VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

ZEKOL, s. r. o.

Žilina · Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom

277 260 €tržby 2025 ▲ 11 %+46 436 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

277 260 €tržby 2025 ▲ 11 %
+46 436 €zisk 2025
  1. 13 : tržby 821 379 €, výsledok hospodárenia 114 898 €
  2. 14 : tržby 672 735 €, výsledok hospodárenia 6 773 €
  3. 15 : tržby 848 678 €, výsledok hospodárenia 114 751 €
  4. 16 : tržby 726 528 €, výsledok hospodárenia 6 522 €
  5. 17 : tržby 783 324 €, výsledok hospodárenia 159 381 €
  6. 18 : tržby 703 548 €, výsledok hospodárenia 214 708 €
  7. 19 : tržby 582 727 €, výsledok hospodárenia 149 792 €
  8. 20 : tržby 439 237 €, výsledok hospodárenia 67 502 €
  9. 21 : tržby 424 315 €, výsledok hospodárenia 120 685 €
  10. 22 : tržby 281 812 €, výsledok hospodárenia 82 433 €
  11. 23 : tržby 246 035 €, výsledok hospodárenia 60 501 €
  12. 24 : tržby 249 127 €, výsledok hospodárenia 29 685 €
  13. 25 : tržby 277 260 €, výsledok hospodárenia 46 436 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

ZEKOL, s. r. o. (IČO 46903372) mala v roku 2025 tržby 277 260 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci ZEKOL

V roku 2025 mala ZEKOL priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 109 322 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konatelia ZEKOL

Podľa Registra právnických osôb konajú za ZEKOL 3 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.

Spoločníci ZEKOL

V registri sú zapísaní 3 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch ZEKOL
Podiely spoločníkov na vkladoch ZEKOL MUDr. Štefan Zelník, PhD. 40,0 %, MUDr. Denisa Adamová 30,0 %, Provax Group Ltd. 30,0 %. Spolu 5 000 €. MUDr. Štefan Zelník, PhD.: 2 000 €, 40,0 %MUDr. Denisa Adamová: 1 500 €, 30,0 %Provax Group Ltd.: 1 500 €, 30,0 %40,0 % najväčší podiel
  • MUDr. Štefan Zelník, PhD.40,0 %
  • MUDr. Denisa Adamová30,0 %
  • Provax Group Ltd.30,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
MUDr. Štefan Zelník, PhD.od 14. 11. 2012 2 000 €40,0 %
MUDr. Denisa Adamováod 14. 11. 2012 1 500 €30,0 %
Provax Group Ltd.od 10. 2. 2026 1 500 €30,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok ZEKOL

Za rok 2025 má ZEKOL v závierke tržby 277 260 €, o 11,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +46 436 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 848 678 €.

Tržby 2025277 tis. €▲ +11,3 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202546 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025258 tis. €
Vlastné imanie 2025215 tis. €
Záväzky 202543 tis. €16,7 % majetku
Pridaná hodnota 2025178 tis. €
Zisková marža 2025+16,7 %medián odvetvia +2,4 %
Súčet výsledkov za 13 rokov1,17 mil. €2013 až 2025

Výkaz ziskov a strát ZEKOL

Súvaha ZEKOL

Všetky čísla zo závierok ZEKOL (13 rokov)
Čísla zo závierok ZEKOL po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025277 260 €46 436 €258 201 €214 965 €43 147 €177 880 €+16,7 %
2024249 127 €29 685 €208 177 €169 876 €38 301 €150 875 €+11,9 %
2023246 035 €60 501 €234 405 €197 876 €36 529 €170 818 €+24,6 %
2022281 812 €82 433 €307 848 €266 120 €41 728 €228 006 €+29,3 %
2021424 315 €120 685 €339 466 €293 687 €45 779 €212 873 €+28,4 %
2020439 237 €67 502 €255 137 €222 794 €32 343 €225 205 €+15,4 %
2019582 727 €149 792 €451 305 €155 292 €296 013 €366 775 €+25,7 %
2018703 548 €214 708 €454 699 €379 589 €75 110 €480 795 €+30,5 %
2017783 324 €159 381 €799 588 €434 564 €365 024 €527 987 €+20,3 %
2016726 528 €6 522 €939 656 €275 183 €664 473 €488 264 €+0,9 %
2015848 678 €114 751 €1 366 904 €268 661 €1 095 573 €604 153 €+13,5 %
2014672 735 €6 773 €1 416 899 €153 910 €1 262 989 €437 143 €+1,0 %
2013821 379 €114 898 €1 243 581 €147 137 €1 096 408 €451 936 €+14,0 %

