Temperatura, s.r.o.
Lužianky · Inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení
93 128 €tržby 2025 ▼ 21 %−785 €strata 2025aktívna 13 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 12. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 34 732 €, výsledok hospodárenia 557 €
- 14 : tržby 72 255 €, výsledok hospodárenia -973 €
- 15 : tržby 51 879 €, výsledok hospodárenia -25 €
- 16 : tržby 83 121 €, výsledok hospodárenia 2 561 €
- 17 : tržby 120 446 €, výsledok hospodárenia 6 978 €
- 18 : tržby 137 531 €, výsledok hospodárenia 608 €
- 19 : tržby 275 288 €, výsledok hospodárenia 27 795 €
- 20 : tržby 137 521 €, výsledok hospodárenia 646 €
- 21 : tržby 131 488 €, výsledok hospodárenia 2 035 €
- 22 : tržby 151 602 €, výsledok hospodárenia 4 630 €
- 23 : tržby 163 766 €, výsledok hospodárenia 1 088 €
- 24 : tržby 118 392 €, výsledok hospodárenia 894 €
- 25 : tržby 93 128 €, výsledok hospodárenia -785 €
Temperatura, s.r.o. (IČO 47366613) mala v roku 2025 tržby 93 128 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Temperatura
V roku 2025 mala Temperatura priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 16 034 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 16 034 € | — |
| 2024 | — | 12 077 € | — |
| 2023 | — | 20 050 € | — |
| 2022 | — | 15 815 € | — |
| 2021 | — | 16 762 € | — |
| 2020 | — | 22 976 € | — |
| 2019 | — | 17 219 € | — |
| 2018 | — | 6 977 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konateľ Temperatura
Podľa Registra právnických osôb koná za Temperatura 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Spoločník Temperatura
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Juraj Buch100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Juraj Buchod 20. 8. 2013 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Temperatura
Za rok 2025 má Temperatura v závierke tržby 93 128 €, o 21,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −785 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 275 288 €.
Výkaz ziskov a strát Temperatura
Najvyššie tržby: rok 2019, 275 288 €. Najnižšie: rok 2013, 34 732 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 93 128 € |
| 2024 | 118 392 € |
| 2023 | 163 766 € |
| 2022 | 151 602 € |
| 2021 | 131 488 € |
| 2020 | 137 521 € |
| 2019 | 275 288 € |
| 2018 | 137 531 € |
| 2017 | 120 446 € |
| 2016 | 83 121 € |
| 2015 | 51 879 € |
| 2014 | 72 255 € |
| 2013 | 34 732 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 3 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 46 009 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −785 € |
| 2024 | 894 € |
| 2023 | 1 088 € |
| 2022 | 4 630 € |
| 2021 | 2 035 € |
| 2020 | 646 € |
| 2019 | 27 795 € |
| 2018 | 608 € |
| 2017 | 6 978 € |
| 2016 | 2 561 € |
| 2015 | −25 € |
| 2014 | −973 € |
| 2013 | 557 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Temperatura
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,8 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Temperatura | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,8 % | +4,2 % |
| 2024 | +0,8 % | +3,0 % |
| 2023 | +0,7 % | +2,0 % |
| 2022 | +3,1 % | +1,7 % |
