VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

plynoservis ELGAS, s. r. o.

Oravská Poruba · Ostatný nešpecializovaný maloobchod

42 348 €tržby 2025 ▲ 18 %+10 705 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

42 348 €tržby 2025 ▲ 18 %
+10 705 €zisk 2025
  1. 15 : tržby 2 236 €, výsledok hospodárenia 1 437 €
  2. 16 : tržby 43 468 €, výsledok hospodárenia 16 298 €
  3. 17 : tržby 25 609 €, výsledok hospodárenia 3 388 €
  4. 18 : tržby 55 560 €, výsledok hospodárenia 17 391 €
  5. 19 : tržby 59 595 €, výsledok hospodárenia 20 082 €
  6. 20 : tržby 45 560 €, výsledok hospodárenia 15 230 €
  7. 21 : tržby 35 730 €, výsledok hospodárenia -2 330 €
  8. 22 : tržby 27 833 €, výsledok hospodárenia -3 453 €
  9. 23 : tržby 24 178 €, výsledok hospodárenia -4 757 €
  10. 24 : tržby 36 035 €, výsledok hospodárenia 17 989 €
  11. 25 : tržby 42 348 €, výsledok hospodárenia 10 705 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

plynoservis ELGAS, s. r. o. (IČO 48312827) mala v roku 2025 tržby 42 348 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci plynoservis ELGAS

V roku 2025 mala plynoservis ELGAS priemerne 1 zamestnanca.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.

Konateľ plynoservis ELGAS

Podľa Registra právnických osôb koná za plynoservis ELGAS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.

Spoločník plynoservis ELGAS

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch plynoservis ELGAS
Podiely spoločníkov na vkladoch plynoservis ELGAS František Gerát 100,0 %. Spolu 5 000 €. František Gerát: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • František Gerát100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
František Gerátod 29. 9. 2015 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok plynoservis ELGAS

Za rok 2025 má plynoservis ELGAS v závierke tržby 42 348 €, o 17,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +10 705 €. Závierky máme za 11 rokov (2015 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 59 595 €.

Tržby 202542 tis. €▲ +17,5 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202511 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 202572 tis. €
Vlastné imanie 202560 tis. €
Záväzky 202512 tis. €16,3 % majetku
Pridaná hodnota 202520 tis. €
Zisková marža 2025+25,3 %medián odvetvia +2,3 %
Súčet výsledkov za 11 rokov92 tis. €2015 až 2025

Výkaz ziskov a strát plynoservis ELGAS

Súvaha plynoservis ELGAS

Všetky čísla zo závierok plynoservis ELGAS (11 rokov)
Čísla zo závierok plynoservis ELGAS po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
202542 348 €10 705 €72 137 €60 393 €11 744 €19 509 €+25,3 %
202436 035 €17 989 €58 414 €49 688 €8 726 €12 737 €+49,9 %
202324 178 €−4 757 €37 894 €31 700 €6 194 €1 392 €−19,7 %
202227 833 €−3 453 €42 568 €36 457 €6 111 €2 820 €−12,4 %
202135 730 €−2 330 €50 021 €39 910 €10 111 €4 672 €−6,5 %
202045 560 €15 230 €46 860 €42 240 €4 620 €22 401 €+33,4 %
201959 595 €20 082 €29 004 €27 008 €1 996 €25 770 €+33,7 %
201855 560 €17 391 €51 979 €43 514 €8 465 €22 405 €+31,3 %
201725 609 €3 388 €26 522 €26 123 €399 €4 979 €+13,2 %
201643 468 €16 298 €29 487 €22 735 €6 752 €20 970 €+37,5 %
20152 236 €1 437 €7 212 €6 437 €775 €1 866 €+64,3 %

Riziko: zaplatí plynoservis ELGAS?

Peniaze od štátu: plynoservis ELGAS

Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.

História firmy plynoservis ELGAS

Dátum vzniku plynoservis ELGAS je 29. 9. 2015, teda pred 11 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/64381/L
  2. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015tržby 2 236 € · majetok 7 212 €
  3. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120133136
  4. Nový spoločník: František GerátSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  5. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 11, posledné tržby 42 348 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti plynoservis ELGAS

  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
  • Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechaniky
  • Administratívne služby
  • Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Čistiace a upratovacie služby
  • Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - plynových
  • Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových
  • Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.

plynoservis ELGAS v odvetví maloobchod

plynoservis ELGAS je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť ostatný nešpecializovaný maloobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 600 € (17 955 závierok), plynoservis ELGAS má 42 348 €, čo je 43 % mediánu. V okrese Dolný Kubín je v tomto odvetví 446 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je plynoservis ELGAS 105. z 148.

V odvetví v okrese Dolný Kubín446aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou17 955Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia98 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,3 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb plynoservis ELGAS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Dolný Kubín ›

Sídlo plynoservis ELGAS: Oravská Poruba

plynoservis ELGAS sídli na adrese 191, 027 54 Oravská Poruba, okres Dolný Kubín. V obci Oravská Poruba je 189 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 513.

Subjektov v obci Oravská Poruba189aktívnych
Subjektov v okrese Dolný Kubín6 513aktívnych
V tom istom odvetví446okres Dolný Kubín

Oravská Poruba: obyvatelia a dáta ›Okres Dolný Kubín ›Adresár firiem v okrese Dolný Kubín ›

plynoservis ELGAS: IČO, sídlo a základné údaje

plynoservis ELGAS, s. r. o. (IČO 48312827) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Oravská Poruba, okres Dolný Kubín. Dátum vzniku je 29. 9. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutárom je František Gerát. Za rok 2025 sú v závierke tržby 42 348 € a výsledok hospodárenia +10 705 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieOstatný nešpecializovaný maloobchod (SK NACE 4712)
Základné imanie5 000 €
Vznik29. 9. 2015
ObecOravská Poruba
OkresOkres Dolný Kubín
Účtovných závierok v registri11

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví maloobchod (SK NACE 47) plynoservis ELGAS, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 42 348 €, typická firma odvetvia 97 600 € (medián z 17 955 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Dolný Kubín ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Dolný Kubín ›

Sieť prepojení firmy plynoservis ELGAS

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu plynoservis ELGAS

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu plynoservis ELGAS

  • Tendre13súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 900 €
  • Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
  • Končiace zmluvy168zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 4 700 €
  • Výhry konkurentov68firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 500 €
  • Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Oravská Poruba

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Oravská Poruba

Ewastav s.r.o.Agrodružstvo OPZMPM steel s. r. o.SLOVTOP spol. s.r.o.BRIGHT STAR INVEST SK s.r.o.Všetky firmy v obci Oravská Poruba ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.99) v okrese Dolný Kubín

YEZI s.r.o.Camus s.r.o.Aquastar, s.r.o.Wide Solutions, s. r. o.Full Speed s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk