ZUNOS s.r.o.
Bratislava - Ružinov · Počítačová infraštruktúra, spracovanie dát, poskytovanie serverového priestoru a súvisiace činnosti
177 387 €tržby 2025 ▲ 8 %+4 202 €zisk 2025aktívna 13 rokov3 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 31 066 €, výsledok hospodárenia 142 €
- 14 : tržby 127 449 €, výsledok hospodárenia 3 330 €
- 15 : tržby 200 401 €, výsledok hospodárenia 2 898 €
- 16 : tržby 139 702 €, výsledok hospodárenia 2 755 €
- 17 : tržby 74 568 €, výsledok hospodárenia 3 386 €
- 18 : tržby 67 160 €, výsledok hospodárenia 3 635 €
- 19 : tržby 118 261 €, výsledok hospodárenia 3 739 €
- 20 : tržby 96 607 €, výsledok hospodárenia 4 611 €
- 21 : tržby 81 517 €, výsledok hospodárenia 823 €
- 22 : tržby 121 100 €, výsledok hospodárenia 1 038 €
- 23 : tržby 164 484 €, výsledok hospodárenia 3 675 €
- 24 : tržby 164 682 €, výsledok hospodárenia 3 700 €
- 25 : tržby 177 387 €, výsledok hospodárenia 4 202 €
ZUNOS s.r.o. (IČO 47327642) mala v roku 2025 tržby 177 387 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 13. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ZUNOS
V roku 2025 mala ZUNOS priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 39 861 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 811 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Informácie a komunikácia v okrese Bratislava II bola v roku 2025 3 410 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 39 861 € | 29 179 € |
| 2024 | — | 40 772 € | 29 867 € |
| 2023 | — | 27 615 € | 20 352 € |
| 2022 | — | 18 232 € | 13 414 € |
| 2021 | — | 12 300 € | 7 682 € |
| 2020 | — | 11 351 € | 10 826 € |
| 2019 | — | 13 114 € | 9 673 € |
| 2018 | — | 12 166 € | 8 957 € |
| 2017 | — | 4 115 € | 3 062 € |
| 2016 | — | 8 416 € | 6 334 € |
| 2015 | — | 18 313 € | 13 717 € |
| 2014 | — | 11 733 € | 8 643 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- ZUNOS, mzdové náklady na zamestnanca811 €
- Informácie a komunikácia v okrese Bratislava II3 410 €
- Všetky odvetvia v okrese Bratislava II2 453 €
- Informácie a komunikácia na Slovensku2 930 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Informácie a komunikácia, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 73 % 29 179 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 10 402 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.
Konateľ ZUNOS
Podľa Registra právnických osôb koná za ZUNOS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Spoločník ZUNOS
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ján Zelený100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ján Zelenýod 2. 8. 2013 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ZUNOS
Za rok 2025 má ZUNOS v závierke tržby 177 387 €, o 7,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +4 202 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 200 401 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 117 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát ZUNOS
Najvyššie tržby: rok 2015, 200 401 €. Najnižšie: rok 2013, 31 066 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 177 387 € |
| 2024 | 164 682 € |
| 2023 | 164 484 € |
| 2022 | 121 100 € |
| 2021 | 81 517 € |
| 2020 | 96 607 € |
| 2019 | 118 261 € |
| 2018 | 67 160 € |
| 2017 | 74 568 € |
| 2016 | 139 702 € |
| 2015 | 200 401 € |
| 2014 | 127 449 € |
| 2013 | 31 066 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 13 rokoch, strata v 0 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 37 934 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 4 202 € |
