VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

Babylon 2.0 s. r. o.

Bratislava - Rača · Prekladateľské a tlmočnícke činnosti

240 €tržby 2018 ▼ 8 %+121 €zisk 2018

Fakturačné údaje

IČ DPH Nie je platiteľ DPHv zozname platiteľov FS nie je k 15. 10. 2026
Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

240 €tržby 2018 ▼ 8 %
+121 €zisk 2018
  1. 14 : tržby 5 810 €, výsledok hospodárenia 3 397 €
  2. 15 : tržby 7 852 €, výsledok hospodárenia 3 844 €
  3. 16 : tržby 6 643 €, výsledok hospodárenia 4 403 €
  4. 17 : tržby 260 €, výsledok hospodárenia -672 €
  5. 18 : tržby 240 €, výsledok hospodárenia 121 €
  6. 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -88 €
  7. 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -84 €
  8. 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -116 €
  9. 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -85 €
  10. 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -91 €
  11. 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -424 €
  12. 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -440 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

Babylon 2.0 s. r. o. (IČO 47797223), sídlo Bratislava - mestská časť Rača, je v registri zapísaná od 29. 5. 2014 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 11. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2018.

Prejsť na časť profilu 11

Konateľ Babylon 2.0

Podľa Registra právnických osôb koná za Babylon 2.0 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

Spoločník Babylon 2.0

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch Babylon 2.0
Podiely spoločníkov na vkladoch Babylon 2.0 Jana Černáková 100,0 %. Spolu 5 000 €. Jana Černáková: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • Jana Černáková100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Jana Černákováod 29. 5. 2014 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok Babylon 2.0

Za rok 2018 má Babylon 2.0 v závierke tržby 240 €, o 7,7 % menej než v roku 2017, a výsledok hospodárenia +121 €. Závierky máme za 12 rokov (2014 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 7 852 €.

Tržby 2018240 €▼ −7,7 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2018121 €zisk
Majetok (aktíva) 202515 tis. €
Vlastné imanie 202515 tis. €
Záväzky 2025340 €2,3 % majetku
Zisková marža 2018+50,4 %medián odvetvia +4,1 %
Súčet výsledkov za 12 rokov9 765 €2014 až 2025

Výkaz ziskov a strát Babylon 2.0

Súvaha Babylon 2.0

Všetky čísla zo závierok Babylon 2.0 (12 rokov)
Čísla zo závierok Babylon 2.0 po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025—−440 €15 105 €14 765 €340 €——
2024—−424 €15 545 €15 205 €340 €——
2023—−91 €15 629 €15 629 €———
2022—−85 €15 720 €15 720 €———
2021—−116 €15 805 €15 805 €———
2020—−84 €15 921 €15 921 €———
2019—−88 €16 005 €16 005 €———
2018240 €121 €16 118 €16 093 €25 €240 €+50,4 %
2017260 €−672 €16 480 €15 972 €508 €−18 €−258,5 %
20166 643 €4 403 €17 886 €16 644 €1 242 €5 733 €+66,3 %
20157 852 €3 844 €13 327 €12 241 €1 086 €5 014 €+49,0 %
20145 810 €3 397 €9 362 €8 397 €965 €4 376 €+58,5 %

Riziko: zaplatí Babylon 2.0?

Peniaze od štátu: Babylon 2.0

Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.

História firmy Babylon 2.0

Dátum vzniku Babylon 2.0 je 29. 5. 2014, teda pred 12 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2014. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/99065/B
  2. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2014tržby 5 810 € · majetok 9 362 €
  3. Nový spoločník: Jana ČernákováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  4. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 12.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti Babylon 2.0

  • prekladateľské a tlmočnícke služby - anglický jazyk,
  • jazyková korektúra textov,
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb,
  • administratívne služby,
  • prekladateľské a tlmočnícke služby - nemecký jazyk

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

Babylon 2.0 v odvetví ostatné odborné a technické činnosti

Babylon 2.0 je v registri v odvetví Ostatné odborné a technické činnosti (SK NACE 74), činnosť prekladateľské a tlmočnícke činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2018 je 34 348 € (3 043 závierok), Babylon 2.0 má 240 €, čo je 1 % mediánu. V okrese Bratislava III je v tomto odvetví 784 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Babylon 2.0 311. z 312.

V odvetví v okrese Bratislava III784aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou3 043Slovensko, rok 2018
Medián tržieb odvetvia34 tis. €rok 2018
Medián ziskovej marže+4,1 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Babylon 2.0, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava III ›

Sídlo Babylon 2.0: Bratislava - Rača

Babylon 2.0 sídli na adrese Potočná 11i, 831 06 Bratislava - mestská časť Rača, okres Bratislava III. V obci Bratislava - Rača je 21 022 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 47 396.

Subjektov v obci Bratislava - Rača21 022aktívnych
Subjektov v okrese Bratislava III47 396aktívnych
V tom istom odvetví784okres Bratislava III

Bratislava - Rača: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava III ›Adresár firiem v okrese Bratislava III ›

Babylon 2.0: IČO, sídlo a základné údaje

Babylon 2.0 s. r. o. (IČO 47797223) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Rača, okres Bratislava III. Dátum vzniku je 29. 5. 2014, na trhu je 12 rokov a štatutárom je Jana Černáková. Za rok 2018 sú v závierke tržby 240 € a výsledok hospodárenia +121 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetviePrekladateľské a tlmočnícke činnosti (SK NACE 7430)
Základné imanie5 000 €
Vznik29. 5. 2014
ObecBratislava - Rača
OkresOkres Bratislava III
Účtovných závierok v registri12

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví ostatné odborné a technické činnosti (SK NACE 74) Babylon 2.0 s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2018 mala 240 €, typická firma odvetvia 34 348 € (medián z 3 043 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Bratislava III ›Ostatné odborné a technické činnosti: tržby a mzdy ›Ostatné odborné a technické činnosti v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava III ›

Sieť prepojení firmy Babylon 2.0

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Babylon 2.0

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu Babylon 2.0

  • Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 170 tis. €
  • Granty a dotácie74výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 192 tis. €
  • Končiace zmluvy203zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 700 €
  • Výhry konkurentov125firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 2 200 €
  • Diery na trhu0odvetví chýba v meste Bratislava - Rača

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

ČERNÁKOVÁ, s.r.o.

Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Rača

PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s.Slovenská Grafia a.s.TURAN TRADE s.r.o.Automobilové opravovne Ministerstva vnútra…Blaguss Slovakia s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Rača ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 74.30) v okrese Bratislava III

Golf in one, s.r.o.MPdata, s. r. o.FUDU s. r. o.Aspena, s.r.o.C profit, s. r. o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk