PATRES BAU s. r. o.
Žiar nad Hronom · Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce
38 496 €tržby 2025 ▲ 5 822 %+370 €zisk 2025aktívna 12 rokov2 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -205 €
- 14 : tržby 11 500 €, výsledok hospodárenia 1 414 €
- 15 : tržby 11 902 €, výsledok hospodárenia 1 166 €
- 16 : tržby 45 057 €, výsledok hospodárenia 1 350 €
- 17 : tržby 18 813 €, výsledok hospodárenia 559 €
- 18 : tržby 23 057 €, výsledok hospodárenia 115 €
- 19 : tržby 53 231 €, výsledok hospodárenia 9 448 €
- 20 : tržby 21 405 €, výsledok hospodárenia -9 729 €
- 21 : tržby 3 415 €, výsledok hospodárenia -6 452 €
- 22 : tržby 14 384 €, výsledok hospodárenia 3 553 €
- 23 : tržby 5 800 €, výsledok hospodárenia -2 236 €
- 24 : tržby 650 €, výsledok hospodárenia -6 956 €
- 25 : tržby 38 496 €, výsledok hospodárenia 370 €
PATRES BAU s. r. o. (IČO 47541741) mala v roku 2025 tržby 38 496 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PATRES BAU
V roku 2025 mala PATRES BAU priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 8 930 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 8 930 € | — |
| 2023 | — | 339 € | — |
| 2022 | — | 1 902 € | — |
| 2021 | — | 1 525 € | — |
| 2020 | — | 2 064 € | — |
| 2019 | — | 3 361 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 5. 10. 2026.
Konateľ PATRES BAU
Podľa Registra právnických osôb koná za PATRES BAU 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník PATRES BAU
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Patricius Hnatkovič100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Patricius Hnatkovičod 4. 3. 2025 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PATRES BAU
Za rok 2025 má PATRES BAU v závierke tržby 38 496 €, o 5 822,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +370 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 53 231 €.
Výkaz ziskov a strát PATRES BAU
Najvyššie tržby: rok 2019, 53 231 €. Najnižšie: rok 2024, 650 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 38 496 € |
| 2024 | 650 € |
| 2023 | 5 800 € |
| 2022 | 14 384 € |
| 2021 | 3 415 € |
| 2020 | 21 405 € |
| 2019 | 53 231 € |
| 2018 | 23 057 € |
| 2017 | 18 813 € |
| 2016 | 45 057 € |
| 2015 | 11 902 € |
| 2014 | 11 500 € |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: −7 603 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 370 € |
| 2024 | −6 956 € |
| 2023 | −2 236 € |
| 2022 | 3 553 € |
| 2021 | −6 452 € |
| 2020 | −9 729 € |
| 2019 | 9 448 € |
| 2018 | 115 € |
| 2017 | 559 € |
| 2016 | 1 350 € |
| 2015 | 1 166 € |
| 2014 | 1 414 € |
| 2013 | −205 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PATRES BAU
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,0 %, medián odvetvia +4,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PATRES BAU | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,0 % | +4,3 % |
| 2024 | — | +3,0 % |
| 2023 | −38,6 % | +2,0 % |
| 2022 | +24,7 % | +1,7 % |
| 2021 | — | +1,6 % |
| 2020 | −45,5 % | +1,7 % |
| 2019 | +17,7 % | +1,9 % |
| 2018 | +0,5 % | +2,3 % |
| 2017 | +3,0 % | +3,3 % |
| 2016 | +3,0 % | +3,3 % |
| 2015 | +9,8 % | +2,7 % |
| 2014 | +12,3 % | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 10 rokov, najviac v roku 2022 (+321,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +5 822,5 % |
| 2024 | −88,8 % |
| 2023 | −59,7 % |
| 2022 | +321,2 % |
| 2021 | −84,0 % |
| 2020 | −59,8 % |
| 2019 | +130,9 % |
| 2018 | +22,6 % |
| 2017 | −58,2 % |
| 2016 | +278,6 % |
| 2015 | +3,5 % |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PATRES BAU
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 88 670 €, vlastné imanie −4 590 € a záväzky 93 260 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 88 670 € | −4 590 € | 93 260 € |
| 2024 | 4 891 € | −4 960 € | 9 851 € |
