MK Constructions s.r.o.
Krásno nad Kysucou · Výstavba obytných a neobytných budov
229 245 €tržby 2025 ▲ 42 %+3 480 €zisk 2025aktívna 11 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 15 : tržby 3 520 €, výsledok hospodárenia -3 739 €
- 16 : tržby 82 724 €, výsledok hospodárenia 1 795 €
- 17 : tržby 150 460 €, výsledok hospodárenia 4 572 €
- 18 : tržby 187 693 €, výsledok hospodárenia 5 203 €
- 19 : tržby 86 369 €, výsledok hospodárenia 1 255 €
- 20 : tržby 128 953 €, výsledok hospodárenia 4 748 €
- 21 : tržby 110 788 €, výsledok hospodárenia 10 155 €
- 22 : tržby 158 776 €, výsledok hospodárenia 9 092 €
- 23 : tržby 80 871 €, výsledok hospodárenia 17 332 €
- 24 : tržby 161 838 €, výsledok hospodárenia 10 006 €
- 25 : tržby 229 245 €, výsledok hospodárenia 3 480 €
MK Constructions s.r.o. (IČO 48313831) mala v roku 2025 tržby 229 245 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MK Constructions
V roku 2025 mala MK Constructions priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 8 972 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 8 972 € | 6 314 € |
| 2024 | — | 9 933 € | 7 064 € |
| 2023 | — | 6 381 € | — |
| 2022 | — | 5 383 € | — |
| 2021 | — | 5 460 € | — |
| 2020 | — | 12 487 € | — |
| 2019 | — | 13 208 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 70 % 6 314 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 2 285 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 29. 9. 2026.
Konateľ MK Constructions
Podľa Registra právnických osôb koná za MK Constructions 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Spoločník MK Constructions
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Milan Kyzek100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Milan Kyzekod 18. 9. 2015 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MK Constructions
Za rok 2025 má MK Constructions v závierke tržby 229 245 €, o 41,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +3 480 €. Závierky máme za 11 rokov (2015 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 229 245 €.
Výkaz ziskov a strát MK Constructions
Najvyššie tržby: rok 2025, 229 245 €. Najnižšie: rok 2015, 3 520 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 229 245 € |
| 2024 | 161 838 € |
| 2023 | 80 871 € |
| 2022 | 158 776 € |
| 2021 | 110 788 € |
| 2020 | 128 953 € |
| 2019 | 86 369 € |
| 2018 | 187 693 € |
| 2017 | 150 460 € |
| 2016 | 82 724 € |
| 2015 | 3 520 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 1 roku z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: 63 899 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 3 480 € |
| 2024 | 10 006 € |
| 2023 | 17 332 € |
| 2022 | 9 092 € |
| 2021 | 10 155 € |
| 2020 | 4 748 € |
| 2019 | 1 255 € |
| 2018 | 5 203 € |
| 2017 | 4 572 € |
| 2016 | 1 795 € |
| 2015 | −3 739 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MK Constructions
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,5 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MK Constructions | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,5 % | +4,2 % |
| 2024 | +6,2 % | +3,0 % |
| 2023 | +21,4 % | +1,8 % |
| 2022 | +5,7 % | +1,5 % |
| 2021 | +9,2 % | +1,4 % |
| 2020 | +3,7 % | +1,4 % |
| 2019 | +1,5 % | +1,5 % |
| 2018 | +2,8 % | +1,5 % |
| 2017 | +3,0 % | +2,3 % |
| 2016 | +2,2 % | +2,5 % |
| 2015 | — | +1,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 9 rokov, najviac v roku 2024 (+100,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +41,7 % |
| 2024 | +100,1 % |
| 2023 | −49,1 % |
| 2022 | +43,3 % |
| 2021 | −14,1 % |
| 2020 | +49,3 % |
| 2019 | −54,0 % |
| 2018 | +24,7 % |
| 2017 | +81,9 % |
| 2016 | +2 250,1 % |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MK Constructions
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 89 484 €, vlastné imanie 64 665 € a záväzky 24 819 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 89 484 € | 64 665 € | 24 819 € |
| 2024 | 73 835 € | 63 286 € | 10 549 € |
| 2023 | 61 055 € | 53 280 € | 7 775 € |
| 2022 | 110 123 € | 35 948 € | 74 175 € |
| 2021 | 33 859 € | 42 988 € | −9 129 € |
| 2020 | 35 638 € | 32 833 € | 2 805 € |
| 2019 | 70 054 € | 68 085 € | 1 969 € |
| 2018 | 42 175 € | 35 831 € | 6 344 € |
| 2017 | 46 247 € | 30 628 € | 15 619 € |
| 2016 | 66 863 € | 65 056 € | 1 807 € |
| 2015 | 3 980 € | 1 261 € | 2 719 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MK Constructions (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 229 245 € | 3 480 € | 89 484 € | 64 665 € | 24 819 € | 16 035 € | +1,5 % |
| 2024 | 161 838 € | 10 006 € | 73 835 € | 63 286 € | 10 549 € | 21 734 € | +6,2 % |
| 2023 | 80 871 € | 17 332 € | 61 055 € | 53 280 € | 7 775 € | 28 937 € | +21,4 % |
| 2022 | 158 776 € | 9 092 € | 110 123 € | 35 948 € | 74 175 € | 18 094 € | +5,7 % |
| 2021 | 110 788 € | 10 155 € | 33 859 € | 42 988 € | −9 129 € | 16 326 € | +9,2 % |
| 2020 | 128 953 € | 4 748 € | 35 638 € | 32 833 € | 2 805 € | 19 718 € | +3,7 % |
| 2019 | 86 369 € | 1 255 € | 70 054 € | 68 085 € | 1 969 € | 17 102 € | +1,5 % |
| 2018 | 187 693 € | 5 203 € | 42 175 € | 35 831 € | 6 344 € | 17 569 € | +2,8 % |
| 2017 | 150 460 € | 4 572 € | 46 247 € | 30 628 € | 15 619 € | 18 419 € | +3,0 % |
| 2016 | 82 724 € | 1 795 € | 66 863 € | 65 056 € | 1 807 € | 7 978 € | +2,2 % |
| 2015 | 3 520 € | −3 739 € | 3 980 € | 1 261 € | 2 719 € | 2 804 € | −106,2 % |
Riziko: zaplatí MK Constructions?
