SPRECOMT s. r. o.
Nové Zámky · Výstavba obytných a neobytných budov
149 €tržby 2023 ▼ 100 %+85 €zisk 2023aktívna 11 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 15 : tržby 12 357 €, výsledok hospodárenia 7 €
- 16 : tržby 359 715 €, výsledok hospodárenia 3 744 €
- 17 : tržby 22 157 €, výsledok hospodárenia -14 061 €
- 18 : tržby 27 816 €, výsledok hospodárenia -22 385 €
- 19 : tržby 30 694 €, výsledok hospodárenia -4 089 €
- 20 : tržby 47 465 €, výsledok hospodárenia -28 187 €
- 21 : tržby 47 257 €, výsledok hospodárenia 18 973 €
- 22 : tržby 39 061 €, výsledok hospodárenia 360 €
- 23 : tržby 149 €, výsledok hospodárenia 85 €
SPRECOMT s. r. o. (IČO 48045209), sídlo Nové Zámky, je v registri zapísaná od 10. 2. 2015 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 6. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2023.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SPRECOMT
osobné náklady v roku 2020 boli 6 062 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2020 | — | 6 062 € | — |
| 2019 | — | 9 215 € | — |
| 2016 | — | 9 961 € | 7 207 € |
| 2015 | — | 11 606 € | 8 539 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2020 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2020 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ SPRECOMT
Podľa Registra právnických osôb koná za SPRECOMT 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Spoločník SPRECOMT
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Samtek Holding j.s.a.100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Samtek Holding j.s.a.od 10. 6. 2026 | 7 500 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SPRECOMT
Za rok 2023 má SPRECOMT v závierke tržby 149 €, o 99,6 % menej než v roku 2022, a výsledok hospodárenia +85 €. Závierky máme za 9 rokov (2015 až 2023), najvyššie tržby sú z roku 2016: 359 715 €.
Výkaz ziskov a strát SPRECOMT
Najvyššie tržby: rok 2016, 359 715 €. Najnižšie: rok 2023, 149 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2023 | 149 € |
| 2022 | 39 061 € |
| 2021 | 47 257 € |
| 2020 | 47 465 € |
| 2019 | 30 694 € |
| 2018 | 27 816 € |
| 2017 | 22 157 € |
| 2016 | 359 715 € |
| 2015 | 12 357 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 4 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: −45 553 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2023 | 85 € |
| 2022 | 360 € |
| 2021 | 18 973 € |
| 2020 | −28 187 € |
| 2019 | −4 089 € |
| 2018 | −22 385 € |
| 2017 | −14 061 € |
| 2016 | 3 744 € |
| 2015 | 7 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SPRECOMT
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +57,0 %, medián odvetvia +1,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SPRECOMT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | +57,0 % | +1,8 % |
| 2022 | +0,9 % | +1,5 % |
| 2021 | +40,1 % | +1,4 % |
| 2020 | −59,4 % | +1,4 % |
| 2019 | −13,3 % | +1,5 % |
| 2018 | −80,5 % | +1,5 % |
| 2017 | −63,5 % | +2,3 % |
| 2016 | +1,0 % | +2,5 % |
| 2015 | +0,1 % | +1,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 7 rokov, najviac v roku 2020 (+54,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2023 | −99,6 % |
| 2022 | −17,3 % |
| 2021 | −0,4 % |
| 2020 | +54,6 % |
| 2019 | +10,3 % |
| 2018 | +25,5 % |
| 2017 | −93,8 % |
| 2016 | +2 811,0 % |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SPRECOMT
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2023 mala súvaha majetok 87 647 €, vlastné imanie −12 052 € a záväzky 99 699 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2023 | 87 647 € | −12 052 € | 99 699 € |
| 2022 | 87 469 € | −12 137 € | 99 606 € |
| 2021 | 91 297 € | −12 497 € | 103 794 € |
| 2020 | 66 982 € | −31 470 € | 98 452 € |
| 2019 | 60 971 € | −3 283 € | 64 254 € |
| 2018 | 35 583 € | 806 € | 30 492 € |
| 2017 | 40 052 € | 7 191 € | 32 861 € |
| 2016 | 162 148 € | 8 751 € | 153 397 € |
| 2015 | 6 795 € | 5 007 € | 1 788 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SPRECOMT (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 149 € | 85 € | 87 647 € | −12 052 € | 99 699 € | 85 € | +57,0 % |
| 2022 | 39 061 € | 360 € | 87 469 € | −12 137 € | 99 606 € | 465 € | +0,9 % |
| 2021 | 47 257 € | 18 973 € | 91 297 € | −12 497 € | 103 794 € | 18 243 € | +40,1 % |
| 2020 | 47 465 € | −28 187 € | 66 982 € | −31 470 € | 98 452 € | −19 016 € | −59,4 % |
| 2019 | 30 694 € | −4 089 € | 60 971 € | −3 283 € | 64 254 € | 14 774 € | −13,3 % |
| 2018 | 27 816 € | −22 385 € | 35 583 € | 806 € | 30 492 € | −10 400 € | −80,5 % |
| 2017 | 22 157 € | −14 061 € | 40 052 € | 7 191 € | 32 861 € | −7 699 € | −63,5 % |
| 2016 | 359 715 € | 3 744 € | 162 148 € | 8 751 € | 153 397 € | 15 430 € | +1,0 % |
| 2015 | 12 357 € | 7 € | 6 795 € | 5 007 € | 1 788 € | 11 715 € | +0,1 % |
Riziko: zaplatí SPRECOMT?
