Via Corporation s.r.o.
Košice - Juh · Maloobchod s farmaceutickými výrobkami
2 441 979 €tržby 2025 ▲ 32 %+34 161 €zisk 2025aktívna 12 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 14 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 15 : tržby 122 997 €, výsledok hospodárenia 2 882 €
- 16 : tržby 283 193 €, výsledok hospodárenia 7 901 €
- 17 : tržby 225 618 €, výsledok hospodárenia 19 706 €
- 18 : tržby 317 258 €, výsledok hospodárenia -54 030 €
- 19 : tržby 266 287 €, výsledok hospodárenia 507 €
- 20 : tržby 390 919 €, výsledok hospodárenia -50 090 €
- 21 : tržby 1 053 951 €, výsledok hospodárenia 27 960 €
- 22 : tržby 724 570 €, výsledok hospodárenia 12 744 €
- 23 : tržby 1 281 658 €, výsledok hospodárenia 8 286 €
- 24 : tržby 1 854 021 €, výsledok hospodárenia 11 650 €
- 25 : tržby 2 441 979 €, výsledok hospodárenia 34 161 €
Via Corporation s.r.o. (IČO 47691778) mala v roku 2025 tržby 2 441 979 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Via Corporation
Via Corporation má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 54 416 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 54 416 € | — |
| 2024 | — | 34 738 € | — |
| 2023 | — | 34 425 € | — |
| 2022 | — | 25 820 € | — |
| 2021 | — | 126 196 € | — |
| 2020 | — | 27 069 € | — |
| 2019 | — | 33 618 € | — |
| 2018 | — | 38 888 € | — |
| 2017 | — | 30 105 € | — |
| 2016 | — | 13 067 € | — |
| 2015 | — | 3 506 € | 2 582 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ Via Corporation
Podľa Registra právnických osôb koná za Via Corporation 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník Via Corporation
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Peter Sedlák100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Peter Sedlákod 3. 3. 2026 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Via Corporation
Za rok 2025 má Via Corporation v závierke tržby 2 441 979 €, o 31,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +34 161 €. Závierky máme za 12 rokov (2014 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 2 441 979 €.
Výkaz ziskov a strát Via Corporation
Najvyššie tržby: rok 2025, 2 441 979 €. Najnižšie: rok 2015, 122 997 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 2 441 979 € |
| 2024 | 1 854 021 € |
| 2023 | 1 281 658 € |
| 2022 | 724 570 € |
| 2021 | 1 053 951 € |
| 2020 | 390 919 € |
| 2019 | 266 287 € |
| 2018 | 317 258 € |
| 2017 | 225 618 € |
| 2016 | 283 193 € |
| 2015 | 122 997 € |
| 2014 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 2 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: 21 677 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 34 161 € |
| 2024 | 11 650 € |
| 2023 | 8 286 € |
| 2022 | 12 744 € |
| 2021 | 27 960 € |
| 2020 | −50 090 € |
| 2019 | 507 € |
| 2018 | −54 030 € |
| 2017 | 19 706 € |
| 2016 | 7 901 € |
| 2015 | 2 882 € |
| 2014 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Via Corporation