| 2023 | 9 628 € | 1 996 € | 7 632 € |
| 2022 | 11 952 € | 4 232 € | 7 720 € |
| 2021 | 20 334 € | 679 € | 19 655 € |
| 2020 | 28 297 € | 7 131 € | 21 166 € |
| 2019 | 32 364 € | 18 846 € | 13 518 € |
| 2018 | 26 407 € | 9 398 € | 17 009 € |
| 2017 | 10 268 € | 9 283 € | 985 € |
| 2016 | 10 868 € | 8 724 € | 2 144 € |
| 2015 | 8 100 € | 7 375 € | 725 € |
| 2014 | 7 445 € | 6 209 € | 1 236 € |
| 2013 | 4 795 € | 4 795 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PATRES BAU (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38 496 € | 370 € | 88 670 € | −4 590 € | 93 260 € | 18 825 € | +1,0 % |
| 2024 | 650 € | −6 956 € | 4 891 € | −4 960 € | 9 851 € | −2 904 € | −1 070,2 % |
| 2023 | 5 800 € | −2 236 € | 9 628 € | 1 996 € | 7 632 € | 2 601 € | −38,6 % |
| 2022 | 14 384 € | 3 553 € | 11 952 € | 4 232 € | 7 720 € | 10 148 € | +24,7 % |
| 2021 | 3 415 € | −6 452 € | 20 334 € | 679 € | 19 655 € | −2 395 € | −188,9 % |
| 2020 | 21 405 € | −9 729 € | 28 297 € | 7 131 € | 21 166 € | −5 836 € | −45,5 % |
| 2019 | 53 231 € | 9 448 € | 32 364 € | 18 846 € | 13 518 € | 15 566 € | +17,7 % |
| 2018 | 23 057 € | 115 € | 26 407 € | 9 398 € | 17 009 € | 4 407 € | +0,5 % |
| 2017 | 18 813 € | 559 € | 10 268 € | 9 283 € | 985 € | 4 757 € | +3,0 % |
| 2016 | 45 057 € | 1 350 € | 10 868 € | 8 724 € | 2 144 € | 5 914 € | +3,0 % |
| 2015 | 11 902 € | 1 166 € | 8 100 € | 7 375 € | 725 € | 2 833 € | +9,8 % |
| 2014 | 11 500 € | 1 414 € | 7 445 € | 6 209 € | 1 236 € | 4 456 € | +12,3 % |
| 2013 | — | −205 € | 4 795 € | 4 795 € | — | −205 € | — |
Riziko: zaplatí PATRES BAU?
Peniaze od štátu: PATRES BAU
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy PATRES BAU
Dátum vzniku PATRES BAU je 27. 11. 2013, teda pred 12 rokmi. Skoršie obchodné meno: X-pert s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/51902/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 4 795 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023950170
- Nový štatutár: Ing. Patricius HnatkovičKonateľ
- Nový spoločník: Ing. Patricius HnatkovičSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Zmena obchodného menaPredtým X-pert s.r.o., odvtedy PATRES BAU s. r. o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 38 496 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PATRES BAU
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- sťahovacie služby
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- prenájom hnuteľných vecí
- poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba
- Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementu
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
- Vedenie účtovníctva
- Čistiace a upratovacie služby
- Finančný lízing
- Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
- Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agenta
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
PATRES BAU v odvetví špecializované stavebné práce
PATRES BAU je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 765 € (14 529 závierok), PATRES BAU má 38 496 €, čo je 54 % mediánu. V okrese Žiar nad Hronom je v tomto odvetví 774 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PATRES BAU 79. z 116.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 740 €, polovica do 71 765 €, tri štvrtiny do 268 037 €; 10 % firiem má viac než 848 804 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 763 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 740 € |
| medián | 71 765 € |
| horný kvartil | 268 037 € |
| 10 % firiem má viac než | 848 804 € |
| PATRES BAU | 38 496 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PATRES BAU
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PATRES BAU s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PATRES BAU | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 38 496 € | 71 765 € |