| 2024 | 3 700 € |
| 2023 | 3 675 € |
| 2022 | 1 038 € |
| 2021 | 823 € |
| 2020 | 4 611 € |
| 2019 | 3 739 € |
| 2018 | 3 635 € |
| 2017 | 3 386 € |
| 2016 | 2 755 € |
| 2015 | 2 898 € |
| 2014 | 3 330 € |
| 2013 | 142 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ZUNOS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +2,4 %, medián odvetvia +9,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ZUNOS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +2,4 % | +9,7 % |
| 2024 | +2,2 % | +6,9 % |
| 2023 | +2,2 % | +6,2 % |
| 2022 | +0,9 % | +5,7 % |
| 2021 | +1,0 % | +6,5 % |
| 2020 | +4,8 % | +5,9 % |
| 2019 | +3,2 % | +4,9 % |
| 2018 | +5,4 % | +4,7 % |
| 2017 | +4,5 % | +6,7 % |
| 2016 | +2,0 % | +6,6 % |
| 2015 | +1,4 % | +6,4 % |
| 2014 | +2,6 % | — |
| 2013 | +0,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 12 rokov, najviac v roku 2014 (+310,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +7,7 % |
| 2024 | +0,1 % |
| 2023 | +35,8 % |
| 2022 | +48,6 % |
| 2021 | −15,6 % |
| 2020 | −18,3 % |
| 2019 | +76,1 % |
| 2018 | −9,9 % |
| 2017 | −46,6 % |
| 2016 | −30,3 % |
| 2015 | +57,2 % |
| 2014 | +310,3 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ZUNOS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 54 851 €, vlastné imanie 44 834 € a záväzky 10 017 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 54 851 € | 44 834 € | 10 017 € |
| 2024 | 51 489 € | 40 632 € | 10 857 € |
| 2023 | 44 031 € | 35 532 € | 8 499 € |
| 2022 | 41 836 € | 31 857 € | 9 979 € |
| 2021 | 41 890 € | 30 819 € | 11 071 € |
| 2020 | 38 929 € | 29 996 € | 8 933 € |
| 2019 | 36 156 € | 25 385 € | 10 771 € |
| 2018 | 32 650 € | 21 646 € | 11 004 € |
| 2017 | 31 374 € | 23 211 € | 8 163 € |
| 2016 | 28 277 € | 14 125 € | 14 152 € |
| 2015 | 26 332 € | 11 370 € | 14 962 € |
| 2014 | 10 245 € | 8 472 € | 1 773 € |
| 2013 | 5 807 € | 5 142 € | 665 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ZUNOS (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 177 387 € | 4 202 € | 54 851 € | 44 834 € | 10 017 € | 47 985 € | +2,4 % |
| 2024 | 164 682 € | 3 700 € | 51 489 € | 40 632 € | 10 857 € | 47 877 € | +2,2 % |
| 2023 | 164 484 € | 3 675 € | 44 031 € | 35 532 € | 8 499 € | 34 860 € | +2,2 % |
| 2022 | 121 100 € | 1 038 € | 41 836 € | 31 857 € | 9 979 € | 22 343 € | +0,9 % |
| 2021 | 81 517 € | 823 € | 41 890 € | 30 819 € | 11 071 € | 14 574 € | +1,0 % |
| 2020 | 96 607 € | 4 611 € | 38 929 € | 29 996 € | 8 933 € | 18 351 € | +4,8 % |
| 2019 | 118 261 € | 3 739 € | 36 156 € | 25 385 € | 10 771 € | 24 591 € | +3,2 % |
| 2018 | 67 160 € | 3 635 € | 32 650 € | 21 646 € | 11 004 € | 18 004 € | +5,4 % |
| 2017 | 74 568 € | 3 386 € | 31 374 € | 23 211 € | 8 163 € | 9 348 € | +4,5 % |
| 2016 | 139 702 € | 2 755 € | 28 277 € | 14 125 € | 14 152 € | 12 199 € | +2,0 % |
| 2015 | 200 401 € | 2 898 € | 26 332 € | 11 370 € | 14 962 € | 22 316 € | +1,4 % |
| 2014 | 127 449 € | 3 330 € | 10 245 € | 8 472 € | 1 773 € | 14 942 € | +2,6 % |
| 2013 | 31 066 € | 142 € | 5 807 € | 5 142 € | 665 € | 2 850 € | +0,5 % |
Riziko: zaplatí ZUNOS?
ZUNOS a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom ZUNOS z roku 2020.
História firmy ZUNOS
Dátum vzniku ZUNOS je 2. 8. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/90978/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 31 066 € · majetok 5 807 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023823318
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava. Firma vznikla 2. 8. 2013.