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,4 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Via Corporation | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,4 % | +2,3 % |
| 2024 | +0,6 % | +2,1 % |
| 2023 | +0,6 % | +1,4 % |
| 2022 | +1,8 % | +1,3 % |
| 2021 | +2,7 % | +1,2 % |
| 2020 | −12,8 % | +1,1 % |
| 2019 | +0,2 % | +1,1 % |
| 2018 | −17,0 % | +1,2 % |
| 2017 | +8,7 % | +1,7 % |
| 2016 | +2,8 % | +1,6 % |
| 2015 | +2,3 % | +1,3 % |
| 2014 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 10 rokov, najviac v roku 2021 (+169,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +31,7 % |
| 2024 | +44,7 % |
| 2023 | +76,9 % |
| 2022 | −31,3 % |
| 2021 | +169,6 % |
| 2020 | +46,8 % |
| 2019 | −16,1 % |
| 2018 | +40,6 % |
| 2017 | −20,3 % |
| 2016 | +130,2 % |
| 2015 | — |
| 2014 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Via Corporation
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 379 178 €, vlastné imanie 1 920 € a záväzky 377 258 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 379 178 € | 1 920 € | 377 258 € |
| 2024 | 471 023 € | −7 483 € | 478 506 € |
| 2023 | 300 230 € | −19 134 € | 319 364 € |
| 2022 | 115 079 € | −27 420 € | 142 499 € |
| 2021 | 120 312 € | −40 164 € | 160 476 € |
| 2020 | 145 434 € | −68 124 € | 213 558 € |
| 2019 | 100 110 € | −18 034 € | 118 144 € |
| 2018 | 148 669 € | −18 541 € | 167 210 € |
| 2017 | 207 522 € | 35 489 € | 172 033 € |
| 2016 | 61 714 € | 15 783 € | 45 931 € |
| 2015 | 72 510 € | 7 882 € | 64 628 € |
| 2014 | 2 500 € | 2 500 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Via Corporation (12 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 441 979 € | 34 161 € | 379 178 € | 1 920 € | 377 258 € | 121 367 € | +1,4 % |
| 2024 | 1 854 021 € | 11 650 € | 471 023 € | −7 483 € | 478 506 € | 52 793 € | +0,6 % |
| 2023 | 1 281 658 € | 8 286 € | 300 230 € | −19 134 € | 319 364 € | 47 498 € | +0,6 % |
| 2022 | 724 570 € | 12 744 € | 115 079 € | −27 420 € | 142 499 € | 45 673 € | +1,8 % |
| 2021 | 1 053 951 € | 27 960 € | 120 312 € | −40 164 € | 160 476 € | 152 007 € | +2,7 % |
| 2020 | 390 919 € | −50 090 € | 145 434 € | −68 124 € | 213 558 € | −18 914 € | −12,8 % |
| 2019 | 266 287 € | 507 € | 100 110 € | −18 034 € | 118 144 € | 31 057 € | +0,2 % |
| 2018 | 317 258 € | −54 030 € | 148 669 € | −18 541 € | 167 210 € | −6 558 € | −17,0 % |
| 2017 | 225 618 € | 19 706 € | 207 522 € | 35 489 € | 172 033 € | 61 074 € | +8,7 % |
| 2016 | 283 193 € | 7 901 € | 61 714 € | 15 783 € | 45 931 € | 20 893 € | +2,8 % |
| 2015 | 122 997 € | 2 882 € | 72 510 € | 7 882 € | 64 628 € | 7 950 € | +2,3 % |
| 2014 | — | — | 2 500 € | 2 500 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí Via Corporation?
Via Corporation a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 8 zmlúv s dodávateľom Via Corporation z rokov 2015 až 2026.
