DAVERO s.r.o.
Banská Bystrica · Ostatný nešpecializovaný maloobchod
8 810 €tržby 2025 ▼ 49 %−231 €strata 2025aktívna 13 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 7 549 €, výsledok hospodárenia -735 €
- 14 : tržby 20 998 €, výsledok hospodárenia 1 738 €
- 15 : tržby 14 676 €, výsledok hospodárenia -6 972 €
- 16 : tržby 17 095 €, výsledok hospodárenia 709 €
- 17 : tržby 10 432 €, výsledok hospodárenia -597 €
- 18 : tržby 2 662 €, výsledok hospodárenia 1 780 €
- 19 : tržby 7 704 €, výsledok hospodárenia 1 594 €
- 20 : tržby 11 348 €, výsledok hospodárenia 1 047 €
- 21 : tržby 4 950 €, výsledok hospodárenia 206 €
- 22 : tržby 4 275 €, výsledok hospodárenia 1 962 €
- 23 : tržby 15 719 €, výsledok hospodárenia -25 €
- 24 : tržby 17 293 €, výsledok hospodárenia 5 445 €
- 25 : tržby 8 810 €, výsledok hospodárenia -231 €
DAVERO s.r.o. (IČO 47458780) mala v roku 2025 tržby 8 810 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci DAVERO
DAVERO má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 3 323 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 3 323 € | — |
| 2024 | — | 3 682 € | — |
| 2023 | — | 4 063 € | — |
| 2022 | — | 6 545 € | — |
| 2021 | — | 4 847 € | — |
| 2020 | — | 3 938 € | — |
| 2019 | — | 5 518 € | — |
| 2013 | — | 1 290 € | 950 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 7. 10. 2026.
Konateľ DAVERO
Podľa Registra právnických osôb koná za DAVERO 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník DAVERO
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok DAVERO
Za rok 2025 má DAVERO v závierke tržby 8 810 €, o 49,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −231 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2014: 20 998 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát DAVERO
Najvyššie tržby: rok 2014, 20 998 €. Najnižšie: rok 2018, 2 662 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 8 810 € |
| 2024 | 17 293 € |
| 2023 | 15 719 € |
| 2022 | 4 275 € |
| 2021 | 4 950 € |
| 2020 | 11 348 € |
| 2019 | 7 704 € |
| 2018 | 2 662 € |
| 2017 | 10 432 € |
| 2016 | 17 095 € |
| 2015 | 14 676 € |
| 2014 | 20 998 € |
| 2013 | 7 549 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 5 921 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −231 € |
| 2024 | 5 445 € |
| 2023 | −25 € |
| 2022 | 1 962 € |
| 2021 | 206 € |
| 2020 | 1 047 € |
| 2019 | 1 594 € |
| 2018 | 1 780 € |
| 2017 | −597 € |
| 2016 | 709 € |
| 2015 | −6 972 € |
| 2014 | 1 738 € |
| 2013 | −735 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DAVERO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −2,6 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DAVERO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −2,6 % | +2,3 % |
| 2024 | +31,5 % | +2,1 % |
| 2023 | −0,2 % | +1,4 % |
| 2022 | +45,9 % | +1,3 % |
| 2021 | +4,2 % | +1,2 % |
| 2020 | +9,2 % | +1,1 % |
| 2019 | +20,7 % | +1,1 % |
| 2018 | +66,9 % | +1,2 % |
| 2017 | −5,7 % | +1,7 % |
| 2016 | +4,1 % | +1,6 % |
| 2015 | −47,5 % | +1,3 % |
| 2014 | +8,3 % | — |
| 2013 | −9,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 12 rokov, najviac v roku 2023 (+267,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −49,1 % |
| 2024 | +10,0 % |
| 2023 | +267,7 % |
| 2022 | −13,6 % |
| 2021 | −56,4 % |
| 2020 | +47,3 % |
| 2019 | +189,4 % |
| 2018 | −74,5 % |
| 2017 | −39,0 % |
| 2016 | +16,5 % |
| 2015 | −30,1 % |
| 2014 | +178,2 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DAVERO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 13 130 €, vlastné imanie 10 871 € a záväzky 2 259 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 13 130 € | 10 871 € | 2 259 € |
| 2024 | 15 729 € | 11 102 € | 4 627 € |
| 2023 | 13 434 € | 5 657 € | 7 777 € |
| 2022 | 7 217 € | 5 682 € | 1 535 € |
| 2021 | 5 436 € | 3 720 € | 1 716 € |
| 2020 | 6 436 € | 3 564 € | 2 872 € |
| 2019 | 4 481 € | 2 516 € | 1 965 € |
| 2018 | 5 266 € | 923 € | 4 343 € |
| 2017 | 1 424 € | −857 € | 2 281 € |
| 2016 | 6 198 € | −261 € | 6 459 € |
| 2015 | 7 679 € | −969 € | 8 648 € |
| 2014 | 11 347 € | 6 003 € | 5 344 € |
| 2013 | 5 470 € | 4 265 € | 1 205 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DAVERO (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 810 € | −231 € | 13 130 € | 10 871 € | 2 259 € | 4 594 € | −2,6 % |
| 2024 | 17 293 € | 5 445 € | 15 729 € | 11 102 € | 4 627 € | 11 299 € | +31,5 % |
| 2023 | 15 719 € | −25 € | 13 434 € | 5 657 € | 7 777 € | 1 280 € | −0,2 % |
| 2022 | 4 275 € | 1 962 € | 7 217 € | 5 682 € | 1 535 € | 1 860 € | +45,9 % |
| 2021 | 4 950 € | 206 € | 5 436 € | 3 720 € | 1 716 € | 1 608 € | +4,2 % |
| 2020 | 11 348 € | 1 047 € | 6 436 € | 3 564 € | 2 872 € | 1 095 € | +9,2 % |
| 2019 | 7 704 € | 1 594 € | 4 481 € | 2 516 € | 1 965 € | 3 361 € | +20,7 % |
| 2018 | 2 662 € | 1 780 € | 5 266 € | 923 € | 4 343 € | −1 426 € | +66,9 % |
| 2017 | 10 432 € | −597 € | 1 424 € | −857 € | 2 281 € | 3 141 € | −5,7 % |
| 2016 | 17 095 € | 709 € | 6 198 € | −261 € | 6 459 € | 9 942 € | +4,1 % |
| 2015 | 14 676 € | −6 972 € | 7 679 € | −969 € | 8 648 € | 1 497 € | −47,5 % |
| 2014 | 20 998 € | 1 738 € | 11 347 € | 6 003 € | 5 344 € | 9 560 € | +8,3 % |
| 2013 | 7 549 € | −735 € | 5 470 € | 4 265 € | 1 205 € | 641 € | −9,7 % |
Riziko: zaplatí DAVERO?