Riziko: zaplatí ZEKOL?

ZEKOL a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom ZEKOL z roku 2013.

Zmluvy so štátom1Centrálny register zmlúv
Prvá zmluva20131. 10. 2013

História firmy ZEKOL

Dátum vzniku ZEKOL je 14. 11. 2012, teda pred 13 rokmi. Skoršie obchodné meno: ZEKOL, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/57784/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023634657
  3. Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 14. 11. 2012.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 821 379 € · majetok 1 243 581 €
  5. Nový štatutár: MUDr. Rastislav ZelníkKonateľ
  6. Nový štatutár: MUDr. Štefan Zelník, PhD.Konateľ
  7. Zmena obchodného menaPredtým ZEKOL, s.r.o., odvtedy ZEKOL, s. r. o.
  8. Nový spoločník: MUDr. Štefan Zelník, PhD.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
  9. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 277 260 €.
  10. Nový spoločník: Provax Group Ltd.Spoločník v.o.s. / s.r.o.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti ZEKOL

  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
  • prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • prenájom hnuteľných vecí
  • prenájom strojov, prístrojov a zariadení
  • administratívne služby
  • činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnoty
  • vedenie účtovníctva
  • vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
  • reklamné a marketingové služby
  • Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
  • Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
  • Faktoring a forfaiting

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.

ZEKOL v odvetví veľkoobchod

ZEKOL je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 138 877 € (14 214 závierok), ZEKOL má 277 260 €, čo je 2,0-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 709 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ZEKOL 266. z 676.

V odvetví v okrese Žilina1 709aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou14 214Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia139 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,4 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ZEKOL, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Žilina ›

Sídlo ZEKOL: Žilina

ZEKOL sídli na adrese Vysokoškolákov 31, 010 08 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660. Na tej istej adrese je zapísaných 18 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Žilina21 308aktívnych
Subjektov v okrese Žilina34 660aktívnych
V tom istom odvetví1 709okres Žilina
Na tej istej adrese18aktívnych subjektov

Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›

ZEKOL: IČO, sídlo a základné údaje

ZEKOL, s. r. o. (IČO 46903372) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 14. 11. 2012, na trhu je 13 rokov a štatutármi sú Doc. MUDr. Vladimír Oleár, CSc., MUDr. Rastislav Zelník a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 277 260 € a výsledok hospodárenia +46 436 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieSprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom (SK NACE 4618)
Základné imanie5 000 €
Vznik14. 11. 2012
Skoršie názvyZEKOL, s.r.o.
ObecŽilina
OkresOkres Žilina
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 8. 10. 2026.

V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) ZEKOL, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 277 260 €, typická firma odvetvia 138 877 € (medián z 14 214 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›

Sieť prepojení firmy ZEKOL

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ZEKOL

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu ZEKOL

  • Tendre36súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 460 tis. €
  • Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
  • Končiace zmluvy69zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 8 600 €
  • Výhry konkurentov195firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
  • Diery na trhu2odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

ŽILPO, s. r. o.Lekáreň Žilpo s. r. o.VIKOM, s. r. o.Očná ambulancia ZETA, s.r.o.Asociácia polikliník a zdravotníckych…

Najväčšie firmy v obci Žilina

Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.18) v okrese Žilina

LAPECH, s. r. o.FLORASYSTEM, s.r.o.Rinoparts s.r.o.BÔRY, s.r.o.M & P, spol. s r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk