Marek Tomko s.r.o.
Bardejov · Činnosti reklamných agentúr
86 140 €tržby 2025 ▲ 75 %+26 961 €zisk 2025aktívna 12 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 15. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -296 €
- 14 : tržby 23 795 €, výsledok hospodárenia 1 350 €
- 15 : tržby 37 622 €, výsledok hospodárenia -2 300 €
- 16 : tržby 33 688 €, výsledok hospodárenia -3 519 €
- 17 : tržby 35 996 €, výsledok hospodárenia -157 €
- 18 : tržby 44 225 €, výsledok hospodárenia 1 876 €
- 19 : tržby 46 596 €, výsledok hospodárenia 2 405 €
- 20 : tržby 46 262 €, výsledok hospodárenia 7 542 €
- 21 : tržby 59 435 €, výsledok hospodárenia 12 457 €
- 22 : tržby 68 342 €, výsledok hospodárenia 15 740 €
- 23 : tržby 75 578 €, výsledok hospodárenia 17 934 €
- 24 : tržby 49 230 €, výsledok hospodárenia -216 €
- 25 : tržby 86 140 €, výsledok hospodárenia 26 961 €
Marek Tomko s.r.o. (IČO 47462001) mala v roku 2025 tržby 86 140 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Marek Tomko
V roku 2025 mala Marek Tomko priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 13 312 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 13 312 € | — |
| 2024 | — | 11 216 € | — |
| 2023 | — | 11 336 € | — |
| 2022 | — | 10 461 € | — |
| 2021 | — | 8 956 € | — |
| 2020 | — | 7 400 € | — |
| 2019 | — | 8 421 € | — |
| 2018 | — | 7 125 € | — |
| 2017 | — | 6 720 € | — |
| 2016 | — | 6 162 € | — |
| 2015 | — | 5 698 € | — |
| 2014 | — | 2 809 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konateľ Marek Tomko
Podľa Registra právnických osôb koná za Marek Tomko 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Spoločník Marek Tomko
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Marek Tomko
Za rok 2025 má Marek Tomko v závierke tržby 86 140 €, o 75,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +26 961 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 86 140 €.
Výkaz ziskov a strát Marek Tomko
Najvyššie tržby: rok 2025, 86 140 €. Najnižšie: rok 2014, 23 795 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 86 140 € |
| 2024 | 49 230 € |
| 2023 | 75 578 € |
| 2022 | 68 342 € |
| 2021 | 59 435 € |
| 2020 | 46 262 € |
| 2019 | 46 596 € |
| 2018 | 44 225 € |
| 2017 | 35 996 € |
| 2016 | 33 688 € |
| 2015 | 37 622 € |
| 2014 | 23 795 € |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 79 777 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 26 961 € |
| 2024 | −216 € |
| 2023 | 17 934 € |
| 2022 | 15 740 € |
| 2021 | 12 457 € |
| 2020 | 7 542 € |
| 2019 | 2 405 € |
| 2018 | 1 876 € |
| 2017 | −157 € |
| 2016 | −3 519 € |
| 2015 | −2 300 € |
| 2014 | 1 350 € |
| 2013 | −296 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Marek Tomko
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +31,3 %, medián odvetvia +6,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Marek Tomko | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +31,3 % | +6,8 % |
| 2024 | −0,4 % | +4,5 % |
| 2023 | +23,7 % | +2,9 % |
| 2022 | +23,0 % | +3,0 % |
| 2021 | +21,0 % | +3,0 % |
| 2020 | +16,3 % | +2,5 % |
| 2019 | +5,2 % | +2,1 % |
| 2018 | +4,2 % | +2,6 % |
| 2017 | −0,4 % | +3,7 % |
| 2016 | −10,4 % | +3,7 % |
| 2015 | −6,1 % | +3,8 % |
| 2014 | +5,7 % | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 11 rokov, najviac v roku 2025 (+75,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +75,0 % |
| 2024 | −34,9 % |
| 2023 | +10,6 % |
| 2022 | +15,0 % |
| 2021 | +28,5 % |
| 2020 | −0,7 % |
| 2019 | +5,4 % |
| 2018 | +22,9 % |
| 2017 | +6,9 % |
| 2016 | −10,5 % |
| 2015 | +58,1 % |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Marek Tomko
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 69 745 €, vlastné imanie 65 417 € a záväzky 4 328 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 69 745 € | 65 417 € | 4 328 € |
| 2024 | 39 192 € | 38 457 € | 735 € |
| 2023 | 44 709 € | 38 674 € | 6 035 € |
| 2022 | 26 070 € | 20 740 € | 5 330 € |
| 2021 | 32 858 € | 29 343 € | 3 515 € |
| 2020 | 18 484 € | 16 666 € | 1 818 € |
| 2019 | 10 163 € | 9 124 € | 1 039 € |
| 2018 | 7 992 € | 6 719 € | 1 273 € |
| 2017 | 6 056 € | 4 843 € | 1 213 € |
| 2016 | 2 710 € | 1 481 € | 1 229 € |
| 2015 | 9 914 € | 5 021 € | 4 893 € |
| 2014 | 7 735 € | 6 350 € | 1 385 € |
| 2013 | 4 704 € | 4 704 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Marek Tomko (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 86 140 € | 26 961 € | 69 745 € | 65 417 € | 4 328 € | 43 993 € | +31,3 % |
| 2024 | 49 230 € | −216 € | 39 192 € | 38 457 € | 735 € | 11 613 € | −0,4 % |
| 2023 | 75 578 € | 17 934 € | 44 709 € | 38 674 € | 6 035 € | 34 309 € | +23,7 % |
| 2022 | 68 342 € | 15 740 € | 26 070 € | 20 740 € | 5 330 € | 30 679 € | +23,0 % |
| 2021 | 59 435 € | 12 457 € | 32 858 € | 29 343 € | 3 515 € | 25 225 € | +21,0 % |
| 2020 | 46 262 € | 7 542 € | 18 484 € | 16 666 € | 1 818 € | 16 350 € | +16,3 % |
| 2019 | 46 596 € | 2 405 € | 10 163 € | 9 124 € | 1 039 € | 11 718 € | +5,2 % |
| 2018 | 44 225 € | 1 876 € | 7 992 € | 6 719 € | 1 273 € | 9 389 € | +4,2 % |
| 2017 | 35 996 € | −157 € | 6 056 € | 4 843 € | 1 213 € | 7 271 € | −0,4 % |
| 2016 | 33 688 € | −3 519 € | 2 710 € | 1 481 € | 1 229 € | 3 336 € | −10,4 % |
| 2015 | 37 622 € | −2 300 € | 9 914 € | 5 021 € | 4 893 € | 4 507 € | −6,1 % |
| 2014 | 23 795 € | 1 350 € | 7 735 € | 6 350 € | 1 385 € | 5 461 € | +5,7 % |
| 2013 | — | −296 € | 4 704 € | 4 704 € | — | −296 € | — |
Riziko: zaplatí Marek Tomko?
Peniaze od štátu: Marek Tomko
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Marek Tomko
Dátum vzniku Marek Tomko je 19. 10. 2013, teda pred 12 rokmi. Skoršie obchodné meno: XL CONSULTING, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/29080/P
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 4 704 €
- Nový štatutár: Marek TomkoKonateľ
- Zmena obchodného menaPredtým XL CONSULTING, s.r.o., odvtedy Marek Tomko s.r.o.
