Pro EMSTAV, s. r. o.
Nová Bystrica · Výstavba obytných a neobytných budov
279 312 €tržby 2025 ▲ 140 %+10 763 €zisk 2025aktívna 12 rokov5 až 9 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -395 €
- 14 : tržby 14 807 €, výsledok hospodárenia 1 320 €
- 15 : tržby 17 986 €, výsledok hospodárenia 1 392 €
- 16 : tržby 6 200 €, výsledok hospodárenia 572 €
- 17 : tržby 4 850 €, výsledok hospodárenia 3 843 €
- 18 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -60 €
- 19 : tržby 180 669 €, výsledok hospodárenia 8 527 €
- 20 : tržby 239 099 €, výsledok hospodárenia 1 593 €
- 21 : tržby 317 640 €, výsledok hospodárenia -799 €
- 22 : tržby 1 033 102 €, výsledok hospodárenia -874 €
- 23 : tržby 336 198 €, výsledok hospodárenia -5 728 €
- 24 : tržby 116 512 €, výsledok hospodárenia -11 071 €
- 25 : tržby 279 312 €, výsledok hospodárenia 10 763 €
Pro EMSTAV, s. r. o. (IČO 47550465) mala v roku 2025 tržby 279 312 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Pro EMSTAV
Pro EMSTAV má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 5 až 9 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 61 238 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 61 238 € | — |
| 2024 | — | 54 961 € | — |
| 2023 | — | 63 138 € | — |
| 2022 | — | 90 257 € | — |
| 2021 | — | 32 680 € | — |
| 2020 | — | 39 624 € | — |
| 2019 | — | 26 315 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ Pro EMSTAV
Podľa Registra právnických osôb koná za Pro EMSTAV 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Spoločníci Pro EMSTAV
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Emil Chovanec50,0 %
- Matej Poništ50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Emil Chovanecod 22. 11. 2013 | 3 320 € | 50,0 % |
| Matej Poništod 22. 11. 2013 | 3 320 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Pro EMSTAV
Za rok 2025 má Pro EMSTAV v závierke tržby 279 312 €, o 139,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +10 763 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 1 033 102 €.
Výkaz ziskov a strát Pro EMSTAV
Najvyššie tržby: rok 2022, 1 033 102 €. Najnižšie: rok 2017, 4 850 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 279 312 € |
| 2024 | 116 512 € |
| 2023 | 336 198 € |
| 2022 | 1 033 102 € |
| 2021 | 317 640 € |
| 2020 | 239 099 € |
| 2019 | 180 669 € |
| 2018 | — |
| 2017 | 4 850 € |
| 2016 | 6 200 € |
| 2015 | 17 986 € |
| 2014 | 14 807 € |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 6 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 9 083 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 10 763 € |
| 2024 | −11 071 € |
| 2023 | −5 728 € |
| 2022 | −874 € |
| 2021 | −799 € |
| 2020 | 1 593 € |
| 2019 | 8 527 € |
| 2018 | −60 € |
| 2017 | 3 843 € |
| 2016 | 572 € |
| 2015 | 1 392 € |
| 2014 | 1 320 € |
| 2013 | −395 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Pro EMSTAV
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +3,9 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pro EMSTAV | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +3,9 % | +4,2 % |
| 2024 | −9,5 % | +3,0 % |
| 2023 | −1,7 % | +1,8 % |
| 2022 | −0,1 % | +1,5 % |
| 2021 | −0,3 % | +1,4 % |
| 2020 | +0,7 % | +1,4 % |
| 2019 | +4,7 % | +1,5 % |
| 2018 | — | +1,5 % |
| 2017 | +79,2 % | +2,3 % |
| 2016 | +9,2 % | +2,5 % |
| 2015 | +7,7 % | +1,9 % |
| 2014 | +8,9 % | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 9 rokov, najviac v roku 2022 (+225,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +139,7 % |
| 2024 | −65,3 % |
| 2023 | −67,5 % |
| 2022 | +225,2 % |
| 2021 | +32,8 % |
| 2020 | +32,3 % |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | −21,8 % |
| 2016 | −65,5 % |
| 2015 | +21,5 % |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Pro EMSTAV
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 62 526 €, vlastné imanie 15 723 € a záväzky 46 803 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 62 526 € | 15 723 € | 46 803 € |
| 2024 | 74 624 € | 4 960 € | 69 664 € |
| 2023 | 45 767 € | 16 031 € | 29 736 € |
| 2022 | 111 896 € | 21 760 € | 90 136 € |
| 2021 | 117 610 € | 22 634 € | 94 976 € |
| 2020 | 90 271 € | 23 433 € | 66 838 € |
| 2019 | 67 327 € | 21 840 € | 45 487 € |
| 2018 | 13 390 € | 13 312 € | 78 € |
| 2017 | 13 930 € | 13 372 € | 558 € |
| 2016 | 11 364 € | 9 529 € | 1 835 € |
| 2015 | 9 982 € | 8 957 € | 1 025 € |
| 2014 | 8 635 € | 7 565 € | 1 070 € |
| 2013 | 6 245 € | 6 245 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Pro EMSTAV (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 279 312 € | 10 763 € | 62 526 € | 15 723 € | 46 803 € | 97 582 € | +3,9 % |
| 2024 | 116 512 € | −11 071 € | 74 624 € | 4 960 € | 69 664 € | 70 695 € | −9,5 % |
| 2023 | 336 198 € | −5 728 € | 45 767 € | 16 031 € | 29 736 € | 81 698 € | −1,7 % |
| 2022 | 1 033 102 € | −874 € | 111 896 € | 21 760 € | 90 136 € | 110 565 € | −0,1 % |
| 2021 | 317 640 € | −799 € | 117 610 € | 22 634 € | 94 976 € | 59 483 € | −0,3 % |
| 2020 | 239 099 € | 1 593 € | 90 271 € | 23 433 € | 66 838 € | 59 819 € | +0,7 % |
| 2019 | 180 669 € | 8 527 € | 67 327 € | 21 840 € | 45 487 € | 37 806 € | +4,7 % |
| 2018 | — | −60 € | 13 390 € | 13 312 € | 78 € | — | — |
| 2017 | 4 850 € | 3 843 € | 13 930 € | 13 372 € | 558 € | 4 850 € | +79,2 % |
| 2016 | 6 200 € | 572 € | 11 364 € | 9 529 € | 1 835 € | 6 200 € | +9,2 % |
| 2015 | 17 986 € | 1 392 € | 9 982 € | 8 957 € | 1 025 € | 7 392 € | +7,7 % |
| 2014 | 14 807 € | 1 320 € | 8 635 € | 7 565 € | 1 070 € | 10 400 € | +8,9 % |
| 2013 | — | −395 € | 6 245 € | 6 245 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí Pro EMSTAV?
