3D stavba s.r.o.
Košice - Západ · Architektonické činnosti
50 353 €tržby 2025 ▲ 143 %+22 613 €zisk 2025aktívna 12 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -315 €
- 14 : tržby 3 030 €, výsledok hospodárenia -384 €
- 15 : tržby 9 490 €, výsledok hospodárenia 3 383 €
- 16 : tržby 11 090 €, výsledok hospodárenia 4 866 €
- 17 : tržby 12 515 €, výsledok hospodárenia -2 430 €
- 18 : tržby 20 956 €, výsledok hospodárenia -6 303 €
- 19 : tržby 41 865 €, výsledok hospodárenia 10 272 €
- 20 : tržby 42 670 €, výsledok hospodárenia 17 616 €
- 21 : tržby 39 346 €, výsledok hospodárenia 19 611 €
- 22 : tržby 38 068 €, výsledok hospodárenia 11 358 €
- 23 : tržby 46 264 €, výsledok hospodárenia 15 475 €
- 24 : tržby 20 711 €, výsledok hospodárenia -8 204 €
- 25 : tržby 50 353 €, výsledok hospodárenia 22 613 €
3D stavba s.r.o. (IČO 47540761) mala v roku 2025 tržby 50 353 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci 3D stavba
V roku 2025 mala 3D stavba priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 6 715 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 6 715 € | 4 933 € |
| 2024 | — | 6 235 € | 4 578 € |
| 2023 | — | 5 367 € | 3 970 € |
| 2022 | — | 5 377 € | 3 960 € |
| 2021 | — | 4 833 € | 3 757 € |
| 2019 | — | 4 251 € | 3 132 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 73 % 4 933 €
- Odvody zamestnávateľa 27 % 1 782 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ 3D stavba
Podľa Registra právnických osôb koná za 3D stavba 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Spoločník 3D stavba
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Dagmar Vargovičová100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Dagmar Vargovičováod 20. 12. 2013 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok 3D stavba
Za rok 2025 má 3D stavba v závierke tržby 50 353 €, o 143,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +22 613 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 50 353 €.
Výkaz ziskov a strát 3D stavba
Najvyššie tržby: rok 2025, 50 353 €. Najnižšie: rok 2014, 3 030 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 50 353 € |
| 2024 | 20 711 € |
| 2023 | 46 264 € |
| 2022 | 38 068 € |
| 2021 | 39 346 € |
| 2020 | 42 670 € |
| 2019 | 41 865 € |
| 2018 | 20 956 € |
| 2017 | 12 515 € |
| 2016 | 11 090 € |
| 2015 | 9 490 € |
| 2014 | 3 030 € |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 87 558 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 22 613 € |
| 2024 | −8 204 € |
| 2023 | 15 475 € |
| 2022 | 11 358 € |
| 2021 | 19 611 € |
| 2020 | 17 616 € |
| 2019 | 10 272 € |
| 2018 | −6 303 € |
| 2017 | −2 430 € |
| 2016 | 4 866 € |
| 2015 | 3 383 € |
| 2014 | −384 € |
| 2013 | −315 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- 3D stavba
