AKROMONT s.r.o.
Rudina · Výstavba obytných a neobytných budov
1 130 429 €tržby 2025 ▲ 26 %−292 €strata 2025aktívna 11 rokov4 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 15 : tržby 101 138 €, výsledok hospodárenia 2 102 €
- 16 : tržby 150 525 €, výsledok hospodárenia -4 303 €
- 17 : tržby 158 014 €, výsledok hospodárenia 820 €
- 18 : tržby 112 908 €, výsledok hospodárenia -1 339 €
- 19 : tržby 336 078 €, výsledok hospodárenia 693 €
- 20 : tržby 572 102 €, výsledok hospodárenia 2 077 €
- 21 : tržby 470 208 €, výsledok hospodárenia -439 €
- 22 : tržby 1 135 729 €, výsledok hospodárenia -6 212 €
- 23 : tržby 1 517 193 €, výsledok hospodárenia 962 €
- 24 : tržby 900 039 €, výsledok hospodárenia 1 606 €
- 25 : tržby 1 130 429 €, výsledok hospodárenia -292 €
AKROMONT s.r.o. (IČO 48074471) mala v roku 2025 tržby 1 130 429 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci AKROMONT
V roku 2025 mala AKROMONT priemerne 4 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 20 492 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 337 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Kysucké Nové Mesto bola v roku 2025 1 241 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 | 20 492 € | 16 160 € |
| 2024 | 4 | 16 860 € | 13 105 € |
| 2023 | 4 | 24 700 € | 19 198 € |
| 2022 | — | 22 423 € | — |
| 2021 | — | 6 609 € | — |
| 2020 | — | 7 926 € | — |
| 2019 | — | 4 264 € | — |
| 2018 | — | 1 999 € | — |
| 2016 | — | 1 008 € | — |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- AKROMONT, mzdové náklady na zamestnanca337 €
- Stavebníctvo v okrese Kysucké Nové Mesto1 241 €
- Všetky odvetvia v okrese Kysucké Nové Mesto1 786 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 580 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 79 % 16 160 €
- Odvody zamestnávateľa 21 % 4 332 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia AKROMONT
Podľa Registra právnických osôb konajú za AKROMONT 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník AKROMONT
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok AKROMONT
Za rok 2025 má AKROMONT v závierke tržby 1 130 429 €, o 25,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −292 €. Závierky máme za 11 rokov (2015 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 1 517 193 €.
Výkaz ziskov a strát AKROMONT
Najvyššie tržby: rok 2023, 1 517 193 €. Najnižšie: rok 2015, 101 138 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 130 429 € |
| 2024 | 900 039 € |
| 2023 | 1 517 193 € |
| 2022 | 1 135 729 € |
| 2021 | 470 208 € |
| 2020 | 572 102 € |
| 2019 | 336 078 € |
| 2018 | 112 908 € |
| 2017 | 158 014 € |
| 2016 | 150 525 € |
| 2015 | 101 138 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 6 rokoch, strata v 5 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: −4 325 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −292 € |
| 2024 | 1 606 € |
| 2023 | 962 € |
| 2022 | −6 212 € |
| 2021 | −439 € |
| 2020 | 2 077 € |
| 2019 | 693 € |
| 2018 | −1 339 € |
| 2017 | 820 € |
| 2016 | −4 303 € |
| 2015 | 2 102 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- AKROMONT
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je 0,0 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | AKROMONT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 0,0 % | +4,2 % |
| 2024 | +0,2 % | +3,0 % |
| 2023 | +0,1 % | +1,8 % |
| 2022 | −0,5 % | +1,5 % |
| 2021 | −0,1 % | +1,4 % |
| 2020 | +0,4 % | +1,4 % |
| 2019 | +0,2 % | +1,5 % |
| 2018 | −1,2 % | +1,5 % |
| 2017 | +0,5 % | +2,3 % |
| 2016 | −2,9 % | +2,5 % |
| 2015 | +2,1 % | +1,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 10 rokov, najviac v roku 2019 (+197,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +25,6 % |
| 2024 | −40,7 % |
| 2023 | +33,6 % |
| 2022 | +141,5 % |
| 2021 | −17,8 % |
| 2020 | +70,2 % |
| 2019 | +197,7 % |
| 2018 | −28,5 % |
| 2017 | +5,0 % |
| 2016 | +48,8 % |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha AKROMONT
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 283 941 €, vlastné imanie 675 € a záväzky 283 266 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 283 941 € | 675 € | 283 266 € |
| 2024 | 327 998 € | 967 € | 327 031 € |
| 2023 | 386 864 € | −638 € | 387 502 € |
| 2022 | 260 059 € | −1 601 € | 261 660 € |
| 2021 | 184 638 € | 4 611 € | 180 027 € |
| 2020 | 153 116 € | 5 050 € | 148 066 € |
| 2019 | 121 304 € | 2 973 € | 118 331 € |
| 2018 | 81 290 € | 2 281 € | 79 009 € |
| 2017 | 43 368 € | 3 619 € | 39 749 € |
| 2016 | 41 030 € | 2 799 € | 38 231 € |
| 2015 | 7 102 € | 7 102 € | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok AKROMONT (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 130 429 € | −292 € | 283 941 € | 675 € | 283 266 € | 135 754 € | 0,0 % |
| 2024 | 900 039 € | 1 606 € | 327 998 € | 967 € | 327 031 € | 94 310 € | +0,2 % |
| 2023 | 1 517 193 € | 962 € | 386 864 € | −638 € | 387 502 € | 92 198 € | +0,1 % |
| 2022 | 1 135 729 € | −6 212 € | 260 059 € | −1 601 € | 261 660 € | 29 096 € | −0,5 % |
| 2021 | 470 208 € | −439 € | 184 638 € | 4 611 € | 180 027 € | 5 699 € | −0,1 % |
| 2020 | 572 102 € | 2 077 € | 153 116 € | 5 050 € | 148 066 € | 13 453 € | +0,4 % |
| 2019 | 336 078 € | 693 € | 121 304 € | 2 973 € | 118 331 € | 11 963 € | +0,2 % |
| 2018 | 112 908 € | −1 339 € | 81 290 € | 2 281 € | 79 009 € | −1 530 € | −1,2 % |
| 2017 | 158 014 € | 820 € | 43 368 € | 3 619 € | 39 749 € | 3 054 € | +0,5 % |
| 2016 | 150 525 € | −4 303 € | 41 030 € | 2 799 € | 38 231 € | −1 823 € | −2,9 % |
| 2015 | 101 138 € | 2 102 € | 7 102 € | 7 102 € | 0 € | 2 102 € | +2,1 % |
Riziko: zaplatí AKROMONT?