- Nový spoločník: Ján ZelenýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 177 387 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ZUNOS
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- Počítačové služby
- Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Prenájom hnuteľných vecí
- Administratívne služby
- Reklamné a marketingové služby
- Prevádzkovanie výdajne stravy
- Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Donášková služba
- Diskotekárska činnosť
- Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
ZUNOS v odvetví informačné služby
ZUNOS je v registri v odvetví Informačné služby (SK NACE 63), činnosť počítačová infraštruktúra, spracovanie dát, poskytovanie serverového priestoru a súvisiace činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 416 € (2 073 závierok), ZUNOS má 177 387 €, čo je 3,5-násobok mediánu. V okrese Bratislava II je v tomto odvetví 711 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ZUNOS 89. z 272.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 21 194 €, polovica do 51 416 €, tri štvrtiny do 144 180 €; 10 % firiem má viac než 569 754 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 909 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 21 194 € |
| medián | 51 416 € |
| horný kvartil | 144 180 € |
| 10 % firiem má viac než | 569 754 € |
| ZUNOS | 177 387 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ZUNOS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ZUNOS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ZUNOS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 177 387 € | 51 416 € |
| 2024 | 164 682 € | 49 462 € |
| 2023 | 164 484 € | 49 007 € |
| 2022 | 121 100 € | 48 109 € |
| 2021 | 81 517 € | 47 261 € |
| 2020 | 96 607 € | 43 657 € |
| 2019 | 118 261 € | 43 887 € |
| 2018 | 67 160 € | 42 401 € |
| 2017 | 74 568 € | 39 839 € |
| 2016 | 139 702 € | 39 597 € |
| 2015 | 200 401 € | 37 822 € |
| 2014 | 127 449 € | — |
| 2013 | 31 066 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ZUNOS | 177 387 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava II | 78 243 € |
| medián kraja | 65 285 € |
| medián Slovenska | 51 416 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- NATECH spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 419 365 € (2025)
- APM Consulting, s.r.o.Trenčín · tržby 418 839 € (2025)
- KEZ, s.r.o.Jasenov · tržby 418 538 € (2025)
- ZEXON s.r.o.Žilina · tržby 417 152 € (2025)
- EponaCom, s.r.o.Humenné · tržby 412 241 € (2025)
- IP Security Consulting s.r.o.Príbovce · tržby 407 155 € (2019)
- Glamen s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 406 594 € (2025)
- DELNET SLOVAKIA, s. r. o.Trenčín · tržby 406 567 € (2025)
- JUVIMIX, s. r. o.Dunajská Streda · tržby 399 569 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ZUNOS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ZUNOS: Bratislava - Ružinov
ZUNOS sídli na adrese Vrútocká 40, 821 04 Bratislava-Ružinov, okres Bratislava II. V obci Bratislava - Ružinov je 43 533 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 54 829. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Bratislava - Ružinov: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava II ›Adresár firiem v okrese Bratislava II ›
ZUNOS: IČO, sídlo a základné údaje
ZUNOS s.r.o. (IČO 47327642) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Ružinov, okres Bratislava II. Dátum vzniku je 2. 8. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Ján Zelený. Za rok 2025 sú v závierke tržby 177 387 € a výsledok hospodárenia +4 202 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačová infraštruktúra, spracovanie dát, poskytovanie serverového priestoru a súvisiace činnosti (SK NACE 6310) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 2. 8. 2013 |
| Obec | Bratislava - Ružinov |
| Okres | Okres Bratislava II |
| Vyrubená daň z príjmov | 1 117 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 21 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví informačné služby (SK NACE 63) ZUNOS s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 177 387 €, typická firma odvetvia 51 416 €, čo je 3,5-násobok mediánu (medián z 2 073 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava II ›Informačné služby: tržby a mzdy ›Informačné služby v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava II ›
Sieť prepojení firmy ZUNOS
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ZUNOS
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ZUNOS
- Tendre10súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 998 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy79zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 12 tis. €
- Výhry konkurentov48firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 133 tis. €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Bratislava - Ružinov
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava170 zmlúv za 3 roky · 2 139 689 € · naposledy 24. 9. 2026Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR126 zmlúv za 3 roky · 28 085 462 € · naposledy 28. 5. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.121 zmlúv za 3 roky · 275 994 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 233 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov
SLOVNAFT, a.s.Slovenské elektrárne, a.s.Lidl Slovenská republika, s.r.o.Slovak Telekom, a.s.Alza.sk s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 63.11) v okrese Bratislava II
Accenture Technology Solutions - Slovakia…Deutsche Telekom Cloud Services s.r.o.AUREUS + a. s.CRIF - Slovak Credit Bureau, s. r. o.Websupport s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.