COVEX servis, s.r.o.
Vasiľov · Výroba ostatných strojov na špeciálne účely i. n.
14 726 €tržby 2025 ▼ 39 %+816 €zisk 2025aktívna 13 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 35 166 €, výsledok hospodárenia 1 192 €
- 14 : tržby 9 191 €, výsledok hospodárenia -10 985 €
- 15 : tržby 59 661 €, výsledok hospodárenia 10 581 €
- 16 : tržby 43 247 €, výsledok hospodárenia 7 151 €
- 17 : tržby 17 570 €, výsledok hospodárenia -7 877 €
- 18 : tržby 43 003 €, výsledok hospodárenia 6 620 €
- 19 : tržby 7 169 €, výsledok hospodárenia -10 252 €
- 20 : tržby 18 028 €, výsledok hospodárenia 1 088 €
- 21 : tržby 6 221 €, výsledok hospodárenia -7 940 €
- 22 : tržby 2 936 €, výsledok hospodárenia -10 980 €
- 23 : tržby 23 869 €, výsledok hospodárenia 11 416 €
- 24 : tržby 24 314 €, výsledok hospodárenia 10 908 €
- 25 : tržby 14 726 €, výsledok hospodárenia 816 €
COVEX servis, s.r.o. (IČO 47103353) mala v roku 2025 tržby 14 726 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci COVEX servis
V roku 2025 mala COVEX servis priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 13 984 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 13 984 € | 9 893 € |
| 2024 | — | 11 876 € | 8 348 € |
| 2023 | — | 10 973 € | 8 421 € |
| 2022 | — | 18 862 € | 14 475 € |
| 2021 | — | 19 562 € | 15 037 € |
| 2020 | — | 17 073 € | 12 993 € |
| 2019 | — | 17 348 € | 13 217 € |
| 2018 | — | 9 379 € | 7 150 € |
| 2017 | — | 6 614 € | 5 231 € |
| 2016 | — | 6 063 € | 4 728 € |
| 2015 | — | 5 735 € | 4 569 € |
| 2014 | — | 5 570 € | 4 033 € |
| 2013 | — | 3 142 € | 2 069 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 9 893 €
- Odvody zamestnávateľa 21 % 2 963 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 7. 10. 2026.
Konateľ COVEX servis
Podľa Registra právnických osôb koná za COVEX servis 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločník COVEX servis
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Peter Šangala100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Peter Šangalaod 10. 4. 2013 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok COVEX servis
Za rok 2025 má COVEX servis v závierke tržby 14 726 €, o 39,4 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +816 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 59 661 €.
Výkaz ziskov a strát COVEX servis
Najvyššie tržby: rok 2015, 59 661 €. Najnižšie: rok 2022, 2 936 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 14 726 € |
| 2024 | 24 314 € |
| 2023 | 23 869 € |
| 2022 | 2 936 € |
| 2021 | 6 221 € |
| 2020 | 18 028 € |
| 2019 | 7 169 € |
| 2018 | 43 003 € |
| 2017 | 17 570 € |
| 2016 | 43 247 € |
| 2015 | 59 661 € |
| 2014 | 9 191 € |
| 2013 | 35 166 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 1 738 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 816 € |
| 2024 | 10 908 € |
| 2023 | 11 416 € |
| 2022 | −10 980 € |
| 2021 | −7 940 € |
| 2020 | 1 088 € |
| 2019 | −10 252 € |
| 2018 | 6 620 € |
| 2017 | −7 877 € |
| 2016 | 7 151 € |
| 2015 | 10 581 € |
| 2014 | −10 985 € |
| 2013 | 1 192 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- COVEX servis
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,5 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | COVEX servis | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +5,5 % | +4,0 % |
| 2024 | +44,9 % | +3,1 % |
| 2023 | +47,8 % | +3,1 % |
| 2022 | — | +3,0 % |
| 2021 | — | +2,7 % |
