SOFTIK s. r. o.
Trenčín · Výroba ostatných strojov na všeobecné účely i. n.
380 €tržby 2025 ▼ 98 %−7 153 €strata 2025aktívna 13 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 14 512 €, výsledok hospodárenia 380 €
- 14 : tržby 5 602 €, výsledok hospodárenia -1 472 €
- 15 : tržby 1 294 €, výsledok hospodárenia -4 587 €
- 16 : tržby 214 €, výsledok hospodárenia -2 490 €
- 17 : tržby 4 660 €, výsledok hospodárenia 4 630 €
- 18 : tržby 4 460 €, výsledok hospodárenia 1 303 €
- 19 : tržby 3 944 €, výsledok hospodárenia 2 958 €
- 20 : tržby 6 374 €, výsledok hospodárenia -645 €
- 21 : tržby 44 640 €, výsledok hospodárenia 26 298 €
- 22 : tržby 28 900 €, výsledok hospodárenia 9 892 €
- 23 : tržby 12 705 €, výsledok hospodárenia 153 €
- 24 : tržby 21 675 €, výsledok hospodárenia -3 113 €
- 25 : tržby 380 €, výsledok hospodárenia -7 153 €
SOFTIK s. r. o. (IČO 46992031) mala v roku 2025 tržby 380 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SOFTIK
V roku 2025 mala SOFTIK priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 3. 10. 2026.
Konateľ SOFTIK
Podľa Registra právnických osôb koná za SOFTIK 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Spoločník SOFTIK
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Ján Andrus100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Ján Andrusod 23. 1. 2013 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SOFTIK
Za rok 2025 má SOFTIK v závierke tržby 380 €, o 98,2 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −7 153 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2021: 44 640 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát SOFTIK
Najvyššie tržby: rok 2021, 44 640 €. Najnižšie: rok 2016, 214 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 380 € |
| 2024 | 21 675 € |
| 2023 | 12 705 € |
| 2022 | 28 900 € |
| 2021 | 44 640 € |
| 2020 | 6 374 € |
| 2019 | 3 944 € |
| 2018 | 4 460 € |
| 2017 | 4 660 € |
| 2016 | 214 € |
| 2015 | 1 294 € |
| 2014 | 5 602 € |
| 2013 | 14 512 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 6 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 26 154 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −7 153 € |
| 2024 | −3 113 € |
| 2023 | 153 € |
| 2022 | 9 892 € |
| 2021 | 26 298 € |
| 2020 | −645 € |
| 2019 | 2 958 € |
| 2018 | 1 303 € |
| 2017 | 4 630 € |
| 2016 | −2 490 € |
| 2015 | −4 587 € |
| 2014 | −1 472 € |
| 2013 | 380 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SOFTIK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −14,4 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SOFTIK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +4,0 % |
| 2024 | −14,4 % | +3,1 % |
| 2023 | +1,2 % | +3,1 % |
| 2022 | +34,2 % | +3,0 % |
| 2021 | +58,9 % | +2,7 % |
| 2020 | −10,1 % | +2,5 % |
| 2019 | +75,0 % | +2,4 % |
| 2018 | +29,2 % | +3,0 % |
| 2017 | +99,4 % | +2,9 % |
| 2016 | — | +2,7 % |
| 2015 | — | +2,8 % |
| 2014 | −26,3 % | — |
| 2013 | +2,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 10 rokov, najviac v roku 2024 (+70,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −98,2 % |
| 2024 | +70,6 % |
| 2023 | −56,0 % |
| 2022 | −35,3 % |
| 2021 | +600,3 % |
| 2020 | +61,6 % |
| 2019 | −11,6 % |
| 2018 | −4,3 % |
| 2017 | +2 077,6 % |
| 2016 | −83,5 % |
| 2015 | −76,9 % |
| 2014 | −61,4 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SOFTIK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 54 115 €, vlastné imanie 31 154 € a záväzky 22 961 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 54 115 € | 31 154 € | 22 961 € |
| 2024 | 39 010 € | 38 308 € | 702 € |
| 2023 | 42 514 € | 41 421 € | 1 093 € |
| 2022 | 43 964 € | 41 267 € | 2 697 € |