| 2021 | +1,5 % | +1,6 % |
| 2020 | +0,5 % | +1,7 % |
| 2019 | +10,1 % | +1,9 % |
| 2018 | +0,4 % | +2,3 % |
| 2017 | +5,8 % | +3,3 % |
| 2016 | +3,1 % | +3,3 % |
| 2015 | 0,0 % | +2,7 % |
| 2014 | −1,3 % | — |
| 2013 | +1,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 12 rokov, najviac v roku 2014 (+108,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −21,3 % |
| 2024 | −27,7 % |
| 2023 | +8,0 % |
| 2022 | +15,3 % |
| 2021 | −4,4 % |
| 2020 | −50,0 % |
| 2019 | +100,2 % |
| 2018 | +14,2 % |
| 2017 | +44,9 % |
| 2016 | +60,2 % |
| 2015 | −28,2 % |
| 2014 | +108,0 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Temperatura
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 59 644 €, vlastné imanie 51 008 € a záväzky 8 636 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 59 644 € | 51 008 € | 8 636 € |
| 2024 | 66 844 € | 51 793 € | 15 051 € |
| 2023 | 69 672 € | 50 899 € | 18 773 € |
| 2022 | 60 138 € | 49 811 € | 10 327 € |
| 2021 | 54 963 € | 45 182 € | 9 781 € |
| 2020 | 61 612 € | 43 147 € | 18 465 € |
| 2019 | 70 411 € | 42 501 € | 27 910 € |
| 2018 | 37 787 € | 14 706 € | 23 081 € |
| 2017 | 30 939 € | 14 098 € | 16 841 € |
| 2016 | 22 861 € | 7 121 € | 15 740 € |
| 2015 | 24 379 € | 4 559 € | 19 820 € |
| 2014 | 5 860 € | 4 584 € | 1 276 € |
| 2013 | 6 389 € | 5 557 € | 832 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Temperatura (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 93 128 € | −785 € | 59 644 € | 51 008 € | 8 636 € | 18 199 € | −0,8 % |
| 2024 | 118 392 € | 894 € | 66 844 € | 51 793 € | 15 051 € | 24 482 € | +0,8 % |
| 2023 | 163 766 € | 1 088 € | 69 672 € | 50 899 € | 18 773 € | 22 529 € | +0,7 % |
| 2022 | 151 602 € | 4 630 € | 60 138 € | 49 811 € | 10 327 € | 17 861 € | +3,1 % |
| 2021 | 131 488 € | 2 035 € | 54 963 € | 45 182 € | 9 781 € | 19 312 € | +1,5 % |
| 2020 | 137 521 € | 646 € | 61 612 € | 43 147 € | 18 465 € | 19 089 € | +0,5 % |
| 2019 | 275 288 € | 27 795 € | 70 411 € | 42 501 € | 27 910 € | 36 794 € | +10,1 % |
| 2018 | 137 531 € | 608 € | 37 787 € | 14 706 € | 23 081 € | 7 957 € | +0,4 % |
| 2017 | 120 446 € | 6 978 € | 30 939 € | 14 098 € | 16 841 € | 7 265 € | +5,8 % |
| 2016 | 83 121 € | 2 561 € | 22 861 € | 7 121 € | 15 740 € | 9 448 € | +3,1 % |
| 2015 | 51 879 € | −25 € | 24 379 € | 4 559 € | 19 820 € | 2 742 € | 0,0 % |
| 2014 | 72 255 € | −973 € | 5 860 € | 4 584 € | 1 276 € | 1 041 € | −1,3 % |
| 2013 | 34 732 € | 557 € | 6 389 € | 5 557 € | 832 € | 1 095 € | +1,6 % |
Riziko: zaplatí Temperatura?
Temperatura a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Temperatura v objeme 18 158 € z roku 2019. Najväčší objem je s odberateľom Agroinštitút Nitra, štátny podnik: 18 158 € v 1 zmluve.
História firmy Temperatura
Dátum vzniku Temperatura je 20. 8. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/34906/N
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 34 732 € · majetok 6 389 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023834967
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Agroinštitút Nitra, štátny podnik, hodnota zmluvy 18 158 €. Firma vznikla 20. 8. 2013.