| 2020 | +6,0 % | +2,5 % |
| 2019 | — | +2,4 % |
| 2018 | +15,4 % | +3,0 % |
| 2017 | −44,8 % | +2,9 % |
| 2016 | +16,5 % | +2,7 % |
| 2015 | +17,7 % | +2,7 % |
| 2014 | — | — |
| 2013 | +3,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 10 rokov, najviac v roku 2020 (+151,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −39,4 % |
| 2024 | +1,9 % |
| 2023 | +713,0 % |
| 2022 | −52,8 % |
| 2021 | −65,5 % |
| 2020 | +151,5 % |
| 2019 | −83,3 % |
| 2018 | +144,8 % |
| 2017 | −59,4 % |
| 2016 | −27,5 % |
| 2015 | +549,1 % |
| 2014 | −73,9 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha COVEX servis
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 22 302 €, vlastné imanie 6 736 € a záväzky 15 287 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 22 302 € | 6 736 € | 15 287 € |
| 2024 | 21 874 € | 5 921 € | 15 953 € |
| 2023 | 31 298 € | −4 986 € | 36 284 € |
| 2022 | 16 760 € | −16 402 € | 33 162 € |
| 2021 | 19 127 € | −5 422 € | 24 549 € |
| 2020 | 28 316 € | 2 518 € | 25 798 € |
| 2019 | 18 692 € | 1 429 € | 17 263 € |
| 2018 | 33 727 € | 11 681 € | 22 046 € |
| 2017 | 23 089 € | 5 061 € | 18 028 € |
| 2016 | 36 378 € | 12 939 € | 23 439 € |
| 2015 | 64 374 € | 5 788 € | 58 586 € |
| 2014 | 29 389 € | −4 793 € | 34 182 € |
| 2013 | 16 694 € | 6 192 € | 10 502 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok COVEX servis (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14 726 € | 816 € | 22 302 € | 6 736 € | 15 287 € | 5 471 € | +5,5 % |
| 2024 | 24 314 € | 10 908 € | 21 874 € | 5 921 € | 15 953 € | 14 378 € | +44,9 % |
| 2023 | 23 869 € | 11 416 € | 31 298 € | −4 986 € | 36 284 € | 16 572 € | +47,8 % |
| 2022 | 2 936 € | −10 980 € | 16 760 € | −16 402 € | 33 162 € | −2 228 € | −374,0 % |
| 2021 | 6 221 € | −7 940 € | 19 127 € | −5 422 € | 24 549 € | 1 095 € | −127,6 % |
| 2020 | 18 028 € | 1 088 € | 28 316 € | 2 518 € | 25 798 € | 10 718 € | +6,0 % |
| 2019 | 7 169 € | −10 252 € | 18 692 € | 1 429 € | 17 263 € | 1 027 € | −143,0 % |
| 2018 | 43 003 € | 6 620 € | 33 727 € | 11 681 € | 22 046 € | 17 790 € | +15,4 % |
| 2017 | 17 570 € | −7 877 € | 23 089 € | 5 061 € | 18 028 € | 4 946 € | −44,8 % |
| 2016 | 43 247 € | 7 151 € | 36 378 € | 12 939 € | 23 439 € | 21 461 € | +16,5 % |
| 2015 | 59 661 € | 10 581 € | 64 374 € | 5 788 € | 58 586 € | 25 064 € | +17,7 % |
| 2014 | 9 191 € | −10 985 € | 29 389 € | −4 793 € | 34 182 € | −1 350 € | −119,5 % |
| 2013 | 35 166 € | 1 192 € | 16 694 € | 6 192 € | 10 502 € | 6 405 € | +3,4 % |
Riziko: zaplatí COVEX servis?
COVEX servis a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 9 zmlúv s dodávateľom COVEX servis v objeme 70 580 € z rokov 2018 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Námestovo: 59 466 € v 8 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2022, 11 864 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 10 106 € |
| 2024 | 1 | 9 418 € |
| 2023 | 1 | 4 279 € |
| 2022 | 1 | 11 864 € |
| 2021 | 1 | 11 113 € |
| 2020 | 1 | 10 789 € |
| 2019 | 1 | 9 978 € |
| 2018 | 1 | 3 033 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy COVEX servis
Dátum vzniku COVEX servis je 10. 4. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/58800/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 35 166 € · majetok 16 694 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Námestovo, hodnota zmluvy 3 033 €. Firma vznikla 10. 4. 2013.