Peniaze od štátu: AKROMONT
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy AKROMONT
Dátum vzniku AKROMONT je 5. 3. 2015, teda pred 11 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/63416/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015tržby 101 138 € · majetok 7 102 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120053331
- Nový štatutár: Monika KromkováKonateľ
- Nový spoločník: Anton KromkaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 11, posledné tržby 1 130 429 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti AKROMONT
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Stavebné cenárstvo
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- čistiace a upratovacie služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
AKROMONT v odvetví výstavba budov
AKROMONT je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 729 € (9 889 závierok), AKROMONT má 1 130 429 €, čo je 18-násobok mediánu. V okrese Kysucké Nové Mesto je v tomto odvetví 186 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je AKROMONT 8. z 79.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 106 €, polovica do 61 729 €, tri štvrtiny do 244 551 €; 10 % firiem má viac než 817 834 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 100 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 106 € |
| medián | 61 729 € |
| horný kvartil | 244 551 € |
| 10 % firiem má viac než | 817 834 € |
| AKROMONT | 1 130 429 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- AKROMONT
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby AKROMONT s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | AKROMONT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 130 429 € | 61 729 € |
| 2024 | 900 039 € | 55 174 € |
| 2023 | 1 517 193 € | 57 914 € |
| 2022 | 1 135 729 € | 62 248 € |
| 2021 | 470 208 € | 55 221 € |
| 2020 | 572 102 € | 54 853 € |
| 2019 | 336 078 € | 59 835 € |
| 2018 | 112 908 € | 59 269 € |
| 2017 | 158 014 € | 55 551 € |
| 2016 | 150 525 € | 62 096 € |
| 2015 | 101 138 € | 61 043 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| AKROMONT | 1 130 429 € |
|---|---|
| medián okresu Kysucké Nové Mesto | 87 060 € |
| medián kraja | 77 734 € |
| medián Slovenska | 61 729 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- BAUMER TEAM s.r.o.Ľubeľa · tržby 2 579 602 € (2016)
- KLASTER s. r. o.Rimavská Sobota · tržby 2 564 651 € (2025)
- TO-MY-STAV s.r.o.Kanianka · tržby 2 546 520 € (2025)
- Construction TRADE, a. s.Nadlice · tržby 2 531 493 € (2025)
- DUCI s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 523 599 € (2025)
- ŽELEZNIČNÉ MOSTY, s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 2 522 821 € (2025)
- LABO Energy s.r.o.Trnavá Hora · tržby 2 519 259 € (2025)
- Berndorf Bazény s.r.o.Žarnovica · tržby 2 514 031 € (2025)
- 4GROUP s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 2 507 332 € (2022)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb AKROMONT, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo AKROMONT: Rudina
AKROMONT sídli na adrese Rudina 395, 023 31 Rudina, okres Kysucké Nové Mesto. V obci Rudina je 298 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 4 971. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Rudina: obyvatelia a dáta ›Okres Kysucké Nové Mesto ›Adresár firiem v okrese Kysucké Nové Mesto ›
AKROMONT: IČO, sídlo a základné údaje
AKROMONT s.r.o. (IČO 48074471) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Rudina, okres Kysucké Nové Mesto. Dátum vzniku je 5. 3. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutármi sú Anton Kromka a Monika Kromková. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 130 429 € a výsledok hospodárenia −292 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 5. 3. 2015 |
| Obec | Rudina |
| Okres | Okres Kysucké Nové Mesto |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) AKROMONT s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 130 429 €, typická firma odvetvia 61 729 €, čo je 18-násobok mediánu (medián z 9 889 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Kysucké Nové Mesto ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Kysucké Nové Mesto ›
Sieť prepojení firmy AKROMONT
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu AKROMONT
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu AKROMONT
- Tendre111súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy174zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 46 tis. €
- Výhry konkurentov401firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v obci Rudinatypický nepokrytý dopyt 15 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava828 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.565 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 12. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Rudina
IN-CUBE, s. r. o.INŠTALAD s.r.o.Lstaving, s.r.o.AM STEEL s.r.o.LPL TRANS, s.r.o.Všetky firmy v obci Rudina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Kysucké Nové Mesto
DESTAV, spol. s r.o.STAVEX TOP, s.r.o.VŠ Stavby - SK, s.r.o.RISS Plus, s.r.o.REALEX SLOVAKIA, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.