Rok s najväčším objemom: 2015, 0 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 0 € |
| 2025 | 1 | 0 € |
| 2024 | 1 | 0 € |
| 2023 | 1 | 0 € |
| 2022 | 2 | 0 € |
| 2021 | 1 | 0 € |
| 2015 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Via Corporation
Dátum vzniku Via Corporation je 8. 5. 2014, teda pred 12 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2014. Na časovej osi je spolu 15 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/35750/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2014majetok 2 500 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 8. 5. 2014.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2024112772
- Nový štatutár: Ing. Peter SedlákKonateľ
- Nový spoločník: Ing. Peter SedlákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 12, posledné tržby 2 441 979 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Via Corporation
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- kuriérske služby
- skladovanie
- baliace činnosti, manipulácia s tovarom
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)
- poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- počítačové služby
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- prenájom hnuteľných vecí
- administratívne služby
- poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Via Corporation v odvetví maloobchod
Via Corporation je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod s farmaceutickými výrobkami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 643 € (17 953 závierok), Via Corporation má 2 441 979 €, čo je 25-násobok mediánu. V okrese Košice IV je v tomto odvetví 1 766 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Via Corporation 82. z 840.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 000 €, polovica do 97 643 €, tri štvrtiny do 451 627 €; 10 % firiem má viac než 1 461 451 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 174 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 000 € |
| medián | 97 643 € |
| horný kvartil | 451 627 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 461 451 € |
| Via Corporation | 2 441 979 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Via Corporation
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Via Corporation s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Via Corporation | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 2 441 979 € | 97 643 € |
| 2024 | 1 854 021 € | 93 145 € |
| 2023 | 1 281 658 € | 95 743 € |
| 2022 | 724 570 € | 101 116 € |
| 2021 | 1 053 951 € | 87 423 € |
| 2020 | 390 919 € | 81 900 € |
| 2019 | 266 287 € | 85 084 € |
| 2018 | 317 258 € | 80 953 € |
| 2017 | 225 618 € | 74 679 € |
| 2016 | 283 193 € | 63 581 € |
| 2015 | 122 997 € | 73 009 € |
| 2014 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Via Corporation | 2 441 979 € |
|---|---|
| medián okresu Košice IV | 422 255 € |
| medián kraja | 110 989 € |
| medián Slovenska | 97 643 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GRK, s. r. o.Rimavská Sobota · tržby 5 923 911 € (2025)
- CERTIMA, s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 5 880 571 € (2025)
- Stavebniny Ádám, s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 5 866 215 € (2025)
- GROISE s.r.o.Ilava · tržby 5 855 547 € (2025)
- eland, s. r. o.Turany · tržby 5 841 770 € (2025)
- VERMONT Slovakia s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 5 831 959 € (2025)
- Ciret SK s.r.o.Senica · tržby 5 806 056 € (2025)
- Spolok sv. Vojtecha - VOJTECH spol. s r.o.Trnava · tržby 5 792 980 € (2025)
- EcoCocon s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 5 774 636 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Via Corporation, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice IV ›
Sídlo Via Corporation: Košice - Juh
Via Corporation sídli na adrese Krivá 1066/23, 040 01 Košice - mestská časť Juh, okres Košice IV. V obci Košice - Juh je 8 700 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 426. Na tej istej adrese je zapísaných 12 aktívnych subjektov.
Košice - Juh: obyvatelia a dáta ›Okres Košice IV ›Adresár firiem v okrese Košice IV ›
Via Corporation: IČO, sídlo a základné údaje
Via Corporation s.r.o. (IČO 47691778) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Juh, okres Košice IV. Dátum vzniku je 8. 5. 2014, na trhu je 12 rokov a štatutárom je Ing. Peter Sedlák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 2 441 979 € a výsledok hospodárenia +34 161 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Maloobchod s farmaceutickými výrobkami (SK NACE 4773) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 8. 5. 2014 |
| Obec | Košice - Juh |
| Okres | Okres Košice IV |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) Via Corporation s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 2 441 979 €, typická firma odvetvia 97 643 €, čo je 25-násobok mediánu (medián z 17 953 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice IV ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice IV ›
Sieť prepojení firmy Via Corporation
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Via Corporation
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Via Corporation
- Tendre49súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 200 €
- Granty a dotácie73výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy775zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 10 tis. €
- Výhry konkurentov90firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 900 €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Košice - Juh
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.3 321 zmlúv za 3 roky · 190 377 € · naposledy 7. 8. 2026Univerzita Komenského v Bratislave - Farmaceutická fakulta96 zmlúv za 3 roky · · naposledy 24. 8. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen65 zmlúv za 3 roky · 342 590 € · naposledy 20. 8. 2026 Všetkých 214 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
SANICARE s. r. o.SlovakBuild s. r. o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Juh
GymBeam s.r.o.Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia…TRANSSERVIS, a.s. KošiceDeutsche Telekom IT & Telecommunications…Carmeuse Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Juh ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.73) v okrese Košice IV
Dr.Max 100 s.r.o.Mild Cure Four, s. r. o.Dr. Max 102 s.r.o.Dr.Max 22 s.r.o.VIP lekáreň s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.