ALBERTUS a. s. v likvidácii
Bratislava - Staré Mesto
23 500 €tržby 2016 ▼ 100 %−8 880 €strata 2016zaniknutá 17. 4. 2021
Fakturačné údaje
Pozor: subjekt je v registri zrušený ku dňu 17. 4. 2021. Údaje sú posledné zapísané, na doklad ich brať netreba.
RPO ŠÚ SR a FS, 12. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 10 092 477 €, výsledok hospodárenia 1 083 €
- 14 : tržby 33 775 477 €, výsledok hospodárenia -11 719 €
- 15 : tržby 5 858 250 €, výsledok hospodárenia -39 198 €
- 16 : tržby 23 500 €, výsledok hospodárenia -8 880 €
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -12 005 €
- 18 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -492 €
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -500 €
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -6 733 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 614 €
ALBERTUS a. s. v likvidácii (IČO 47078715), sídlo Bratislava - mestská časť Staré Mesto, je v registri zapísaná od 13. 3. 2013 do 17. 4. 2021 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 12. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2016.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci ALBERTUS a. s.
osobné náklady v roku 2021 boli 1 323 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2021 | — | 1 323 € | — |
| 2014 | — | 0 € | — |
| 2013 | — | 0 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2021 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2021 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 9. 10. 2026.
Ľudia a vlastníci ALBERTUS a. s.
Kto je pri firme zapísaný v registri, v koľkých ďalších firmách pôsobí a ako sú tie firmy prepojené.
Tržby, zisk a majetok ALBERTUS a. s.
Za rok 2016 má ALBERTUS a. s. v závierke tržby 23 500 €, o 99,6 % menej než v roku 2015, a výsledok hospodárenia −8 880 €. Závierky máme za 9 rokov (2013 až 2021), najvyššie tržby sú z roku 2014: 33 775 477 €.
Výkaz ziskov a strát ALBERTUS a. s.
Najvyššie tržby: rok 2014, 33 775 477 €. Najnižšie: rok 2016, 23 500 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
| 2016 | 23 500 € |
| 2015 | 5 858 250 € |
| 2014 | 33 775 477 € |
| 2013 | 10 092 477 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 8 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: −80 058 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2021 | −1 614 € |
| 2020 | −6 733 € |
| 2019 | −500 € |
| 2018 | −492 € |
| 2017 | −12 005 € |
| 2016 | −8 880 € |
| 2015 | −39 198 € |
| 2014 | −11 719 € |
| 2013 | 1 083 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ALBERTUS a. s.
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −37,8 %, medián odvetvia +2,5 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ALBERTUS a. s. | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | — | +1,4 % |
| 2020 | — | +1,4 % |
| 2019 | — | +1,5 % |
| 2018 | — | +1,5 % |
| 2017 | — | +2,3 % |
| 2016 | −37,8 % | +2,5 % |
| 2015 | −0,7 % | +1,9 % |
| 2014 | 0,0 % | — |
| 2013 | 0,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 3 roky, najviac v roku 2014 (+234,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
| 2016 | −99,6 % |
| 2015 | −82,7 % |
| 2014 | +234,7 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ALBERTUS a. s.
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2021 mala súvaha majetok 2 098 €, vlastné imanie 2 092 € a záväzky 6 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2021 | 2 098 € | 2 092 € | 6 € |
| 2020 | 3 706 € | 3 706 € | — |
| 2019 | 10 539 € | 10 439 € | 100 € |
| 2018 | 11 039 € | 10 939 € | 100 € |
| 2017 | 12 491 € | 11 431 € | 1 060 € |
| 2016 | 24 496 € | 23 436 € | 1 060 € |
| 2015 | 40 075 € | 7 666 € | 32 409 € |
| 2014 | 461 163 € | 16 864 € | 444 299 € |
| 2013 | 2 639 429 € | 28 583 € | 2 610 836 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ALBERTUS a. s. (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | — | −1 614 € | 2 098 € | 2 092 € | 6 € | −249 € | — |
| 2020 | — | −6 733 € | 3 706 € | 3 706 € | — | −6 649 € | — |
| 2019 | — | −500 € | 10 539 € | 10 439 € | 100 € | −400 € | — |
| 2018 | — | −492 € | 11 039 € | 10 939 € | 100 € | −400 € | — |
| 2017 | — | −12 005 € | 12 491 € | 11 431 € | 1 060 € | −404 € | — |
| 2016 | 23 500 € | −8 880 € | 24 496 € | 23 436 € | 1 060 € | 9 590 € | −37,8 % |
| 2015 | 5 858 250 € | −39 198 € | 40 075 € | 7 666 € | 32 409 € | −17 152 € | −0,7 % |
| 2014 | 33 775 477 € | −11 719 € | 461 163 € | 16 864 € | 444 299 € | 7 384 € | 0,0 % |
| 2013 | 10 092 477 € | 1 083 € | 2 639 429 € | 28 583 € | 2 610 836 € | 8 983 € | 0,0 % |
Riziko: zaplatí ALBERTUS a. s.?
