | 2 500 € | 50,0 % |
| Ing. Peter Ruskood 17. 2. 2016 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Inžinieri Rusko
Za rok 2025 má Inžinieri Rusko v závierke tržby 38 055 €, o 9,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −5 681 €. Závierky máme za 10 rokov (2016 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 49 240 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Inžinieri Rusko
Najvyššie tržby: rok 2023, 49 240 €. Najnižšie: rok 2018, 11 390 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 38 055 € |
| 2024 | 42 245 € |
| 2023 | 49 240 € |
| 2022 | 46 815 € |
| 2021 | 28 710 € |
| 2020 | 32 300 € |
| 2019 | 23 287 € |
| 2018 | 11 390 € |
| 2017 | 19 235 € |
| 2016 | 16 519 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 7 rokoch z 10 rokov. Súčet za celé obdobie: −10 574 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −5 681 € |
| 2024 | 4 408 € |
| 2023 | −3 442 € |
| 2022 | −339 € |
| 2021 | −2 982 € |
| 2020 | −77 € |
| 2019 | −2 657 € |
| 2018 | −4 604 € |
| 2017 | 508 € |
| 2016 | 4 292 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Inžinieri Rusko
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −14,9 %, medián odvetvia +9,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Inžinieri Rusko | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −14,9 % | +9,1 % |
| 2024 | +10,4 % | +6,6 % |
| 2023 | −7,0 % | +5,9 % |
| 2022 | −0,7 % | +5,7 % |
| 2021 | −10,4 % | +6,2 % |
| 2020 | −0,2 % | +5,4 % |
| 2019 | −11,4 % | +4,8 % |
| 2018 | −40,4 % | +5,5 % |
| 2017 | +2,6 % | +7,1 % |
| 2016 | +26,0 % | +6,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 9 rokov, najviac v roku 2019 (+104,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −9,9 % |
| 2024 | −14,2 % |
| 2023 | +5,2 % |
| 2022 | +63,1 % |
| 2021 | −11,1 % |
| 2020 | +38,7 % |
| 2019 | +104,5 % |
| 2018 | −40,8 % |
| 2017 | +16,4 % |
| 2016 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Inžinieri Rusko
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 22 965 €, vlastné imanie −6 050 € a záväzky 29 015 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 22 965 € | −6 050 € | 29 015 € |
| 2024 | 15 718 € | −187 € | 15 905 € |
| 2023 | 24 942 € | −4 596 € | 29 538 € |
| 2022 | 15 266 € | −1 154 € | 16 420 € |
| 2021 | 10 878 € | −521 € | 11 399 € |
| 2020 | 12 899 € | 2 462 € | 10 437 € |
| 2019 | 18 941 € | 2 539 € | 16 402 € |
| 2018 | 18 445 € | 5 196 € | 13 249 € |
| 2017 | 27 116 € | 9 800 € | 17 316 € |
| 2016 | 9 555 € | 9 292 € | 263 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Inžinieri Rusko (10 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38 055 € | −5 681 € | 22 965 € | −6 050 € | 29 015 € | 941 € | −14,9 % |
| 2024 | 42 245 € | 4 408 € | 15 718 € | −187 € | 15 905 € | 10 705 € | +10,4 % |
| 2023 | 49 240 € | −3 442 € | 24 942 € | −4 596 € | 29 538 € | 6 887 € | −7,0 % |
| 2022 | 46 815 € | −339 € | 15 266 € | −1 154 € | 16 420 € | 15 204 € | −0,7 % |
| 2021 | 28 710 € | −2 982 € | 10 878 € | −521 € | 11 399 € | 6 680 € | −10,4 % |
| 2020 | 32 300 € | −77 € | 12 899 € | 2 462 € | 10 437 € | 9 520 € | −0,2 % |
| 2019 | 23 287 € | −2 657 € | 18 941 € | 2 539 € | 16 402 € | 8 109 € | −11,4 % |
| 2018 | 11 390 € | −4 604 € | 18 445 € | 5 196 € | 13 249 € | −935 € | −40,4 % |
| 2017 | 19 235 € | 508 € | 27 116 € | 9 800 € | 17 316 € | 7 687 € | +2,6 % |
| 2016 | 16 519 € | 4 292 € | 9 555 € | 9 292 € | 263 € | 7 552 € | +26,0 % |
Riziko: zaplatí Inžinieri Rusko?
