Pezinská pálenica, s. r. o.
Pezinok · Maloobchod s nápojmi
61 764 €tržby 2025 ▼ 3 %+3 523 €zisk 2025aktívna 11 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 15 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -608 €
- 16 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 096 €
- 17 : tržby 19 504 €, výsledok hospodárenia 1 336 €
- 18 : tržby 65 940 €, výsledok hospodárenia 17 991 €
- 19 : tržby 75 581 €, výsledok hospodárenia 9 790 €
- 20 : tržby 68 361 €, výsledok hospodárenia -12 980 €
- 21 : tržby 74 676 €, výsledok hospodárenia -7 676 €
- 22 : tržby 78 080 €, výsledok hospodárenia -6 756 €
- 23 : tržby 61 144 €, výsledok hospodárenia -6 124 €
- 24 : tržby 63 391 €, výsledok hospodárenia -20 457 €
- 25 : tržby 61 764 €, výsledok hospodárenia 3 523 €
Pezinská pálenica, s. r. o. (IČO 48062031) mala v roku 2025 tržby 61 764 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Pezinská pálenica
V roku 2025 mala Pezinská pálenica priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 19 121 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 19 121 € | 13 803 € |
| 2024 | — | 20 456 € | 14 499 € |
| 2023 | — | 16 400 € | 11 355 € |
| 2022 | — | 20 227 € | — |
| 2021 | — | 38 765 € | — |
| 2020 | — | 22 085 € | — |
| 2019 | — | 19 914 € | — |
| 2018 | — | 10 771 € | — |
| 2017 | — | 5 041 € | — |
| 2016 | — | 189 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 72 % 13 803 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 4 996 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konatelia Pezinská pálenica
Podľa Registra právnických osôb konajú za Pezinská pálenica 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločníci Pezinská pálenica
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Lucia Kozárová50,0 %
- Ing. Zdenka Maderičová50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Lucia Kozárováod 1. 4. 2015 | 2 500 € | 50,0 % |
| Ing. Zdenka Maderičováod 1. 4. 2015 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Pezinská pálenica
Za rok 2025 má Pezinská pálenica v závierke tržby 61 764 €, o 2,6 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +3 523 €. Závierky máme za 11 rokov (2015 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 78 080 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Pezinská pálenica
Najvyššie tržby: rok 2022, 78 080 €. Najnižšie: rok 2017, 19 504 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 61 764 € |
| 2024 | 63 391 € |
| 2023 | 61 144 € |
| 2022 | 78 080 € |
| 2021 | 74 676 € |
| 2020 | 68 361 € |
| 2019 | 75 581 € |
| 2018 | 65 940 € |
| 2017 | 19 504 € |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 7 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: −23 057 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 3 523 € |
| 2024 | −20 457 € |
| 2023 | −6 124 € |
| 2022 | −6 756 € |
| 2021 | −7 676 € |
| 2020 | −12 980 € |
| 2019 | 9 790 € |
| 2018 | 17 991 € |
| 2017 | 1 336 € |
| 2016 | −1 096 € |
| 2015 | −608 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Pezinská pálenica
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,7 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pezinská pálenica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +5,7 % | +2,3 % |
| 2024 | −32,3 % | +2,1 % |
| 2023 | −10,0 % | +1,4 % |
| 2022 | −8,7 % | +1,3 % |
| 2021 | −10,3 % | +1,2 % |
| 2020 | −19,0 % | +1,1 % |
| 2019 | +13,0 % | +1,1 % |
| 2018 | +27,3 % | +1,2 % |
| 2017 | +6,8 % | +1,7 % |
| 2016 | — | +1,6 % |
| 2015 | — | +1,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 8 rokov, najviac v roku 2018 (+238,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −2,6 % |
| 2024 | +3,7 % |
| 2023 | −21,7 % |
| 2022 | +4,6 % |
| 2021 | +9,2 % |
| 2020 | −9,6 % |
| 2019 | +14,6 % |
| 2018 | +238,1 % |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Pezinská pálenica
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 215 605 €, vlastné imanie −26 267 € a záväzky 241 872 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 215 605 € | −26 267 € | 241 872 € |
| 2024 | 221 591 € | −29 790 € | 251 381 € |
| 2023 | 240 702 € | −9 333 € | 250 035 € |
| 2022 | 210 140 € | −3 208 € | 213 348 € |
| 2021 | 198 218 € | 1 085 € | 197 133 € |
| 2020 | 204 886 € | 8 761 € | 196 125 € |
| 2019 | 211 512 € | 21 742 € | 189 770 € |
| 2018 | 228 251 € | 11 953 € | 216 298 € |
| 2017 | 204 920 € | 4 631 € | 200 289 € |
| 2016 | 203 331 € | 3 295 € | 200 036 € |
| 2015 | 204 392 € | 4 392 € | 200 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Pezinská pálenica (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 61 764 € | 3 523 € | 215 605 € | −26 267 € | 241 872 € | 34 575 € | +5,7 % |
| 2024 | 63 391 € | −20 457 € | 221 591 € | −29 790 € | 251 381 € | 35 250 € | −32,3 % |
| 2023 | 61 144 € | −6 124 € | 240 702 € | −9 333 € | 250 035 € | 40 751 € | −10,0 % |
| 2022 | 78 080 € | −6 756 € | 210 140 € | −3 208 € | 213 348 € | 30 895 € | −8,7 % |
| 2021 | 74 676 € | −7 676 € | 198 218 € | 1 085 € | 197 133 € | 45 685 € | −10,3 % |
| 2020 | 68 361 € | −12 980 € | 204 886 € | 8 761 € | 196 125 € | 25 134 € | −19,0 % |
| 2019 | 75 581 € | 9 790 € | 211 512 € | 21 742 € | 189 770 € | 46 682 € | +13,0 % |
| 2018 | 65 940 € | 17 991 € | 228 251 € | 11 953 € | 216 298 € | 45 438 € | +27,3 % |
| 2017 | 19 504 € | 1 336 € | 204 920 € | 4 631 € | 200 289 € | 6 458 € | +6,8 % |
| 2016 | — | −1 096 € | 203 331 € | 3 295 € | 200 036 € | −834 € | — |
| 2015 | — | −608 € | 204 392 € | 4 392 € | 200 000 € | −574 € | — |
Riziko: zaplatí Pezinská pálenica?