| 2021 | 39 385 € | 31 375 € | 8 010 € |
| 2020 | 12 394 € | 5 076 € | 7 318 € |
| 2019 | 7 981 € | 5 721 € | 2 260 € |
| 2018 | 6 613 € | 2 763 € | 3 850 € |
| 2017 | 5 788 € | 1 460 € | 4 328 € |
| 2016 | 976 € | −3 170 € | 4 146 € |
| 2015 | 2 955 € | −679 € | 3 634 € |
| 2014 | 6 296 € | 3 908 € | 2 388 € |
| 2013 | 7 009 € | 5 380 € | 1 629 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SOFTIK (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 380 € | −7 153 € | 54 115 € | 31 154 € | 22 961 € | −1 858 € | −1 882,4 % |
| 2024 | 21 675 € | −3 113 € | 39 010 € | 38 308 € | 702 € | −2 530 € | −14,4 % |
| 2023 | 12 705 € | 153 € | 42 514 € | 41 421 € | 1 093 € | 443 € | +1,2 % |
| 2022 | 28 900 € | 9 892 € | 43 964 € | 41 267 € | 2 697 € | 11 946 € | +34,2 % |
| 2021 | 44 640 € | 26 298 € | 39 385 € | 31 375 € | 8 010 € | 31 303 € | +58,9 % |
| 2020 | 6 374 € | −645 € | 12 394 € | 5 076 € | 7 318 € | −561 € | −10,1 % |
| 2019 | 3 944 € | 2 958 € | 7 981 € | 5 721 € | 2 260 € | 3 525 € | +75,0 % |
| 2018 | 4 460 € | 1 303 € | 6 613 € | 2 763 € | 3 850 € | 1 456 € | +29,2 % |
| 2017 | 4 660 € | 4 630 € | 5 788 € | 1 460 € | 4 328 € | 3 758 € | +99,4 % |
| 2016 | 214 € | −2 490 € | 976 € | −3 170 € | 4 146 € | −678 € | −1 163,6 % |
| 2015 | 1 294 € | −4 587 € | 2 955 € | −679 € | 3 634 € | −968 € | −354,5 % |
| 2014 | 5 602 € | −1 472 € | 6 296 € | 3 908 € | 2 388 € | 1 014 € | −26,3 % |
| 2013 | 14 512 € | 380 € | 7 009 € | 5 380 € | 1 629 € | 2 218 € | +2,6 % |
Riziko: zaplatí SOFTIK?
Peniaze od štátu: SOFTIK
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SOFTIK
Dátum vzniku SOFTIK je 23. 1. 2013, teda pred 13 rokmi. Skoršie obchodné meno: SOFTIK. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/27559/R
- Zmena obchodného menaPredtým SOFTIK, odvtedy SOFTIK s. r. o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 14 512 € · majetok 7 009 €
- Nový spoločník: Ing. Ján AndrusSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023692792
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 380 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SOFTIK
- Výroba strojov pre hospodárske odvetvia
- Výroba strojov a prístrojov pre domácnosť
- Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií
- Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojov
- Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadení
- Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Počítačové služby
- Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Vydavateľská činnosť
- Prenájom hnuteľných vecí
- Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied
- Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
SOFTIK v odvetví výroba strojov a zariadení
SOFTIK je v registri v odvetví Výroba strojov a zariadení (SK NACE 28), činnosť výroba ostatných strojov na všeobecné účely i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 152 212 € (1 316 závierok), SOFTIK má 380 €, čo je 0 % mediánu. V okrese Trenčín je v tomto odvetví 74 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SOFTIK 44. z 44.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 37 407 €, polovica do 152 212 €, tri štvrtiny do 1 199 218 €; 10 % firiem má viac než 7 059 434 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 11 321 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 37 407 € |
| medián | 152 212 € |
| horný kvartil | 1 199 218 € |
| 10 % firiem má viac než | 7 059 434 € |
| SOFTIK | 380 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SOFTIK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SOFTIK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SOFTIK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 380 € | 152 212 € |
