ADDON s. r. o.
Banská Bystrica · Elektrická inštalácia
614 454 €tržby 2025 ▲ 5 %+13 270 €zisk 2025aktívna 10 rokov8 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 3. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 16 : tržby 100 545 €, výsledok hospodárenia 13 522 €
- 17 : tržby 175 514 €, výsledok hospodárenia 6 119 €
- 18 : tržby 166 699 €, výsledok hospodárenia 4 763 €
- 19 : tržby 141 414 €, výsledok hospodárenia 3 667 €
- 20 : tržby 68 180 €, výsledok hospodárenia 1 034 €
- 21 : tržby 839 383 €, výsledok hospodárenia 7 957 €
- 22 : tržby 757 558 €, výsledok hospodárenia 24 503 €
- 23 : tržby 756 293 €, výsledok hospodárenia 14 795 €
- 24 : tržby 582 620 €, výsledok hospodárenia 14 698 €
- 25 : tržby 614 454 €, výsledok hospodárenia 13 270 €
ADDON s. r. o. (IČO 50125095) mala v roku 2025 tržby 614 454 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ADDON
V roku 2025 mala ADDON priemerne 8 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 101 417 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 731 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Banská Bystrica bola v roku 2025 1 546 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 8 | 101 417 € | 70 149 € |
| 2024 | — | 110 970 € | 77 421 € |
| 2023 | — | 88 076 € | 62 235 € |
| 2022 | — | 71 914 € | — |
| 2021 | — | 65 577 € | — |
| 2020 | — | 11 446 € | — |
| 2019 | — | 14 399 € | — |
| 2018 | — | 12 436 € | — |
| 2017 | — | 9 475 € | 7 150 € |
| 2016 | — | 15 340 € | 11 312 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- ADDON, mzdové náklady na zamestnanca731 €
- Stavebníctvo v okrese Banská Bystrica1 546 €
- Všetky odvetvia v okrese Banská Bystrica1 832 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 580 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 69 % 70 149 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 25 345 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ ADDON
Podľa Registra právnických osôb koná za ADDON 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
Spoločník ADDON
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Matúš Benč100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Matúš Benčod 9. 6. 2021 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ADDON
Za rok 2025 má ADDON v závierke tržby 614 454 €, o 5,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +13 270 €. Závierky máme za 10 rokov (2016 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2021: 839 383 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 848 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát ADDON
Najvyššie tržby: rok 2021, 839 383 €. Najnižšie: rok 2020, 68 180 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 614 454 € |
| 2024 | 582 620 € |
| 2023 | 756 293 € |
| 2022 | 757 558 € |
| 2021 | 839 383 € |
| 2020 | 68 180 € |
| 2019 | 141 414 € |
| 2018 | 166 699 € |
| 2017 | 175 514 € |
| 2016 | 100 545 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 0 rokoch z 10 rokov. Súčet za celé obdobie: 104 328 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 13 270 € |
| 2024 | 14 698 € |
| 2023 | 14 795 € |
| 2022 | 24 503 € |
| 2021 | 7 957 € |
| 2020 | 1 034 € |
| 2019 | 3 667 € |
| 2018 | 4 763 € |
| 2017 | 6 119 € |
| 2016 | 13 522 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ADDON
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +2,2 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ADDON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +2,2 % | +4,2 % |
| 2024 | +2,5 % | +3,0 % |
| 2023 | +2,0 % | +2,0 % |
| 2022 | +3,2 % | +1,7 % |
| 2021 | +0,9 % | +1,6 % |
| 2020 | +1,5 % | +1,7 % |
| 2019 | +2,6 % | +1,9 % |
| 2018 | +2,9 % | +2,3 % |
| 2017 | +3,5 % | +3,3 % |
| 2016 | +13,4 % | +3,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 8 rokov, najviac v roku 2017 (+74,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +5,5 % |
| 2024 | −23,0 % |
| 2023 | −0,2 % |
| 2022 | −9,7 % |
| 2021 | +1 131,1 % |
| 2020 | −51,8 % |
| 2019 | −15,2 % |
| 2018 | −5,0 % |
| 2017 | +74,6 % |
| 2016 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ADDON
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 913 062 €, vlastné imanie 252 914 € a záväzky 660 148 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 913 062 € | 252 914 € | 660 148 € |
| 2024 | 852 316 € | 239 032 € | 613 284 € |
| 2023 | 788 923 € | 147 159 € | 640 135 € |
| 2022 | 394 105 € | 133 792 € | 260 313 € |
| 2021 | 397 493 € | 59 289 € | 338 204 € |
| 2020 | 88 763 € | 34 128 € | 54 635 € |
| 2019 | 97 748 € | 33 073 € | 64 675 € |
| 2018 | 95 993 € | 29 406 € | 66 587 € |
| 2017 | 90 396 € | 24 641 € | 65 755 € |
| 2016 | 34 721 € | 18 522 € | 16 199 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ADDON (10 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 614 454 € | 13 270 € | 913 062 € | 252 914 € | 660 148 € | 184 372 € | +2,2 % |
| 2024 | 582 620 € | 14 698 € | 852 316 € | 239 032 € | 613 284 € | 194 138 € | +2,5 % |
| 2023 | 756 293 € | 14 795 € | 788 923 € | 147 159 € | 640 135 € | 150 540 € | +2,0 % |
| 2022 | 757 558 € | 24 503 € | 394 105 € | 133 792 € | 260 313 € | 123 207 € | +3,2 % |
| 2021 | 839 383 € | 7 957 € | 397 493 € | 59 289 € | 338 204 € | 91 102 € | +0,9 % |
| 2020 | 68 180 € | 1 034 € | 88 763 € | 34 128 € | 54 635 € | 20 609 € | +1,5 % |
| 2019 | 141 414 € | 3 667 € | 97 748 € | 33 073 € | 64 675 € | 30 703 € | +2,6 % |
| 2018 | 166 699 € | 4 763 € | 95 993 € | 29 406 € | 66 587 € | 25 888 € | +2,9 % |
| 2017 | 175 514 € | 6 119 € | 90 396 € | 24 641 € | 65 755 € | 18 639 € | +3,5 % |
| 2016 | 100 545 € | 13 522 € | 34 721 € | 18 522 € | 16 199 € | 33 230 € | +13,4 % |
Riziko: zaplatí ADDON?
