Var-Med s.r.o.
Dunajská Streda · Činnosti špeciálnej lekárskej praxe
107 410 €tržby 2025 ▲ 7 %+1 032 €zisk 2025aktívna 11 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 15 : tržby 50 566 €, výsledok hospodárenia 13 540 €
- 16 : tržby 93 852 €, výsledok hospodárenia 24 975 €
- 17 : tržby 94 020 €, výsledok hospodárenia 18 299 €
- 18 : tržby 100 890 €, výsledok hospodárenia 28 187 €
- 19 : tržby 104 525 €, výsledok hospodárenia 29 843 €
- 20 : tržby 90 706 €, výsledok hospodárenia 36 911 €
- 21 : tržby 96 248 €, výsledok hospodárenia 34 972 €
- 22 : tržby 101 370 €, výsledok hospodárenia 33 838 €
- 23 : tržby 90 351 €, výsledok hospodárenia 33 562 €
- 24 : tržby 100 117 €, výsledok hospodárenia 20 523 €
- 25 : tržby 107 410 €, výsledok hospodárenia 1 032 €
Var-Med s.r.o. (IČO 48057177) mala v roku 2025 tržby 107 410 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Var-Med
Var-Med má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 84 586 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 84 586 € | 64 104 € |
| 2024 | — | 55 822 € | 43 107 € |
| 2023 | — | 32 711 € | 26 251 € |
| 2022 | — | 31 852 € | 25 200 € |
| 2021 | — | 27 439 € | 21 500 € |
| 2020 | — | 22 889 € | 17 886 € |
| 2019 | — | 33 611 € | 25 800 € |
| 2018 | — | 34 025 € | 25 800 € |
| 2017 | — | 38 520 € | 29 136 € |
| 2016 | — | 31 087 € | 23 636 € |
| 2015 | — | 13 511 € | 10 368 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 76 % 64 104 €
- Odvody zamestnávateľa 23 % 19 640 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konateľ Var-Med
Podľa Registra právnických osôb koná za Var-Med 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Spoločník Var-Med
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Peter Dudík100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Peter Dudíkod 1. 8. 2024 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Var-Med
Za rok 2025 má Var-Med v závierke tržby 107 410 €, o 7,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 032 €. Závierky máme za 11 rokov (2015 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 107 410 €.
Výkaz ziskov a strát Var-Med
Najvyššie tržby: rok 2025, 107 410 €. Najnižšie: rok 2015, 50 566 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 107 410 € |
| 2024 | 100 117 € |
| 2023 | 90 351 € |
| 2022 | 101 370 € |
| 2021 | 96 248 € |
| 2020 | 90 706 € |
| 2019 | 104 525 € |
| 2018 | 100 890 € |
| 2017 | 94 020 € |
| 2016 | 93 852 € |
| 2015 | 50 566 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 11 rokoch, strata v 0 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: 275 682 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 032 € |
| 2024 | 20 523 € |
| 2023 | 33 562 € |
| 2022 | 33 838 € |
| 2021 | 34 972 € |
| 2020 | 36 911 € |
| 2019 | 29 843 € |
| 2018 | 28 187 € |
| 2017 | 18 299 € |
| 2016 | 24 975 € |
| 2015 | 13 540 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Var-Med
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,0 %, medián odvetvia +15,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Var-Med | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,0 % | +15,7 % |
| 2024 | +20,5 % | +16,0 % |
| 2023 | +37,1 % | +17,2 % |
| 2022 | +33,4 % | +16,1 % |
| 2021 | +36,3 % | +15,7 % |
| 2020 | +40,7 % | +14,2 % |
| 2019 | +28,6 % | +13,5 % |
| 2018 | +27,9 % | +11,4 % |
| 2017 | +19,5 % | +10,2 % |
| 2016 | +26,6 % | +10,9 % |
| 2015 | +26,8 % | +9,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 10 rokov, najviac v roku 2016 (+85,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +7,3 % |
| 2024 | +10,8 % |
| 2023 | −10,9 % |
| 2022 | +5,3 % |
| 2021 | +6,1 % |
| 2020 | −13,2 % |
| 2019 | +3,6 % |
| 2018 | +7,3 % |
| 2017 | +0,2 % |
| 2016 | +85,6 % |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Var-Med