| 2024 | 21 675 € | 178 952 € |
| 2023 | 12 705 € | 232 081 € |
| 2022 | 28 900 € | 290 892 € |
| 2021 | 44 640 € | 287 191 € |
| 2020 | 6 374 € | 273 218 € |
| 2019 | 3 944 € | 323 945 € |
| 2018 | 4 460 € | 349 304 € |
| 2017 | 4 660 € | 418 695 € |
| 2016 | 214 € | 475 820 € |
| 2015 | 1 294 € | 435 231 € |
| 2014 | 5 602 € | — |
| 2013 | 14 512 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SOFTIK | 380 € |
|---|---|
| medián okresu Trenčín | 73 350 € |
| medián kraja | 260 514 € |
| medián Slovenska | 152 212 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SB INMART, a.s.Bardejov · tržby 881 € (2025)
- ANGLE s. r. o.Púchov · tržby 879 € (2025)
- INREKA PLOŠINY, s.r.o.Galanta · tržby 865 € (2025)
- EXZA spol. s r.o.Považská Bystrica · tržby 790 € (2025)
- P.D. mont services s.r.o.Topoľčany · tržby 779 € (2025)
- AGRO STEEL Industry, s.r.o.Komárno · tržby 600 € (2025)
- URBANCORP s. r. o.Dražkovce · tržby 600 € (2025)
- DION, s.r.o.Melčice-Lieskové · tržby 576 € (2025)
- DM Technologies s.r.o.Trenčín · tržby 500 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SOFTIK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo SOFTIK: Trenčín
SOFTIK sídli na adrese I. Olbrachta 34, 911 01 Trenčín, okres Trenčín. V obci Trenčín je 12 184 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 19 680.
Trenčín: obyvatelia a dáta ›Okres Trenčín ›Adresár firiem v okrese Trenčín ›
SOFTIK: IČO, sídlo a základné údaje
SOFTIK s. r. o. (IČO 46992031) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Trenčín, okres Trenčín. Dátum vzniku je 23. 1. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Ing. Ján Andrus. Za rok 2025 sú v závierke tržby 380 € a výsledok hospodárenia −7 153 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatných strojov na všeobecné účely i. n. (SK NACE 2829) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 23. 1. 2013 |
| Skoršie názvy | SOFTIK |
| Obec | Trenčín |
| Okres | Okres Trenčín |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba strojov a zariadení (SK NACE 28) SOFTIK s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 380 €, typická firma odvetvia 152 212 € (medián z 1 316 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Trenčín ›Výroba strojov a zariadení: tržby a mzdy ›Výroba strojov a zariadení v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Trenčín ›
Sieť prepojení firmy SOFTIK
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu SOFTIK
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SOFTIK
- Tendre74súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 198 tis. €
- Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 357 tis. €
- Končiace zmluvy13zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 600 €
- Výhry konkurentov347firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 000 €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Trenčíntypický nepokrytý dopyt 855 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava68 zmlúv za 3 roky · 1 132 289 € · naposledy 28. 9. 2026Ministerstvo obrany SR23 zmlúv za 3 roky · 155 410 € · naposledy 9. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.16 zmlúv za 3 roky · 24 303 € · naposledy 22. 9. 2026 Všetkých 228 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Trenčín
4MP International, s.r.o.MSM LAND SYSTEMS s.r.o.DEFENCE TRADE SLOVAKIA, s.r.o.LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o.A R A V E R a. s.Všetky firmy v obci Trenčín ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 28.29) v okrese Trenčín
KOPRETINA TN s.r.o.OVN s.r.o.PANN SERVICE, s.r.o.DB Engineering, s. r. o.GZMNR s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.