Inžinieri Rusko a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 6 zmlúv s dodávateľom Inžinieri Rusko v objeme 41 000 € z rokov 2023 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Mestská časť Košice - Sídlisko KVP: 17 500 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2026, 23 000 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 3 | 23 000 € |
| 2024 | 2 | 18 000 € |
| 2023 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Inžinieri Rusko
Dátum vzniku Inžinieri Rusko je 17. 2. 2016, teda pred 10 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2016. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/38578/V
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2120199158 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2016tržby 16 519 € · majetok 9 555 €
- Nový spoločník: Ing. Peter RuskoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Základná škola Ľudovíta Fullu. Firma vznikla 17. 2. 2016.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 10, posledné tržby 38 055 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Inžinieri Rusko
- Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časť
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Počítačové služby
- Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
- Reklamné a marketingové služby
- Dizajnérske činnosti
- Fotografické služby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Administratívne služby
- Vykonávanie komplexných architektonických a inžinierskych služieb a súvisiaceho technického poradenstva podľa zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov
- Vykonávanie odborných činností vo výstavbe podľa zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov v kategórii statika stavieb
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 20. 10. 2026.
Inžinieri Rusko v odvetví architektonické a inžinierske činnosti
Inžinieri Rusko je v registri v odvetví Architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71), činnosť architektonické činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 328 € (7 333 závierok), Inžinieri Rusko má 38 055 €, čo je 74 % mediánu. V okrese Košice I je v tomto odvetví 502 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Inžinieri Rusko 128. z 194.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 877 €, polovica do 51 328 €, tri štvrtiny do 162 424 €; 10 % firiem má viac než 540 015 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 565 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 877 € |
| medián | 51 328 € |
| horný kvartil | 162 424 € |
| 10 % firiem má viac než | 540 015 € |
| Inžinieri Rusko | 38 055 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- Inžinieri Rusko
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Inžinieri Rusko s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Inžinieri Rusko | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 38 055 € | 51 328 € |
| 2024 | 42 245 € | 49 638 € |
| 2023 | 49 240 € | 49 328 € |
| 2022 | 46 815 € | 48 110 € |
| 2021 | 28 710 € | 46 549 € |
| 2020 | 32 300 € | 44 184 € |
| 2019 | 23 287 € | 47 028 € |
| 2018 | 11 390 € | 47 224 € |
| 2017 | 19 235 € | 46 170 € |
| 2016 | 16 519 € | 44 744 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Inžinieri Rusko | 38 055 € |
|---|---|
| medián okresu Košice I | 61 541 € |
| medián kraja | 50 353 € |
| medián Slovenska | 51 328 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ROHARCH s.r.o.Humenné · tržby 90 247 € (2025)
- CSAMPAY-projekcia s. r. o.Branč · tržby 90 195 € (2025)
- IPOS, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 90 160 € (2025)
- PIK - VZT s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 90 130 € (2025)
- Vertiqa, s. r. o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 90 105 € (2025)
- SAN - HUMA 90 s.r.o.Nitra · tržby 90 067 € (2025)
- Ateliér 19, s. r. o.Martin · tržby 90 000 € (2025)
- STELLA.STAV, s.r.o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 90 000 € (2025)
- VISELKA s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 90 000 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Inžinieri Rusko, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Inžinieri Rusko: Košice - Sever
Inžinieri Rusko sídli na adrese Záhradná 18, 040 01 Košice - mestská časť Sever, okres Košice I. V obci Košice - Sever je 4 373 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 497.
Košice - Sever: obyvatelia a dáta ›Okres Košice I ›Adresár firiem v okrese Košice I ›
Inžinieri Rusko: IČO, sídlo a základné údaje
Inžinieri Rusko, s.r.o. (IČO 50177184) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Sever, okres Košice I. Dátum vzniku je 17. 2. 2016, na trhu je 10 rokov a štatutármi sú Ing. Emil Rusko, Ing. Jana Rusková a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 38 055 € a výsledok hospodárenia −5 681 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 20. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Architektonické činnosti (SK NACE 7111) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 17. 2. 2016 |
| Obec | Košice - Sever |
| Okres | Okres Košice I |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71) Inžinieri Rusko, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 38 055 €, typická firma odvetvia 51 328 € (medián z 7 333 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice I ›Architektonické a inžinierske činnosti: tržby a mzdy ›Architektonické a inžinierske činnosti v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice I ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Sever
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.ELTRA, s.r.o.STEELINVEST, s.r.o.ANTIK Telecom s.r.o.GreenPharm s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Sever ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 71.11) v okrese Košice I
AUTOM8 s.r.o.Architektonické štúdio Atrium s.r.o.AIP projekt, s.r.o.ECONS ENERGY, a.s.4m-a s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.