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2023901132 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
- Nový spoločník: Marek TomkoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 86 140 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Marek Tomko
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činňosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Prenájom hnuteľných vecí
- Reklamné a marketingové služby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Počítačové služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Marek Tomko v odvetví reklama a prieskum trhu
Marek Tomko je v registri v odvetví Reklama a prieskum trhu (SK NACE 73), činnosť činnosti reklamných agentúr. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 46 201 € (7 050 závierok), Marek Tomko má 86 140 €, čo je 1,9-násobok mediánu. V okrese Bardejov je v tomto odvetví 144 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Marek Tomko 18. z 39.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 16 930 €, polovica do 46 201 €, tri štvrtiny do 137 933 €; 10 % firiem má viac než 512 730 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 399 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 16 930 € |
| medián | 46 201 € |
| horný kvartil | 137 933 € |
| 10 % firiem má viac než | 512 730 € |
| Marek Tomko | 86 140 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Marek Tomko
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Marek Tomko s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Marek Tomko | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 86 140 € | 46 201 € |
| 2024 | 49 230 € | 44 912 € |
| 2023 | 75 578 € | 43 528 € |
| 2022 | 68 342 € | 42 000 € |
| 2021 | 59 435 € | 38 418 € |
| 2020 | 46 262 € | 35 954 € |
| 2019 | 46 596 € | 38 830 € |
| 2018 | 44 225 € | 40 000 € |
| 2017 | 35 996 € | 38 067 € |
| 2016 | 33 688 € | 37 467 € |
| 2015 | 37 622 € | 36 369 € |
| 2014 | 23 795 € | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Marek Tomko | 86 140 € |
|---|---|
| medián okresu Bardejov | 54 600 € |
| medián kraja | 46 196 € |
| medián Slovenska | 46 201 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Agrapa s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 208 430 € (2025)
- SORTIS s.r.o.Komárno · tržby 208 404 € (2025)
- LTVD Solutions, s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 208 336 € (2025)
- ENTER 21 s. r. o.Hviezdoslavov · tržby 207 922 € (2025)
- DULEKS s.r.o. .Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 207 865 € (2023)
- Impesa s. r. o.Martin · tržby 207 594 € (2025)
- Marthe, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 207 094 € (2025)
- Hayward s.r.o.Banská Bystrica · tržby 206 726 € (2022)
- Denník N, a. s.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 206 590 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Marek Tomko, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Marek Tomko: Bardejov
Marek Tomko sídli na adrese Hlavná 2064/20, 085 01 Bardejov, okres Bardejov. V obci Bardejov je 5 682 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 11 668. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Bardejov: obyvatelia a dáta ›Okres Bardejov ›Adresár firiem v okrese Bardejov ›
Marek Tomko: IČO, sídlo a základné údaje
Marek Tomko s.r.o. (IČO 47462001) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bardejov, okres Bardejov. Dátum vzniku je 19. 10. 2013, na trhu je 12 rokov a štatutárom je Marek Tomko. Za rok 2025 sú v závierke tržby 86 140 € a výsledok hospodárenia +26 961 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti reklamných agentúr (SK NACE 7311) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 19. 10. 2013 |
| Skoršie názvy | XL CONSULTING, s.r.o. |
| Obec | Bardejov |
| Okres | Okres Bardejov |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví reklama a prieskum trhu (SK NACE 73) Marek Tomko s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 86 140 €, typická firma odvetvia 46 201 € (medián z 7 050 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bardejov ›Reklama a prieskum trhu: tržby a mzdy ›Reklama a prieskum trhu v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Bardejov ›
Sieť prepojení firmy Marek Tomko
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Marek Tomko
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Marek Tomko
- Tendre7súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 100 €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 198 tis. €
- Končiace zmluvy161zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 4 200 €
- Výhry konkurentov61firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 600 €
- Diery na trhu12odvetví chýba v meste Bardejovtypický nepokrytý dopyt 2,7 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava583 zmlúv za 3 roky · 4 609 073 € · naposledy 12. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.573 zmlúv za 3 roky · 2 340 996 € · naposledy 6. 10. 2026Slovenská televízia a rozhlas520 zmlúv za 3 roky · 13 859 800 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 1 448 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Bardejov
MAKOS, a.s.NsP Sv. Jakuba, n.o., BardejovHUDOS s.r.o.CIMBAĽÁK s.r.o.BARDEJOVSKÉ KÚPELE a. s.Všetky firmy v obci Bardejov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 73.11) v okrese Bardejov
MM-PRO GROUP, spol. s r. o.SAMIFARM s.r.o.PROFITENT s. r. o.E8company s. r. o.IS ELEKTRO, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.