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 67 163 €, vlastné imanie 43 117 € a záväzky 24 046 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 67 163 € | 43 117 € | 24 046 € |
| 2024 | 53 914 € | 42 085 € | 11 829 € |
| 2023 | 43 975 € | 38 562 € | 5 413 € |
| 2022 | 43 715 € | 39 563 € | 4 152 € |
| 2021 | 49 582 € | 41 726 € | 7 856 € |
| 2020 | 46 481 € | 42 754 € | 3 727 € |
| 2019 | 40 080 € | 34 843 € | 5 237 € |
| 2018 | 41 883 € | 33 486 € | 8 397 € |
| 2017 | 45 819 € | 32 314 € | 13 505 € |
| 2016 | 50 462 € | 30 015 € | 20 447 € |
| 2015 | 26 268 € | 18 540 € | 7 728 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Var-Med (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 107 410 € | 1 032 € | 67 163 € | 43 117 € | 24 046 € | 87 747 € | +1,0 % |
| 2024 | 100 117 € | 20 523 € | 53 914 € | 42 085 € | 11 829 € | 82 054 € | +20,5 % |
| 2023 | 90 351 € | 33 562 € | 43 975 € | 38 562 € | 5 413 € | 70 971 € | +37,1 % |
| 2022 | 101 370 € | 33 838 € | 43 715 € | 39 563 € | 4 152 € | 76 040 € | +33,4 % |
| 2021 | 96 248 € | 34 972 € | 49 582 € | 41 726 € | 7 856 € | 72 224 € | +36,3 % |
| 2020 | 90 706 € | 36 911 € | 46 481 € | 42 754 € | 3 727 € | 69 280 € | +40,7 % |
| 2019 | 104 525 € | 29 843 € | 40 080 € | 34 843 € | 5 237 € | 79 603 € | +28,6 % |
| 2018 | 100 890 € | 28 187 € | 41 883 € | 33 486 € | 8 397 € | 77 823 € | +27,9 % |
| 2017 | 94 020 € | 18 299 € | 45 819 € | 32 314 € | 13 505 € | 70 576 € | +19,5 % |
| 2016 | 93 852 € | 24 975 € | 50 462 € | 30 015 € | 20 447 € | 70 662 € | +26,6 % |
| 2015 | 50 566 € | 13 540 € | 26 268 € | 18 540 € | 7 728 € | 32 074 € | +26,8 % |
Riziko: zaplatí Var-Med?
Var-Med a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 26 zmlúv s dodávateľom Var-Med z rokov 2015 až 2025.
Rok s najväčším objemom: 2015, 0 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 0 € |
| 2024 | 1 | 0 € |
| 2023 | 2 | 0 € |
| 2022 | 4 | 0 € |
| 2021 | 1 | 0 € |
| 2020 | 2 | 0 € |
| 2019 | 5 | 0 € |
| 2018 | 5 | 0 € |
| 2017 | 1 | 0 € |
| 2016 | 1 | 0 € |
| 2015 | 3 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Var-Med
Dátum vzniku Var-Med je 8. 5. 2015, teda pred 11 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/35845/T
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 8. 5. 2015.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015tržby 50 566 € · majetok 26 268 €
- Nový štatutár: Peter DudíkKonateľ
- Nový spoločník: Peter DudíkSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 11, posledné tržby 107 410 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Var-Med
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia: ambulantnej zdravotnej starostlivosti, špecializovanú ambulanciu: ortopedickú ambulanciu
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Var-Med v odvetví zdravotníctvo
Var-Med je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť činnosti špeciálnej lekárskej praxe. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 182 668 € (6 337 závierok), Var-Med má 107 410 €, čo je 59 % mediánu. V okrese Dunajská Streda je v tomto odvetví 225 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Var-Med 106. z 137.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 116 283 €, polovica do 182 668 €, tri štvrtiny do 285 444 €; 10 % firiem má viac než 569 937 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 62 316 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 116 283 € |
| medián | 182 668 € |
| horný kvartil | 285 444 € |
| 10 % firiem má viac než | 569 937 € |
| Var-Med | 107 410 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Var-Med
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Var-Med s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Var-Med | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 107 410 € | 182 668 € |