- Nový spoločník: Ing. Juraj BuchSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 93 128 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Temperatura
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- prenájom hnuteľných vecí
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- prípravné práce k realizácii stavby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
- montáž, rekonštrukcie, údržba vyhradených plynových a tlakových zariadení
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Temperatura v odvetví špecializované stavebné práce
Temperatura je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 954 € (14 574 závierok), Temperatura má 93 128 €, čo je 1,3-násobok mediánu. V okrese Nitra je v tomto odvetví 3 622 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Temperatura 284. z 630.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 740 €, polovica do 71 954 €, tri štvrtiny do 269 089 €; 10 % firiem má viac než 853 119 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 767 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 740 € |
| medián | 71 954 € |
| horný kvartil | 269 089 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 119 € |
| Temperatura | 93 128 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Temperatura
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Temperatura s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Temperatura | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 93 128 € | 71 954 € |
| 2024 | 118 392 € | 79 046 € |
| 2023 | 163 766 € | 84 776 € |
| 2022 | 151 602 € | 86 378 € |
| 2021 | 131 488 € | 76 829 € |
| 2020 | 137 521 € | 75 550 € |
| 2019 | 275 288 € | 86 068 € |
| 2018 | 137 531 € | 83 121 € |
| 2017 | 120 446 € | 79 675 € |
| 2016 | 83 121 € | 74 221 € |
| 2015 | 51 879 € | 72 054 € |
| 2014 | 72 255 € | — |
| 2013 | 34 732 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Temperatura | 93 128 € |
|---|---|
| medián okresu Nitra | 73 218 € |
| medián kraja | 68 352 € |
| medián Slovenska | 71 954 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ML BAU s.r.o.Santovka · tržby 208 694 € (2025)
- KROVY s.r.o.Lukavica · tržby 208 566 € (2025)
- FnN, s. r. o.Martin · tržby 208 500 € (2025)
- ALM Company s. r. o.Komjatná · tržby 208 437 € (2025)
- SERVIS R.F.M., s.r.o.Senec · tržby 208 352 € (2025)
- Stavebno montážna firma Šuhaj, s.r.o.Brezovka · tržby 208 349 € (2025)
- Gammar, s. r. o.Černík · tržby 208 215 € (2025)
- STAVEBNÉ MATERIÁLY POPRAD s.r.o.Poprad · tržby 208 211 € (2025)
- UNIVERS, spol. s r.o.Spišský Štvrtok · tržby 208 175 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Temperatura, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Temperatura: Lužianky
Temperatura sídli na adrese Edisonova 21, 951 41 Lužianky, okres Nitra. V obci Lužianky je 557 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 31 552.
Lužianky: obyvatelia a dáta ›Okres Nitra ›Adresár firiem v okrese Nitra ›
Temperatura: IČO, sídlo a základné údaje
Temperatura, s.r.o. (IČO 47366613) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Lužianky, okres Nitra. Dátum vzniku je 20. 8. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Ing. Juraj Buch. Za rok 2025 sú v závierke tržby 93 128 € a výsledok hospodárenia −785 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení (SK NACE 4322) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 20. 8. 2013 |
| Obec | Lužianky |
| Okres | Okres Nitra |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) Temperatura, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 93 128 €, typická firma odvetvia 71 954 € (medián z 14 574 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Nitra ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Nitrianskom kraji ›Mzdy v okrese Nitra ›
Sieť prepojení firmy Temperatura
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Temperatura
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Temperatura
- Tendre123súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 969 tis. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy43zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 36 tis. €
- Výhry konkurentov507firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 196 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Lužiankytypický nepokrytý dopyt 160 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Nitra164 zmlúv za 3 roky · 2 550 412 € · naposledy 16. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.150 zmlúv za 3 roky · 185 936 € · naposledy 29. 9. 2026Stredná odborná škola stavebná86 zmlúv za 3 roky · · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 754 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Lužianky
Gestamp Nitra, s. r. o.Teta drogérie SR s. r.o.Solvent SR, spol. s r.o.GU SLOVENSKO, s.r.o.STEEP PLAST Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v obci Lužianky ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.22) v okrese Nitra
V.I.Trade s.r.o.PROPLAST plus, s.r.o.BOTTYÁN, s.r.o.Novoklim s.r.o.Techmontstav Nitra, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.