Peniaze od štátu: DAVERO
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy DAVERO
Dátum vzniku DAVERO je 3. 10. 2013, teda pred 13 rokmi. Skoršie obchodné meno: Nika BB spol. s r.o.. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/25086/S
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2023879165 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 7 549 € · majetok 5 470 €
- Zmena obchodného menaPredtým Nika BB spol. s r.o., odvtedy DAVERO s.r.o.
- Nový štatutár: Ing. Juraj HorňákKonateľ
- Nový spoločník: Ing. Juraj HorňákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 8 810 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DAVERO
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- počítačové služby
- opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu: elektrické zariadenia bez obmedzenia napätia vrátane bleskozvodov v objektoch bez nebezpečenstva výbuchu a v objektoch s nebezpečenstvom výbuchu
- Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravy
- Výroba potravinárskych a škrobových výrobkov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
DAVERO v odvetví maloobchod
DAVERO je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť ostatný nešpecializovaný maloobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 643 € (17 953 závierok), DAVERO má 8 810 €, čo je 9 % mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 1 784 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DAVERO 559. z 646.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 000 €, polovica do 97 643 €, tri štvrtiny do 451 627 €; 10 % firiem má viac než 1 461 451 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 174 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 000 € |
| medián | 97 643 € |
| horný kvartil | 451 627 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 461 451 € |
| DAVERO | 8 810 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- DAVERO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DAVERO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DAVERO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 8 810 € | 97 643 € |
| 2024 | 17 293 € | 93 145 € |
| 2023 | 15 719 € | 95 743 € |
| 2022 | 4 275 € | 101 116 € |
| 2021 | 4 950 € | 87 423 € |
| 2020 | 11 348 € | 81 900 € |
| 2019 | 7 704 € | 85 084 € |
| 2018 | 2 662 € | 80 953 € |
| 2017 | 10 432 € | 74 679 € |
| 2016 | 17 095 € | 63 581 € |
| 2015 | 14 676 € | 73 009 € |
| 2014 | 20 998 € | — |
| 2013 | 7 549 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DAVERO | 8 810 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 65 769 € |
| medián kraja | 90 449 € |
| medián Slovenska | 97 643 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Aries PD s. r. o.Prievidza · tržby 19 384 € (2025)
- C.F.M, s.r.o.Hôrky · tržby 19 376 € (2025)
- Roberrian plus, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 19 376 € (2025)
- ALL 5 s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 19 374 € (2017)
- D&V DISTRACT COMPANY s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 19 371 € (2025)
- Glassbeads, s.r.o.Prievidza · tržby 19 367 € (2025)
- POL.SK, s.r.o.Veľký Šariš · tržby 19 367 € (2025)
- NOXSTORE s. r. o.Košice - mestská časť Západ · tržby 19 354 € (2025)
- System Partner Plus, s.r.o.Pezinok · tržby 19 344 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DAVERO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Banská Bystrica ›
Sídlo DAVERO: Banská Bystrica
DAVERO sídli na adrese Krivánska 6615/28, 974 11 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 493 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 830. Na tej istej adrese je zapísaných 16 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
DAVERO: IČO, sídlo a základné údaje
DAVERO s.r.o. (IČO 47458780) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 3. 10. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Ing. Juraj Horňák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 8 810 € a výsledok hospodárenia −231 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatný nešpecializovaný maloobchod (SK NACE 4712) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 3. 10. 2013 |
| Skoršie názvy | Nika BB spol. s r.o. |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 15 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) DAVERO s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 8 810 €, typická firma odvetvia 97 643 € (medián z 17 953 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy DAVERO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu DAVERO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu DAVERO
- Tendre9súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 93 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy216zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 9 500 €
- Výhry konkurentov102firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 900 €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava2 235 zmlúv za 3 roky · 18 588 515 € · naposledy 7. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.1 345 zmlúv za 3 roky · 629 757 € · naposledy 30. 9. 2026Vojenský historický ústav158 zmlúv za 3 roky · 1 887 006 € · naposledy 6. 10. 2026 Všetkých 1 871 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
HOPE spol. s r.o. v likvidácii
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.19) v okrese Banská Bystrica
BenTrade, s.r.o.DASelect, s.r.o.FENIX SLOVENSKO s.r.o.STACOMB, s.r.o.AKCENT NOVA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.