Peniaze od štátu: ADDON
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ADDON
Dátum vzniku ADDON je 19. 1. 2016, teda pred 10 rokmi. Skoršie obchodné meno: RMB-elektro, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2016. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/29082/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120178995
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2016tržby 100 545 € · majetok 34 721 €
- Zmena obchodného menaPredtým RMB-elektro, s.r.o., odvtedy ADDON s. r. o.
- Nový spoločník: Ing. Matúš BenčSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 10, posledné tržby 614 454 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ADDON
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií
- Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácie
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmom
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov
- Počítačové služby
- Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Prenájom hnuteľných vecí
- Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorov
- Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatí
- Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastok
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
- Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadení
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
ADDON v odvetví špecializované stavebné práce
ADDON je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť elektrická inštalácia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 954 € (14 574 závierok), ADDON má 614 454 €, čo je 8,5-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 2 174 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ADDON 57. z 447.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 740 €, polovica do 71 954 €, tri štvrtiny do 269 089 €; 10 % firiem má viac než 853 119 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 767 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 740 € |
| medián | 71 954 € |
| horný kvartil | 269 089 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 119 € |
| ADDON | 614 454 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ADDON
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ADDON s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ADDON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 614 454 € | 71 954 € |
| 2024 | 582 620 € | 79 046 € |
| 2023 | 756 293 € | 84 776 € |
| 2022 | 757 558 € | 86 378 € |
| 2021 | 839 383 € | 76 829 € |
| 2020 | 68 180 € | 75 550 € |
| 2019 | 141 414 € | 86 068 € |
| 2018 | 166 699 € | 83 121 € |
| 2017 | 175 514 € | 79 675 € |
| 2016 | 100 545 € | 74 221 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ADDON | 614 454 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 67 408 € |
| medián kraja | 64 751 € |
| medián Slovenska | 71 954 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- LIFT TECH s.r.o.Zvolen · tržby 1 476 988 € (2025)
- Industrie Elektrik s. r. o.Stará Ľubovňa · tržby 1 476 566 € (2025)
- VENDA STAV, s.r.o.Nitra · tržby 1 476 394 € (2025)
- DuVa-Technology s. r. o.Prešov · tržby 1 475 839 € (2025)
- Esline spol. s r.o.Nižné Nemecké · tržby 1 474 784 € (2025)
- Best HeCo s. r. o.Nové Zámky · tržby 1 474 415 € (2025)
- BK TECH, spol. s r.o.Banská Bystrica · tržby 1 472 122 € (2025)
- GEMERSTAV s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 1 471 712 € (2025)
- EMS KOMPLET, s.r.o.Prievidza · tržby 1 471 498 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ADDON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ADDON: Banská Bystrica
ADDON sídli na adrese Sládkovičova 98/A, 974 05 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 494 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 823.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
ADDON: IČO, sídlo a základné údaje
ADDON s. r. o. (IČO 50125095) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 19. 1. 2016, na trhu je 10 rokov a štatutárom je Ing. Matúš Benč. Za rok 2025 sú v závierke tržby 614 454 € a výsledok hospodárenia +13 270 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Elektrická inštalácia (SK NACE 4321) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 19. 1. 2016 |
| Skoršie názvy | RMB-elektro, s.r.o. |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 848 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 10 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) ADDON s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 614 454 €, typická firma odvetvia 71 954 €, čo je 8,5-násobok mediánu (medián z 14 574 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy ADDON
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu ADDON
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ADDON
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 489 tis. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy85zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 21 tis. €
- Výhry konkurentov65firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 14 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava215 zmlúv za 3 roky · 2 077 406 € · naposledy 21. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.195 zmlúv za 3 roky · 211 570 € · naposledy 29. 9. 2026Sekcia verejného obstarávanie MO SR72 zmlúv za 3 roky · 5 956 357 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 1 270 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
ADDON Rental s. r. o.ADDON Synergies a.s.ADDON /ROOT s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.21) v okrese Banská Bystrica
BauHausEurope s. r. o.MS Gruppe, s.r.o.MONT ELEKTRO, a.s.MGE GROUP, s.r.o.EMU elektro s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.