MK Constructions a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom MK Constructions v objeme 650 € z rokov 2016 až 2017. Najväčší objem je s odberateľom Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik Odštepny závod Čadca: 650 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2016, 650 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2017 | 1 | 0 € |
| 2016 | 1 | 650 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy MK Constructions
Dátum vzniku MK Constructions je 18. 9. 2015, teda pred 11 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/64323/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015tržby 3 520 € · majetok 3 980 €
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik Odštepny závod Čadca, hodnota zmluvy 650 €. Firma vznikla 18. 9. 2015.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120166851
- Nový spoločník: Milan KyzekSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 11, posledné tržby 229 245 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MK Constructions
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Zhotovovanie mozaikových obrazov z rozličných materiálov podľa predložených návrhov
- Stavebné cenárstvo
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblastí výroby
- Skladovanie
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátene prípojného vozidla
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
MK Constructions v odvetví výstavba budov
MK Constructions je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 669 € (9 878 závierok), MK Constructions má 229 245 €, čo je 3,7-násobok mediánu. V okrese Čadca je v tomto odvetví 484 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MK Constructions 58. z 194.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 089 €, polovica do 61 669 €, tri štvrtiny do 243 428 €; 10 % firiem má viac než 815 417 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 087 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 089 € |
| medián | 61 669 € |
| horný kvartil | 243 428 € |
| 10 % firiem má viac než | 815 417 € |
| MK Constructions | 229 245 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MK Constructions
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MK Constructions s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MK Constructions | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 229 245 € | 61 669 € |
| 2024 | 161 838 € | 55 161 € |
| 2023 | 80 871 € | 57 870 € |
| 2022 | 158 776 € | 62 232 € |
| 2021 | 110 788 € | 55 157 € |
| 2020 | 128 953 € | 54 853 € |
| 2019 | 86 369 € | 59 841 € |
| 2018 | 187 693 € | 59 207 € |
| 2017 | 150 460 € | 55 354 € |
| 2016 | 82 724 € | 62 059 € |
| 2015 | 3 520 € | 61 046 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MK Constructions | 229 245 € |
|---|---|
| medián okresu Čadca | 82 982 € |
| medián kraja | 77 731 € |
| medián Slovenska | 61 669 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ITT - International trade in timber s.r.o.Štúrovo · tržby 555 157 € (2025)
- HolzHaus, s.r.o.Detva · tržby 554 870 € (2025)
- REAL FLOOR, spol. s r.o.Leopoldov · tržby 554 782 € (2025)
- AZ OKNÁ s.r.o.Trenčianska Turná · tržby 554 755 € (2025)
- Prominent Gastro s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 553 998 € (2025)
- KH Building s. r. o.Cerová · tržby 553 072 € (2025)
- STRACOM spol. s r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 552 987 € (2025)
- BauDex s. r. o.Slovenské Pravno · tržby 552 380 € (2025)
- SLOGA s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 551 849 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MK Constructions, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MK Constructions: Krásno nad Kysucou
MK Constructions sídli na adrese Ul. 1. mája 206, 023 02 Krásno nad Kysucou, okres Čadca. V obci Krásno nad Kysucou je 835 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 473.
Krásno nad Kysucou: obyvatelia a dáta ›Okres Čadca ›Adresár firiem v okrese Čadca ›
MK Constructions: IČO, sídlo a základné údaje
MK Constructions s.r.o. (IČO 48313831) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Krásno nad Kysucou, okres Čadca. Dátum vzniku je 18. 9. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutárom je Milan Kyzek. Za rok 2025 sú v závierke tržby 229 245 € a výsledok hospodárenia +3 480 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 18. 9. 2015 |
| Obec | Krásno nad Kysucou |
| Okres | Okres Čadca |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) MK Constructions s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 229 245 €, typická firma odvetvia 61 669 €, čo je 3,7-násobok mediánu (medián z 9 878 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Čadca ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Čadca ›
Sieť prepojení firmy MK Constructions
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MK Constructions
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MK Constructions
- Tendre118súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,4 mil. €
- Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy170zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 42 tis. €
- Výhry konkurentov406firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu13odvetví chýba v meste Krásno nad Kysucoutypický nepokrytý dopyt 671 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Krásno nad Kysucou
Promont, s.r.o.TI-Hanil Slovakia, s.r.o.eliastech s.r.o.DH AUTOLEAD SLOVAKIA, s.r.o.RIAVA CORPORATION, s. r. o.Všetky firmy v obci Krásno nad Kysucou ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Čadca
ELORA Slovakia, s.r.o.Estor Building, s. r. o.MARSUPIUM s.r.o.SILUETTE, s.r.o.STAVOSPOL, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.