| 2024 | 650 € | 79 000 € |
| 2023 | 5 800 € | 84 490 € |
| 2022 | 14 384 € | 86 129 € |
| 2021 | 3 415 € | 76 761 € |
| 2020 | 21 405 € | 75 263 € |
| 2019 | 53 231 € | 85 876 € |
| 2018 | 23 057 € | 82 796 € |
| 2017 | 18 813 € | 79 454 € |
| 2016 | 45 057 € | 74 018 € |
| 2015 | 11 902 € | 71 920 € |
| 2014 | 11 500 € | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PATRES BAU | 38 496 € |
|---|---|
| medián okresu Žiar nad Hronom | 52 868 € |
| medián kraja | 64 057 € |
| medián Slovenska | 71 765 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SMART STAV, s.r.o.Krásno nad Kysucou · tržby 90 231 € (2017)
- Smart Real, s. r. o.Nové Mesto nad Váhom · tržby 90 219 € (2015)
- M&S Holding s. r. o.Prešov · tržby 90 177 € (2023)
- ISOWorks s. r. o.Hurbanovo · tržby 90 148 € (2025)
- Milan Pittner s.r.o.Humenné · tržby 90 130 € (2025)
- TinyVila s.r.o.Malacky · tržby 90 077 € (2025)
- Boďo, s. r. o.Chynorany · tržby 90 061 € (2025)
- ML express s.r.o.Košice - mestská časť Nad jazerom · tržby 90 000 € (2022)
- FIRETECNO s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 90 000 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PATRES BAU, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo PATRES BAU: Žiar nad Hronom
PATRES BAU sídli na adrese Dr. Janského 4, 965 01 Žiar nad Hronom, okres Žiar nad Hronom. V obci Žiar nad Hronom je 2 808 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 702. Na tej istej adrese je zapísaných 12 aktívnych subjektov.
Žiar nad Hronom: obyvatelia a dáta ›Okres Žiar nad Hronom ›Adresár firiem v okrese Žiar nad Hronom ›
PATRES BAU: IČO, sídlo a základné údaje
PATRES BAU s. r. o. (IČO 47541741) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žiar nad Hronom, okres Žiar nad Hronom. Dátum vzniku je 27. 11. 2013, na trhu je 12 rokov a štatutárom je Ing. Patricius Hnatkovič. Za rok 2025 sú v závierke tržby 38 496 € a výsledok hospodárenia +370 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce (SK NACE 4335) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 27. 11. 2013 |
| Skoršie názvy | X-pert s.r.o. |
| Obec | Žiar nad Hronom |
| Okres | Okres Žiar nad Hronom |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) PATRES BAU s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 38 496 €, typická firma odvetvia 71 765 € (medián z 14 529 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žiar nad Hronom ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Žiar nad Hronom ›
Sieť prepojení firmy PATRES BAU
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu PATRES BAU
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PATRES BAU
- Tendre102súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy74zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 57 tis. €
- Výhry konkurentov404firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 607 tis. €
- Diery na trhu10odvetví chýba v meste Žiar nad Hronomtypický nepokrytý dopyt 263 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.804 zmlúv za 3 roky · 1 007 247 € · naposledy 30. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava709 zmlúv za 3 roky · 11 099 246 € · naposledy 9. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.135 zmlúv za 3 roky · 1 734 972 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 3 222 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
AGRO K - D - CH, s.r.o., v dodatočnej…
Najväčšie firmy v obci Žiar nad Hronom
Slovalco, a.s.Hydro Extrusion Slovakia a.s.PHARMACOPOLA s.r.o.TUBAPACK, a.s.Fagor Ederlan Slovensko, a.s.Všetky firmy v obci Žiar nad Hronom ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.39) v okrese Žiar nad Hronom
TOPA Bau s.r.o.STAVI TRANS s.r.o.APES Solutions s.r.o.ESTY s.r.o.Renovatio s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.