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +44,9 %, medián odvetvia +9,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | 3D stavba | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +44,9 % | +9,1 % |
| 2024 | −39,6 % | +6,6 % |
| 2023 | +33,4 % | +5,9 % |
| 2022 | +29,8 % | +5,7 % |
| 2021 | +49,8 % | +6,2 % |
| 2020 | +41,3 % | +5,4 % |
| 2019 | +24,5 % | +4,8 % |
| 2018 | −30,1 % | +5,5 % |
| 2017 | −19,4 % | +7,1 % |
| 2016 | +43,9 % | +6,6 % |
| 2015 | +35,6 % | +7,3 % |
| 2014 | −12,7 % | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 11 rokov, najviac v roku 2015 (+213,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +143,1 % |
| 2024 | −55,2 % |
| 2023 | +21,5 % |
| 2022 | −3,2 % |
| 2021 | −7,8 % |
| 2020 | +1,9 % |
| 2019 | +99,8 % |
| 2018 | +67,4 % |
| 2017 | +12,8 % |
| 2016 | +16,9 % |
| 2015 | +213,2 % |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha 3D stavba
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 60 888 €, vlastné imanie 50 888 € a záväzky 10 000 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 60 888 € | 50 888 € | 10 000 € |
| 2024 | 23 601 € | 20 071 € | 3 530 € |
| 2023 | 87 109 € | 43 750 € | 43 359 € |
| 2022 | 113 305 € | 59 244 € | 54 061 € |
| 2021 | 35 120 € | 19 611 € | 15 509 € |
| 2020 | 82 453 € | 28 275 € | 54 178 € |
| 2019 | 34 835 € | 10 659 € | 24 176 € |
| 2018 | 11 818 € | 434 € | 11 384 € |
| 2017 | 10 589 € | 6 736 € | 3 853 € |
| 2016 | 13 261 € | 9 167 € | 4 094 € |
| 2015 | 10 025 € | 7 684 € | 2 341 € |
| 2014 | 4 979 € | 4 301 € | 678 € |
| 2013 | 4 685 € | 4 685 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok 3D stavba (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 50 353 € | 22 613 € | 60 888 € | 50 888 € | 10 000 € | 32 818 € | +44,9 % |
| 2024 | 20 711 € | −8 204 € | 23 601 € | 20 071 € | 3 530 € | −1 502 € | −39,6 % |
| 2023 | 46 264 € | 15 475 € | 87 109 € | 43 750 € | 43 359 € | 25 647 € | +33,4 % |
| 2022 | 38 068 € | 11 358 € | 113 305 € | 59 244 € | 54 061 € | 20 308 € | +29,8 % |
| 2021 | 39 346 € | 19 611 € | 35 120 € | 19 611 € | 15 509 € | 28 008 € | +49,8 % |
| 2020 | 42 670 € | 17 616 € | 82 453 € | 28 275 € | 54 178 € | 20 900 € | +41,3 % |
| 2019 | 41 865 € | 10 272 € | 34 835 € | 10 659 € | 24 176 € | 16 181 € | +24,5 % |
| 2018 | 20 956 € | −6 303 € | 11 818 € | 434 € | 11 384 € | −1 075 € | −30,1 % |
| 2017 | 12 515 € | −2 430 € | 10 589 € | 6 736 € | 3 853 € | 168 € | −19,4 % |
| 2016 | 11 090 € | 4 866 € | 13 261 € | 9 167 € | 4 094 € | 3 305 € | +43,9 % |
| 2015 | 9 490 € | 3 383 € | 10 025 € | 7 684 € | 2 341 € | 4 053 € | +35,6 % |
| 2014 | 3 030 € | −384 € | 4 979 € | 4 301 € | 678 € | 131 € | −12,7 % |
| 2013 | — | −315 € | 4 685 € | 4 685 € | — | −315 € | — |
Riziko: zaplatí 3D stavba?
3D stavba a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom 3D stavba v objeme 2 016 € z roku 2024. Najväčší objem je s odberateľom Mesto Michalovce: 2 016 € v 1 zmluve.