Pro EMSTAV a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom Pro EMSTAV v objeme 5 557 € z rokov 2024 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca: 5 557 € v 3 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2024, 5 557 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 0 € |
| 2024 | 1 | 5 557 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Pro EMSTAV
Dátum vzniku Pro EMSTAV je 22. 11. 2013, teda pred 12 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/60968/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 6 245 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023959201
- Nový štatutár: Matej PoništKonateľ
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca, hodnota zmluvy 5 557 €. Firma vznikla 22. 11. 2013.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 279 312 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Pro EMSTAV
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Murárstvo
- Stolárstvo
- Tesárstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Pro EMSTAV v odvetví výstavba budov
Pro EMSTAV je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 729 € (9 889 závierok), Pro EMSTAV má 279 312 €, čo je 4,5-násobok mediánu. V okrese Čadca je v tomto odvetví 485 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Pro EMSTAV 51. z 194.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 106 €, polovica do 61 729 €, tri štvrtiny do 244 551 €; 10 % firiem má viac než 817 834 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 100 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 106 € |
| medián | 61 729 € |
| horný kvartil | 244 551 € |
| 10 % firiem má viac než | 817 834 € |
| Pro EMSTAV | 279 312 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Pro EMSTAV
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Pro EMSTAV s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pro EMSTAV | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 279 312 € | 61 729 € |
| 2024 | 116 512 € | 55 174 € |
| 2023 | 336 198 € | 57 914 € |
| 2022 | 1 033 102 € | 62 248 € |
| 2021 | 317 640 € | 55 221 € |
| 2020 | 239 099 € | 54 853 € |
| 2019 | 180 669 € | 59 835 € |
| 2018 | — | 59 269 € |
| 2017 | 4 850 € | 55 551 € |
| 2016 | 6 200 € | 62 096 € |
| 2015 | 17 986 € | 61 043 € |
| 2014 | 14 807 € | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Pro EMSTAV | 279 312 € |
|---|---|
| medián okresu Čadca | 82 982 € |
| medián kraja | 77 734 € |
| medián Slovenska | 61 729 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Prosto Retro s. r. o., v likvidáciiBratislava - mestská časť Rača · tržby 638 417 € (2018)
- ARMO - STAVING s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 637 364 € (2024)
- M.M.M. Stavmont s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 636 531 € (2025)
- GoPamex s. r. o.Komárno · tržby 634 500 € (2025)
- PM-Gerüste, s. r. o.Dolná Tižina · tržby 634 006 € (2025)
- Stav RN s.r.o.Vlkanová · tržby 634 001 € (2025)
- BÁZA, s.r.o.Žilina · tržby 633 415 € (2025)
- Maurer STAV s. r. o.Malinová · tržby 632 823 € (2025)
- DaVerStav s.r.o.Petrovce nad Laborcom · tržby 629 084 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Pro EMSTAV, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Pro EMSTAV: Nová Bystrica
Pro EMSTAV sídli na adrese 836, 023 05 Nová Bystrica, okres Čadca. V obci Nová Bystrica je 578 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 591.
Nová Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Čadca ›Adresár firiem v okrese Čadca ›
Pro EMSTAV: IČO, sídlo a základné údaje
Pro EMSTAV, s. r. o. (IČO 47550465) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Nová Bystrica, okres Čadca. Dátum vzniku je 22. 11. 2013, na trhu je 12 rokov a štatutárom je Matej Poništ. Za rok 2025 sú v závierke tržby 279 312 € a výsledok hospodárenia +10 763 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 22. 11. 2013 |
| Obec | Nová Bystrica |
| Okres | Okres Čadca |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) Pro EMSTAV, s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 279 312 €, typická firma odvetvia 61 729 €, čo je 4,5-násobok mediánu (medián z 9 889 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Čadca ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Čadca ›
Sieť prepojení firmy Pro EMSTAV
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Pro EMSTAV
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Pro EMSTAV
- Tendre111súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy174zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 46 tis. €
- Výhry konkurentov401firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu7odvetví chýba v obci Nová Bystricatypický nepokrytý dopyt 60 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava828 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.565 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 12. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Nová Bystrica
SOMPRA, s.r.o.VELM, spol. s r.o.YEMANITY s.r.o.FRANTIŠEK ŠADIBOL, spol. s r.o.SlovakiaWood, s. r. o.Všetky firmy v obci Nová Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Čadca
ELORA Slovakia, s.r.o.Estor Building, s. r. o.MARSUPIUM s.r.o.SILUETTE, s.r.o.STAVOSPOL, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.