| 2024 | 100 117 € | 175 576 € |
| 2023 | 90 351 € | 163 167 € |
| 2022 | 101 370 € | 137 698 € |
| 2021 | 96 248 € | 124 862 € |
| 2020 | 90 706 € | 106 843 € |
| 2019 | 104 525 € | 104 573 € |
| 2018 | 100 890 € | 91 372 € |
| 2017 | 94 020 € | 83 292 € |
| 2016 | 93 852 € | 80 644 € |
| 2015 | 50 566 € | 74 470 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Var-Med | 107 410 € |
|---|---|
| medián okresu Dunajská Streda | 190 806 € |
| medián kraja | 187 726 € |
| medián Slovenska | 182 668 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MEJ clinic s.r.o.Nitra · tržby 240 032 € (2025)
- DiaVitae NB s.r.o.Nová Baňa · tržby 239 890 € (2025)
- MUDr. Ľudmila Kavcová, s.r.o.Rajec · tržby 239 859 € (2025)
- JAAT Style, s.r.o.Košice - mestská časť Nad jazerom · tržby 239 856 € (2025)
- AFW, s.r.o.Galanta · tržby 239 768 € (2025)
- GYNEKOLÓGIA KNM, s.r.o.Kysucké Nové Mesto · tržby 239 575 € (2025)
- I. ženská s.r.o.Bratislava - mestská časť Lamač · tržby 239 548 € (2025)
- Augé s. r. o.Banská Bystrica · tržby 239 535 € (2025)
- JJ dent s.r.o.Liptovský Mikuláš · tržby 239 367 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Var-Med, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Var-Med: Dunajská Streda
Var-Med sídli na adrese Veľkoblahovská 23, 929 01 Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. V obci Dunajská Streda je 6 637 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 238. Na tej istej adrese je zapísaných 10 aktívnych subjektov.
Dunajská Streda: obyvatelia a dáta ›Okres Dunajská Streda ›Adresár firiem v okrese Dunajská Streda ›
Var-Med: IČO, sídlo a základné údaje
Var-Med s.r.o. (IČO 48057177) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. Dátum vzniku je 8. 5. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutárom je Peter Dudík. Za rok 2025 sú v závierke tržby 107 410 € a výsledok hospodárenia +1 032 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti špeciálnej lekárskej praxe (SK NACE 8622) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 8. 5. 2015 |
| Obec | Dunajská Streda |
| Okres | Okres Dunajská Streda |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) Var-Med s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 107 410 €, typická firma odvetvia 182 668 € (medián z 6 337 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Dunajská Streda ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Dunajská Streda ›
Sieť prepojení firmy Var-Med
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Var-Med
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Var-Med
- Tendre39súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 356 tis. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 385 tis. €
- Končiace zmluvy44zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 600 €
- Výhry konkurentov179firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 15 tis. €
- Diery na trhu5odvetví chýba v meste Dunajská Stredatypický nepokrytý dopyt 2,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.15 070 zmlúv za 3 roky · 1 447 024 € · naposledy 2. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen245 zmlúv za 3 roky · 1 806 011 € · naposledy 25. 9. 2026Správa majetku Košického samosprávneho kraja234 zmlúv za 3 roky · 80 € · naposledy 2. 10. 2026 Všetkých 423 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Dunajská Streda
METRANS /Danubia/, a.s.SCHINDLER ESKALÁTORY, s.r.o.DS - CAR, s.r.o.ISTERMEAT a.s.MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Dunajská Streda ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 86.22) v okrese Dunajská Streda
SAGAX, s.r.o.RehabMed, s.r.o.JuvenaliaA, s.r.o.CARE, spol. s r.o.MEDICARE SAMARIA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.