ALBERTUS a. s. a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 5 zmlúv s dodávateľom ALBERTUS a. s. v objeme 244 919 € z rokov 2013 až 2015. Najväčší objem je s odberateľom Slovenská akadémia vied: 244 919 € v 5 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2015, 244 919 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2015 | 2 | 244 919 € |
| 2014 | 1 | 0 € |
| 2013 | 2 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy ALBERTUS a. s.
Dátum vzniku ALBERTUS a. s. je 13. 3. 2013. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/5731/B
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Slovenská akadémia vied. Firma vznikla 13. 3. 2013.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 10 092 477 € · majetok 2 639 429 €
- Najväčšia verejná zmluva: 244 919 €Objednávateľ Slovenská akadémia vied. Vybudovanie Univerzitného vedeckého parku pre bi.omedicínu Bratislava
- Zápis zánikuOd tohto dňa subjekt v registri nežije.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021Závierok máme 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
ALBERTUS a. s. v odvetví výstavba budov
ALBERTUS a. s. je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41). Medián tržieb odvetvia za rok 2016 je 62 059 € (5 002 závierok), ALBERTUS a. s. má 23 500 €, čo je 38 % mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 1 305 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ALBERTUS a. s. 449. z 615.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 17 346 €, polovica do 62 059 €, tri štvrtiny do 271 964 €; 10 % firiem má viac než 950 156 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 139 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 17 346 € |
| medián | 62 059 € |
| horný kvartil | 271 964 € |
| 10 % firiem má viac než | 950 156 € |
| ALBERTUS a. s. | 23 500 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ALBERTUS a. s.
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ALBERTUS a. s. s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ALBERTUS a. s. | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | — | 55 157 € |
| 2020 | — | 54 853 € |
| 2019 | — | 59 841 € |
| 2018 | — | 59 207 € |
| 2017 | — | 55 354 € |
| 2016 | 23 500 € | 62 059 € |
| 2015 | 5 858 250 € | 61 046 € |
| 2014 | 33 775 477 € | — |
| 2013 | 10 092 477 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2016.
Čísla v tabuľke
| ALBERTUS a. s. | 23 500 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 62 370 € |
| medián kraja | 61 490 € |
| medián Slovenska | 62 059 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- IB - STAV s.r.o.Sečovce · tržby 59 305 € (2025)
- PUBI, s.r.o.Potoky · tržby 59 215 € (2025)
- RADOMIT s. r. o.Skrabské · tržby 59 174 € (2022)
- REFAM Group, s. r. o.Galanta · tržby 59 162 € (2025)
- EAPD energy s. r. o.Tomášov · tržby 59 154 € (2025)
- Tronos s. r. o.Bardejov · tržby 59 092 € (2025)
- nadbau s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 59 086 € (2025)
- WELLNESS SERVIS s. r. o.Arnutovce · tržby 59 041 € (2025)
- TJtech. s.r.o.Zvolenská Slatina · tržby 59 022 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ALBERTUS a. s., posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ALBERTUS a. s.: Bratislava - Staré Mesto
ALBERTUS a. s. sídli na adrese Brnianska 49, 811 04 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 628 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 461. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
ALBERTUS a. s.: IČO, sídlo a základné údaje
ALBERTUS a. s. v likvidácii (IČO 47078715) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 13. 3. 2013, zánik je v registri zapísaný ku dňu 17. 4. 2021, po 8 rokoch. Za rok 2016 sú v závierke tržby 23 500 € a výsledok hospodárenia −8 880 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Akciová spoločnosť |
|---|---|
| Odvetvie | SK NACE 41209 |
| Vznik | 13. 3. 2013 |
| Zánik | 17. 4. 2021 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy ALBERTUS a. s.
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ALBERTUS a. s.
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ALBERTUS a. s.
- Tendre100súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy168zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 41 tis. €
- Výhry konkurentov404firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 608 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Bratislava I
Adifex, a. s.L-Construction, s.r.o.DSC, a.s.DIMARKO REAL, s.r.o.ACS 5, s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.