Peniaze od štátu: SPRECOMT
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SPRECOMT
Dátum vzniku SPRECOMT je 10. 2. 2015, teda pred 11 rokmi. Skoršie obchodné mená: COMKOL s.r.o., ROLATEX s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 14 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/70056/N
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015tržby 12 357 € · majetok 6 795 €
- Zmena obchodného menaPredtým COMKOL s.r.o., odvtedy ROLATEX s.r.o.
- Nový štatutár: Samuel MliečkoKonateľ
- Zmena obchodného menaPredtým ROLATEX s.r.o., odvtedy SPRECOMT s. r. o.
- Nový spoločník: Samtek Holding j.s.a.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SPRECOMT
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m
- Výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementu
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla
- Skladovanie
- Baliace činnosti, manipulácia s tovarom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Administratívne služby
- Čistiace a upratovacie služby
- Reklamné a marketingové služby
- Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úprava
- Čistenie kanalizačných systémov
- Stavebné cenárstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
SPRECOMT v odvetví výstavba budov
SPRECOMT je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2023 je 57 870 € (8 953 závierok), SPRECOMT má 149 €, čo je 0 % mediánu. V okrese Nové Zámky je v tomto odvetví 394 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SPRECOMT 197. z 199.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 18 738 €, polovica do 57 870 €, tri štvrtiny do 248 605 €; 10 % firiem má viac než 802 696 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 287 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 18 738 € |
| medián | 57 870 € |
| horný kvartil | 248 605 € |
| 10 % firiem má viac než | 802 696 € |
| SPRECOMT | 149 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SPRECOMT
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SPRECOMT s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SPRECOMT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | 149 € | 57 870 € |
| 2022 | 39 061 € | 62 232 € |
| 2021 | 47 257 € | 55 157 € |
| 2020 | 47 465 € | 54 853 € |
| 2019 | 30 694 € | 59 841 € |
| 2018 | 27 816 € | 59 207 € |
| 2017 | 22 157 € | 55 354 € |
| 2016 | 359 715 € | 62 059 € |
| 2015 | 12 357 € | 61 046 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2023.
Čísla v tabuľke
| SPRECOMT | 149 € |
|---|---|
| medián okresu Nové Zámky | 48 765 € |
| medián kraja | 58 081 € |
| medián Slovenska | 57 870 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KAWA, s. r. o.Nitra · tržby 336 € (2025)
- ZEOTOP s.r.o.Semerovo · tržby 333 € (2013)
- modul group s.r.o.Senec · tržby 330 € (2021)
- MaJa agency s. r. o.Dunajská Lužná · tržby 325 € (2025)
- Thermo-Dom s. r. o.Trenčín · tržby 320 € (2021)
- BAREZIO - JANOV s.r.o.Janov · tržby 315 € (2025)
- Cisarius, a. s.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 310 € (2024)
- HENDY, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 304 € (2025)
- NOVODACH s.r.o.Komárno · tržby 300 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SPRECOMT, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo SPRECOMT: Nové Zámky
SPRECOMT sídli na adrese Bitúnková 13, 940 01 Nové Zámky, okres Nové Zámky. V obci Nové Zámky je 6 413 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 22 004. Na tej istej adrese je zapísaných 232 aktívnych subjektov.
Nové Zámky: obyvatelia a dáta ›Okres Nové Zámky ›Adresár firiem v okrese Nové Zámky ›
SPRECOMT: IČO, sídlo a základné údaje
SPRECOMT s. r. o. (IČO 48045209) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Nové Zámky, okres Nové Zámky. Dátum vzniku je 10. 2. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutárom je Samuel Mliečko. Za rok 2023 sú v závierke tržby 149 € a výsledok hospodárenia +85 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 7 500 € |
| Vznik | 10. 2. 2015 |
| Skoršie názvy | COMKOL s.r.o. ROLATEX s.r.o. |
| Obec | Nové Zámky |
| Okres | Okres Nové Zámky |
| Účtovných závierok v registri | 10 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) SPRECOMT s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2023 mala 149 €, typická firma odvetvia 57 870 € (medián z 8 953 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Nové Zámky ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Nitrianskom kraji ›Mzdy v okrese Nové Zámky ›
Sieť prepojení firmy SPRECOMT
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu SPRECOMT
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SPRECOMT
- Tendre118súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,4 mil. €
- Granty a dotácie88výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy170zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 42 tis. €
- Výhry konkurentov406firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v meste Nové Zámkytypický nepokrytý dopyt 10,9 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Petory s. r. o.Zofare s.r.o.Krobelus s. r. o.Slithice s. r. o.Davion s.r.o. v likvidácii
Najväčšie firmy v obci Nové Zámky
COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvoOSRAM, a.s.tk accelis Materials Slovakia s. r. o.CIKAUTXO SK s.r.o.FIRSTIN, s.r.o.Všetky firmy v obci Nové Zámky ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Nové Zámky
PROSPECT, spol. s r.o.ZDRAVOSTAV s.r.o.S.F.H., s.r.o.Galatostav Group, s. r. o.TECTUM NOVUM, a.s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.