- Nový spoločník: Peter ŠangalaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 14 726 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti COVEX servis
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- Výroba strojov pre hospodárske odvetvia
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Vykonávanie odťahovej služby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií
- Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácie
- Výroba metiel, kief a maliarskeho náradia
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
- Zámočníctvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
COVEX servis v odvetví výroba strojov a zariadení
COVEX servis je v registri v odvetví Výroba strojov a zariadení (SK NACE 28), činnosť výroba ostatných strojov na špeciálne účely i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 148 652 € (1 316 závierok), COVEX servis má 14 726 €, čo je 10 % mediánu. V okrese Námestovo je v tomto odvetví 41 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je COVEX servis 14. z 15.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 37 407 €, polovica do 148 652 €, tri štvrtiny do 1 183 967 €; 10 % firiem má viac než 7 059 434 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 11 321 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 37 407 € |
| medián | 148 652 € |
| horný kvartil | 1 183 967 € |
| 10 % firiem má viac než | 7 059 434 € |
| COVEX servis | 14 726 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- COVEX servis
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby COVEX servis s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | COVEX servis | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 14 726 € | 148 652 € |
| 2024 | 24 314 € | 178 952 € |
| 2023 | 23 869 € | 233 151 € |
| 2022 | 2 936 € | 287 754 € |
| 2021 | 6 221 € | 286 672 € |
| 2020 | 18 028 € | 273 218 € |
| 2019 | 7 169 € | 322 141 € |
| 2018 | 43 003 € | 349 304 € |
| 2017 | 17 570 € | 406 219 € |
| 2016 | 43 247 € | 469 395 € |
| 2015 | 59 661 € | 428 721 € |
| 2014 | 9 191 € | — |
| 2013 | 35 166 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| COVEX servis | 14 726 € |
|---|---|
| medián okresu Námestovo | 393 330 € |
| medián kraja | 382 286 € |
| medián Slovenska | 148 652 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- URSCOMPANY s. r. o.Žilina · tržby 33 598 € (2025)
- Knos s.r.o.Košice - mestská časť Sídlisko KVP · tržby 33 391 € (2025)
- PHZ plus, s.r.o.Zamarovce · tržby 33 376 € (2025)
- Meda s.r.o.Veľké Kostoľany · tržby 33 256 € (2022)
- FKD automation s. r. o.Rohožník · tržby 33 093 € (2024)
- VE3K Engineering s. r. o.Trnava · tržby 32 936 € (2025)
- PESOS electronic, s.r.o.Liptovský Mikuláš · tržby 32 910 € (2025)
- Graman s.r.o.Veľké Kostoľany · tržby 32 904 € (2025)
- BD Gastromont, s.r.o.Chocholná-Velčice · tržby 32 835 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb COVEX servis, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo COVEX servis: Vasiľov
COVEX servis sídli na adrese 186, 029 51 Vasiľov, okres Námestovo. V obci Vasiľov je 155 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 384.
Vasiľov: obyvatelia a dáta ›Okres Námestovo ›Adresár firiem v okrese Námestovo ›
COVEX servis: IČO, sídlo a základné údaje
COVEX servis, s.r.o. (IČO 47103353) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Vasiľov, okres Námestovo. Dátum vzniku je 10. 4. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Peter Šangala. Za rok 2025 sú v závierke tržby 14 726 € a výsledok hospodárenia +816 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatných strojov na špeciálne účely i. n. (SK NACE 2899) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 10. 4. 2013 |
| Obec | Vasiľov |
| Okres | Okres Námestovo |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba strojov a zariadení (SK NACE 28) COVEX servis, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 14 726 €, typická firma odvetvia 148 652 € (medián z 1 316 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Námestovo ›Výroba strojov a zariadení: tržby a mzdy ›Výroba strojov a zariadení v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Námestovo ›
Sieť prepojení firmy COVEX servis
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu COVEX servis
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu COVEX servis
- Tendre32súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 108 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 358 tis. €
- Končiace zmluvy31zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 300 €
- Výhry konkurentov130firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 700 €
- Diery na trhu0odvetví chýba v obci Vasiľov
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina49 zmlúv za 3 roky · 1 508 592 € · naposledy 12. 10. 2026Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO)14 zmlúv za 3 roky · · naposledy 29. 9. 2026Slovenská technická univerzita v Bratislave11 zmlúv za 3 roky · 18 216 590 € · naposledy 13. 2. 2026 Všetkých 73 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Vasiľov
StaLuk s.r.o.KRŠÁK LUKÁŠ s. r. o.SOLEMA s.r.o.MSS Steel s.r.o.Poľnohospodárske družstvo VasiľovVšetky firmy v obci Vasiľov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 28.99) v okrese Námestovo
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.