Pezinská pálenica a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Pezinská pálenica z roku 2020.
História firmy Pezinská pálenica
Dátum vzniku Pezinská pálenica je 1. 4. 2015, teda pred 11 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/103320/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015majetok 204 392 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120049239
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Pezinok. Firma vznikla 1. 4. 2015.
- Nový spoločník: Ing. Zdenka MaderičováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 11, posledné tržby 61 764 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Pezinská pálenica
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia so sídlom Glejovka 20, Pezinok
- výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom Glejovka 20, Pezinok: liehovar na destiláty, samostatný sklad liehu
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Pezinská pálenica v odvetví maloobchod
Pezinská pálenica je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod s nápojmi. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 600 € (17 955 závierok), Pezinská pálenica má 61 764 €, čo je 63 % mediánu. V okrese Pezinok je v tomto odvetví 1 055 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Pezinská pálenica 132. z 260.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 989 €, polovica do 97 600 €, tri štvrtiny do 451 602 €; 10 % firiem má viac než 1 461 309 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 175 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 989 € |
| medián | 97 600 € |
| horný kvartil | 451 602 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 461 309 € |
| Pezinská pálenica | 61 764 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Pezinská pálenica
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Pezinská pálenica s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pezinská pálenica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 61 764 € | 97 600 € |
| 2024 | 63 391 € | 93 120 € |
| 2023 | 61 144 € | 95 712 € |
| 2022 | 78 080 € | 101 099 € |
| 2021 | 74 676 € | 87 423 € |
| 2020 | 68 361 € | 81 900 € |
| 2019 | 75 581 € | 85 084 € |
| 2018 | 65 940 € | 80 953 € |
| 2017 | 19 504 € | 74 666 € |
| 2016 | — | 63 558 € |
| 2015 | — | 73 013 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Pezinská pálenica | 61 764 € |
|---|---|
| medián okresu Pezinok | 63 054 € |
| medián kraja | 91 748 € |
| medián Slovenska | 97 600 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Ourlove s. r. o.Lučenec · tržby 137 180 € (2025)
- ENTES s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 137 109 € (2025)
- Cor-azone, s.r.o.Poprad · tržby 137 058 € (2025)
- AMONT s.r.o.Moravské Lieskové · tržby 137 037 € (2025)
- Online42 s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 137 000 € (2025)
- DOLCE SK s.r.o.Krompachy · tržby 136 944 € (2013)
- HONG LU s.r.o.Kráľovský Chlmec · tržby 136 937 € (2025)
- KEOR, s.r.o.Topoľníky · tržby 136 927 € (2025)
- FIBRELAN, spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 136 856 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Pezinská pálenica, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Pezinok ›
Sídlo Pezinská pálenica: Pezinok
Pezinská pálenica sídli na adrese Štúrova 70, 902 03 Pezinok, okres Pezinok. V obci Pezinok je 5 208 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 500. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Pezinok: obyvatelia a dáta ›Okres Pezinok ›Adresár firiem v okrese Pezinok ›
Pezinská pálenica: IČO, sídlo a základné údaje
Pezinská pálenica, s. r. o. (IČO 48062031) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Pezinok, okres Pezinok. Dátum vzniku je 1. 4. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutármi sú Ing. Lucia Kozárová a Ing. Zdenka Maderičová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 61 764 € a výsledok hospodárenia +3 523 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Maloobchod s nápojmi (SK NACE 4725) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 4. 2015 |
| Obec | Pezinok |
| Okres | Okres Pezinok |
| Vyrubená daň z príjmov | 0 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) Pezinská pálenica, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 61 764 €, typická firma odvetvia 97 600 € (medián z 17 955 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Pezinok ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Pezinok ›
Sieť prepojení firmy Pezinská pálenica
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Pezinská pálenica
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Pezinská pálenica
- Tendre56súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 700 €
- Granty a dotácie69výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy779zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 10 000 €
- Výhry konkurentov132firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 700 €
- Diery na trhu10odvetví chýba v meste Pezinoktypický nepokrytý dopyt 872 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Mesto Topolčany4 zmluvy za 3 roky · 1 968 € · naposledy 1. 4. 2025Mesto Modrý Kameň, Mariánske nám. 1, 992 01 Modrý Kameň3 zmluvy za 3 roky · 180 € · naposledy 14. 9. 2026Mestská časť Bratislava-Petržalka2 zmluvy za 3 roky · 2 179 € · naposledy 29. 4. 2025 Všetkých 20 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Pezinok
Lyreco CE, SEKARIREAL SLOVAKIA, a.s.BRENNTAG SLOVAKIA s.r.o.HOTIS RECYCLING SLOVAKIA s.r.o.HOPI SK s.r.o.Všetky firmy v obci Pezinok ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.25) v okrese Pezinok
Vínna reštaurácia, spol. s r. o.SPARGO´S, s.r.o.LUBEK VÍNO s. r. o.Vitis Pezinok, s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.