História firmy 3D stavba
Dátum vzniku 3D stavba je 20. 12. 2013, teda pred 12 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/34766/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 4 685 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023995732
- Nový spoločník: Ing. Dagmar VargovičováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Mesto Michalovce, hodnota zmluvy 2 016 €. Firma vznikla 20. 12. 2013.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 50 353 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti 3D stavba
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- vykonávanie parkových, sadových a záhradníckych úprav s výnimkou krajinno-architektonických sadovníckych diel
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- čistiace a upratovacie služby
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- výroba jednoduchých drevárskych výrobkov
- administratívne služby
- počítačové služby
- služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- sprostredkovateľská činnosť v stavebníctve
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb
- výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmien
- sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
- vykonávanie odborných činností vo výstavbe podľa zák. č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
3D stavba v odvetví architektonické a inžinierske činnosti
3D stavba je v registri v odvetví Architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71), činnosť architektonické činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 449 € (7 324 závierok), 3D stavba má 50 353 €, čo je 98 % mediánu. V okrese Košice II je v tomto odvetví 368 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je 3D stavba 67. z 127.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 888 €, polovica do 51 449 €, tri štvrtiny do 162 438 €; 10 % firiem má viac než 542 053 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 567 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 888 € |
| medián | 51 449 € |
| horný kvartil | 162 438 € |
| 10 % firiem má viac než | 542 053 € |
| 3D stavba | 50 353 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- 3D stavba
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby 3D stavba s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | 3D stavba | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 50 353 € | 51 449 € |
| 2024 | 20 711 € | 49 638 € |
| 2023 | 46 264 € | 49 330 € |
| 2022 | 38 068 € | 48 100 € |
| 2021 | 39 346 € | 46 534 € |
| 2020 | 42 670 € | 44 184 € |
| 2019 | 41 865 € | 47 037 € |
| 2018 | 20 956 € | 47 236 € |
| 2017 | 12 515 € | 46 178 € |
| 2016 | 11 090 € | 44 725 € |
| 2015 | 9 490 € | 46 283 € |
| 2014 | 3 030 € | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| 3D stavba | 50 353 € |
|---|---|
| medián okresu Košice II | 53 104 € |
| medián kraja | 50 116 € |
| medián Slovenska | 51 449 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MONTANA Košice, spol. s r.o.Košice - mestská časť Sídlisko Ťahanovce · tržby 119 286 € (2025)
- PSM, s. r. o.Zbyňov · tržby 119 247 € (2025)
- MAREI projekt s.r.o.Trnava · tržby 119 177 € (2025)
- NOTION s.r.o.Trnava · tržby 119 147 € (2025)
- NoviSol, s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 119 144 € (2025)
- ONNO s.r.o.Banská Bystrica · tržby 119 075 € (2025)
- NAGUAL, s.r.o.Košice - mestská časť Myslava · tržby 119 070 € (2025)
- B2M, s.r.o.Nitra · tržby 118 990 € (2025)
- Studio Art Now s.r.o.Dunajská Streda · tržby 118 934 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb 3D stavba, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo 3D stavba: Košice - Západ
3D stavba sídli na adrese Čapajevova 171/6, 040 11 Košice-Západ, okres Košice II. V obci Košice - Západ je 7 206 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 083. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Košice - Západ: obyvatelia a dáta ›Okres Košice II ›Adresár firiem v okrese Košice II ›
3D stavba: IČO, sídlo a základné údaje
3D stavba s.r.o. (IČO 47540761) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Západ, okres Košice II. Dátum vzniku je 20. 12. 2013, na trhu je 12 rokov a štatutárom je Ing. Dagmar Vargovičová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 50 353 € a výsledok hospodárenia +22 613 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Architektonické činnosti (SK NACE 7111) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 20. 12. 2013 |
| Obec | Košice - Západ |
| Okres | Okres Košice II |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71) 3D stavba s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 50 353 €, typická firma odvetvia 51 449 € (medián z 7 324 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice II ›Architektonické a inžinierske činnosti: tržby a mzdy ›Architektonické a inžinierske činnosti v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice II ›
Sieť prepojení firmy 3D stavba
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu 3D stavba
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu 3D stavba
- Tendre15súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 81 tis. €
- Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 149 tis. €
- Končiace zmluvy56zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 35 tis. €
- Výhry konkurentov111firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 42 tis. €
- Diery na trhu12odvetví chýba v meste Košice - Západtypický nepokrytý dopyt 873 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava177 zmlúv za 3 roky · 1 703 951 € · naposledy 5. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.54 zmlúv za 3 roky · 40 660 € · naposledy 26. 8. 2026Mesto Trenčín50 zmlúv za 3 roky · 8 622 025 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 1 410 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Západ
EMBASE a. s.Východoslovenský ústav srdcových a cievnych…STEEL BUSINESS EUROPE SEDatacomp s.r.o.FeVerto s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Západ ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 71.11) v okrese Košice II
emmi s.r.o.STAVFIX, s.r.o.ARCHITEKTONICKÝ ATELIÉR OBUŠEK, s.r.o.AK COMPANY, s.r.o.ATECH design s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.